!!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
jirijura
Příspěvky: 7
Registrován: stř čer 20, 2007 20:57
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od jirijura »

Moc velké díky pro Palikx!!!
Několik roků jezdím do servisu kvůli vysokým otáčkám motoru a podle rady jsem na noc odpojil baterku a hotovo,otáčky po zahřátí jsou na 800 :D
Reklama
 

Roomeck
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 19, 2010 11:24

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od Roomeck »

Zdravím všechny co měly problémy se zvyšováním otáček. Při nastartování se mi otáčky zvýší na 2000 asi po 20 sec klesnou na 900. Taky při dlouhé jízdě, když někde zastavím na křižovatce a nechám to stát na volnoběh, tak se mi někdy ty otáčky zvednou opět k těm 2000. a jinak při jízdě se ty otáčky při řazení drží velmi vysoko. To je taky zapříčiněno tou závadou? Prosím vás byl by tady někdo, kdo by mi pomohl a napsal mi nějaký návod jak tuto závadu odstranit? děkuji
WaaaaaaaaaaW
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 09, 2011 13:55
Bydliště: Myjava

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od WaaaaaaaaaaW »

mam lanos 1,6SX 16v a mne to tiez zvysovalo otacky skakalo ci teple ci studene dokonca aj skapalo obcas. vymenil som palivovy filter ale nepomohlo,skontroval som kable k svieckam aj sviecky a vsetko ok tak som nastartoval motor a za chodu motora som hybal drotmi ktore vedu od sviecok zo zadnej strany motora teda zo strany celneho skla. Vsetky tie draty sa stretavaju v jednej zasuvke,ked som s nou pohybal auto menilo otacky okamzite a potom skapalo. jednoducho som ocistil kontakty sprejom zasunul naspat a auto slape ako hodinky. rovnomerne ide motor,neskace a ani netrha skus ocistit tu zasuvku je na lavej strane nad rozvodovim remenom.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

tuhle zavadu jsem tady popisovali a resili uz pred 5 lety.
jen to proste nejde opakovat porad dokola.
a navic na tomhle kabelu je i druhy problem se stejnymi priznaky.spatne kontakty na motorku a klapce.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
xichto
Příspěvky: 12
Registrován: čtv úno 24, 2011 22:32

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od xichto »

Asi som blby - v ktorej zasuvke, WaaaaaaaaaaW?
lanos 2002 1.5
stifler
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 16, 2007 18:32
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od stifler »

Mně taky pomohlo modpojení baterky. Stačí na pár minut.
Tibi223
Příspěvky: 5
Registrován: sob říj 09, 2010 03:22

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od Tibi223 »

u mna to kolisali otacky tiez jednoducho som precistil z cisticom vsetky konektory a uz asi 6 mes. nic ide super
julko6070
Příspěvky: 5
Registrován: ned zář 25, 2011 17:40

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od julko6070 »

problem so zvyenymi otackami je stale tam, a prejavuje sa len pri zahriatom motore, sme absolutne trateni, netusime co s tym je, presiel som celu tu temu o zvysenych otackach co tu je a od zmeny krokove motorceka, vyresetovania nastaveni riadiacej jednotky, po vycistenie kontaktov na riadiecej jednotke si to veselo chodi na 3,5 tisicoch na volnobehu, doslova brzdime do kopca.. vazne netusime co s tym, v nemenovanom servise nam povedali ze to bude klapka podtlaku a tu klapku podtlaku ci kera zraca to je opravili tym stylom, ze ju odpojili, a dieru zapchali.. ak je tu este nieco,co sme zabudli popripade niake navrhy, vrelo vitame...
Libor Lanos 1.6 16V
Příspěvky: 4
Registrován: pon říj 10, 2011 13:35

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od Libor Lanos 1.6 16V »

čauves, mam daewoo lanos 1.6 16V a stejný problém jak tady píšeš. Diagnostika nic nenapsala, ale po zeptání tří mechaniků mi všichni sdělili, že se nejspíš jedná o potenciometr na škrtící klapce.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

ach jo
dela to kabelovy svazek vedouci ke krokovemu motorku a klapce.
pomohla jen jeho vymena za novy.
jelikoz uz to dnes nejde sehnat doporucuju rozplest svazek a najit spojeni kostry .nekdo tu psal ze nasel nejaky problem tam.
proste jsou v kabelazi spojky a ty jsou vekem sezrane.ztraci to signal pripadne si to vymysli svoje nesmysly a pak pridava samo volnobeh.
jeste doporucuju vymenu samotnych konektoru na tps a krokovem motorku.nebo aspon prihnuti jejich pinu.
vic se k tomu napsat neda.
tps to nedela
a motorek sam o sobe taky ne.
pokud je problem ve svazku stacilo ho jen vzit do ruky a zatahnout za nej smerem nahoru a otacky se samy zvysovaly podle toho jak moc se za svazek zatahlo.
ale pozor-obcasne samovolne zvyseni otacek muze byt chybou krokoveho motorku nebo ecm.reset to vetsinou spravi.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

poslednou dobou mam v kuse otáčky 1500. Tak som strihol konektor tps, vybral komplet káble s pinmi, prihol kontakty , zložil konektor a spojil káble zatiaľ čokoládou. Už klesli otáčky na 800, ale niekedy este vyletia. Zajtra rozpletiem celý zvezok a pozriem tie spojky. Mne to robí určite zvezok, lebo som mal odpojenu batériu a problém tam ostal.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

včera som rozplietol ten zvezok. Veľa som sa s tým babral, ale hádam to už bude o.k. Mam presný postup ako odstraňovať ten problém aj s fotkami. Bohužiaľ nemám momentálne doma net , tak až niekedy cez tyzden . Teraz píšem len cez mobil. Zatiaľ to budem testovať.
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od palikx »

tak predpokladam ze jsi neco nasel.tak je to snad jasne.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

Tak som sa podla Palikx-ovych rad snazil odstranit problem s vysokymi otackami . U mna bohuzial stale neuspesne . Tak aspon nejake poznatky . Ten kablovy zvezok som rozmotal , poprezeral , vsetko vyzera byt o.k.
14012012265.jpg
(227.98 KiB) Staženo 239 x
Niektore kable su spojene takou kovovou spojkou a zabalene do izolacie . Jeden kabel bol spojeny az na dvoch miestach –neviem naco .
14012012263_1.jpg
(198.47 KiB) Staženo 239 x
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Uživatelský avatar
mino22
Příspěvky: 319
Registrován: sob čer 24, 2006 23:23

Re: !!! Zvyšování otáček !!! Riesenie

Příspěvek od mino22 »

2 kable ku konektoru potenciometra skrtiacej klapky idu priamo do toho velkeho konektora , treti kabel -cierny je napojeny na dalsi cierny kabel tiez takou kovovou spojkou . Tak som z tych spojok odstranil izolaciu , co som si myslel ze najdem nejaku oxidaciu , ale nic , tie spoje su ako cerstvo zlisovane- tu asi problem nebude , napriek tomu som ten spoj odstrihol a znova spojil tie droty . Problem stale ostal .
Kabel.jpg
Kabel.jpg (119.86 KiB) Zobrazeno 3305 x
Kabel1.jpg
Kabel1.jpg (120.75 KiB) Zobrazeno 3305 x
Daewoo Lanos sedan , r.v.97 ,1.5 sohc.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“