serviska cruze

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: serviska cruze

Příspěvek od Corpus2009 »

TOMTCE píše:
chrudoš píše:Prave proto se ptam, protoze u 1,6 je serviska podle me po 15tkm, u 1,8 az po 30. Rok bude v unoru, budu mit najeto tak 25tkm, takze pokud me poslou k sipku, budu chtit ukazat, kde je napsana prohlidka po 15tkm
U benzínů je ve 30tkm a u dieselů v 15tkm. Takže není rozdíl 1,6 nb 1,8.
Presne tak.
Benzín = 30 000 km/1 rok
Diesel = 15 000 km/1 rok

Takže ak s dieslom najazdíš ročne menej ako 15 000 km tak ťa vôbec nemusí trápiť, že benzín má servisku každých 30tis. Lebo aj tak sa po roku spolu stretnete na serviske. Veľa ľudí totiž zabúda na ten druhý údaj, teda **km/1 rok ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od chrudoš »

Jo me to je jasne, proto nejak nechapu, proc jel Topa77 po 15tkm s jednaosmickou...
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: serviska cruze

Příspěvek od Fus »

Tak ted to nechapu na mim dieslu mi menili olej uz v 5000km takze dalsi vymena by mela byt ve 20000km nebo za rok ale na stitek do motoru mi napsali vymenu az ve 35000km. Tak co v tom maj zase za bordel.
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: serviska cruze

Příspěvek od TOMTCE »

Fus píše:Tak ted to nechapu na mim dieslu mi menili olej uz v 5000km takze dalsi vymena by mela byt ve 20000km nebo za rok ale na stitek do motoru mi napsali vymenu az ve 35000km. Tak co v tom maj zase za bordel.
Tak to je blbost. To ti tam napsali špatně. Výměna bud rok nb 15tkm. Radši tam zajeď at ti to vysvětlej, abys zbytečně neměl pak problémy. A proč ti měnili olej v 5tkm to teda taky nevim. Jinak oni ti ten olej rádi vyměněj po každym tisíci, jsou to přece prachy. Já sem chtěl jít taky na servisku v 15tkm i když sem nemusel a nikdo mi to neřek. A kdybych si nezjistil, že tam nemusim, tak bych zbytečně vypláz pár tisíc.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: serviska cruze

Příspěvek od Fus »

Po 5000 mi ho menili protoze sem mel problemy s DPF a casto se regeneroval a pri kazdy regeneraci to pusti trosku nafty do oleje a tim ho kazi. Tak jsem to vyresil jednou pro vzdy a nechal DPF vymontovat. Do toho servisu si radsi zajedu a preptam se na to. Jinak kdyz to chce vymenit olej tak vzdycky sviti ta chyba ze ho mam vymenit nebo si to musim hlidat jako u suzuki? Poprve svitil code a ted nevim jaky cislo.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: serviska cruze

Příspěvek od Iacobus »

chrudoš píše:Jo me to je jasne, proto nejak nechapu, proc jel Topa77 po 15tkm s jednaosmickou...
A nie je to u benzínov tak, že iba prvá serviska je po 15 tkm a až ďalšie po 30tkm?
hladik2
Příspěvky: 112
Registrován: úte črc 20, 2010 17:31
Bydliště: Stará Boleslav

Re: serviska cruze

Příspěvek od hladik2 »

Co stála demontáž DPF???Taky o tom přemýšlím u Captivy(stejný motor)
Captiva 2.0 crdi/2007/automat
Malaguti Phantom 100
První vozítko Škoda 1100 MB de Luxe,r.v.1969
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: serviska cruze

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Sú tu prosím aj nejaký slovenský borci s 2.0 VCDI ? Rád by som vediel cenu garančky s vlastným olejom....ďakujem
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: serviska cruze

Příspěvek od Fus »

no ta demontaz zalezi na tom kde na sel jsem i firmy co to delali za 5000kč ale to bylo hrozne daleko a musel jsem tam auto nechat prez noc tak mi to udellali tady: http://www.autochip.eu/cz/vypnuti-dpf/z ... informace/ ted tam maj novou cenu tak je tam 7000kč ja za to dal v lete 11000kč ale jsem naprosto spokojenej spotřěba padla na hezkejch 5.5L a dokonce sem si to nechal zmerit na brzde a vzrostl mi vykon ze 136KW na 144Kw
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: serviska cruze

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Fus píše:no ta demontaz zalezi na tom kde na sel jsem i firmy co to delali za 5000kč ale to bylo hrozne daleko a musel jsem tam auto nechat prez noc tak mi to udellali tady: http://www.autochip.eu/cz/vypnuti-dpf/z ... informace/ ted tam maj novou cenu tak je tam 7000kč ja za to dal v lete 11000kč ale jsem naprosto spokojenej spotřěba padla na hezkejch 5.5L a dokonce sem si to nechal zmerit na brzde a vzrostl mi vykon ze 136KW na 144Kw
Takže tipujem že si si tam dal robiť aj chip v tejto firme... a nerobia len nejaké placebo alebo niečo podobné ? Alebo je to skutočne seriózny chiptuning ?
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: serviska cruze

Příspěvek od topa77 »

No, po 15 tkm jsem tam byl proto, že mi to prodejce řekl :) další kontrolu mi napsal do servisní knížky na 30 tkm.
v servisní knížce ani jinde jsem nenašel předepsaný interval...

S tím odmontováním filtru dejte bacha, přes STK s tím určitě neprojdete :(
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: serviska cruze

Příspěvek od honza72 »

Hele - strana 2 tohoto vlákna!

https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... 3&start=15

Má to každý a je to součástí návodů, které dávají k autům...... :idea:
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od chrudoš »

topa77 píše:No, po 15 tkm jsem tam byl proto, že mi to prodejce řekl :) další kontrolu mi napsal do servisní knížky na 30 tkm.
v servisní knížce ani jinde jsem nenašel předepsaný interval...

S tím odmontováním filtru dejte bacha, přes STK s tím určitě neprojdete :(
njn, pekne te odrbavaj, u benzinu je to fakt 30tkm/rok, takze na prodejce kasli
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: serviska cruze

Příspěvek od TOMTCE »

[quote="topa77"]No, po 15 tkm jsem tam byl proto, že mi to prodejce řekl :) další kontrolu mi napsal do servisní knížky na 30 tkm.
v servisní knížce ani jinde jsem nenašel předepsaný interval...

To bych si to s nima pěkně vyřikal a už bych tam víckrát nepáchnul. By mě zajímalo co by ti na to ted řekli, když bys přišel s tím, že žádná serviska v 15tkm nemusí být. A klidně tu můžeš zveřejnit, kde to bylo.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Fus
Příspěvky: 61
Registrován: sob čer 05, 2010 10:03

Re: serviska cruze

Příspěvek od Fus »

STK po demontazi DPF se nebojte oni to totiz vubec nepoznaj, emisema to projde a pod autem nic nepoznaj protoze je to tam uplne stejny jako predtim to by se musel ten filtr rozdelat a az pak by bylo vydet ze tam chyby ta vypln. Pres STK to projde a to vym z vlastni zkuenosti
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“