DPF

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: DPF

Příspěvek od odrifuk »

-i -i
CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
Reklama
 

Uživatelský avatar
ander282
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 10, 2013 08:36

Re: DPF

Příspěvek od ander282 »

Ahojte,chcem sa len spýtať,či je normálne ,že v utorok vypaľujem filter DPF áno ten :roll: vypálenie resp regenerácia prebehne až dokonca kým nezhasne, vo štvrtok sa zopakuje ten istý scenár(ešte v tom týždni !) a na druhý týždeň v utorok čuduj sa svete na palubnej doske zasvieti áno presne.A to som už bol v ten deň po diagnostike kde bol filter znečistený na 93%. Technik mi povedal ,že asi mi zasvieti v najbližšom čase DPF resp.čistenie,ani nečudo keď bol tak zas..ný.Chcem sa spýtať nakoľko,ma už vypaľovať tak často filter či je to normálne v takých krátkych intervaloch,či problém nebude v riadiacej jednotke,alebo vstrekovaní.Jazdím síce kratšie vzdialenosti,ale kolega má VW Turan 15000 Km žiadne rozsvietené DPF ja 22000 Km 4x do 20000 Km bez problémov.
PS:Auto je v záruke ,poradte ako postupovať.Ďakujem.
Uživatelský avatar
Joztar
Příspěvky: 605
Registrován: pát srp 10, 2012 14:50
Bydliště: Kosice

Re: DPF

Příspěvek od Joztar »

ahoj.

skus si precitat tu temy o DPF mozno najdes odpoved

ake otacky tocis motor pri mormalnej jazde?
ake dlhe trasy jazdis?
kde tankujes?

takto caste vypalovanie urcite normalne nie je. no na samotne vypalovanie ma vplyv viacero faktorov
Chevrolet Orlando MY2012 LTZ 2.0 VCDi 120KW M6 CarbonFlash !
Obrázek
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: DPF

Příspěvek od Mefisto »

Me by treba zajimalo, jak to maj auta se START/STOP, jestli i kdyz zacne vypalovani tak jim to na krizovatce zdechne :?:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: DPF

Příspěvek od Hanzy »

odrifuk píše:Na Hanzyho reči o dizloch nereagovať!!!!!!!.
Jeho názory všetci poznáme a aj jeho schopnosti vyjadrovania (HULVÁT) -P -P
Poslouchej 99% je to už jen má následná reakce jak někomu dojdou argumenty začne urážet a sprostě nadávat nebo už nemá čím argumentovat!
Jestli mi někdo napíše ať si strčím výfuk do huby a dám si tak to nebudu na to reagovat dekuji dám si s úsměvem!!!
I myslím že dnes i malé dítě ví a co mám zkušenosti i prodejcí říkají že diesel není na kráktké jízdy po městě a a jízdu brzda plyn pak to dopadá jasně že to skončí problémy a SERGEJ je ukázkový případ.
Už to tu bylo a kdo nečetl...
http://www.novinky.cz/komercni-clanky/2 ... filtr.html
Jde mi hlavně o tu bezohlednost jak je uvedeno humus bez filtu je 100 krát větší a tahle bezohlednost mě opravdu zvedá adrenalin!!!
Když má problém tak ho vyřeším jak člověk když s tím neumím jezdit tak se toho zbavím a koupim bez co sleduju tak mají hlavně problém ti co jezdí buť téměř na volnoběh nebo hrkají malé trasy nebo brzda plyn.
Většinou to píšu s nadsázkou a humorem nebo dvojsmyslem ale toto mě opravdu sere,přestěhoval jsem se do hor a jak jedu do toho humusu kde je tma jak v noci a za kopcem máme sluníčko azuro tak bohužel ale točí mě to ještě víc!!!
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
odrifuk
Příspěvky: 302
Registrován: stř pro 01, 2010 20:32
Bydliště: Ilava Slovensko

Re: DPF

Příspěvek od odrifuk »

-i -i :PP: :PP:
CRUZE 120 kW BIELY LTZ 6 manuál+FÓLIE
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: DPF

Příspěvek od Mefisto »

V USA udajne pouziva Chevrolet AdBlue, skoda ze ne i u nas
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: DPF

Příspěvek od SERGEJ_3 »

Hanzy píše:
odrifuk píše:Na Hanzyho reči o dizloch nereagovať!!!!!!!.
Jeho názory všetci poznáme a aj jeho schopnosti vyjadrovania (HULVÁT) -P -P
Poslouchej 99% je to už jen má následná reakce jak někomu dojdou argumenty začne urážet a sprostě nadávat nebo už nemá čím argumentovat!
Jestli mi někdo napíše ať si strčím výfuk do huby a dám si tak to nebudu na to reagovat dekuji dám si s úsměvem!!!
I myslím že dnes i malé dítě ví a co mám zkušenosti i prodejcí říkají že diesel není na kráktké jízdy po městě a a jízdu brzda plyn pak to dopadá jasně že to skončí problémy a SERGEJ je ukázkový případ.
Už to tu bylo a kdo nečetl...
http://www.novinky.cz/komercni-clanky/2 ... filtr.html
Jde mi hlavně o tu bezohlednost jak je uvedeno humus bez filtu je 100 krát větší a tahle bezohlednost mě opravdu zvedá adrenalin!!!
Když má problém tak ho vyřeším jak člověk když s tím neumím jezdit tak se toho zbavím a koupim bez co sleduju tak mají hlavně problém ti co jezdí buť téměř na volnoběh nebo hrkají malé trasy nebo brzda plyn.
Většinou to píšu s nadsázkou a humorem nebo dvojsmyslem ale toto mě opravdu sere,přestěhoval jsem se do hor a jak jedu do toho humusu kde je tma jak v noci a za kopcem máme sluníčko azuro tak bohužel ale točí mě to ještě víc!!!
ja se za svuj styl brzda-plyn nestydim a psal sem to nekolikrat ze tak jezdim, a nechapu co to ma co delat s filtrem, tvuj nazor sem si pretecl a to je tak asi vse, filtr mam venku a sel bych do toho znova -i tot vse
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: DPF

Příspěvek od Hanzy »

A bezohledné ti to nepřipadá že pouštíš 100x víc sraček do vzduchu?
Proč si na takovou jízdu nekoupíš motorizaci které to nevadí?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF

Příspěvek od Krtek »

tak to je fakt názor na přezdržku :-( Koupim si neadekvátní motor, oblbnu co se dá a příště bych to udělal zase.....
No Sergeji na tohle musim citovat svýho otce: jdi za dveře a dej si facku. A pořádnou, děláš to pro sebe :!:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: DPF

Příspěvek od SERGEJ_3 »

ja si cely zivot delam veci podle sebe a ne podle "nejakeho" spravneho nazoru, a nehodlam nic menit, aspon se za to co delam nestydim a nehraju si na "ekologa" jako polovina tady.

nebudu se nikomu zpovidat, je to moje vec a rad provokuju lidi, to kdo me znaji tak vedi :lol:
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: DPF

Příspěvek od Krtek »

Já si taky na ekologa nehraju. Ale lidi co kuchaj DPF filtry a pálej PET flašky bych fackoval. Kdysi jsem chtěl nafťáka taky. Ale to jsem jezdil 40 km do práce a odpoledne domu. Po městě minimum. V tý době taky ještě nebyly CMR vstřiky s takovýma tlakama aby pak z vejfuku lítal rovnou jed jako dneska. Ona i ta PET flaška se dá spálit ale rozdíl je starej kotel v baráku a spalovna kde je to o něčem jinym. Pokud to lidi budou řešit nějakym kuchánim a úpravama, automobilkám to bude jedno a klidně bude vyrábět dál žravý a problémový sráče. Kdyby se jí na tyhle motory lidi vykašlali, snad by se zamysleli jestli to neřešit jinak.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
ander282
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 10, 2013 08:36

Re: DPF

Příspěvek od ander282 »

Nedávno som tu spomínal, časté vypaľovanie DPF filtra ,takže po diagnostike sa zistilo,že hlavný problém je Lambda sonda.Takže je objednaná nová, dúfam že pomôže.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: DPF

Příspěvek od Richard »

No trochu jsem tu asi rozpoutal vášně ;) Na celou věc je možné použít dva pohledy, jeden je pohled prodejce, který chce samo prodat a ještě to nejdražší co je z důvodu své provize (čím dražší tím víc má na pásce) a tak se nesmíte divit že mnozí si pár pro zákazníka důležitých informací nechají pro sebe..... a tak se prodá naftová Captiva někomu kdo chce denně vozit děti do školky , pak nakoupit , pro děti a domů....... co následuje víte
Při nákupu auta si musím (bohužel) uvědomit jak ho budu používat a podle toho i volit.
Ten DPF se tam opravdu nedává jen tak pro nic za nic, oni fakt z toho vejfuku lítaj tak malinký briketky, že na zem už nespadnou, ale poletujou si ve vzduchu a všichni je hezky zhluboka přefiltrujeme ve svých plicích......
Takže, všichni si kupte naftoně a rychle vyndejte DPF...... sejdeme se v nebi ev. v pekle.....
Jinak pokud si někdo chce užít výkonu a krouťáku kupte si oturbený benzín, sežere vám to o 1-2 lt. víc, ale fakt to za to stojí...... a nebo nějakej pořádnej šestiválec nad 3 litry a pak můžete porovnávát benzin - nafta...
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Mefisto
Příspěvky: 523
Registrován: stř lis 07, 2012 20:38
Bydliště: Brünn

Re: DPF

Příspěvek od Mefisto »

To resis jak ozonovou diru :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“