Navigace

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Přečetl jsem si zajímavej článek: http://automix.centrum.cz/magazin/clanek.phtml?id=11197
Ten stahuju Nav4all (je zdarma na webu)...podle té studie je nejlepší, takže vyzkoušíme a uvidíme, případně smažeme a zapomeneme :lol:

P.S: Připravte se ale na stahování dat do mobilu...do mojí Nokie 6120 Classic to je 414 kB program, pak stažení češtiny a stažení českého hlasu (na výběr muž nebo žena)....vším vás provede aplikace, takže není potřeba nic hledat nebo zkoušet....jen zadejte do adresového řádku prohlížeče: http://www.nav4all.com/install a už to pofrčí....hlavně mějte u sebe GPS modul a bude to dobrý...já si ho nevzal do kanceláře, takže to zkusím až doma....we'll see ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Takže jsem zkusil a bohužel vyžaduje to neustálé připojení k internetu, kde si to stahuje přímo aktuální mapu....princip něco jako Nokia Maps...takže mažu a ruším ;)

emáte někdo typ na navigaci na Symbian S60 3rd, která by měla dobrý mapy jako třeba TomTom, ale naváděla mě pokud možno po hlavních silnicích a respektovala by dopravní předpisy (TomTom mě už několikrát vehnal do zákazu vjezdu....)?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

TeleAtlas na tom nefunguje??? IGO je docela slusny
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Hele iGo na Symbian není :( :( Je jen na Windows Mobile :( a ten TeleAtlas (podle toho, co jsem vyčetl) je pouze dodavatelem map pro např. TomTom, Garmin apod....mám v telefonu zas TomTom a bojím se zas nějaké cesty, kdy mě to nakormidluje do zákazu vjezdu.... :?
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Slavek
Příspěvky: 1718
Registrován: stř bře 22, 2006 20:26
Bydliště: Teplice, přesněji Krupka Česká republika
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Slavek »

kamos ma taky stejny stroj, s modulem od nokie, tak az se vrati s dovci tak se ozvu SZ a neco vymyslime ;)
Měl jsem 3x Espero 2.0
ted VOLVO 1.9TDi
full vybava včetně kluzké kuže :-)
Holt bezpeči je bezpeči
NOVINKA do rodiny přibylo SF 4x4 2.0CRDi 92kW
Volvo V50 2.0 s motorem PSA

Dovoz aut zD

Možnost zakoupení různých dílu Bosch levněji než v autodilech
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Bomba, děkuji moc ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Já začínám zkoušet navigaci do noťase od Mapfaktoru, v noťasu zkouším i infomapu a v mobilu zkouším Trekbuddy , takže jsem plně ovládanej :lol: :lol: :lol: :lol: a poslouchám...... :lol: :lol: :lol: a na vše mám modul Nokia LD3W :lol: :lol: :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Ivoš píše:Takže jsem zkusil a bohužel vyžaduje to neustálé připojení k internetu, kde si to stahuje přímo aktuální mapu....princip něco jako Nokia Maps...takže mažu a ruším ;)

emáte někdo typ na navigaci na Symbian S60 3rd, která by měla dobrý mapy jako třeba TomTom, ale naváděla mě pokud možno po hlavních silnicích a respektovala by dopravní předpisy (TomTom mě už několikrát vehnal do zákazu vjezdu....)?
musis si koupit novy mapy, bobe :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Já a kupovat????No možná.... ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

Velmi slušná navigace pro PDA, podle mne momentálně nejlepší existující:
polská Automapa 5
Uživatelský avatar
n3oklan
Příspěvky: 423
Registrován: pon dub 10, 2006 23:41
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od n3oklan »

nedavno jsem si koupil komunikatorek Glofiish M800 a testuju navigace jak oteklej :)

TomTom (Mobile 6)
jsem se s nim uz drive setkal na klasicke navigaci, takze nic prevratneho. velke plus je, snadnost nahravani POI a dalsich vylepseni... ovladani pomoci dotyhoveho displaye docela dobre... po spusteni obcas zcela nesmyslne hlasi chybejici GPS modul (nastesti chvili staci vydrzet a navigace je ready :) )

Garmin (XT Mobile)
obrovske plus je moznost nahrani jen casti mapy, ktera je aktualne zapotrebi (= usetreni mista na karte/v PDA)... se zprovoznenim je pro nezkuseneho trochu problem (standartne vyhledava BT GPS modul - nez jsem prisel na to, jak ho prepnout na integrovany, stravil jsem par hodin vztekanim :lol: ) nahravani vlastnich POI mozne pomoci programku od vyrobce - problemy s nim resi mnoha fora (poi.cz atp..)


iGO (My Way 2006 Plus)
mapove podklady celkem podrobne, ovladani bezkonkurencne nejlepsi, mapove podklady docela slusne (po vybezku jsem se zatim neztratil i kdyz jsem se nechal slepe vest navigaci :lol: ) nejnovejsi verze iGO 2008 ma mnoha vylepseni - napr. mapy s terenim profilem, 3D zobrazeni budov (v CR pouze Praha...) jedine minus je, ze po delsim pouzivani obcas system vyhodi hlasku "out of memory", takze je nejlepsi pred pouzivanim iGO komunikator resetnout - Windows se nezapre, akorat ty klavesy CTRL+ALT+DEL nahrazuje tlacitko :D

ve vysledku je pro me nejpohodlnejsi iGO - doufam, ze pri prvnim velkem testu me nevysplouchne a do Plumlova doveze bez problemu :lol:

a propo, nejaky dalsi navigacni software kompatibilni s Windows Mobile znate ? :)
UPDATE - Škoda Octavia TOUR 1.9 TDi-PD
Ještěrka ][. aka "baby-jaguar" má najeto poctivých 138 tKm (k mání) a Ješterka I. je definitivně po smrti... R.I.P holka... :(
Jezdím s TomTom GO730 a Prestigio MultiPhone 4500T DUO.
Telekom [Bot]
Příspěvky: 347
Registrován: úte led 13, 2009 15:32

Příspěvek od Telekom [Bot] »

3D budovy jsou vylepšení? A asi tak k čemu? Je mně celkem u řiti, že Národní muzeum, kolem kterého právě jedu, vypadá v navigaci opravdu jako Národní muzeum, já se potřebuju dostat do Horní Dolní č.p. 242, jenže to ta navigace nezná...

Jenže výrobce správně pochopil, že většina majitelů navigací jsou joudové, kterým je jedno, že se podle navigace do té Horní Dolní nedostanou, stejně podle ní jezdí jenom do práce a z práce, a můžou se chlubit těmi 3D budovami...
Uživatelský avatar
Ivoš
Příspěvky: 5567
Registrován: pát pro 01, 2006 08:52
Bydliště: Pardubice,CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivoš »

Hergot ty ses nějak rozčertil :lol: Já například podle navigace jezdím na srazy ;) Kdo má rád pěkný grafický rozhraní, tak je to příjemný. Takže to tak moc nepaušalizuj ;)
Chevrolet Spark 1.0 LS, r.v.2010, klima atd., tmavě hnědá metalíza
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

mam mio a701 a igo8 aj tom tom no rozdiel je v tom že na Igo mam stale najnovšie mapy kupene :) a na tom tom nie ale naviguje celkom dobre. Igo je sice pekne ale ma malo budov pre SK :( ale na ceste do Nemecka bolo perfektne aspon sa potvrdiť že idem dobre pri pohlade na tie budovy.
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Reinkarnace Docenta píše:3D budovy jsou vylepšení? A asi tak k čemu? Je mně celkem u řiti, že Národní muzeum, kolem kterého právě jedu, vypadá v navigaci opravdu jako Národní muzeum, já se potřebuju dostat do Horní Dolní č.p. 242, jenže to ta navigace nezná...

Jenže výrobce správně pochopil, že většina majitelů navigací jsou joudové, kterým je jedno, že se podle navigace do té Horní Dolní nedostanou, stejně podle ní jezdí jenom do práce a z práce, a můžou se chlubit těmi 3D budovami...
Pěkný den :D Plumlov za 15 :shock: ;)
Teda Docente a kde je Horní Dolní č.p 242 já to na žádný mapě nenašel :cry: :lol: :lol: :lol:
Ať nám jezdí a nezlobí :P
Odpovědět

Zpět na „POKEC“