Co tankujete do AVEA

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
martincakl
Příspěvky: 89
Registrován: čtv čer 07, 2007 08:49
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od martincakl »

Zažil jsem zajímavou věc..

Běžně jsem do Avea 1,2 (8V) bral benzín u laciné pumpy Tank ONO..klasika Natural 95..Nikdy jsem s tím neměl žádný problém,žádný "check"...žádné cukání..ani nic podobného..pumpa je blízko od místa kde bydlím,proč tedy ne.
U jiné pumpy jsem tankoval v podstatě jen na dlouhých cestách,tedy tam kde mi obsah nádrže nevystačil na cestu tam i zpět,typicky cesta k rodičům ženy na Slovensko a zpět (1080km).
Na nádrž jsem "na dálku" ujel "nadoraz" cca 680-700km (plně naložené auto). A jednou...cestou ze Slovenska domů jsem natankoval u Shellu..plnou nádrž..respektive do celkem prázdné nádrže.
A kdeže je ta zajímavost? No..najel jsem na nádrž od Shellu Natural 95 (vždy beru "po víčko") zatím 680km...a v nádrži je cca ještě 15-20% benzínu..takže minimálně ještě 100km můžu najet.To se mi nikdy předtím nepodařilo...Není to sice z jednoho tankování zcela objektivní údaj,ale něco mi to napovídá..a to bych ještě měl uvést že jízdní režim auta od natankování na Shellce byl spíše nepříznivý pro spotřebu..tedy více kratších jízd..se studeným motorem.
Chevrolet Aveo 1,2 sedan-sunset orange metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od Lucaso1 »

KakosWRC píše:no ked uz spominas omw tak tu moc nemusim kamarat len raz natankoval do imprezi wrx 100 od omw a mal dojem ze ide na 350 kravach a nie 350 konoch odtedy tam moc nemusim...ale nevravim mozno to bola len nahoda a osud ze tankoval v nespravnu dobu na nespravnom mieste...
dosť ludí vraví že má šťastie tankovať vtedy keď napúšťajú nádrže a vtedy že zvykne sa natankovať akurát neaký humus

a ja s omw nemám problém hm wrx ? hm to by som rád vyskúšal na ceste :-) to je druhé auto po aveu ktoré zbožnujem
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od Lucaso1 »

martincakl

shell je dobrá pumpa to nepopieram no nikdy som sdi nevšimol rozdiel v spotrebe tej alebo onej pumpy budem mať skoro prázdnu nádrž tak uvidím čo to spraví pri natankovaní plnej nádrže
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od jari »

Neřeším to, tankuji co se tam má, cestou do práce se zastavím u Shellky naberu natural 95 a hotovo.
Nevím co na to dodat, divím se, že se tady řeší v uvuzovkách takové blbiny.
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od Lucaso1 »

hm tak 95 alebo 95 V-power na Shell je najlepšia volba si myslím síce dhrahší je o 0.15 centov ale stojí zatú menšiu spotrebu :lol:
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Uživatelský avatar
mato8876
Příspěvky: 408
Registrován: úte kvě 19, 2009 22:42

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od mato8876 »

jari píše:Neřeším to, tankuji co se tam má, cestou do práce se zastavím u Shellky naberu natural 95 a hotovo.
Nevím co na to dodat, divím se, že se tady řeší v uvuzovkách takové blbiny.

Možno pre teba sú to blbiny ale pre iných zaujímavá skúsenosť.
Aveo sedan 1.4 16V 74kw 100k
Čierna metalíza
Uživatelský avatar
Pajin
Příspěvky: 1590
Registrován: pon čer 11, 2007 18:38
Bydliště: opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od Pajin »

ja tankuju jak kdy.. většinou u shell 95 sem tam střiknu plnou nadrž shell w power jednou za dlouhou dobu tam naperu w power racing.. v poslední době jezdím na omw- 95 nebo 100 careru musím řict že stou 100 carerou jelo autičko tichunce ještě víc než obvykle lehce .. mnělo větší kroutak.. no prostě slast ale na spotřebě se to nezměnilo pořad stejná!! :lol: :lol: :lol:
Tico,Nexia,Kalos
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi 110 kW/150HP-134,5kW/183,5HP,K&N Filter,Chip
chevrolet-cruze.wz.cz Webovka věnovaná mému vozu ve výstavbě!
Prodám: A.E. svět. Kalos 400Kč
lam. zad. nárazník Cruze s difusorem 1000Kč
KN vložku vzduchového filtru vč čistíci sady. dle dohody ;)
Uživatelský avatar
smolko
Příspěvky: 569
Registrován: stř čer 03, 2009 18:44

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od smolko »

No ale 100 oktanovy moc nieje na auta ako my, ostatne suciastky v motore ho nemusia stihat, ja tankujem omw carrera 95, max spokojnost, ovela lepsie ako shell power
Chevrolet Aveo, Tmavo červená metaliza, Verzia komfort,
Člen AveoFanklubu
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od Lucaso1 »

chaloši hm s tou 100vkou to je tak že to auto ani nevníma že je viac oktánový
aaa kaziť s tým motor nekazíte len tá zmes je suchšia ták to žere viac oleja no pre kakoša na závody to je ideálnejší benzín ako 95 :-)

ja som zo shell benzínom spokojný náhodou len musíte tankovať stále stejný druh bo potom to nieje znatelné mne stačí 95 w pover a na plbnej nádrži mesto medzimesto spravím 720 km pritom na 95tke slovnaft iba 580

omw som tiež skúšal je to o niečo lepšie ako slovnaft bolo to neakých 680 km

prečo tak veľa najazdím ? no to je tým že nikdy nebrzdím ale dám nohu z plynu dolu a brzdím rýchlosťami dolu kopcom a aj pred obcami no a eger tiež urobil svoje
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od PETO »

Ja som do Avea tankoval 95 sem tam 98 výhradne a iba na slovnafte s tou pumpou mám dlhoročné skúsenosti a môžem len odporučiť . -i -i -i
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od Lucaso1 »

98 som mal ibaaa raz :-)
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Uživatelský avatar
KakosWRC
Příspěvky: 497
Registrován: pon srp 10, 2009 22:56
Bydliště: Zlate Moravce Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od KakosWRC »

Lucaso1 píše:chaloši hm s tou 100vkou to je tak že to auto ani nevníma že je viac oktánový
aaa kaziť s tým motor nekazíte len tá zmes je suchšia ták to žere viac oleja no pre kakoša na závody to je ideálnejší benzín ako 95 :-)

ja som zo shell benzínom spokojný náhodou len musíte tankovať stále stejný druh bo potom to nieje znatelné mne stačí 95 w pover a na plbnej nádrži mesto medzimesto spravím 720 km pritom na 95tke slovnaft iba 580

omw som tiež skúšal je to o niečo lepšie ako slovnaft bolo to neakých 680 km

prečo tak veľa najazdím ? no to je tým že nikdy nebrzdím ale dám nohu z plynu dolu a brzdím rýchlosťami dolu kopcom a aj pred obcami no a eger tiež urobil svoje
....jak ze auto nevinima ci je 95 alebo 100 oktanovy?...ved auto ma riadiacu jednotku a lambda sondu a podobne snimace a vyhodnocuje nejak kvalitu danej kvalitnej ci nekvalitnej zmesi a nazaklade toho auto papka menej alebo viacej,,,,keby to tak nebolo tak by chclani z MAX tuningu po precipovani auta nekazali lievat 98 a vyssie ale by povedali davajte tam ako doteraz 95...a auto sme predali a chlana tam lieval 95 a co to spravilo???no odisla mu riadiaca jednotka a musel kupovat opat original seriovu 72konovu....
DAEWOO KALOS 1.2 8V..5dr-80PS -195/50 R15 BF Goodrich, podvozok Weitec -35mm, priame sanie v hmlovke, hole zvody od katalizatora, koncovy tlmic ULter Sport, 2x cipnuty + vymena riad.jednotky
CHEVROLET KALOS 1.4 16V..3dr-95PS - to iste okrem cipu
CHEVROLET KALOS 1.2 8V..3dr-72PS - na rodine ucely
Uživatelský avatar
Lucaso1
Příspěvky: 1127
Registrován: pon led 21, 2008 21:26
Bydliště: Mojmírovce okr. Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od Lucaso1 »

tak dám na teba
Chevrolet Aveo HB 1.2 8V 53kw 72PS 71HP (gray dragon my heart)
Doplnky:elektróny RC14 14˝ obudé na pneu Cleber, deflektory Delfín,
Úpravy: zaslepený eger ventil, červené brzdy, Fólie 0,5 zn. Skyfol, DRL, Sony, Sal, K&N, Total

Člen Aveo fanclubu
Armaron
Příspěvky: 15
Registrován: stř črc 15, 2009 22:54
Bydliště: Košice

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od Armaron »

Chevrolet Aveo 1.2, 8V, 53 kW/72 HP, sedan
Uživatelský avatar
mato8876
Příspěvky: 408
Registrován: úte kvě 19, 2009 22:42

Re: Co tankujete do AVEA

Příspěvek od mato8876 »

Tak to by som na novšom aute asi neskúšal,iba ak na starej šunke. -P :PP:
Aveo sedan 1.4 16V 74kw 100k
Čierna metalíza
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“