Servisna prehliadka

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hana
Příspěvky: 79
Registrován: pon dub 18, 2011 09:13
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Hana »

Tak dnes auto po garančce. Cena 3436kč+mytí 200kč (myčka -P ) Zadní okno vyměněné-prý se nemuselo lepit, ale pouze šroubovat, zadní lišta vyměněná. Co mě ale naštvalo je to, že v kufru v přihrádce jsem měla schovanou lištu, která mi z okna odpadla a kterou mi nechtěli nalepit-tak je PRYČ.Nikdo o ni nevěděl, ani přijímací technik. Nechápu jak si to můžou dovolit a vzít si ji aniž by mě na to upozornili :x Po téhle zkušenosti jsem u Nováka byla rozhodně naposledy
Favorit LPG
Renault Mégane 1,6
Kia Sorento-to byl opravdu MAZLIK
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Reklama
 

Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Poky Ul »

Hana píše:Tak dnes auto po garančce. Cena 3436kč+mytí 200kč (myčka -P ) Zadní okno vyměněné-prý se nemuselo lepit, ale pouze šroubovat, zadní lišta vyměněná. Co mě ale naštvalo je to, že v kufru v přihrádce jsem měla schovanou lištu, která mi z okna odpadla a kterou mi nechtěli nalepit-tak je PRYČ.Nikdo o ni nevěděl, ani přijímací technik. Nechápu jak si to můžou dovolit a vzít si ji aniž by mě na to upozornili :x Po téhle zkušenosti jsem u Nováka byla rozhodně naposledy
200kč za umytí :?: já myslel že to je standart zdarma při garančce :idea:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
Hana
Příspěvky: 79
Registrován: pon dub 18, 2011 09:13
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Hana »

Taky jsem si myslela,že je to součástí garančky,ale kdybych tušila že to šoupnou do myčky tak to rozhodně nezaplatím. Souhlasila jsem jen proto, že auto bylo samá moucha a skrz okno už nebylo vidět.
Favorit LPG
Renault Mégane 1,6
Kia Sorento-to byl opravdu MAZLIK
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od hoza »

Aby se cokoliv ztratilo během servisu to není na to tam už nejít ale požadovat náhradu a klidně se i pohádat, s principu i blb uzná že to se nedělá. Zákazník má vždycky pravdu to mě do hlavy tlučou odjakživa :-) To mytí nevím, dost záleží na míře znečistění které těžko odhadnout takhle nadálku, určitě bych se ale snažil auto dodat do servisu čisté zas ale záleží na úhu pohledu. Pokud to shrnu a vezmu vpotaz že auto umyli v mycím boxu dejme tomu 15minut práce 50L vody, čistící roztok a likvidace odpadu tak nevidělali ani korunu pouze se jim zaplatilo to nejnutnější pokud to teda nelijou do odpadu.
lubof
Příspěvky: 29
Registrován: pát črc 01, 2011 21:18

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od lubof »

Uz som absolvoval aj ja. JF servis v Kosiciach. Olej vlastny (OMV Bixxol Special C3 SAE 5W-30 - Dexos2), v servise som zaplatil 26 EUR. Je to maly servis specializujuci na na koncern GM. Web nemaju. referencie napr. tu: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php? ... 2be7710584. Nie je to oficialny autorizovany servis, ale podmienkou zaruky v ramci EU nie je a ani nesmie byt vykonavanie servisnych prehliadok iba v aut. servisoch. Podmienkou je jedine pouzitie originalnych nahr. dielov, predpisanych naplni a vykonanie servisnej prehliadky v akomkolvek autoservise. Mozno ta cena vyzera podozrivo nizka, ale platil som realne iba za filter a cca hodinu prace, takze je to tak akurat. Inak odporucam tento servis. Napr. ked som este s Astrou G isiel do Chorvatska, tak som si dal kompletne skontrolovat auto, co zahrnalo doliatie prevadzkovych kvapalin (konkretne kvapalina do serva, brzdova a chladiaca kvapalina), vizualna kontrola podvozku a osetrenie casti podvozku, kde bol zodraty ochranny nater, kontrola brzd a pod. Celkovo to trvalo nieco vyse pol hodinky a ked som sa pytal na cenu, tak mi bolo povedane nieco v zmysle "ved som dokopy nic neurobil, tak co mam pytat", takze to bolo zadarmo. Jedina nevyhoda tohoto servisu je objednavanie, treba tak dva tyzdne dopredu... stale maju plno.
Orlando 1.8 LT+, strieborna ICE
hoza
Příspěvky: 733
Registrován: pon kvě 14, 2012 20:58

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od hoza »

lubof píše:Uz som absolvoval aj ja. JF servis v Kosiciach. Olej vlastny (OMV Bixxol Special C3 SAE 5W-30 - Dexos2), v servise som zaplatil 26 EUR. Je to maly servis specializujuci na na koncern GM. Web nemaju. referencie napr. tu: http://forum.opelclub.sk/viewtopic.php? ... 2be7710584. Nie je to oficialny autorizovany servis, ale podmienkou zaruky v ramci EU nie je a ani nesmie byt vykonavanie servisnych prehliadok iba v aut. servisoch. Podmienkou je jedine pouzitie originalnych nahr. dielov, predpisanych naplni a vykonanie servisnej prehliadky v akomkolvek autoservise. Mozno ta cena vyzera podozrivo nizka, ale platil som realne iba za filter a cca hodinu prace, takze je to tak akurat. Inak odporucam tento servis. Napr. ked som este s Astrou G isiel do Chorvatska, tak som si dal kompletne skontrolovat auto, co zahrnalo doliatie prevadzkovych kvapalin (konkretne kvapalina do serva, brzdova a chladiaca kvapalina), vizualna kontrola podvozku a osetrenie casti podvozku, kde bol zodraty ochranny nater, kontrola brzd a pod. Celkovo to trvalo nieco vyse pol hodinky a ked som sa pytal na cenu, tak mi bolo povedane nieco v zmysle "ved som dokopy nic neurobil, tak co mam pytat", takze to bolo zadarmo. Jedina nevyhoda tohoto servisu je objednavanie, treba tak dva tyzdne dopredu... stale maju plno.

A proč tak drahý olej? to jsi měl za super cenu? Nestačil by třeba olej GM/OPEL DEXOS2 5W-30 1L za asi třetinovou cenu http://www.oleje-cz.cz/gm/gm-5w-30/gm-o ... 30-1l.html takhle bys měl totiž opravdu servis za hubičku.
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Jožan »

Musím reagovat na ceny p.Dědka.Byl jsem teď na první servisce,olej vlastní a naůčtovali mi 1265,- -i Kč.Takže práce,filtr a vyměnili mi zdarma celý zadní znak Chevroletu(chrom byl to jak při neštovicích).Na přední masce ten ozdobný chrom už má taky pupínky tak do tří dnů zadarmo vymění taky.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od 18lukin18 »

Jožan píše:Musím reagovat na ceny p.Dědka.Byl jsem teď na první servisce,olej vlastní a naůčtovali mi 1265,- -i Kč.Takže práce,filtr a vyměnili mi zdarma celý zadní znak Chevroletu(chrom byl to jak při neštovicích).Na přední masce ten ozdobný chrom už má taky pupínky tak do tří dnů zadarmo vymění taky.
tvl tak tetka budu reagovat já,já když jsem byl v Náchodě u dědka na servisce tak mu povídám že se mě začíná loupat chrom na přední masce a on aniž by se šel na to podívat tak mi povídal že to je jenom špinavé :evil: :evil: :evil: :evil: tím pádem jsem s ním zkončil a jezdím jinam
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Jožan »

Tak to bych se nenechal odbýt.Přijímací technik mě ty bubliny na přední masce vyfotil a když jsem se vrátil pro auto tak mě sdělil že mu to schválili(nevím kdo) a že do tří dnů to přijde.Ten zadek byl jasně K.O. a už zase svítí jak blázen. -i
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od 18lukin18 »

Jožan píše:Tak to bych se nenechal odbýt.Přijímací technik mě ty bubliny na přední masce vyfotil a když jsem se vrátil pro auto tak mě sdělil že mu to schválili(nevím kdo) a že do tří dnů to přijde.Ten zadek byl jasně K.O. a už zase svítí jak blázen. -i
já s ním sem měl vždy potíže,proto jsem mávl rukou a šel radši jinam kde mě s ochotou obslouží ;-)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
lubof
Příspěvky: 29
Registrován: pát črc 01, 2011 21:18

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od lubof »

hoza píše:A proč tak drahý olej? to jsi měl za super cenu? Nestačil by třeba olej GM/OPEL DEXOS2 5W-30 1L za asi třetinovou cenu http://www.oleje-cz.cz/gm/gm-5w-30/gm-o ... 30-1l.html takhle bys měl totiž opravdu servis za hubičku.
No, mechanik mi v servise ukazoval oficialny list od distributora GM, ze GM uz od r. 2010 tento olej predava iba v sudoch, takze ked to maju v eShopoch vo flasiach, tak su to bud stare skladove zasoby alebo fake... Neviem, ci je to pravda, ale ten OMV som mal za 10 EUR/l, co je celkom v pohode, takze som to az tak neriesil... Pri dalsej vymene uvazujem o Mobil 1 ESP 0W-40, ktory splna DEXOS2. V zime jazdim totiz denne cca 5 km do prace a nazad, takze nizsia "zimna" viskozita by mohla motor trochu viac setrit. Viem ho zohnat za cca 11 EUR/l...
Orlando 1.8 LT+, strieborna ICE
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od dadif »

Tak já dnes taky po první servisní prohlídce. Jsem břídil, limitován jsem byl rokem provozu, najeto totiž jenom 7310 km.
Byl jsem v Jihlavě, Auto Dobrovolný, cena 3.507,-.
Jednání korektní, na to že jsem u nich nekupoval, tak všechno OK (po telefonu mi přišlo, že pán trochu ochladnul, když jsem mu sdělil, že jsem kupoval jinde...).
Problém s klimou bohužel nevyřešen, teď to zrovna nedělá - viz zde https://www.chevroletclub.cz/viewtopic. ... 73#p327673 .
A druhá věc, která už tu taky někde byla zmíněná - otírající se lak na spodních hranách (rozích) zadních dveří, prý taky ještě neřešili, takže seženou informace někde z centrály co s tím a ozvou se mi. Pravděpodobně výměna plastových prahů a oprava laku, ale k tomuto řešení jsem celkem skeptickej, uvidíme...
Jinak celkově tedy docela spokojenost, pravda, olej trochu dražší než na netu, ale u předešlýho auta jsem (v jednom lepším neznačkovým servisu) platil za výměnu oleje i víc.
Kafe jsem dostal, auto voní hezky novotou, všechny kontroly OK, takže dobrý.
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od smire666 »

Ja som zatiaľ nepokročil, plast už vo Fancare majú, len čakám na lakoša, asi ho vezú na koni z Kórey :twisted: :twisted: :twisted:
Bude sa meniť ten prah, opravovať lak a nastavovať dvere tak, aby sa neodierali...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Obelix »

Jožan píše:Musím reagovat na ceny p.Dědka.Byl jsem teď na první servisce,olej vlastní a naůčtovali mi 1265,- -i Kč.Takže práce,filtr a vyměnili mi zdarma celý zadní znak Chevroletu(chrom byl to jak při neštovicích).Na přední masce ten ozdobný chrom už má taky pupínky tak do tří dnů zadarmo vymění taky.
Tak konkrétně mě u Dědka sdělili, že vlastní olej nelze (cituji: "V záruční době se musí použít při servisních prohlídkách výhradně naše náplně") a cena prohlídky je 4830Kč (2430Kč olej + 2400Kč práce). V každém případě mám na 23.7. domluvenou servisní prohlídku u Moto Morava Olomouc za 2349Kč a vlastní olej není problém (GM/Opel 5W-30 Dexos 2 5L 538 Kč), takže si u Dědka můžou dělat srandu z někoho jiného.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od dadif »

Ty rozdílný ceny v jednotlivejch servisech mě nepřestanou udivovat. Zrovna tak rozdílný zkušenosti a rozdílnej přístup k zákazníkům v jednom servisu.
Jakto, že u něčeho tak zásadního, jako záruka auta, nejsou jasně daný pravidla?!
Když mají něco uznat na záruku, tak se kroutí jak hadi, ale z jejich strany značný nejasnosti v pravidlech jsou OK... Ale o to asi jde... :?
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“