kolisanie otacok

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

shindys, to je pravda, to som písal aj ja že ani VCDI ani TDI proste žiadnemu turbodieselu nízke otáčky neprospievajú. Okrem toho čo si pravdivé spomenul sa motor aj riadne zasviní nízkymi otáčkami každopádne nízke otáčky priamo turbo nepoškodzujú, nepriamo ano. Jediné čo by sa dalo ešte spomenúť je to že ak jazdíš moc moc moc jemno len v nízkych otáčkach a neroztočíš poriadne turbo tak ti môže pokaziť (zahrdzaveť, zaseknúť proste neviem čo presne to spôsobí) ale jednoducho sa ti variabilné štelovanie lopatiek turba poserie. O tom viem že sa to deje a môže sa to stať ale to je skôr ako varovanie pre biturbo. Stať sa môže na každom aute s turbom to je pravda ale pri napr. TSI motoroch je to veľmi pravdepodobné ak užívateľ jazdí čisto ekonomicky a auto nepreženie. Lebo do 3500 ot/min tam tlačí kompresor a turbo až od 3500ot/min vyššie. Preto sa mu stáva že jednoducho systém štelovania lopatiek sa "zasekne".

A príspevky sa nepremazávajú, len v prípade že sú off-topic tak to tu niekedy premazávame. Ale príspevky súvisiace s témou zatiaľ ostávajú všetky práve pre info ostatným užívateľom, ktorý tu v tom čase neboli.
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Reklama
 

File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od File12 »

No podle me to je problem Cruze 2011. 2010 mi to nedelala kdyz sem s ni jezdil.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
canni
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 18, 2011 08:11
Bydliště: Praha/Kamenice/Jesenice/Říčany

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od canni »

Se se týče Cruze 2011 diesel, tak ten má indikátor řazení (Ta kontrolka pro důchodce) :P, pokud jedu na rychlosti 1,2,3,4,5 tak cca okolo 1600tis. otáček se rosvítí a doporučuje zařadit vyšší rychlostní stupeň, po zařazení spadnou otáčky cca 1100tis. a auto pořád krásně jede. To cukání přichází občas až při tech otáčkách 1500-1700. Ještě mne napadá jestli to nemůže být i zaplou klimatizací která ubírá motoru lehce ?
(Aktuální vozový park)
Cruze 2.0 VCDi 163k LT, navi + red kůže. (Chystá se křídlo, zadní dvě koncovky, bezpečnostní folie tmavé)
Suzuki SV 650 S
Mitsubishi Colt CZ3
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

canni, toto som testoval ako prve, je to blbost.
Nema to s klimou nic, ked to robi aj pri tempomate pri vypnutej klime. To som odskusal ako prve...
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Uživatelský avatar
canni
Příspěvky: 32
Registrován: stř kvě 18, 2011 08:11
Bydliště: Praha/Kamenice/Jesenice/Říčany

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od canni »

Tak pak mne napadá už jen blbé seřízení řídící jednotky, která má nějaké hluché místo při určitém stupni na určité otáčky a rychlosti. Tím by se dalo vysvětlit i proč to máme všichni na nových modelech. Ta palivová mapa bude pro všechny stejná.
(Aktuální vozový park)
Cruze 2.0 VCDi 163k LT, navi + red kůže. (Chystá se křídlo, zadní dvě koncovky, bezpečnostní folie tmavé)
Suzuki SV 650 S
Mitsubishi Colt CZ3
Uživatelský avatar
fatrc
Příspěvky: 196
Registrován: sob pro 11, 2010 11:38
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od fatrc »

Nič v zlom páni ale podľa mňa sa zaoberáte takou malichernosťou áno aj mne to seka skáče na 2 pri asi 20-30 km/h rýchlosti ale iba keď držím pedál plynu v malých otáčkach ale takto som išiel maximálne dva krát čo mám Cruza v meste sa nikdy negúľam 20-kou iba ak v zápche ale aj tam stále radím 1,2,3,N takže keby s tým niekto nezačne tak ma ani nenapadne zaoberať sa takouto ,, hovadinou".
Biely Cruze 1.6 LS PLUS
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

hm, tak co spravime podme vsetci pred hlavnu budovu chevroletu, potom by to uz asi pozreli :)
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

fafrc, ale ved jasne ani ja tak nejazdim, ale ked je to nove auto v zaruke a tak ocakavam, ze taketo trasenie sa mi nevyskitne je to vec, ktora tam nemoze byt, na aute nenasli ziadnu chybu cize je to nieco od vyroby, co testovali ale nevyskitol sa im ten problem, alebo to mozno niekto odflakol. Proste ja chcem aby to auto bolo v 100% stave, neviem ako ostatny, ale chcem to mat vyriesene.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
dido64
Příspěvky: 29
Registrován: úte kvě 10, 2011 17:39

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od dido64 »

Pre niekoho je to možno malichernosť ale keď zažívaš denne pri jazdení nejaké trhanie (cukanie) tak je to prinajmenšom nepríjemné. A to sa tiež negúľam v meste 20-kou alebo 30-kou. Ale pri dodržiavaní rýchlosti v obci alebo v meste (50-ka) sa to vyskytuje a nemalo by sa.
Dostal som otázku od známeho ktorého som viezol že čo to stváram, ako to jazdím že to auto skáče ako koza.
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Ked jazdis dlhsie trasy mimo mesto, tak to vobec nepocitis.
V meste to niekedy zacne robit, ale posledne 3 dni co som jazdil po meste sa mi to nestalo, takze neviem co to moze sposobovat...
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Kjub »

Podla mna cukanie pocas plynulej jazdy ba nemalo byt... Mozno to je fakt kvoli tomu ze sa auto dostane do prilis nizkych otacok. Kazde auto je v tomto ine, treba ho poznat a vediet kedy sa uz motor trapi.

Alebo si treba odistit rucnu brzdu chlapi! :PP: :D :lol: :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
vetr.roman
Příspěvky: 225
Registrován: pát lis 19, 2010 20:37

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od vetr.roman »

Přidejte aditivum do paliva a budete mět klid.
Lada 2101
Škoda Forman 1.3i
Nissan Almera 1.4i
Daewo Kalos 1.4i
Nissan Note 1.4i
----------------------------
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - Křídlo Octavie RS II,černé folie,sportovní výfuk,chip 91Kw-124 Ps-170 Nm.....

Ford Galaxy III 2.0 TDCI
Chevrolet captiva sport 2.0 cdti 110kw
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od Kjub »

Inak toto som tu uz davno pisal ze to treba robit, hlavne do nafty...ja malokedy tankujem bez toho. 8)
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
legolas
Příspěvky: 164
Registrován: čtv dub 28, 2011 12:45
Bydliště: Nitra

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od legolas »

Neviem ako Vám, ale sa mi zdá, že mi to už prestalo robiť. Sa mi zda, že je to v poriadku.
Biely Chevrolet Cruze 2,0 VCDi LS PLUS
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: kolisanie otacok

Příspěvek od radgosk »

Ja som uz pisal skor, ze bud som sa s autom uz "naucil" jazdit alebo to prestalo robit aj mne. -i
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“