Nexia GLE - spojka ven?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Serpico »

...jo jasně Duffy, palikx mi dělal spojku a mám ten typ, kde to nejde bez vyjmutí převodovky z vozu zcela mimo, ...no nechtěl jsem původně demontovat jenom vanu převodovky, je bez výpustnýho šroubu kvůli výměně oleje a hlavně vůbec nelíná a ani vana motoru je na nich original černý tmel asi na bázi gumy, palikx něco mluvil o tectylu a tak co je dobré to se nedemontuje, v recenzích starších ojetých vozů neustále čtu líná olej na vaně motoru, převodovky...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Dark69 »

to serpico: Ako zistim aky typ prevodovky mam? Ci bude nutne pri vymene tej paky vybrat komplet prevodovku vonku alebo nie..
Aby som vedel do buducna ak ma to potka ;)
Zatial neviem o tom aby niekto to vedel urcit...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Serpico »

...to Darku na přírubě převodovky je otvor pro montáž lamely, přítlačáku a ložiska zakrytý deklem, přitom se demontuje víko na boku převodovky u kola aby se mohla vysounout hřídel... nedělal jsem to nikdy, mám to od palixe a tak se nechci chlubit cizím peřím ale připadá mi to geniální...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Duffy »

serus makaci.,, tak to mam zlozene no neni to dobre...

dal som druhu paku s nahradnej prevodovky lebo nova ma prist v stredu a myslel som ze tato druha bude dobra...

nahodil som novu lamelu,ptritlacny,lozisko ... spojil som prevodovku s motorom a zase tam je vola medzi loziskom a lamelami o ktore ma byt oprete... :-(

takze nic som nespravil .. potrebujem sa uistit aj ked som si skoro isty ze je aj ta druha paka zla ci je to naozaj tak ..

Prikladam fotky paky... Kto kupoval novu alebo kto sa vyzna mi bude vediet povedat... Prikladam aj 3 fotky...
:? :? :?

je na vrchu obrusena rozmyslal som ze ju prevarim no vykaslal som sa nato .... aj ked nova stoji 30evri....
Přílohy
DSC00261.JPG
DSC00261.JPG (73.23 KiB) Zobrazeno 3027 x
DSC00260.JPG
DSC00260.JPG (67.32 KiB) Zobrazeno 3027 x
DSC00259.JPG
DSC00259.JPG (50.12 KiB) Zobrazeno 3027 x
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Duffy »

to dark :

Len potrebujes 3 take ucka male aby si zachytil stlaceny pritlacny tanier... je to uplne jednoduche :-)

1: zhodis kryt spodny..
2: niekto ti stlaci spojku,zaistis stlaceny pritlacny na 3 miestach po 120 stupnov...
3: na boku prevodovky zhodis dekel , v strede laveho ozubeneho kolesa je srob -tisic hran 8micka a zavlacka.. vyberes zavlacku vnutornu a potom vysrobujes tisic hran.. nasrobujes tam nejaky dlhy srob zapacis ho a povytiahnes aj s oskou :-)
4: odsrobujes pritlacny a vyberes von :)
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Duffy »

No takze .. pozeral som na autodiely krc a nasiel som ine cislo tej ´paky ako bolo na elcats.ru ....

je to cislo dielu 96144874 ... pozeral som obrazky na googli a je uplne ina ta paka.. takze mam prekrutenu aj tuto ...

V pondelok idem objednat ... hadam najde kamarat aj toto cislo a bude lacnejsia kedze v cz stoji 299czk :-D

Ako napriklad tiez na elcats.ru som nasiel puzdra na radiacu paku , a podla toho cisla odtial ze 7 eury / kus :D
Potom som mu dal cislo z autodielov krc a ze 2eury/kus :D

Sranda je to ....

No nic v pondelok napisem co som zistil :-D
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Duffy »

takze paka musi byt zarovno s vidlickou podla vsetkeho.... :roll: :roll:
Přílohy
dzwignia-wide-ek-sprz-g_1197.jpg
dzwignia-wide-ek-sprz-g_1197.jpg (61.06 KiB) Zobrazeno 3025 x
311.JPG
311.JPG (18.8 KiB) Zobrazeno 3025 x
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Duffy »

No cafte,,uz mi to tyzden jazdiiiii ...
Takze ta paka co je na foto je zla,prekrutena v zvare....
ten vrch do ktoreho tlaci valcek tak ma byt zaroven na jednej priamke z vidlickou co drzi lozisko :-)
:roll: :roll: :roll: :roll: ;) ;) ;) ;)
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Ahoj lidi
Nevím jestli je to tím ale co jsou mrazy tak jse to řazeni zlepšilo,i když za tepla je to slyšet,je možny že to muže byt i olejem? Jaky olej davate do převodovky?
Děkuji za odpovědi
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Serpico »

...original červený z oplu ( to další příspěvky najdeš i fotografie olej v obalu...), JRD McLaren dává SHELL dextron II a taky mu to řadí nejspíš jde o podobnou specifikaci i když je to do automatů...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Joe13
Příspěvky: 21
Registrován: ned led 03, 2010 06:45
Bydliště: Mělník-CZ

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Joe13 »

Serpico píše:...original červený z oplu ( to další příspěvky najdeš i fotografie olej v obalu...), JRD McLaren dává SHELL dextron II a taky mu to řadí nejspíš jde o podobnou specifikaci i když je to do automatů...

Mějte se fajn
Ok děkují a přejí štastný a veselý vánoce :PP:
mzjazdenek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 07, 2011 23:50

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od mzjazdenek »

palikx píše:no pokud je odvzdusnena tak je to vypinaci paka spojky.je praskla ve svaru a pretocena-pokud ji vyndas a otocis zpet a zavaris tak ji nemusis menit.
podle toho co mas za prevodovku se ani nemusi vyndavat staci jen spodni plech u spojky a bocni viko.pak uz jen z hridele vytocit sroubek a celou ji vyrazit ven.pak seslapnout spojku zajistit pritlacak povolit a vyndat.a pak povolit spojkove lozisko a vytahnout tu paku nahoru.
bohuzel pokud vubec netusis tak to asi neudelas.
ahoj
Mám podobný případ ,než jsem na to došel že je to vypinaci paka spojky ,tak se mi uplně v tomto sváru ulomila.
Když říkáte stačí zavařit (což není problém ) ale v jakém úhlu (myslím že zde závisí dost na rozdílu v milimetrách)
Vytáhnu tuto páku bez bočního krytu ? Asi ne.
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od Duffy »

uhol staci od oka :D ten medzikus zatlac do valceka a k tomu priloz tu paku. pekne to zvar a bude :) ja som ju tiez naposledy zvaral cca pred pol rokom na inom aute a drzi stale :-) vela stastia :PP: :PP:
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
mzjazdenek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 07, 2011 23:50

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od mzjazdenek »

mzjazdenek píše:
palikx píše:no pokud je odvzdusnena tak je to vypinaci paka spojky.je praskla ve svaru a pretocena-pokud ji vyndas a otocis zpet a zavaris tak ji nemusis menit.
podle toho co mas za prevodovku se ani nemusi vyndavat staci jen spodni plech u spojky a bocni viko.pak uz jen z hridele vytocit sroubek a celou ji vyrazit ven.pak seslapnout spojku zajistit pritlacak povolit a vyndat.a pak povolit spojkove lozisko a vytahnout tu paku nahoru.
bohuzel pokud vubec netusis tak to asi neudelas.
ahoj
Mám podobný případ ,než jsem na to došel že je to vypinaci paka spojky ,tak se mi uplně v tomto sváru ulomila.
Když říkáte stačí zavařit (což není problém ) ale v jakém úhlu (myslím že zde závisí dost na rozdílu v milimetrách)
Vytáhnu tuto páku bez bočního krytu ? Asi ne.
Tady bych měl ještě jeden dotaz ,pokud hřídel vyrazím ven asi nemůžu sešlápnout spojku(nebo můžu ale nebude to mít žádný efekt pokut tam nebudu mít vypinací hřídel podle mne můžu zajistit přítlačák jedině pokud ho stlačím a to přes vipinací hřídel a ložisko) pokud mám páku ulomenou jak ho stlačím? Jakým způsobem zajistím přítlačák?
mzjazdenek
Příspěvky: 3
Registrován: pon úno 07, 2011 23:50

Re: Nexia GLE - spojka ven?

Příspěvek od mzjazdenek »

Duffy píše:uhol staci od oka :D ten medzikus zatlac do valceka a k tomu priloz tu paku. pekne to zvar a bude :) ja som ju tiez naposledy zvaral cca pred pol rokom na inom aute a drzi stale :-) vela stastia :PP: :PP:
Toto mi přijde jako by se ta páka svářela přímo na autě (co by na to řeklo utěsnění a uložení páky ? )
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“