Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Ted jsem s nim nakoulel prvnich 150 km a normal je kolem osmi ale da se i min ale to uz neni jezdeni a kdyz dostal kanadu neustale na podlahu plyn tak to bylo kolem 11l dle palubaku :D
schnappi - ty mu asi pekne davas taky :D v poradku at neni lenoch ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

schnappi
Příspěvky: 49
Registrován: ned srp 02, 2009 10:43

Re: spotřeba

Příspěvek od schnappi »

bych řek že ani ne :-( když sem jel delší trasy dostal se se na 8.7 ale ve městě aji když skouším pomalinku furt stejné
Ford Focus 2001 , Silver , 1.8 TDDI (66kw)
Chevrolet Cruze 1.6LS+ MarBlue (83kw)
Mini Cooper JCW, Black-white , 1.6 (155kw)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

schnappi píše:bych řek že ani ne :-( když sem jel delší trasy dostal se se na 8.7 ale ve městě aji když skouším pomalinku furt stejné
Moje slova, at jedu jakkoliv, at jedu ve meste nebo mimo mesto, furt jedu za 8,8-9,0, nejak to nechapu. Ve meste mu docela davam, ale zadna prehanka, naopak mimo obec jedu pianko, pohodicka, na dalnici 130 s tempomatem, a ve finale je to porad stejna sotreba...az mam pocit, ze je tam univerzalni cislo bez ohledu na jizdu :) Kazdopadne porad cekam, kdy zacne lezt spotreba dolu, jak to vsichni porad rikaji a vono prd...
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Co mate chlapci za setrvacnik?Jinak velky problem na spotrebu je tempomat ten dost zvysuje spotrebu.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Setrvacnik? Jestli je to narazka, ze se porad divime, chapu, ale ja se proste porad divim :) Na druhou stranu vkasy si kvuli tomu netrham, beru to jako vlakno o spotrebe, proc to sem nepsat,ze? No jinak s tim tempomatem je to zajimave, kdyz se clovek podiva, co to auto zere, kdyz se snazi udrzet do kopce tech 130, radeji to hned prepne :) Ale to zere i normale, nevidel bych v tom tempomatu az tak velky vliv na spotrebu
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Krtek »

To je přece vlastnost větších motorů. Žerou sice kapku víc ale maj konstantní spotřebu. Můžeš jezdit za 8-12L ale 15 z něj třeba nedostaneš. zato pidimotor umí ject za 5-6L ale taky za 15 když mu dáš sodu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
schnappi
Příspěvky: 49
Registrován: ned srp 02, 2009 10:43

Re: spotřeba

Příspěvek od schnappi »

no co ja předal auto bratrovi k narozkám už má najeto pres 1000 a furt 10.5 :D
Ford Focus 2001 , Silver , 1.8 TDDI (66kw)
Chevrolet Cruze 1.6LS+ MarBlue (83kw)
Mini Cooper JCW, Black-white , 1.6 (155kw)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

chrudoš píše:Setrvacnik? Jestli je to narazka, ze se porad divime, chapu, ale ja se proste porad divim :) Na druhou stranu vkasy si kvuli tomu netrham, beru to jako vlakno o spotrebe, proc to sem nepsat,ze? No jinak s tim tempomatem je to zajimave, kdyz se clovek podiva, co to auto zere, kdyz se snazi udrzet do kopce tech 130, radeji to hned prepne :) Ale to zere i normale, nevidel bych v tom tempomatu az tak velky vliv na spotrebu
No, nechci se tady ohanet udaji z technicaku, ale v nem jasne stoji, ze spotreba je mesto/mimo mesto 9,3/5,5, takze rozdil dvojnasobny, ne stale stejna spotreba, navic 1,8 neberu jako vetsi motor, to by musel mit i trosku vice valcu :) Nicmene uz ted jezdi vyborne, jsem zvedavy az bude mit pres 15k, jak to pofrci :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Richard »

Já mám taky v Nubiře tempomat, ale moc jsem ho nepoužíval až teď co mám LPG mě spotřeba až tak nevadí, ale u Nubi je ještě ten mechanickej, co vlastně mechanicky přidává plyn jako bych šlapal na pedál já....... No a to je ten problém se spotřebou, když jedu já mám pedál dá se říct v konstatní poloze, jedu po rovině cca 100, z kopce třeba i 120 a naproti v kopci se to zas srovná, ale tohle tempomat neudělá, on z kopce ubere, a pod kopcem až rychlost klesne to naloží aby ho tou 100 vyjel no a při tomhle to tam padá jak němci do krytu :D ale tak se chová i ten elektronickej tempomat, akorát jízda s ním je plynulejší. Mě autí když nastavím třeba 140 jakoby cyklicky přidává a ubírá, a prostě to cítím, tak se naštvu a vypnu ho.
Ale třeba ni Jižní spojce nastavím 90 a jen sleduju a točím volantem....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Tempomat ti neubere, od toho je to tempomat, tzn kdyz jede zkopce, nebrzdi doslova, porad udrzuje 130 a kdyz najizdis do kopce, zacne pomalu ale jiste pridavat, tzn jede daleko plynuleji, nez clovek s nohou. Jasne, do kopce to kazdy rozhuli, at nemusi zabirat, ale ve finale by to podle me melo vyjit nastejno. At mi nikdo nerika, ze tempomat udela treba litr/100 navic, tomu neverim.Navic staci sledovat rozjezd tempomatu pri omezeni na dalnici na 80 km/h, clovek tempomat vypne, za omezenim ho da znova a ten rozjedz na 130 je pozvolny, zadny "pedal na podlaze"
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Tempomat klidne i o litr spotrebu zvedne nebot jak psal Rychard kdyz jedes do kopce tak tlaci plyn i na doraz jen at udrzi rychlost a to kdyz jedes manualne nedelas vetsinou castecne slevis z rychlosti nebo ucitis ze lepsi je podradit.
Jednoduche vyzkouset tu samou trasu s tempomatem a pak bez a hned se uvidi ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od xsoftx »

Tož mě tedy tempomat spotřebu určitě snižuje....protože nejezdí jak čuně....práce s přísunem, či přiškrcením paliva je mnohem plynulejší než v případě mé regulace
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

plynulost jizdy je urcite vyssi, nez s jakoukoliv nohou. Za zkousku by to asi stalo, ale na to jsem uz ted liny, i kdyby to zralo o litr vice, ten tempomat je pohodicka :) Samozrejme taky zalezi na provozu, castokrat nema tempomat smysl. A podrazovat? Na petku ve 130? Kde je na dalnici takovy krpal?
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: spotřeba

Příspěvek od Serpico »

...to xsoftx připomínám taky a to je podstatný rozdílný kroutící moment u dieslu a benzínu, kde je v podstatně vyšších otáčkách...
Naposledy upravil(a) Serpico dne úte kvě 11, 2010 17:44, celkem upraveno 1 x.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
kulik
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 24, 2010 18:56

Re: spotřeba

Příspěvek od kulik »

Mám Cruze 1,8 LT s automatickou převodovkou. Kupoval jsem ho v červnu 2009. Ujeto 16000km. Při slušné jízdě kombinovaná spotřena do 9L. Městský provoz do 10L. Dálková se dá jet do 8L a to ho moc nešetřím. Při jízdě s tempomatem spotřeba znatelně klesá.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“