2.0

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: 2.0

Příspěvek od Hanzy »

kubiak píše:1. tak uz neviem co to malo znamenat ten ventilator a ten smrad mozno naozaj az po 3. nepodarenom cykle sa rozsvieti kontrolka
2. ziadne svetlo v kufry nemam ale uz som tam domontoval LED (len na baterky)
3. dam 20 eur tomu kto tych duchov vyzenie ;)
Hanzdy tvoje komentare su strasne smiesne, 90% co to cita sa nad tym neunavne smeje a si naozaj hviezda, si najlepsi! Neviem ci ti treba dat cumlik jak malemu detsku ale takychto traposov mam najradsej :?
Budes muset pridat za 20 eur ti nikdo motor nevymeni a ze nemas v kufru svetlo asi se nepocita ze budes jezdit i v noci a rusit nocni klid :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: 2.0

Příspěvek od tomask »

Pošli mi tých 20 euro zlých duchov jsem ti už vyhnal.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
kubiak
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Trebišov_SK

Re: 2.0

Příspěvek od kubiak »

Hanzdy tak mne nieco trochu bruni v palubovke ako povolena sruba a ty by si menil hned cely motor :D parada
Cruze 2.0 92kW, Dezent RE, origo vzadu slnecne clony
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: 2.0

Příspěvek od Hanzy »

Musis zacit vzdy tim nejjednoduzsim :D
Kua ja mel celou palubku ven z auta ale nefotil jsem to coz byla chyba ale budu jednoho kuchat celeho tak to vse nafotim ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: 2.0

Příspěvek od Kjub »

Je zaujimave sledovat ako novy clen reaguje a ako sa postupne pretransformuje. Ale teraz tu mame, my dieselaci, o nieco vacsiu podporu... :D
Kubiak, skus buchnut po pristrojovke ako Didi na plny plyn (aspon myslim, ze sa ten film sa volal takto) a mozno to prestane! :lol:
A s tym nasim filtrom je to tak, ze on obcas vypaluje (zalezi od jazdy ako casto) a kontrolka je uz posledna vyzva.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
kubiak
Příspěvky: 25
Registrován: ned led 30, 2011 19:08
Bydliště: Trebišov_SK

Re: 2.0

Příspěvek od kubiak »

pristrojovke resp. budikom som uz skusal par krat klepnut ale nejak to nepomohlo, ale kaslem nato, nech sa mi nato pozru najblizsie v servise
to vypalovanie moze byt, ze kontrolka je ako "posledna vyzva" tak uvidim ako sa to bude chovat. Len trochu som sa prvy krat zlakol ked motor nebol ani zohriaty a ventilator na plne pecky a k tomu atypicky smrad.
Cruze 2.0 92kW, Dezent RE, origo vzadu slnecne clony
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: 2.0

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Atypický smrad a keď stojí vedla auta cítiš z neho hnusné teplo. Vypalovanie DPF filtra ;) tož pravda ak je to ako na Epicu (som si istý že je, aj keď bol by som rád keby nebolo) tak kontrolka je už tá posledná výzva ktorá signalizuje že ak sa nedokončí vyklus hrozí poškodenie DPF filtra.... ;)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
shindys
Příspěvky: 91
Registrován: úte čer 01, 2010 14:58

Re: 2.0

Příspěvek od shindys »

To čištění filtru DPF mi teď při poslední nádrži trvalo 11 km (asi 10 minut). Zapíná se asi co 1000 km a zvýší to spotřebu tak třikrát, okamžitá spotřeba je po dobu těch 10 - 15 minut tak kolem 15-20 litrů/100 km - tzn jednou zhruba za 1000 km si to vezme navíc 2 max 3 litry nafty - dojezd se skokově sníží tak o těch 10 + navíc 30 - 60 km (podle toho, jestli v tu chvíli jedu po rovině nebo do kopce). Teď už hodněkrát mi to při dotankování ukázalo dojezd nad 1100 km, skoro 1200, ale zatím jsem nejvíc najel teď při poslední nádrži 983 km a v nádrži zbylo ještě 2,9 litru, doufám, že ten 1000 km dojezd na plnou nádrž s tím, že ještě něco v nádrži zbyde, se mi zanedlouho podaří. Posledních asi 6000 km jezdím průměrně za 6 litrů (palubní počítač ukazuje 5,7 l/100 km), celková skutečná průměrná spotřeba od začátku (teď 17000 km) je 6,43 l/100 km. A rozhodně nezdržuju provoz :-)
Cruze 2.0 VCDi 110 kW, tažné zařízení A50-X, zástěrky, boční lišty, svítící prahy
Obrázek
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: 2.0

Příspěvek od tomask »

Konečně někdo napsal pravdu o spotřebe Cruzevého dieslu 6,43 l.
Chci teď vidět reakci ostatních majitelu :lol: všichni píšou 4,5-5 l pohoda, super, jak se diesel vyplatí atd :D
Carthell Prg
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: 2.0

Příspěvek od tomask »

Nemyslím tím Kjuba nebo Xsofta tí myslím psali ještě vyšší spotřebu ale kluky který se neradí přiznají k spotřebe :D
na otázku za kolik jezdí s fleku odpoví 4,5-5 l -i :D
Já osobně taky s dieslem VW jezdim asi za 7,5 l ale potkávam hodně lidí jak tvrdí že jezdí levně a jaké to má výhody.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: 2.0

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Já osobne dobre viem že všetky autá klamú. resp. ich palubáky klamú a spotrebu skreslujú. 5,2 na palubáku a v skutočnosti nejakých 6,2. Ale ten benzín ti pšíe také isté kraviny a pri súčasných cenách benzínu je to stále lacné jazdenia oproti benálu ;)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: 2.0

Příspěvek od tomask »

Diesel se hodně vyplatil když stál o půlku míň než benzín.
Nižší spotřeba, hodně nížší cena ale teď se tý ceny srovnali a dokonce jsou čerpačky kde je cena nafty i o 1,5 Kč drahší. Škoda že si je nezapisuji ale už jsem hodně natrafil na benzínky kde je drahší nafta než benzín.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: 2.0

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Aha ale to možno v čechách :D u nás to neplatí a rozdiel je nejakých 6SK medzi cenou benzínu a nafty samozrejme v prospech nafty
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: 2.0

Příspěvek od honzik »

Není to nic nového, ale pro ty , co to ještě neznají, jsou tu přehledně ceny benzínu a další zajímavosti :
www.ceskybenzin.cz
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
Uživatelský avatar
shindys
Příspěvky: 91
Registrován: úte čer 01, 2010 14:58

Re: 2.0

Příspěvek od shindys »

tomask:
také jsem slyšel od hodně diesláků (hlavně s octávkama), že jezdí za 4,5 litru, ale tady na chevroletclubu to myslím nikdo nepsal, pokud bys sledoval toto téma od začátku, tak bys viděl, že píšu o své spotřebě od 6,7 do současné 6,4 a jak to po setinkách klesá. I v tématu spotřeba jsem psal, že očekávat něco výrazně odlišného od 6,5 je u všech dieslů s výkonem 150 k a rokem výroby 2010 nesmysl (i octávky mají průměr 6,5), spritmonitor.de to uvádí jasně :-) ale mě fakt těší, že průměrná skutečná u mého cruze je za posledních 6000 km opravdu kolem 6 litrů - jen si klikni na ikonku 6,4 v mém podpisu a uvidíš :-) prostě auto se zajelo a jestli prvních 10000 km jezdilo za 6,7, tak teď jezdí za 6 :-)
Cruze 2.0 VCDi 110 kW, tažné zařízení A50-X, zástěrky, boční lišty, svítící prahy
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Diesel“