Spilenie pruzin

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od jamal89 »

mino to m-ko dole nepojde je to moja sucast mal som ho aj na lade predoslej sice starsi typ m-ka ale je to nieco ako moje synonimum podla neho ma vela ludi pozna a je tam tolko silikonu mamut ze by som skor odtrhol kus masky ako to m-ko samostatne
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Jarik »

No jamal ani to nieje moc pozat a nabúcha ti to aho Pehovi? hehe do tvojej garáže by som sa ja asi nedostal :mrgreen:
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od jamal89 »

no jari ty by si urcite nezosiel hej nieje to tak poznat ale rozdiel je tam cca 2cm mozno trosicka nejake mm nizsie ale nebucha to som prekvapeny lebo peha veru spominal ze je to tvrde a tak ale ja to mam vazne ako seriovky
a M-power nieje len m3 ale aj m5 sedmy neviem ale viem ze alpiny su aj sedmi a najnovsie viem m-ko je aj x6
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Jarik »

Pánové to "M" u BMW je ozunačenie pre motoršport. to sú krásne nadupané motorčeky, upravené podvozočky, brzdy, interiery a exteriery, no proste to je ako :lol: sex :lol: s tou vysnívanou. U avea je to tiež ako sex, po dlhšej trase vylezeš z neho vytrasený a roztr.... ako po je.ačke :lol:
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od saamm »

Jarik píše:Pánové to "M" u BMW je ozunačenie pre motoršport. to sú krásne nadupané motorčeky, upravené podvozočky, brzdy, interiery a exteriery, no proste to je ako :lol: sex :lol: s tou vysnívanou. U avea je to tiež ako sex, po dlhšej trase vylezeš z neho vytrasený a roztr.... ako po je.ačke :lol:
:lol: Ale výsledný efekt je stejný – doveze tě do cíle tvé trasy.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Jarik »

To je svatá pravda a dokonca za ovela nižšiu nadobúdaciu cenu 8) -i . Preto nemám M-kového bajera , ale aveo, aj ked sa priznám, že by som hned menil ;)
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Jarik »

Inak páni prosím vás viete niekto otakýchto vložkách do pružín http://tuning.shop5.cz/cz-detail-224010 ... y-2ks.html u nás, prípadne dajaká náhrada, mám totiš presne opačný problém "potrebujem dvíhat" nie znižovat 8)
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
Uživatelský avatar
jarkovic
Příspěvky: 185
Registrován: stř zář 16, 2009 15:18
Bydliště: bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od jarkovic »

nooo to je nieco podobne ako sa davalo do zigulakov ja som to mal aj na nexii ...ale neviem ci to dvihne pruziny podla mna to len zabrani pruzine uplne sa stlacit pri zatazeni napravy nie ????
Chevrolet Aveo 1,4 16v, komfort, cervena farba, r.v.2009*****AVEO is the BEST
[color=#BF0000]http://pictureup.cz/pict ... pg[/color]
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od -peha- »

No tak idem urobiť pokus číslo 2 :lol: Nakolko sa stiahnutie pružin nepodarilo tak som zohnal staršie perká dopredu a idem ich zrezať no mal som to vlastne už na Škodovkách , Renaulte ,Forde a aj na Oplíku takže skúsíme čo to zrobí :lol: Inak som skúšal jednu Nexiu ktorá má zrezané pružiny a pohoda tak na budúcí týžden na to hupsnem :lol: Jo a zrezávania sa netreba obávať lebo usadenie pružiny je v gume a ta sa podá len to je dobré robiť v hornej časti a vždy tak aby ukončenie bolo po zrezaní identické s pôvodným :D
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Jarik »

jarkovic píše:nooo to je nieco podobne ako sa davalo do zigulakov ja som to mal aj na nexii ...ale neviem ci to dvihne pruziny podla mna to len zabrani pruzine uplne sa stlacit pri zatazeni napravy nie ????
Ano ale ti "H" sa už zohnat nedajú. Inak mne práve o to ide, lebo tým , že sa nestlačí pružina, tak to aj ostane trochu vyššie. Pri prepružení mi to na 16" s ET 35 šúcha, tak to musí íst hore. Vrátit spet origo pružiny sa mi moc nechce. Neviete teda kde dočo také zohnat?
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od -peha- »

Jaríku napíš dakomu z CZ či Ti je nevie zabespečiť mne to robil Hanzy ale mám dojem že ta firma čo ich nabízí je posielá aj do SR inak škoda že si sa neozval skôr já som mal dve sady a jednu som dal kamošovi na Nubku a fakt to velmi pomáhá mne pri prepružení tiež vzadu škrtali ale po tom čo som dal gumené dorazy je to perfektné aj pri plne obsadenom aute to neškrtne -i Inak som pôvodne dal na každú pružinu 2 kusy lenže to vyzeralo ako citroen s najvetším zdvihom a je pravda že som ich dal len dozadu a vtedy mi to primáčklo čumák dole len som nakoniec po jednej gume vybral a stačí ta jedna ono Ti to velmi pomôže lebo ta jedna auto nezdvihne ale prepruženie nieje tak markantné takže skús si je zohnať :D

A ješte jedno Já idem 3.12. do Prahy tak v najhoršom je dám kúpiť PeťoviS a potom Ti ich doručím :lol:
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Jarik »

Díky moc Peháčku, to by bolo super :o) . Já to teda ešte skúsim pozret tu na SK a ked sa mi to nepodarí do konca budúceho týždna tak by som ta o to poprosil. Prípadne už som dumal aj nad tým, že dajakou hrubou a tvrdou gumou podložím priamo pružinu v tej šálke kde je usadená. Čo ty na to , šlo by to tak?
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od -peha- »

No Já si myslím že pri cene okolo 20€ sa neoplatí robiť to z gumy to som tiež používal tedy hokejový puk ale to vždy vypadlo a najhoršie keď na jednej strane to bolo naprd takže keby si to nezohnal tu tak to poriešíme a jo ono to má výhodu lebo je to ako uzavretý kruh a nemôže to vypadnúť :D
Přílohy
DSC00278.jpg
DSC00278.jpg (92.66 KiB) Zobrazeno 2343 x
Uživatelský avatar
Jarik
Příspěvky: 1931
Registrován: úte čer 23, 2009 22:32
Bydliště: Topolčany

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od Jarik »

Ja som myslel dat tú gumu pod pružinu do tej šálky, nie medzi závity.
AVEO SEDAN 1,4 16V, 69kw, červená mica
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Spilenie pruzin

Příspěvek od -peha- »

To nerob lebo tam by hrozilo prevdepodobne že ti pružina skočí mimo ta miska nie je až taká hlboká a keď zoberieš tak ten gumený krúžok má 3 cm a je presne tak ako má byť a tých 3 cm do šálky nedostaneš a pokud by si to zdvihol no myslím že tak 1 cm ale to je nič :D Ale na druhú stranu to môžeš vyskúšať za to nič nedáš veď aj Já občas skúšam viz.stiahnutie pružin a pokud to nestojí majlant tak sa nič nedeje len troška vlastnej roboty a to nieje problém :D Jo z CZ by som sa vracal 5.12. a zastavím sa v Úlanech tak sa dáko dohodneme a v najhoršom Ti to nechám u Lomngiho :D
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Podvozek a řízení“