Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět

Treba v zime zimne gumy?

Ano
103
94%
Nie
2
2%
V zime nejazdim
1
1%
Stacia f predu
4
4%
 
Celkem hlasů: 110

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Příspěvek od Blue Lanos »

Moje uniroyali hucia jak dive a nederu sa svine vobec a to by som bol aj rad :x :D
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
Reklama
 

PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Ja sem chtel Matador MP58, ma je kamaradka a vim, ze jsou dobry. Ale nakonec me nabidli dost zajimavou cenu na Firestone Winterhawk, takze ted jezdim na tehle gumach, rozmer 185/65 R14. Zatim sem si vsiml, ze od cca 3 stupnu dolu sedi i na suchym asfaltu lip nez letnaky, huci zatim temer neznatelne (nejsem si jistej, jestli huci, nebo jestli je jen slysim hucet, protoze vim, ze zimaky huci :)). Ve vyssich rychlostech je auto o neco min "jiste" a je citlivejsi na bocni vitr, ale to bude hlavne tim, ze letni mam 195/55 R15.
Uživatelský avatar
Rasťo
Příspěvky: 97
Registrován: sob říj 22, 2005 10:59
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rasťo »

Olda píše:
Rasťo píše:Ja som kupil Espero so zjazdenymi letnymi gumami. Kedze si nemozem dovolit kupit teraz sadu zimnych gum a o pol roka sadu letnych gum, rozhadol som sa kupit celorocne MATADOR MP61 ADHESSA. Ked som menil letne a zimne gumy (Lada 2107), robil som to v aprili a oktobri (podla pocasia). Nakolko Matador uvadza ze zivotnost pneumatik je 6 rokov, myslim si ze nema zmysel setrit zimne gumy tak, ze pri 1 sade zimnych gum zoderiem 2 alebo 3 sady letnych.
6let je životnost kostry pneumatiky, samozřejmě někdo sjede vzorek za rok někdo za 4... ;)
Je mi jasne ze sa daju bez problemu gumy zodrat aj skor. Tych 6 rokov som spominal v suvislosti so zbytocnym setrenim zimnych gum, aby co najdlhsie vydrzali. Ked ich niekto nahodi az ked napadne sneh a zhodi hned ako sa sneh rozpusti.
Uživatelský avatar
peter NR
Příspěvky: 1081
Registrován: sob dub 30, 2005 22:25
Bydliště: Nitra

Příspěvek od peter NR »

Rasťo píše:
Olda píše:
Rasťo píše:Ja som kupil Espero so zjazdenymi letnymi gumami. Kedze si nemozem dovolit kupit teraz sadu zimnych gum a o pol roka sadu letnych gum, rozhadol som sa kupit celorocne MATADOR MP61 ADHESSA. Ked som menil letne a zimne gumy (Lada 2107), robil som to v aprili a oktobri (podla pocasia). Nakolko Matador uvadza ze zivotnost pneumatik je 6 rokov, myslim si ze nema zmysel setrit zimne gumy tak, ze pri 1 sade zimnych gum zoderiem 2 alebo 3 sady letnych.
6let je životnost kostry pneumatiky, samozřejmě někdo sjede vzorek za rok někdo za 4... ;)
Je mi jasne ze sa daju bez problemu gumy zodrat aj skor. Tych 6 rokov som spominal v suvislosti so zbytocnym setrenim zimnych gum, aby co najdlhsie vydrzali. Ked ich niekto nahodi az ked napadne sneh a zhodi hned ako sa sneh rozpusti.
6 rokov ? Mal som zimné Nokiany a po 4 rokoch boli ako bublanina - a to som ich ani veľmi neotĺkal o chodníky... :roll:
ex: Chevrolet AVEO SE pearl black
ex: Espero 1.5 16V
Uživatelský avatar
LIFELIKE
Příspěvky: 747
Registrován: čtv srp 11, 2005 07:57
Bydliště: TRNAVA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LIFELIKE »

Tak už jazdím na zimných aj ja. Odvčera.
Ďakujem za to svojmu drahému, ktorý mi tie zimné pneumatiky nielen kúpil, ale aj zabezpečil výmenu a umyl letné aj s elektronami a vzorne uložil do pivnice.
Zdá sa, že je najvyšší čas. Už na zajtra hlásia sneženie.....
CHEVROLET KALOS HB 1.2 SE+A/C 5D PLUS - červená SUPER RED
CITROEN C4 - 1,4; 16V; Seduction - rouge LUCIFER
Olda
Příspěvky: 649
Registrován: čtv bře 17, 2005 15:11
Bydliště: Holice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Olda »

peter NR píše:
Rasťo píše:
Olda píše: 6let je životnost kostry pneumatiky, samozřejmě někdo sjede vzorek za rok někdo za 4... ;)
Je mi jasne ze sa daju bez problemu gumy zodrat aj skor. Tych 6 rokov som spominal v suvislosti so zbytocnym setrenim zimnych gum, aby co najdlhsie vydrzali. Ked ich niekto nahodi az ked napadne sneh a zhodi hned ako sa sneh rozpusti.
6 rokov ? Mal som zimné Nokiany a po 4 rokoch boli ako bublanina - a to som ich ani veľmi neotĺkal o chodníky... :roll:
Já taky :lol:
2 ze čtyř odešli...
Ted je mám jen vepředu (nové), vzadu vredestein snowtrac-zatím spokojenost
Renault Laguna GT 98, modrozelená, 3.0 V6 24V, 140KW-ex automat-nyní manual, plná polní, žihadlo
Nexi 1.5 16V Red Sedan-se odstěhovala do prahy
Fiat Uno 1.5i-zvaný arcixindl-je v pánu
Renault Laguna combi 98-se odstěhovala se do zlína
Obrázek
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

tak uz zacalo snezit,tak jsem se rozhod,ze asi prezuju :))) nemam moc money,resp. mam jiny priority ,tak jsem vybral ty nejlvnejsi .. jsou to kormoran..asi ten nejvetsi shit,ale stejne si myslim,ze na to moje jezdeni jen po meste to asi staci .. da se to?

http://www.autokseft.cz/product_info.ph ... s_id=17173

a asi jiny rozmer mit nemuzu ,kdyz mam plechace jen z letnich a letni mam 185/65/R14
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Sato
Příspěvky: 434
Registrován: čtv srp 12, 2004 09:58
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sato »

DREAM píše:... a asi jiny rozmer mit nemuzu ,kdyz mam plechace jen z letnich a letni mam 185/65/R14
No ja mam tiez plechace z letnych 185/65/R14 a pouzivam zimne 175/65/R14. Takze si myslim ze sirka nevadi...
R.I.P

aktuálne: Renault Megane III. 1.6 16V 100k
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Já se zrovna nacházím v Liberci a musím říct že jsem moc rád že jsem minulej tejden přezul.....soudě podle té sněhové nabídky venku :lol: :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

DREAM píše:tak uz zacalo snezit,tak jsem se rozhod,ze asi prezuju :))) nemam moc money,resp. mam jiny priority ,tak jsem vybral ty nejlvnejsi .. jsou to kormoran..asi ten nejvetsi shit,ale stejne si myslim,ze na to moje jezdeni jen po meste to asi staci .. da se to?

http://www.autokseft.cz/product_info.ph ... s_id=17173

a asi jiny rozmer mit nemuzu ,kdyz mam plechace jen z letnich a letni mam 185/65/R14
Ja bych se radsi drzel tohohle rozmeru. Prece jen v zime je vetsi pravdepodobnost, ze se budes ucastnit nejakyho tukance, a kdyby to pak musela resit policie, tak at jsou radsi gumy podle technicaku.
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

a co rikate na ty kormorany,?? asi hruza co? ikdyz snad by to mohlo stacit ne? a lepsi nez protektory nebo muj prvotni napad prezout jen predni napravu..

a chci zeptat tatio pneumatika ma dva indexy 86 a 88 je to asi podle nosnosti auta .. kdyz mam kombika nemel bych vzit ty T 88?

EDIT: tak uz to vidim T (190km/h) a 86 index je 530kg na jedno kolo a 88 index je 560kg na kolo,ted jen kolik ma nubca kombi
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Na kombíka Nubiru je předepsáno 185/65/14 86/H (210km). Já mám 86T (190km) to je nejběžnější 86T a nejlevnější. Jestli tam dáš 88T nic se nestane, ale když tam dáš třeba 82T tak už by problém mohl být, pneu by bylo poddimenzovaná váhově, a to vadí, může se poškodit atd. nebo i rozpadnout. Ten rychlostní limit T určitě v zimě nebudu překračovat, i když by to šlo :lol: :lol: Ale je to co snese pneu při zatížení a dané max. rychlosti :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
DREAM
Příspěvky: 691
Registrován: stř čer 29, 2005 17:15
Bydliště: Děčín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DREAM »

a co rikas na ty Kormorqany asi zadna slava co? jeste o 100vku vic stojej KUMHO , ty by byli mozna lepsi volba a nebo je v tyhle cenovy relace jedno..
NUBIRA COMBI I 99:106k, lpg v rezerve(40l),fólie,ladak :(
e-shopy a weby za 999,- na DREAMMEDIA.CZ
DAEWOO/NUBIRA/LACETTI PORTÁL DAEWOO.ZDE.CZ
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

DREAM píše:a co rikas na ty Kormorqany asi zadna slava co? jeste o 100vku vic stojej KUMHO , ty by byli mozna lepsi volba a nebo je v tyhle cenovy relace jedno..
Mám ty Kormorany taky (SnowPro 185/60 R14) už víc než měsíc. Zdá se mi, že trochu hučí, ale není to nic výrazného. Ještě uvidíme, jak se budou chovat na sněhu/ledu. Zatím jsem vcelku spokojený - poměr cena/výkon je podle mě dost dobrý.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

DREAM: .........muj prvotni napad prezout jen predni napravu..

:shock: ty jsi to fakt ještě nepochopil ????????? Nameleš si čumu .....
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Odpovědět

Zpět na „POKEC“