Politika - Co vy na to ?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Vojta

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Vojta »

Ivo R. píše:Není co dodat. Já jsem stál s kamarádem pět dnů vždy od 07:00 do 16:00 hod na barevnou TV Rubín (+-1987)
Tohle jsem já nikdy na nic neabsolvoval. Barevného Rubína jsem si objednal u obchodníka a do týdne jsem ho měl (7.400,-Kč):lol:
Automatickou pračku Gorenje za 6.900,-Kč už v r. 1973 bez čekání přímo z obchodu. Je fakt - kdybych chtěl Filco za 15 tisíc, čekal bych měsíc.
Vždycky mě ale rozčilují průměry. Příklad: Soused snědl celé kuře, já byl o hladu, ale v průměru jsme snědli každý půlku :lol: :lol:
Proto neuznávám vyjádření o průměrném platu celorepublikově. Když průměr, tak po odvětvích, profesích a regionálně. Jenže statistika je přesný souhrn nepřesných čísel - to nám řekl kantor už na střední škole.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Serpico »

...inu " pamětníci " to už bylo a je to pryč...a nikdo z mladých nám, nemá důvod to věřit a už vůbec né posuzovat, prostě to nezažili.... jinak taky jsem na nic nestál, to mi prostě nebavilo...
....no Vojto máš pravdu o tom, statistika má jenom matemické modely proto taky souhlasím se Zemanem ..." já mám celý kuře a ty nic, což statisticky znamená, že každý máme v průměru 1/2 kuřete " názorný příklad zavádějící statistiky, daný malým objemem zkoumaných subjektů. Ale stačí pro ty různé agentury 1tis. nebo 2 tis. zkoumaných vzorků - subjektů třeba o volebních preferencích, kupodivu to mnohdy vychází, ovšem neodporuji Tvému profesoru ...přesný souhrn nepřesných čísel...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Serpico »

...ohlas na REFLEX a přirovnání Mudr. Ratha k Hitlerovi, dle vyjádření soudu v souladu z naším právním řádem a žaloba Ratha na omluvu zamítnuta, osobně mi vadí přirovnání k Hitlerovi už jenom proto, že příbuzní Ratha nepřežili koncentrační tábor - to je i pro mě silný kafe, bratr mé matky taky skončil v koncentráku.
...docela hodně jsem zvědavý jak soud posoudí případnou žalobu primátora Béma za karikaturu " chrochtajícího prasátka " taktéž v REFLEXU, je tady ale trochu velký rozdíl v tématice přirovnání, co vy na to...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Hynek »

No chlapci, když si představím . že za měsíc začnou vyrážet pupeny na šeříku, začne hřát sluníčko........... , tak mě nějakej blbej Dráth, Potroubek i s Topolánkem mohou akorát tak políbit čelíčko! :( :( :( :o)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od V.Brousek »

Souhlasím s příspěvkem Milana, ale jak Hynek píše, tito politici jsou mi také ukradení. Osobně jsem velice zklamán. Dokud bude politika dobře placené zaměstnání, bude to vždy stát za h......! Ale je to dáno lidskou povahou, což více dodat. Jenom to, že se také těším na jaro
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Serpico »

...inu i já s vámi souhlasím jaro je krásný a nezávislý na lidském faktoru, nebo nééé dost fauně, ovzduší prostě přírodě dáváme zabrat narušujeme zemský obal, stratosféru ionosféru a bůh jenom ví co ještě...

inu mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Krtek »

Když se někdo cpe do veřejných funkcí má počítat jak s větší kontrolou a dohledem "občanů" tak i s tim že si z něj budou dělat prde a to nejrůznějšíma způsobama. Já ni proti nemam. Muj děda byl třeba politickej vězeň a za mý názory kdysi mi občas někdo řek čau Krtku ty komunisto. A nemusim ho hned žalovat i když mi tak řikal pře X lidma.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Hynek »

Nemám komouše rád, dost mě a naší rodině vůbec ublížili.Ale to, že některý naše dnešní nebo bývalé politiky nastrkali do kotelen či pivovarů,to jim chválím. Kdybychom je tam dokázali udržet dodnes, nemuselo být tolik průserů a vůbec.Víte všichni o kom a čem mluvím. :(
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od alvin »

Ja sa o politiku nejako aktívne nezujímam,nikdy som nebol ani nebudem členom nijakeho politického zoskupenia, ani voliť nechodím ,naposledy som bol v r.1998,jednoducho namám komu dať svoj hlas,ale keďže sa u nás zvolebnieva,všetkým politikom,tým,terajším,minulým a budúcim,by som venoval jednu pesničku,aj tak im ide len o svoje korytá, o nič iné :P :P :P :P
a vieme čo sú,tí,čo držia veslá v ruke :P :P :P :P

http://www.youtube.com/watch?v=8XjY2m0bAaU
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od xsoftx »

Tak jsem si položil otázku: Kdy naše vláda za posledních pět let udělala něco pro občany, co bych skutečně pochválil. Jednou a to je společné zdanění manželů. O tomto zákoně se i pravicově orientování ekonomové vyjadřovali pozitivně. Byl to zákon, který cílil naprosto přesně – bohužel dnes už neplatí.

Tak tady je ""pozitivní"" :x návrh:
:arrow: http://domaci.ihned.cz/c1-40025560-siln ... 1500-korun
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Serpico »

...to xsoftx já jsem to zpočátku myslel na naše soudnictví - nezávislé a čekám případný dvojí metr, přitom nechci obhajovat Mudr. Ratha jenom připomínám, tento pán není " hladová větev " je prostě za vodou na rozdíl od jiných politiků, které to doslova vyzvedává z bídy...
...jinak iHNed je solidní tisk, médium a k navrhované dani z provozu mot. vozidel dodávám státní kasa zeje prázdnotou a hledají se nástroje příjmu, jsou nutné pokud stavíme dálnice až 3x dráže než jinde, otázkou je kdo z toho profituje, v prvních desetiletích po sametu zůstavali za " podnikately " dluhy v daních tuším 90 miliard ( ... všelijaké to vedení účetnictví do nuly anebo ztráty - HDP je pak jenom zkreslený informativní pojem ) privatizace a prapodivné prodeje, zisky bankovních domů jdou ven a tak zbývají jenom plošné nástroje daň z přidané hodnoty, spotřební daň, daň z nemovitostí a přijaté daně z odvodů za zaměstnance ( ovšem i tady se zkresluje nízký evidovaný a daněný příjem + dorovnání tzv. bokem )...
...a následky jsou jaké jsou...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Hynek »

Tak to už tady někdy bylo , asi v roce 1955, ale to bylo spojeno s cenou benzínu. Platila se daň z motorového vozidla, ale benzin jsme kupovali za neuvěřitelné 2 KČS / slovy dvě koruny/ale bez oleje . Litr oleje M6 stál něco kolem 4,70 KČS.Měl jsem Nortona ES - 2 a ten musel mít i olej. Když jsem jel z Přerova do Tater na výlet, tak jsem přijel k pumpě, dostal jsem plnou nádrž,dolili mě olej. Platil jsem padesátikorunou a dostal jsem ještě 2,80 zpátky. Platil jsem z něj daň 320 Kčs / rok . Chlapci , to není pohádka, to se skutečně stalo!!!!! :roll: :roll: :roll: :o)
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Hynek »

To Serpico : Je zajímavé, že naši politici najdou vždycky peníze jen k kapsách obyčejných lidí. Kde jsou sliby, jak si po novém roce sníží platy? Nikdo na světě mě nevysvětlí, za co berou politici 250 000 a víc měsíčně. Chápu, jim hov..o nesmrdí. Je to banda všiváků a zloděju, která se bude držet u koryta za každou cenu.Jediné řešení je defenestrace. Jinak se jich nelze zbavit.Nějaké sametové revoluce jsou na prd. Chce to tvrdou ruku.Ale nemá cenu se rozčilovat, já už mám život takřka za sebou, tak co. :( :( :(
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od xsoftx »

Už se mi to prostě začíná zdát příliš....stále nové poplatky. Jak chtějí politikové nastartovat ekonomiku a následně zaměstnat více lidí a pak vybírat větší objem daní při nenavyšování daňové zátěže?....Vždy jsem v diskuzích hájil naší republiku, k volbám chodil a volil alternativy ,ale v tomto státě mi už připadá většina snah o zlepšení zcela marná.Čas na stěhování? Nový Zéland by se mi fakt líbil... :)
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Politika 2009 - 2010 - Co vy na to ?

Příspěvek od Serpico »

...jenom potvrdím Hynka v 71 benzín tzv. normal 2,1O Kčs pro paritu - srovnání plat jsem tehdy měl přes 2tis. čistého a Norton ES 2 se dovezl v několika tis. kusech a stál přes 12tisíc na konci 50 nebo začátku 60 let, kamarád ho měl taky ...no a my jsme ho s chutí vozávodily ...no když se to kroutilo, von si ho moc vážil - ty Nortony nešly vůbec s cenou dolů pak byl u nás ještě Matchles G2 taky půlitr ale s tím majitelem jsme nekamarádili...
...to Hynku s tou defenestrací to už tady historicky taky bylo, ...no nakonec by stačilo důsledná majetková přiznání ustavních činitelů s následnou represí s prokázáním nabytí tj. pořizovací cena oproti dosahovaným příjmům a dodatečným několikanásobným represívním daněním, možná by jsme byli hodně překvapeni...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „POKEC“