Diesel 2,0 v EVANDE

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

To ja jsem mnel na audi zvukovy signal a ten ukazatel byl super,vzdy jsem vedel kolik tam mam benzinu,no nejak si musim zvyknout.Kazde auto ma svoje pro a proti. Posledni dobou pri jizde se mi zda jak pustim volant ze mi to porad utika doleva a pritom je jedno jak je naklonena vozovka.Pri audi mi to drzelo,pritom jsem mnel normalni servolenkung.Pri Evande mame SSPS to znamena ze cim rychlej jedem tim je to tvrdsi.Jake mas s tim skusenosti?
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Reklama
 

Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Je to pravda ze s tym ukazovatelom benzinu to nemaju dobre vyriesene. Korejci asi nemaju problem s benzinom. Natankuje plnu a ide. S tym riadenim chvalabohu nemam ziadne problemy. Skus si dat zkontrolovat geometriu. Mozno na niektorom kolese treba nastavit zbiehavost. Pri nasom stave ciest nie je problem rozhasit geometriu. Skus pozriet ci sa Ti nejako nerovnomerne nederu gumy. To svedci tiez o zlej geometrii. Neviem kolko mas najazdenych km ale pochybujem ze by nieco mohlo byt v riadeni. Inak ten progresivny posilovac je fajn. Hlavne ked parkujem a potrebujem stale tocit volantom. Na dialnici pri vyssej rychlosti je to citit ze ten volant ide tazsie.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Tak jsem zrovna prisel ze servisu.Je to strasny servis,ale nemam na vyber.Po skusebni jizde ktera trvala skoro pul hodiny,to mechanik konecne priznal ze to tahne mirne doleva.Jeho navrh byl ze se prehodi predni kola,tak jsem mu rek co to je za blbost a jeste za to chtel 25€.Prej se na geometrii kol nevstahuje zaruka a ze jsem si toho vsiml dost pozde,(mam najeto 5000km) a ze jsem si to praktycky mohl udelat sam atd.Tak jsem se objednal na pondeli na geometrii.Tak uvidime.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Tak uz mam po geometri,musel jsem to udelat v jinem servisu protoze tam nemaj lejzr.Jinak to bylo o 4 stupne posunute.Na digitalni je tolerance plus minus 4 stupne.Stalo mne to 70€.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Jasná zpráva

Příspěvek od Vazoun »

Hlavní věc je, že na to přišli a nezpochybnili skutečnost té odchylky :!:
Cena v Kč, by asi byla " hladolefe " ještě vyšší :?: Zdravím " Vazoun " :lol:
-------------------------
Člen Matiz clubu reg.čís. 20 :P
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Na geometrii se skutečně záruka nevztahuje snad nikde v Evropě.
V ČR stojí geometrie od 500,- do 1500,- za přední nápravu.
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Tak uz mam po geometri,musel jsem to udelat v jinem servisu

Příspěvek od Cudro »

Este dobre ze si to tak rychlo zistil. Su ludia ktori to zistia az ked musia vymenit pneumatiky, lebo ich maju nerovnomerne zodrate.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak uz mam po geometri,musel jsem to udelat v jinem serv

Příspěvek od blaho »

Cudro píše:Este dobre ze si to tak rychlo zistil. Su ludia ktori to zistia az ked musia vymenit pneumatiky, lebo ich maju nerovnomerne zodrate.

Ono väčšinou keď máš pohlú geometriu tak Ti volant ťahá do boku, takže by sa dalo povedať, že zistiť sa to dá hneď, ale niektorí to ignorujú a tým pádom majú svoj podiel viny na tých prípadne menených pneumatikách.
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
rimsy
Příspěvky: 72
Registrován: sob črc 01, 2006 22:20

Příspěvek od rimsy »

Nekdo mi rikal, ze kdyz piskaji gumy na parkovisti treba v multikine (kde je hladka podlaha) tak by to mohlo signaliziovat spatnou geometrii...
Uživatelský avatar
blaho
Příspěvky: 186
Registrován: stř čer 07, 2006 08:23
Bydliště: MA - Sološnica, SKK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od blaho »

rimsy píše:Nekdo mi rikal, ze kdyz piskaji gumy na parkovisti treba v multikine (kde je hladka podlaha) tak by to mohlo signaliziovat spatnou geometrii...

To máš pravdu a ešte jednoduchšie to zistíš, ak najedeš obidvomi kolesami na biele pruhy prechodu pre chodcov na hladkom asfalte, nie hrubozrnom. Väčšinou to píska tiež. Kolegyňa tiež tak chytila jamu a keď som to viezol na geometriu, tak to pišťalo na všetkých prechodoch.
Daewoo Espero, 1.5 DOHC, 60 000km, f elektrike, IMM, alarm, klíma, SONY CDX-C5850
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Diky za tip. Vyskusam.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Musim vas ujistit ze to bylo tak minimalni tahani do leva,ze jsem to zjistil na delsi trase, a to jak jsem byl na slovensku ,a to jsem si nebyl jeste jistej jestli to nedela servo.Nepiskalo mi to ani na prechodech.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Chcel som sa spytat, po akom case je dobre vycistit klimatizaciu? Jazdim prevazne v meste. Alebo inak, da sa nejako zistit ze treba vycistit klimu?
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

Jednou za dva roky od servisu,pokud pachne nastrikam desinfekci a pokud dodrzujes ze klimu vypnes par minut pred ukoncenim jizdy neni co resit.Jo jeste, kazdy tyden na par minut zapnout(aji v zimne)kvuli promazani.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Dik za info.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“