Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Krtek »

když vás tak štu napadaj mně 2 dětinský dotazy:
1) on někdo někdy zažil poruchu způsobenou špatnym zaběhávánim auta ? (sorry za OT)

2) on někdo jezdí tak že auto dusí (zmiňovaných 1500-2000 ot) a má tam plnej plyn ? Mylsim že normální člověk přidává plyn podle toho jak auto jede a zrychluje ale né ho uchlastávat, pak se nedivim že to někomu žere. U většiny aut jsem se přistih že často stačí ubrat na plynovym pedálu a auto zrychlí a podle PP i klesá aktuální spotřeba.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Reklama
 

Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

1) taky by me to zajimalo, vsechno je to dle me DNES jen prezitek a subjektivni pocit, nicmene klidnit se prvnich 2000 km neni na skodu.

2) tak taky mivam nekdy 1500 ot, ve meste na trojku se mi stava casto, ale bud plyn lechtam a cekam, az se auto rozjede, nebo podradim, na podlahu plyn v techto otackach je prasarna. Nicmene napr na dalnici jsem ted zkousel vliv otacek na spotrebu a (jasne, 100 km/h je uz neco jineho nez mesto), ale na 4.stupen pri 100 km/h cca 3200 ot a spotreba 10+, pri prerazeni na 5.stupen a otacky 2500 spotreba do 8, takze v techto rychlostech je zmena spotreby i pri drobnem snizeni otacek zretelna.

Ad zmena dojezdu - zjistil jsem, ze kdyz clovek jede v uplne kose (dneska rano -2 v Brne) a jede chvilku, PP nestacil ani rozmrznout a dojezd se nezmenil. No bylo to o pul 7 rano, auto ocividne jeste spalo a ani se nestacilo rozkoukat a byli jsme v praci, dojezd stejny...ale je mi jasne, ze ted odpoledne mi to cestou zpatky odpocita dvakrat, hayzl jeden :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: spotřeba

Příspěvek od fatrc »

chrodoši to s tým dojazdom je diskutabilné lebo napr. ja keď prichádzam domov tesne predtým ako zabrzdím auto mi PP ukazuje dojazd cca 560km akonahle cúvnem do garáže ktrorá je pod úrovňou cesty a postojím v garáži dojazd klesne na 535-540km a na druhý deň keď vychádzam dojazd stúpne na 550km a po asi 30km jazdy mi dojazd ukazuje 540km tak podľa teba dá sa tomu PP veriť???
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: spotřeba

Příspěvek od jamal89 »

presne presne aj u mna je to tak, zrazu mi stiahne 30km, potom idem 30km a neklesne nist ked idem plynule medzimesto tu je dojazd z aktualnej spotreby prepocitavany a je to taky orientacny odhad a nie smerodajny udaj
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

Vobec to nerieste, co ukazuje PP...PP predsa nikdy neni uplne presny, a niekedy to proste poskoci hore-dole, ale na realnom dojazde sa nic nemeni...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: spotřeba

Příspěvek od fatrc »

Ja to neriešim iba konštatujem ako mi funguje PP a snažím sa ním vôbec neriadiť a pozerám radšej na otáčkomer alebo palivomer tie sú podľa mňa hodnovernejšie a samozrejme že aj tachometer. :o)
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

pekrtek píše:
Kjub píše:Ale to v navode je myslene aby si nejazdil 180 alebo 200 hodinu v kuse. Inak normalnych 130, 140 je uplne v pohode, nic sa nemoze stat. Tam ide o to, aby sa to dlho nedrzalo v max. otackach a nerobili sa s tym nejake prudke cachre.... A myslim ze ked Pekrtek urobil spotrebu 7,5 s benzinom, moc to vytacat nemohol. ;)

Jel jsem s tím normálně jako s Lacetti. Ty části po dálnici to mělo cca 3600 ot. Párkrát jsem to vytočil při předjíždění k cca 5 tis. U Jaroměře jsem předjížděl za Orlandem, ale jak mě zmerčil, přiložil pod kotlem a byl pryč. Jede to pěkně, ale rvát jsem to nechtěl. Takže, minimálně 2 tis., max. k 5 tis. (Prozatím). Jen pro informaci: Lacetti má omezovač při cca 7 tis. otáčkách. To jsem s Cruzem nezkoušel. Samotného mě ta spotřeba překvapila. Čekal jsem víc.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

Klidně jsi mohl přitlačiť taky, auto máš předváděčku proto si myslím že to už nějak zajeté je.
Mohl ses s Orlíkem pohonit :D
Corpusi taky jsem nepochopil proč by Pekrtek nemohl jezdit při záběhu dálnice.
Já jsem při záběhu nedělal žádne rozdíli a spotřeba průměrná po 42000 km je 7,8 l a auto jezdí bez problému.
A pokud Pekrtek už má 4 auto, tak asi ví jak se k němu chovat a jak vlastní auto zajed.
:PP:
Carthell Prg
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: spotřeba

Příspěvek od pekrtek »

Už to neřeš, to už patří k minulosti.
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: spotřeba

Příspěvek od pekrtek »

Tak přeci jen ještě něco ke spotřebě:

V sobotu jsem ujel cca 140 km na trati Kolín-Pardubice-Rychnov nad Kněžnou. Snažil jsem se motor nepodtáčet, rychlost jsem dodržoval +10%, několikrát jsem na trase předjížděl, vždy s vytočením cca 4- 4,5 tis. otáček. Spotřebu po ujetí trasy jsem vyfotil. Rozhodl jsem se, že vezmu benzin do plné, vynuluji km a potom přepočítám. Jsem zvědav, jaký bude rozdíl.
Přílohy
SAM_0382.JPG
SAM_0382.JPG (219.08 KiB) Zobrazeno 1833 x
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

jo, da se, jamosobne jel za 6,9 jen jednou, ale stydel jsem se, byla to jizda jak s dieselem a rozhodl jsem se, ze to uz memu autu nikdy neudelam :)
Tim samozrejme nerikam, ze auto trapis, to ne, podminky jsou vzdycky jine, takze gratulace, kdyz se chce, tak to jde...a dotankovanim to nepocitej, zkazis si radost, PP je hayzl a ubira par deci, no vsak aspon si ho proveris, treba nekeca
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: spotřeba

Příspěvek od pekrtek »

Fo je mi jasné, ale pokud to bude +-0,3 l/100 km, "tak je to přesné".
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od VIP »

Pro pekrtek: Takhle se přece nedá měřit průměrná spotřeba!!!!! Já jsem to taky tak jednou dělal. Jeli jsme do Liberce, víc jak 90km/h jsem nejel a výsledek = 6,7litrů. Ale průměrná spotřeba se počítá ať jedeš kam jedeš a nezáleží jak daleko a jak rychle, prostě tam je pak výsledek opravdovej průměr. A já ho mám teď 8,7 litrů :evil: , je to žravec -P :shock: .
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: spotřeba

Příspěvek od 666 »

[quote="VIP"] :shock: Ale průměrná spotřeba se počítá ať jedeš kam jedeš a nezáleží jak daleko a jak rychle, prostě tam je pak výsledek opravdovej průměr. VIPe cituji jen něco , ale prosím přelož mi svoji myšlenku do češtiny :lol: Pekrtek ujel 140 km, jakým stylem jel napsal a tak jsem z tvé odpovědi nějaký zmatený :D Jel kam jel, nezáleželo jak daleko a jak rychle a prostě tam byl opravdovej průměr :lol:
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: spotřeba

Příspěvek od pekrtek »

Prosím o návod, jak mám měřit průměrnou spotřebu. A také prosím o smazání mého příspěvku o spotřebě, protože to opravdu nemá cenu. V čem je to špatně? Že jsem měřil spotřebu mimo město? Příště napíši, že jsem měl po Praze spotřebu 10,7 a také to bude špatně? Podotýkám, že pokud pojedu přes Prahu ve špičce, tak ta spotřeba 10,7 bude reálná. To je vše, už opravdu nevím, co bych k tomu dodal.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“