Ložisko spojky

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

AHA,-ako hovoria "Vyhodňare"-:...ta to uvidime,... :twisted:(ta to tak spravne hutoria??? :lol: )
Reklama
 

Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

len by som mozno trochu doplnil (robil som v autor. servise), ze aj pri zarucnych opravach ide o prachy a niekedy su tie zarucne mozno fin. vyhodnejsie ako pozarucne - pausaly a pod... asi sa musis obrnit bozskou trpezlivostou... alebo to dat preskumat niekomu kompetentnejsiemu (obchodna inspekcia..)...
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Ludia,Vam to nerobí,alebo vám to nevadí?-ten klepot v prevodovke hlavne za studena je taký škaredý,že sa bojim ísť s tým niekedy na cestu...MIPO to pekne opisuje v PREVODOVKE,kde sa na to jedného z nás pýta,kedy ten klepot počuť...Alebo som jediný,komu to vadí??? Verte mi,že to lepšie rádio nevyrieši... :cry:
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Ver tomu ,viem aký klepot dokáže spraviť prevodovka ktorá sa nevydarila pri výrobe.Tých prípadov je málo ,ale ja som už ich pár videl a hlavne počul.Takže sa vôbec nečudujem ,že ta to hnevá.Každá súčiastka má určitú toleranciu v presnosti vyhotovenia.A ked sa spoja niekolko súčiastok ktoré majú iný rozmer ,ale v tolerancii.tak spolu ten rozmer narastie a vznikne vôla medzi zubami a tá spôsobuje pri nerovnomernom chode ten klepot.A studený motor ide nerovnomernejšie ako teplý, tak preto za studena viac počuješ klepot.A už ti škoda viac písať do fora o tej závade ,nakolko my ju nevyriešime ,ale servis ak vydržíš.A už len počkať.Obrázek
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Už na začiatku som ti písal o tých taktoch a ty si myslíš ,že ked máš muzikantské uši ,že počuješ rozdiel taktu pri 800 ot za minked pri jednej otáčke sú fakticky dva takty, čiže za minútu zapáli sa zmes vo valci 1600Krát.Za sekundu teda asi 27 krát Ak dokážeš rozlíšiť rozdiel pri niektorom takte tak si muzikant s nadprirodzenými schopnostami.No neber to tak ,že ja nechcem aby si už nepísal.Ja ta chcem len upokojiť.ObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) dedo.miki dne stř bře 21, 2007 19:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Miki-to sa s tým ani veľmi porovnávať nedá,no ak mám napísať pravdu- ...ja si už radšej pre istotu nič nemyslím.HOWK! :o(ináč,všimol si si Miki?-máme slušnú sledovanosť na tomto fóre-musíme dávať pozor na mäkké a tvrdé Y-I-myslÍš čo ja chápem,,?... :P )
Naposledy upravil(a) Muco dne stř bře 21, 2007 19:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Ved mna sledujú celý den v práci.Tak nemôžem robiť hocičo.Obrázek
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

upravil som vrchnú správu-čítaj.ale neboj nič,tiež to sem tam "zapečatím"nejakým slovom -no a čo..?
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Tak porad ,lebo ja písanie i alebo y dodnes dobre nechápem.Tak napríklad veta : Nad vodným vírom sedel výr a zrazu obidva v?ry zmizli.tak porad aké tam mám dať.Obrázek
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Čo si sa pojašil?? :roll:? takéto slová sa na fóre nepoužívajú!!! takéto a podobné veci sa upravujú!!! Tak napr.V_R sa opravuje na Sovu... alebo rybník na jazero...:o) To sa vždy musíš vynájsť...

To ako dvaja policajti najdu hlavu na chodníku a píšu zápisnicu"...počúvaj! Aké I-Y sa píše v slove:"na chodníku"...? Kolega kopne do hlavy a povie:..."napíš na ceste"! (P.S.Kolegovia v uniformách mi prepáčia...)
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Takže ,-sĺúbil som,že sa s vami podelím o výsledok z opravy..což činím:Kalos je po operácii prevodovky.Pri preberaní bolo všetko Ok.(nechcem to ale zakríknuť).Dnes to opäť naštartujem a budem vidieť,či sa "chlapec" drží...P.S. prikladám na náhľad obstrihanú (kôli reklame-keby náhodou....)pekne mastnú faktúru- ešte že som to neplatil:.....':cry:'

MIKI,-neber mi ešte radosť z nádeja,že to bolo tým...:mrgreen:

Obrázek
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Ja som nepočul ten tvoj zvuk tak už tažko posúdim či to bolo to čo ti robili.Ale auto ti to povie po pár jazdách.Prajem ti aby ten zvuk už nebol
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Máš ty veru pravdu MIKI ! !...aj mi to už auto povedalo.Nerobí to sice už tak veľmi,ale ráno keď som išiel domov,(čiže za studena)mi to trochu opäť urobilo na pár sekúnd.tak som špekuloval trochu s rýchlostnou pákou a zistil som,že to robí aj vtedy(to potom už viac),že keď truchu posuniem páku dopredu alebo dozadu bez vymačkania spojky-naozaj len málinko-,tak začne vrčať.Ak dám páku PRESNE do neutrálu nazad(hovorím len možno o jednom centimetri),tak to prestane.Usudzujem podľa toho(čo už ja môžem usudzovať-ale budiš),že je asi vyrobená prevodovka strašne presne.Ako keby boli ozubené kolesá veľmi blízko pri sebe .Nie je to možno vada,no za studena asi "pomôže" k tomu zvuku aj prev.olej.Čiže -keby som dal nejaký lepší olej,ktorý by tak neztuhol,možno by bolo po probléme. :lol: i keď neviem aký tam je a prípadne aký by tam mohol ísť. :( (a keby som ho vymenil sám,prišli by na to v servise???)
Uživatelský avatar
dedo.miki
Příspěvky: 1253
Registrován: stř led 10, 2007 19:50
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od dedo.miki »

Ak máš záruku tak nič nemeň .Ak by si vymenil olej za iný tak to zistia.Ja som už na začiatku písal ,že vôla je velká a klepú zuby v prevodovke.A kým ti nevymenia celú tak tažko odstránia problém.Nedaj sa a reklamuj znovu.Obrázek
Uživatelský avatar
Muco
Příspěvky: 930
Registrován: pát úno 23, 2007 08:47
Bydliště: Banská Bystrica

Příspěvek od Muco »

Do prd...!Fakticky nemám tolko času stále behať po servisoch..A úprimne povedané,mám zasa čakať mesiac,a aj tak sa zasa s tým nič neurobí-tak ma potom trafí šľak.! a keby som to nechal -ako sa hovorí-dozrieť,neprestane to časom klepať?neusadí sa tam ešte niečo??? (drbnutá otázka čô?) :roll:
Odpovědět

Zpět na „KALOS“