Závady

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
privat
Příspěvky: 43
Registrován: pon úno 06, 2012 10:31

Re: Závady

Příspěvek od privat »

Nazdar.
Rano ked nastartujem a necham na volnobech tak ked stlacim tlacidlo klima tak pocujem ako cvakne a ide .Zacne chladit a obcas ide ventylator na chladici ale potom pocujem ako vypne a za niekolko sekund sa zapne .Roby to stale.Proste pocujem ako zapina a vypina.Nikde v navode som sa nedocital ci to ma ist vzdy alebo sa to samo vypina ked je urcita teplota.Nechcem ist do servysu este mozno sa to upravy . V servyse som bol us raz tieklo mi okolo cidla na chladici .Najprv som auto tam nechal tyzden a po tyzdni my vravely ze netecie lebo nieje mlaka pod autom .Potom zme auto daly na zdvyhak a tam bolo vlhke tak ze objednaju gumicku bolo to pred dvomi mesiacmi a v stredu my to urobyli.Tak preto pisem ci niekto tomu rozumie.A ked nie tak ten servys to ale do chorvacka pojdem na lize kym to spravia. :D
Reklama
 

murda
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 05, 2011 13:09

Re: Závady

Příspěvek od murda »

Pokud máš automatickou klimatizaci, je možné při nastavení dosažené teploty se vypne, ale nevěřím, že by jsi to slyšel při nastartovaném motoru. Otázkou také zůstává, zda to nedělají tzv. servomotorky které klima obsahuje. U některých vozů a to i jiných značek jsou mírně hlučnější avšak stále v toleranci udávané výrobcem. Pokud máš podezření, že nefunguje klima tak jak má, je lepší se zastavit v servisu nechť si to poslechne technik, který spíše lokalizuje zda je to závada nebo běžný jev klimatizace.
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závady

Příspěvek od micho »

Tak funguje klima na Cruzoch. Nebezi stale, ale podla potreby sa zapina. Ja mam mechanicku klimu a robi to. V manuale to nikde nie je, ale tak to je. Svokor ma Aveo a aj na tom to tak funkguje. Pokial chladi, vypinanie a zapinanie nie je problem.
Cruze 1.8 LS+, MY2011
Uživatelský avatar
Troy
Příspěvky: 159
Registrován: čtv srp 11, 2011 20:22
Bydliště: Praha/Kopřivnice

Re: Závady

Příspěvek od Troy »

Ahoj, měl jsem stejný problém, ale u jiného auta, ale předpokládám, že ti klimu v servise znovu naplnili a v tom je možná ten problém. Nechal jsem si vyměnit chladivo a natlakovali mi soustavu podle tabulek a při zapnutí se pořád zapínala a vypínla, nakonec se dalo chladiva o něco méně a bylo to v poho. Jo a měl jsem automatickou klimu.
Chevrolet Orlando LTZ 1.8 16V
Uživatelský avatar
privat
Příspěvky: 43
Registrován: pon úno 06, 2012 10:31

Re: Závady

Příspěvek od privat »

Nazdar.
Dik za radu vsetkym.K tomu prispevku mam mechanycku klimu a auto ma 5 mesiace a ja som vlastne prvykrat zapol klimu pred 5 dnami .V tom manualy pisu ze sa ma jeden krat za mesiac zapnut aby fungovala a ja som to nerobyl.A presne mi zapina a vypina tak asi to nieje vada ale ona svyna sa niekedy nezapne vobec a nechladi .Tak som myslel ci nema nejake cidlo teploty alebo nieco .Zajtra idem do mesta asi 15 km tak to skusim a uvydime .Snad sa to upravy teras som aspon mudrajsi a ked nie tak ako to bolo hore v prispevku HURAAAA DO SERVYSU.Este ras dik vsetkym za radu zajtra napisem ci som sa paryl alebo chladil :D :PP: -i
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

Zdarec chlapi,

Zmenilo se nejak reseni te stredove konzole s tim topenim? Uz to nejak zaizolovali poradne? Je to delane nejak jinak u tech novjejsich cruzu?
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
murda
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 05, 2011 13:09

Re: Závady

Příspěvek od murda »

Zdravím opět po nějaké době. Na autě Chevrolet Cruze HB 1,6 (benzin) mám najeto 3.700 km. Ze přední části, jako by z pod palubky se začala ozývat rezonance a to při zařazeném třetím stupni při tahu do kopce. Občas se také ozve při zařazeném třetím stupni, ale když se brzdí motorem. Někdy se tento jev ještě projeví také při tahu do kopce u druhého zařazeného stupně. Po rovině se toto neprojevuje. Máte někdo, nebo měl jste někdo obdobný problém?
Díky předem všem za zpětnou vazbu.
Uživatelský avatar
Mato_PP
Příspěvky: 156
Registrován: čtv kvě 03, 2012 16:53
Bydliště: Poprad

Re: Závady

Příspěvek od Mato_PP »

Robí to iba pri zaradenom 3 stupni??? a pri akých otáčkach???
Chevrolet Aveo LTZ 1,3D SDE 95 k
Renault Megane II 1,4 16 V (predané)
Uživatelský avatar
klm121
Příspěvky: 395
Registrován: pon pro 28, 2009 20:04
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Závady

Příspěvek od klm121 »

Tiež som to už zaregistroval, že mi v určitom pásme otáčok niečo rezonuje. Zatiaľ som bližšie neskúmal kde a čo, lebo sa to stalo len asi 3x.
Opel Insignia 2.0 CDTi Sport, 2010 (EX)
Chevrolet Cruze 1.8 16V LT(Z), 2011, Pewter (EX)
Chevrolet Aveo 1.2 8V, 2008, Poly (EX)
Uživatelský avatar
privat
Příspěvky: 43
Registrován: pon úno 06, 2012 10:31

Re: Závady

Příspěvek od privat »

Nazdar.
Mne us dvakrat liezlo nejake vrzganie na nervy ale potom som zistil ze je to rucka hasiaceho pristroja ktory som si dorobyl pod sedadlo :D Ono to by nevadilo na mojom starom aute lebo tam vrzgalo vsetko ;) .Vcruze je tak ticho ze mi vadi aj vzduch ktory obteka po spetnych zrkadlach a pocujem ho v kabyne :? .I nak taky problem ako mas som nezaznamenal vsetko je zatial OK. :PP: Mozno je to nejaky plast alebo nieco take nejaka blbost.Lepsie je si to opravyt doma ako sa maju v tom ryt nejaky ucni v servise.A potom len smer servys :(
murda
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 05, 2011 13:09

Re: Závady

Příspěvek od murda »

Pokud by to dělal plast, tak se to ozývá stále a ne pouze při zařazeném 3.stupni.
murda
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 05, 2011 13:09

Re: Závady

Příspěvek od murda »

Ano, dělá to pouze při zařazeném třetím stupni a to v otáčkách cca 3000. V momentě přeřazení na jiný stupeň to přestane. V palubce to asi nebude, neboť pokud by tam byl nějaký problém, tak to dělá patrně pořád. Myslím si, že to jde z motorové části a přenáší se to do prostoru pro cestující, kde to pak budí dojem, že to vychází z palubky.
micho
Příspěvky: 74
Registrován: pon črc 18, 2011 13:52
Bydliště: Košice / Trebišov, SK

Re: Závady

Příspěvek od micho »

S tou rezonanciou som mal podobny problem. Ozyvala sa z motoroveho priestoru akoby cez palubovku v rozsahu otacok 2700-3000. Pri zatazeni to bolo vyraznejsie, ale dalo sa to pocut aj na volnobehu, lenze sa musel clovek snazit. Vysledoval som to cestou do Bulharska a spat a zistil som, ze ta rezonancia nebola pocutelna ak bola zapnuta klimatizacia.
Problemom boli dotykajuce sa rurky klimatizacie v motorovom priestore, tesne pred vstupom do kabiny. Idu tam dve hlinikove rurky z lavej strany okolo filtra nasavaneho vzduchu smerom do kabiny, jedna hrubsia, druha tensia a tie sa o seba jemne dotykali. Rukou som ich trocha od seba odtiahol a bolo to :D
Skuste si toto skontrolovat. Ja som si tiez vtedy myslel, ze to je niekde v palubovke.
Cruze 1.8 LS+, MY2011
murda
Příspěvky: 20
Registrován: pon pro 05, 2011 13:09

Re: Závady

Příspěvek od murda »

OK. Děkuji za informaci. vyzkouším to a uvidím co bude dál. Dám vědět zda to pomohlo nebo ne.
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: Závady

Příspěvek od radgosk »

Mam problem s prepinanim rezimu ofukovania interieru. Krokovy motorcek alebo co to tam je iba cuka (aj pri uspatom aute) ale nic sa nedeje. Nestretli ste sa s tym? Som zvedavy ci zajtra rano nastartujem. Zacina ma to auto vazne stvat! A to bola iba jedna zima -P
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“