Diagnostika-Daewoo Scan

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alexis
Příspěvky: 36
Registrován: úte pro 19, 2006 23:45

Příspěvek od Alexis »

Jen malá poznámka - otázka : Máte při propojování spojeny vývody A - B konektoru ALDL rezistorem 10ko nebo drátovou propojkou (jako při "vyblikávání") nebo tyto vývody nepropojujete vůbec ? Dík za odpověď. ;)
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Příspěvek od blackjohn »

U Espera 1.8SOHC a Lanose 1.3SOHC to mám vyzkoušený, že jde diagnostika bez toho rezistoru. DOHC v dosahu nemám, takže nemůžu odzkoušet.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od blackjohn »

Vzhledem k tomu, že jsem dostal netbook, který nemá seriový port, tak jsem na zkoušku pořídil převodník USB->COM, stál mě necelých 270Kč s čipem FT232 a fuguje s TyranusScanerem i DWScanem. Je to tenhle http://www.100mega.cz/product.jsp?artno=ACIO7670.
Kdybyste ho sháněli, stačí dát do vyhledávače Wiretek WN9BF.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
yaho
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 23, 2009 17:31
Bydliště: Liberec

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od yaho »

Ahoj,
takze jsem si udelal kabel podle tohoto schematu a pouzil jsem presne stejne soucastky, ktere jsou tam uvedeny:
http://img139.imageshack.us/img139/5355 ... ldlus1.gif

K tomu jsem pouzil USB->COM prevodnik, ktery doporucil blackjohn :)

Kabel mi funguje s Tyranusem, ale musim nastavit Espero, aby program ukazoval spravne hodnoty. Mam Nexii 1,5 DOHC 16V. Kdyz nastavim Cielo, tak to ukazuje nesmysly. Jen nevim s jakym nastavenim mam kontrolovat chybove kody, vzdy to ukazuje neco jineho mam ten pocit, musim to jeste zkusit :?

DWScan mi bohuzel nefunguje a nevim proc :? Program se ani nepripoji, i kdyz nastaveni COM mam stejne jako v Tyranusu. Predpokladam, ze vyvody A-B nemaji byt propojeny zadnym zpusobem.

Dale jsem nasel program Research Daewoo. Bohuzel je cely rusky. Nema s nim nekdo zkusenost?

Jeste jsem zkousel EFIlive v4, ale ten pri pouziti Daewoo.xml ukazuje taky nesmysly. Nema nekdo konfigurak primo na Nexii?

Diky za odpoved :)
jank102
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 24, 2009 15:45

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od jank102 »

Zdravím, tak jsem si taky vytvořil ten jednodušší kabel, ale bohužel nechce komunikovat s Racerem (má 12pin aldl s A,B,F,G,M) ale dwscan píše zapnout zapalování nebo zkontrolovat kabel. Zkoušel jsem to s nastrartovaným motorem a pořád stejný. Jinak to mám s tím +pólem do zapalovače. Jěště mě napadlo zda ten komunikační pin nemůže být třeba na G? Pokud někdo poradí budu vděčný
yaho
Příspěvky: 6
Registrován: pát led 23, 2009 17:31
Bydliště: Liberec

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od yaho »

Me DWScan vypisuje to same, takze jsem ho nerozchodil. Na G je +12V, ovsem konektor mam v nexii obracene, nez je nakresleny v tom schematu. (a ja se divil proc mi to nechce nefungovat :mrgreen:)

Funguje mi obycejny Daewoo monitor, tak ho muzes zkusit.

Dnes jsem jeste zkousel ten Research Daewoo a funguje skvele (mel by umet i RACER). Snazim se ten program prelozit, ale bohuzel moje znalosti rustiny jsou nulove, takze vse zenu pres translator. Navic mi nektere technicke vyrazy nic nerikaji, takze si je ani nemuzu domyslet.
jank102
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 24, 2009 15:45

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od jank102 »

Zkusím ten Research Daewoo a zítra dám vědět
Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od blackjohn »

V DWScanu musí být nastavena přenosová rychlost 8200, zkus nastavit i větší zpoždění(200ms) a DOHC pro Tvůj motor.
A na jednom notebooku se mi to napoprvé nepřipojilo, až na druhý pokus(znova stisknout Start).

Ten ResearchDaewoo jsem viděl taky, ale když už mi fungoval DWScan, tak jsem to neřešil.
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
jank102
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 24, 2009 15:45

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od jank102 »

Tak bohužel, zkoušel jsem i ten research daewoo a taky nejde. Tak snad mám chybu někde v tom zapojení. Jinak jsem ještě viděl zapojení jen s jedním tranzistorem a na ser. port to bylo zapojené jen na 2 a 5
jank102
Příspěvky: 5
Registrován: sob led 24, 2009 15:45

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od jank102 »

Tak jsem ještě zkoušel ten Daewoo monitor a tam hodnoty všelijak skáčou. A když spustím ten research a spustím start tak probliknou nějaké hodnoty a to je vše. Kde může být problém? Zkoušel jsem proměřit A a M mezi sebou a napětí skáče od 4 do 5V. Má to tak být? A pokud bude někdo ochotný a napsal by mi hodnoty napětí na těch pinech na ser. portu (2,3 a 5) Díky.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od Dark69 »

to blackjohn : prosim ta nebol by si ochotny nam prelozit ten program Research DAEWOO ?? je super ...len mi to ukazuje skomolenu rustinu :( nenasiel by si si trocha casu na prelozenie? uz mas skusenost rusky :D
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od lechi142 »

chcel by som sa spytat mate to niekto odskusane na Lanose? ktory program nan pouzit?
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od ppp »

objednal som si z http://www.7stars.sk wiretek pre usb2 konvertor s ftdi ft232 cipom ako tu bolo spominane namiesto toho mi ten hajzlik poslal PremiumCord konvertor, nastastie obsahuje ten isty cip takze aldl rozhranie cezen funguje. Da sa kupit aj tu:
http://www.gme.sk/sk/index.php?page=pro ... il=752-639 (KU2-232A)
Kedze ma rovnako vyzerajuce rozhranie driveru ako lpg usb kabel predpokladam, ze aj ten lpg usb kabel obsahoval ft232.
Cudam s cipom PL-2303 sa treba vyhnut.
Naposledy upravil(a) ppp dne sob úno 06, 2010 12:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fordman
Příspěvky: 2
Registrován: pát črc 17, 2009 11:47
Bydliště: Soběslavice
Kontaktovat uživatele:

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od Fordman »

Vyrobil jsem si ten ALDL kabel a nemůžu najít žádný soft. Pls pošle mi ho někdo na mail rammstein.martin@seznam.cz moc děkuji
Ford Puma 1.7 VCT 92kw 125hp - úprava brzd, rozšiřovací podložky, duralový pístky
Daewoo Espero 1.8 70kw 95hp - nový lak, vodní pumpa, automatické rozsvěcování světel, repráky, levé zrcátko :)
navaras12
Příspěvky: 113
Registrován: úte lis 10, 2009 10:40
Bydliště: SVK

Re: Diagnostika-Daewoo Scan

Příspěvek od navaras12 »

Fordman píše:Vyrobil jsem si ten ALDL kabel a nemůžu najít žádný soft. Pls pošle mi ho někdo na mail rammstein.martin@seznam.cz moc děkuji
Pripajam sa k tvojej prozbe, posli te mi niekto ten soft , napr tiranius , na navaras12@gmail.com ......vsetko je uz zmazane ..... dakujem velmi pekne
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“