Klépání ventilů

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od Kruger !!! »

Takze dneska jsem se dostal k tomu vytahnout ten olejovy pistek... :-) No dopadlo to tak ze tam nebyla ani jedna pilinka a ten pistek byl dokonale cistej :-( Takze ve ctvrtek me ceka mereni tlaku oleje,,, Borci mi to zmeri primo pres zaslepku :-) Takze budu vedet i tlak ne jen na cidlu, ale i v kanalcich hlavy :-) Tak doufam, ze to dobre dopadne...

Takze zatim chybu v mazacim traktu vylucuji u sitka a pistku.

Doufam, ze ve ctvtek budu moci rici, ze chyba neni ani v cerpadle :-)

Jinak jeste dotaz ktereho jsem si vsiml co se tyce klepotanicka :-D :
Takze zvednu (pri zahratem motoru) otacky na 1500 ot/min (bez zateze) pustim plyn skoci na cca 1000 ot. chvilku klepe, pak prestane... toto udelam znovu a znova klepe pak prestane... :-) Kdo dokaze vyresit zahadu klepnotani nexie :-) Jinak jak tak ctu tuto forum tak zacinaji pomalinku klepkat lanosy, espera a nubiry... A u toho lanosu se mi ten motor zda hodne povedomy :-D
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
Reklama
 

rehotman
Příspěvky: 36
Registrován: pon úno 23, 2009 12:05
Bydliště: Trnava, SR

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od rehotman »

Mne tiez klepali vydatne ventily, skusal som vselico a nic nepomohlo. Klepalo to na benzin stale (na LPG skoro vobec) a ked som pridal plyn tak ako keby som mal v motore retaz. Az som sa dozvedel (ked mi nastavovali LPG) ze mam lambdu v keli. Dal som novu a odvtedy ani neklepne. Mozno je problem tam.
Nexia 1,5l DOHC, LPG, zelená metalíza
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od vladimir fodor »

Pri ubratí plynu majú vo zvyku klepať piestne čepi ak su vymlátené puzdra v ojnici,no bez počutia ťažko povedať.
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od Kruger !!! »

Takze,
zase jsme se kousek posunuly... V ramci reklamace mi changnuli uz i zdvihatka :-), fakt je to drsne poznat ;-) pri akceleraci ani pri rovnomerne rychlosti zadne klepkani Huraa ! :lol: No akorat pri tom sundani plynu jeste slyset zaklepani chvilkove :-) Takze nevim, ale to mi uz az tak nevadi. Ale co se ted deje je takove cudne.... pridam rovnomerne plyn, nic se nedeje po chvili jakoby mirne trhne a zakceleruje silene :-D... Takze vim, ze se asi budu muset podivat na krokovy motorek, klapku sani no a svicky :-) Pokud by byl nejakej tip co jeste vycistit (krom teda rady typu vycisti cely motor) rad uvitam :-)
Mejte se :-)
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od Dark69 »

pridam rovnomerne plyn, nic se nedeje po chvili jakoby mirne trhne a zakceleruje silene
presne tento isty problem mam do dnes a bohuzial stale nevyrieseny....pochybujem ze to spravis nejako.....ja som kupil polku motora novych veci, vsetko vycistil a i tak nic a uz je tomu skoro rok...ale ak nahodou prides na to co to robi tak sa ozvy ;)
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od Kruger !!! »

Ty mas tez pocit jak by ti tam nesel bud vzduch nebo jiskra ? Ale jiskra je podle me blbost :-) to by spis skubalo nebo hopsalo... :-( No uvidime zitra... kdyz tak nafotim zitra vse co vycistim :-) A jestli to pomuze :-) Jo D. A jeste rekni ze cca pri 1500 az 2000 ot :-)
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od palikx »

predstih.je jedine co me napada.chce to poradne zkontrolovat zda je na 0 a ne treba na 10
pokud to ve vyssich ot jede dobre tak palivo pumpa to neni.
to klepani pri ubrani plynu nebo klesajcich otackach jsou pistni cepy pripadne uhlovani ojnic.
nam to delaly snad vsecky motory.prestaly to delat jen po vymene pistnich cepu a vyuhlovani ojnic.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od Dark69 »

Nooo tak s tym predstihom to moze byt pravda...pretoze okrem toho som skusil vsetko uz len to nie :D tak hor sa do prace do servisu na stroboskop :lol:
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od ppp »

tak ma napada, ked to citam ze mne volakedy klepal motor pri zmene rezimu, teda ked som ho rozhojdal sliapnutim alebo uvolnenim plynoveho pedalu. Potom ako som vymenil rozpadnuty silentblok motoru to uz nerobi :)
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od Kruger !!! »

Takze zprava pro Darka :-) Cece, tak jsem jemne pootocit rozdelovacem o trosku Z 5 a ten jakoby nevykon zmizel :-) Ale stejne to dam nekam seridit podle stroba a ne podle toho, ze si reknu ze to mirne pootocim :-D hodne zdaru :-)
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od palikx »

a ze by?
tak to urcite nech seridit poradne a bude klid.strobo mam doma ale to ti je asi na nic.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Kruger !!!
Příspěvky: 284
Registrován: úte říj 05, 2004 21:13
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od Kruger !!! »

No tak zjistil jsem to (alespon u me) docela jednoduse. Jel jsem vcera do garaze 2x jednou pred cestou z5 jsem vymenil svicky a skubalo stejne. Pred druhou jizdou domu jsem otocil rozdelovac a neskube :-D ale zase se mi objevilo hlasitejsi klepani. No v pondeli budeme moudrejsi :-) Predstih jsem nejak nechtel hrotit... Kolik ze ma byt na zahratem motoru a volnobehu ? 10 stupnu ?
Nexia 1.5 SOHC 55kW 3dv HB; Highway yellow; rv. 1997, alarm, central, airbag. A na zaver mala tresnika: baterie DELCOR rv 10/96
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Klépání ventilů

Příspěvek od Dark69 »

Kruger !!! píše:No tak zjistil jsem to (alespon u me) docela jednoduse. Jel jsem vcera do garaze 2x jednou pred cestou z5 jsem vymenil svicky a skubalo stejne. Pred druhou jizdou domu jsem otocil rozdelovac a neskube :-D ale zase se mi objevilo hlasitejsi klepani. No v pondeli budeme moudrejsi :-) Predstih jsem nejak nechtel hrotit... Kolik ze ma byt na zahratem motoru a volnobehu ? 10 stupnu ?
ano 10 stupnov....pojdem aj ja to dat nastavit...kedze som menil cievku v rozdelovaci a rozdelovac mam nastaveny tiez len rukov mechanika, pretoze ten tupec vravel ze stroboskop neni potrebny na to, asi sa mu to nechcelo robit.To mi je ochota...u nas uz ked fakt nutne musim ist do servisu tak ma obleje pot a dostanem horucku..
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“