Aveo a spotřeba

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od mino »

Na najnovšom Aveu HB sa dá bežne jazdiť na Aveu podla palubáku za 6L. Teraz dovolenka cca 1400 km priemerka 6,6. Ale išla klima občas, posuvanie sa hod v kolone a rýchlost po dialnici od 110-po 160 :lol: . Aveo má ale ešte len cca 2100km. Motor nová 1,2 16v.
Škoda Roomster TSI
Reklama
 

Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od ladinek »

Takže na natankování 56l benzínu jsem ujel 810km umíte někdo spočítat kolik to zhruba zbaští??je to město a dálky tak nějak napůl :lol: mě to vychází že to zase tak moc nebaští :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od lomngi »

Tak že máš to 6.91l\100km
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od ladinek »

to jde je to hlavně jízda po Brně a krátký trasy -i taky mě to tak nějak vyšlo -i
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od saamm »

Již se to tu někde psalo. Jen pro oživení - Když budeš dělit 56l kilometrama 810 tak ti vinde 0,0692( na 1km) a toto vynásobíš 100 a máš spotřebu 6,92 na 100 km. Záleží na kolik desetiných míst budeš počítat.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

hehe, pokoril si hranicu 7l/100km :)

Inac som sa nostalgicky pozrel na dokumenty z pred troch rokov, ktore som dostal k mojmu avejku, tak som sa pekne od brucha zasmial.
Spotreba:
mesto 7.9l/100km
mimo mesta 4.7l/100km ( :lol: :lol: :lol: )
kombinovana 5.9l/100km
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od saamm »

Teď se optám a někteří napíšete, že jsem asi debil. Ale kdo s vás sleduje spotřebu například:
1 – 10000 km, 10000 – 20000, 20000 – 30000, atd.,
nebo od 1.4 do 1.11 - letní a od 1.11, do 1.4, zimní.
Píšete, že ujedete na Ø xx na 1000 km, na Ø xx x 150 km, a podobné hodnoty. Jsem schopen jet za 4,5 l/100 a nebo tu samou trasu za 10 l/100 podle tohoto se přeci nedá počítat průměrná spotřeba. Ano tyto průměrné spotřeby na krátké trasy řeknou jak má kdo těžkou nohu, jaký je provoz, a já nevím co vše okolo toho ale nedá se posuzovat vozidlo, jestli žere nebo né a hlavně kolik žere.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

Mna by skor zaujimalo, kde vyrobca berie tu DRZOST a udava take spotreby a nie ako jazdime.
Jasne ze rovnaka trasa sa da zajazdit s roznymi spotrebami.
Napr. co som mal firemnu Fabiu , presne rovnaku kubaturu a vykon ako moje Aveo, tak podla papierov ma vsade o necely liter vacsiu spotrebu.
Proste v General Motors su hovada, ktore odrbabvaju zakaznikov.
Papier znese vela.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od lomngi »

Čo sa týka spotreby avea prestal som tu riešiť po 2rokoch. Teraz po každé keď idem na pumpu tankujem do plna. Potom jazdím kým nezačne blikať kontrola rezervy. Potom zas tankujem do plna. Priemerne tak najazdím od po 610 do 670km. Tak že spotreba mi vychádzala od 5.9 až do 7l podľa štýlu jazdy. Tak že mená význam sledovať ďalej spotrebu kým tieto údaje sú približne rovnaké. Aj tak jazdí každý z nás odlišne a iba v tedy keď potrebuje auto. A keď na to mám idem a keď nie tak nejdem. A keď si len tak chcem prejsť na aute bez dôvodne a nepozerať na spotrebu tak idem na Mustangu. Ten má 4.5l benzín motor. Tak asi si viete predstaviť ten rozdiel v spotrebe. Tak že pri aveu 1l hore alebo dole je už nepodstatné. Ale keď skončí záruka do avea pôjde plyn. Uvažujem ho používať denne ako dopravný prostriedok do práce. Tak že pri denne prejdených 150km nálady za plyn sa mi vrátia za rok.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od saamm »

xwing - Tak podej na prodejce trestní oznámení za klamavé informace v TP a nerozčiluj se nad tím tady na fóru kde se nic nevyřeší. U nás v ČR JIŽ PADLO PRVNÍ TRESTNÍ OZNÁMENÍ na prodejce a zákazník uspěl. Prodejce se odvolal. Co bude dál se jistě dozvíme.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
ministry
Příspěvky: 86
Registrován: pon dub 05, 2010 20:12
Bydliště: Rimavska Sobota, Slovakia

VYSOKÁ SPOTREBA !

Příspěvek od ministry »

Zdravim ...

Niečo sa mi nezdá. Na mojom Aveu 1.2 8V mam spotrebu cez 11 litrov / 100 km. To nie je normalne, aj ked jazdim kratke trasy po meste, sytič, bla bla bla. Netlacim vobec na plynovy pedal a stale mam cez 11 litrov. Uvazda sa ze v meste okolo 8 litrov, takze v zime to ma byt viac, ale nie skoro 12 !!!!!
:roll:
Vymenil som vzduchovy filter, original sviecky som dal nove, bol som na diagnostiku : vsetko OK aj lambda, Skrtiaca klapka vycistena. Ma este niekto nejaky napad ?

dakujem
Chevrolet Aveo 1.2 8V
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: VYSOKÁ SPOTREBA !

Příspěvek od jari »

ministry píše:Zdravim ...

Niečo sa mi nezdá. Na mojom Aveu 1.2 8V mam spotrebu cez 11 litrov / 100 km. To nie je normalne, aj ked jazdim kratke trasy po meste, sytič, bla bla bla. Netlacim vobec na plynovy pedal a stale mam cez 11 litrov. Uvazda sa ze v meste okolo 8 litrov, takze v zime to ma byt viac, ale nie skoro 12 !!!!!
:roll:
Vymenil som vzduchovy filter, original sviecky som dal nove, bol som na diagnostiku : vsetko OK aj lambda, Skrtiaca klapka vycistena. Ma este niekto nejaky napad ?

dakujem
A diagnostiku Tě dělali přímo v chevroletu?

Ještě mě napadlo, co brzdy, nebo ručka nepřibrždují Tě, zasekla pakna nebo tak...
Uživatelský avatar
ministry
Příspěvky: 86
Registrován: pon dub 05, 2010 20:12
Bydliště: Rimavska Sobota, Slovakia

Re: VYSOKÁ SPOTREBA !

Příspěvek od ministry »

jari píše:
ministry píše:Zdravim ...

Niečo sa mi nezdá. Na mojom Aveu 1.2 8V mam spotrebu cez 11 litrov / 100 km. To nie je normalne, aj ked jazdim kratke trasy po meste, sytič, bla bla bla. Netlacim vobec na plynovy pedal a stale mam cez 11 litrov. Uvazda sa ze v meste okolo 8 litrov, takze v zime to ma byt viac, ale nie skoro 12 !!!!!
:roll:
Vymenil som vzduchovy filter, original sviecky som dal nove, bol som na diagnostiku : vsetko OK aj lambda, Skrtiaca klapka vycistena. Ma este niekto nejaky napad ?

dakujem
A diagnostiku Tě dělali přímo v chevroletu?

Ještě mě napadlo, co brzdy, nebo ručka nepřibrždují Tě, zasekla pakna nebo tak...
Je to servis, ktorý nie je len na Chevrolety, ale vseobecne. Ale viem, ze majú kvalitné prístroje, poznam ten servis, nie je to ziadna mala firmička. Brzdy urcite seknute nebudu, skusal som kazde koleso.
Chevrolet Aveo 1.2 8V
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od lomngi »

Skús premerať snímač. na váhu vzduchu, a pozrieť vstrekovače či sú ok.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
ministry
Příspěvky: 86
Registrován: pon dub 05, 2010 20:12
Bydliště: Rimavska Sobota, Slovakia

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od ministry »

lomngi píše:Skús premerať snímač. na váhu vzduchu, a pozrieť vstrekovače či sú ok.
Len teraz neviem, snimac vahy vzduchu to je TPS alebo MAP senzor ? Je nejaky sposob ako to zmerat ? Myslím, aké hodnoty vo voltoch mam namerať aby som zitil ci je to OK.

Tie vstrekovace- tiez som nad tym rozmyslal. Ale ani neviem ako sa to mera, ci sa to vobec da zmerat, pripadne kde to zohnat nové. Len aby som to nekupoval zbytocne.
Chevrolet Aveo 1.2 8V
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“