Tak je to doma - první dojmy a zkušennosti

Nový nástupce Matize zde nesmí chybět

Moderátor: Blue Lanos

keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Zatial mám najazdených asi 250km a pocity z nového autíčka sú veľmi dobré. Naozaj ide potíšku, na križovatke kde som čakal na zelenú sa mi zdalo že motor zdochol avšak stačilo kuknúť na otáčkomer a bolo jasné že šlape. Akurát mi chýba ukazovateľ teploty motoru, radšej by som mal to ako otáčkomer. Dúfam, že sa nebude zohrievať , ved ani Matízek sa nezohrieval ale aspoň som mal istotu ked som to videl na vlastné oči. Prístrojovka je celkom v pohode, už som si zvykol že nie je priamo ale troška vpravo. Pri kúpe ma prekvapilo že lapače kolies trebalo doobjednať, nakoľko vraj podľa normy EÚ nie je potrebná. Ale za 600 Sk mi namontovali všetky štyri. Som zvedavý na spotrebu, prvýkát som natankoval 38 litrov a po najazdený asi tých 250 km mi ukazuje ručička okolo 3/4 nádrže. Taktiež odkladacie miesto na nohu vedľa spojky je dobre vymyslené.
Zatiaľ šlape k spokojnosti , dúfam že to tak aj ostane. :D :D
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Spokojenost

Příspěvek od Vazoun »

keszi píše:Zatial mám najazdených asi 250km a pocity z nového autíčka sú veľmi dobré. Naozaj ide potíšku, na križovatke kde som čakal na zelenú sa mi zdalo že motor zdochol avšak stačilo kuknúť na otáčkomer a bolo jasné že šlape. Akurát mi chýba ukazovateľ teploty motoru, radšej by som mal to ako otáčkomer. Dúfam, že sa nebude zohrievať , ved ani Matízek sa nezohrieval ale aspoň som mal istotu ked som to videl na vlastné oči. Prístrojovka je celkom v pohode, už som si zvykol že nie je priamo ale troška vpravo. Pri kúpe ma prekvapilo že lapače kolies trebalo doobjednať, nakoľko vraj podľa normy EÚ nie je potrebná. Ale za 600 Sk mi namontovali všetky štyri. Som zvedavý na spotrebu, prvýkát som natankoval 38 litrov a po najazdený asi tých 250 km mi ukazuje ručička okolo 3/4 nádrže. Taktiež odkladacie miesto na nohu vedľa spojky je dobre vymyslené.
Zatiaľ šlape k spokojnosti , dúfam že to tak aj ostane. :D :D
------------------------
Každé nové autíčko " potěší " určitě nejsi vyjímka proto, Ti přejem spousty
hezkých zážitků a mnoho štastných kilometrů bez problémů a vždy štastný
návrat domů. Zdraví :lol: " Vazoun " :lol:
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Máš pravdu, že poteší. Je to moje prvé nové autíčko a čím dlhšie tým viacej sa mi páči. :D :shock: :D
Tony M
Příspěvky: 61
Registrován: pát pro 29, 2006 01:07
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Tony M »

keszi píše:Zatial mám najazdených asi 250km a pocity z nového autíčka sú veľmi dobré. Naozaj ide potíšku, na križovatke kde som čakal na zelenú sa mi zdalo že motor zdochol avšak stačilo kuknúť na otáčkomer a bolo jasné že šlape. Akurát mi chýba ukazovateľ teploty motoru, radšej by som mal to ako otáčkomer. Dúfam, že sa nebude zohrievať , ved ani Matízek sa nezohrieval ale aspoň som mal istotu ked som to videl na vlastné oči. Prístrojovka je celkom v pohode, už som si zvykol že nie je priamo ale troška vpravo. Pri kúpe ma prekvapilo že lapače kolies trebalo doobjednať, nakoľko vraj podľa normy EÚ nie je potrebná. Ale za 600 Sk mi namontovali všetky štyri. Som zvedavý na spotrebu, prvýkát som natankoval 38 litrov a po najazdený asi tých 250 km mi ukazuje ručička okolo 3/4 nádrže. Taktiež odkladacie miesto na nohu vedľa spojky je dobre vymyslené.
Zatiaľ šlape k spokojnosti , dúfam že to tak aj ostane. :D :D
Tak gratulujem a uži si to. Budeš spokojný. Akú máš výbavu?
Chevrolet Spark 0.8 , pred tým Daewoo Matiz 0,8 S
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Jo to druhá základná výbava, čiže ABS, elektrické okná a servo a pekná červená farba. Teraz akurát zhánam deflektory na predné okná, už ich mám sľúbené na budúci týždeň v Rožňave. Prvé predbežná spotreba bola 5,9 litrov. Teraz sa mi zdá, že pri dalšom tankovaní bude spotreba nižšia podľa ručičke nádrže , ale to uvidím asi v utorok, dovtedy mi to vydrží.
Najazdených okolo 900 km.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Taky už máš v základu svítící Check jako já ? :evil: :twisted:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Neviem čo myslíš pod svietacim Checkom. Mám tam Check, ktorá svieti oranžovo ked myslíš na to. Inak dalšia spotreba po tankovaní bolo 5,4 l.
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Příspěvek od Rastos »

Myslel tym, ze ti ten oranzovy Check sprijemnuje prostredie v kabine aj pocas jazdy... :D :D
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

No dúfam že svietaci Check nebude môj kamarát. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Příspěvek od Hanzy »

Koukam ze s tim mate nejake problemy s temi checky.Kdyby mel nekdo zajem umim problem vyresit natrvalo a uz se nerozne.... :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Tony M
Příspěvky: 61
Registrován: pát pro 29, 2006 01:07
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Tony M »

keszi píše:Jo to druhá základná výbava, čiže ABS, elektrické okná a servo a pekná červená farba. Teraz akurát zhánam deflektory na predné okná, už ich mám sľúbené na budúci týždeň v Rožňave. Prvé predbežná spotreba bola 5,9 litrov. Teraz sa mi zdá, že pri dalšom tankovaní bude spotreba nižšia podľa ručičke nádrže , ale to uvidím asi v utorok, dovtedy mi to vydrží.
Najazdených okolo 900 km.
Dobrý výber. Myslím si, že je to najlepší pomer hodnota/cena. V Matesovi som nemal servo a veru mi chýbalo. Tu nejde o to, akou silou otočiť. Ale vojsť rýchlo do ostrej zákruty bol problém, nestačil som točiť volant kôli veľkému prevodu. Červená je naozaj krásna farba, hlavne Daewacka má čaro. Tak som zvedavý na ďalšie skúsenosti. JA už idem na prvú garančku.
Chevrolet Spark 0.8 , pred tým Daewoo Matiz 0,8 S
keszi
Příspěvky: 205
Registrován: úte led 03, 2006 08:50
Bydliště: Moldava nad Bodvou,okr.Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od keszi »

Najazdil som v kuse mimo mesta asi 510 km a pri tankovaní som ostal príjemne prekvapený. Spotreba 4,6 l a pri tom som nejazdil len 90 ale aj 120. Nakoľko motor je ešte surový má len nabehaných 1700 km rýchlejšie som ešte nechcel, som veľmi spokojný zo spotrebou. Uvidím po najzdení viacej km. :D :D
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Takže Check na Matesovi/Sparkovi vyřešenej.. v záruce mi vyměnili EGR ventil, po 21 tis km :shock: Jinej program prej na litrový Sparky ještě nemaj. A a zatim to byl prej teprv druhej, co měnili.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Gear
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 09, 2011 22:33

Re: Tak je to doma - první dojmy a zkušennosti

Příspěvek od Gear »

Tak Vazeni,
ozval sa mi predajca, auticko som mal dnes nachystane na predajni, zajta su vianoce 24.12 a ja mam uz konecne svojho noveho Sparka doma :o}

Sranda je, ze auto som objednal naslepo/cital som len recenzie a realne som v nom nejazdil...Auto ma nesklamalo, jazdi skutocne potichu a je ho pocut len ked pridam plyn na volnobeh.V zatacke sedi ako prikovane/ mam 14 tky ALU disky s pridanou vynimkou v technicaku-pneumatiky 155/70R14 77T som maximalne spokojny/.
Predajca bol na mna mili a velmi ustretovy, rano som vybavil poistku a ked som mu poslal scan poistky, bol mi vybavit aj nove spz, len ze mi akurat nepovedal cenu co to bude stat...asi platil priplatok za expresne vybavenie na fizlici a ked mi oznamil ze mu mam dat 120€ tak som skoro odpadol....co uz no...usetril mi sice cas ale taku cenu som necakal....
Motor mam 1.2 je svizne, vecer som sa s nim na parkovisku lucil tak sa tesim na rano a na cesty, ktore nas spolu cakaju...
Chevrolet Spark LS+ 1,2 /5 dverovy Hatchback/ metaliza Green Cocktail /v cene zimne aj letne pneu
Odpovědět

Zpět na „SPARK“