Přezout už či nepřezout???

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od alvin »

Hanzy má pravdu,ja som 2x jazdil aj v lete na zimákoch,nič neklzalo,ja som ich ešte aj hustil na 2,6-2,7 atm,jedine negativum je prirodzene zvyšeny hluk pri jazde po diaľnici, s tym suvisiaca zvyšena spotreba a hlavne pri vyššich teplotach vonku sa aj tie mäkšie zimáky viac opotrebovávajú,ale jazdiť sa na nich dá v pohode. ja som ich osobne prezul,lebo som mal teraz na to čas a hlavne chcem ich ešte použíbať ďalšiu zimu
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Reklama
 

Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od Matsonic »

Taktez uz prezuto.
Jinak na Corse jezdime uz celorocne na zimakach.
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od Petr S. »

Hanzy píše:
Petr S. píše:HAnzy je to jen o lidech,každý at si jezdí na čem chce. Já na zimákách v + 25 nejezdim. Tady je už teplo,tam u vás je ještě zima. Já jek s legou na zimákách v + 25 a nic moc,možná na sjetejch je to jiné,ale na nových to klouže.
Jak rikas je to o lidech ze je 25 na slunku par hodin odpoledne to vidis ale ze rano mrzne jeste to uz nevidis!
Do me nebo nedej boze mi nekdo srazit decko na letnich ze to neubrzdil tak ho sejmu a ty letni mu opalim o ksicht az po draty!
Setak nečerti,tadyje to už v pohodě,ráno je +8 a odpoledne 22,tak mi to příjde zbytečné likvidovat zimáky. Na firemní feldě jsou celej rok a adheze v zátáčkách stojí za vyliž..... ! A ty pirellky na Leganze to samé. Hrabu když víc přidám a ze zatáčky mě to tahá ven,protože je ta guma měkká.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Arendal
Příspěvky: 1083
Registrován: stř led 23, 2008 23:29
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od Arendal »

Njn, prezouvat budu asi ted v tydnu, az necham prevazit letnaky.

Jinak sem tedka coural s nubirkou vsademozne a polarisy 3 drzi v zatackach docela dobre :o)

Sem nejak nestihl odbocit za Predklasterim na Nove mesto a v 70-tce sem to docela v pohode vybral :lol:
Daewoo Nubira 1.6 16V kombi SX, tmavozelena
Škoda Octavia II FL kombi, 1.9 TDI bílá
+ Letajici Cihla - Opel Ascona 1.8 KAT, "modra-metal", hatchback
+ Daewoo Racer 1.5 sedan `94, stříbrná; nyní v autinebi.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od ladinek »

no já dnes jel na letňákách přes značku s vločkou 4x :roll:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od alvin »

Peťo,Felda bude stáť za prdel,nech by si jej obul čokoľvek,neporovnateľné s normálnými autami,to ako keď bifľoš s IQ magora vydrie VŠ štúdium,ten titul z neho ešte inteligenta neurobí,Keď ho nepustí prirodzená inteligencia :P,tak je to zo šKOMdami,kvalitné pneu z nich normálne auta neurobia,ja som jazdil na Šunkovcovi celoročne 1 sezonu ,na GOODYEAR ULTRAGRiP6 a na a na ASTRILDovi to boli tuším Firestone,jediné čo som pozoroval zvýšene opotrebenie zimákov,zvýšeny hluk pri jazde vyššími rychlosťami po diaľnici a zvýšenu spotrebu paliva,ale opakujem sa,chcem poukázať na iný fenomén,niekto so kúpi ojetú Leguanzu ako Ty,alebo povedzme aj nový CRUZE či i30,ale kúpi si gumy Zn. TRAYAL ,alebo FORTUNA či KORMORAN,tak sa nesmie diviť,že sa mu rapidne zhoršia jazdné vlastnosti,takže to je šetrenie na nepravom mieste,nič proti tým zabčkám,ak má niekto Škodu 120L, či FIAT UNO z. r. 1987 a používa ho len na jazdu na záhradu,alebo na jazdu do sesednej obce a v živote nepôjde rýchlejšie ako 90 km/h,ale už kto chce ušetriť,tak by som odporučil také značky minmálne ako BARUM či MATADOR alebo ešte radšej SAVA čo DEBICA,osobne by som radšej kúpil tie SAVy ako pneu zn. FULDA,hoci jazdné vlastnosti mali priam excelentné,ale vydržali minimum,treba nájsť taký zdravý kompromis medzi cenou a kvalitou a to splňujú také PNEU ako SAVA či MALOYA a pod,alôe hlavne treba sledovať akcie,ako ja pri kúpe olejov a pneu,preto nemám svoju vyslovene vehranenú značku,jedine by som kupoval
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od Hanzy »

By me zajimalo kolik kdo z vas co uz nevydrzeli s prezutim najedete kilometru za ten tyden ze tak resite opotrebovani?
Pohadky na dobrou noc akorat same...jak jsem psal nekdo nasit do me rano na letnakach nebo me rodiny tak jsou to jeho letnaky posledni na aute....
Neni temer rano co jedu jak je namraza abych nevidel nejakou bouracku nebo stopy po ni...
Jednoduse bordel v zakone ale co u nas muze byt poradne... -P
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od slidil »

Hanzy píše:By me zajimalo kolik kdo z vas co uz nevydrzeli s prezutim najedete kilometru za ten tyden ze tak resite opotrebovani?
Pohadky na dobrou noc akorat same...jak jsem psal nekdo nasit do me rano na letnakach nebo me rodiny tak jsou to jeho letnaky posledni na aute....
Neni temer rano co jedu jak je namraza abych nevidel nejakou bouracku nebo stopy po ni...
Jednoduse bordel v zakone ale co u nas muze byt poradne... -P
No já mám přezuto týden. S tím, že brzo po ránu stejně nejezdím.
Kolik jsem za ten týden najel nevím, ale auto jsem koupil 4.3. s necelejma 9000km, a dneska mám 12162 km. :)
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od alvin »

Hanzy ja urobím týždenne okolo 300 km,kto nevie nechápe,,lebo v týždni mi Veľrýbaák zväčša stojí pred domom,ale vez víked ja s 2x točím do Trnavy,a ke´d sa nám rozjarieva,aj nejakký výletík po okolí,minímálne aspoň na našu chatu,ale od budúceho týždňa sa všetko v mojom živote mení,tento víkeked som strávil ako posledný ešte v roli de facto Nitrana, od budúceho budem Nitranom už len "de jure" čiste formálne
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od Hanzy »

No vidis ja tydne kolem 1000km a neresim nebot potrebuju jistotu -i
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Mirin
Příspěvky: 72
Registrován: pát led 23, 2009 22:28
Bydliště: Rumunsko

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od Mirin »

Přezuto mám už týden,na a kdyby něco tak za hodinu tam mám zpátky zimáky.
Daewoo Tico 0.8 + Mazda Premacy 1.8 - supr auta!!!
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od 18lukin18 »

Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6260
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od Scorpion.11 »

Já a Hanzy jsme vám radili, že je ještě čas na přezutí :lol: Jinak jsou u nás stále ráno mrazíky :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od denny »

U nás ráno dneska -1°C a přes den tam tak okolo 6 - 7°C ;) Asi počkám do soboty kdy už je toho posledního :PP:
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
Matsonic
Příspěvky: 587
Registrován: sob říj 01, 2011 14:45

Re: Přezout už či nepřezout???

Příspěvek od Matsonic »

U nas rano 5 a ted 21.
Ja bych to tak nehrotil s tim ranem. Tak staci jet trochu s rozumem a i kdyby bylo lehce namrzlo tak v poho... :D
Odpovědět

Zpět na „POKEC“