Servisna prehliadka

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Obelix »

No ještěže jsem si to zjistil dřív než jsem tam jel, protože to bych asi vyskočil z kůže, dozvědět se to až potom co by to bylo hotové. Na prohlídku mám čas do 28.7., takže to poptám ještě jinde, ale zatím to vidím na Auto Morava Olomouc. Ještě počkám co napíše johnlord a jak bude spokojený a pak se asi objednám... :D
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Reklama
 

Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od 18lukin18 »

Obelix píše:No ještěže jsem si to zjistil dřív než jsem tam jel, protože to bych asi vyskočil z kůže, dozvědět se to až potom co by to bylo hotové. Na prohlídku mám čas do 28.7., takže to poptám ještě jinde, ale zatím to vidím na Auto Morava Olomouc. Ještě počkám co napíše johnlord a jak bude spokojený a pak se asi objednám... :D
byl jsem ve Svitavách na servisce se svým auti a platil nějakých 3500kč super jednání,než něco vyměnili tak volali jestli můžou,samozřejmě ten základ udělali automaticky ;-)
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Obelix »

18lukin18 píše:
Obelix píše:No ještěže jsem si to zjistil dřív než jsem tam jel, protože to bych asi vyskočil z kůže, dozvědět se to až potom co by to bylo hotové. Na prohlídku mám čas do 28.7., takže to poptám ještě jinde, ale zatím to vidím na Auto Morava Olomouc. Ještě počkám co napíše johnlord a jak bude spokojený a pak se asi objednám... :D
byl jsem ve Svitavách na servisce se svým auti a platil nějakých 3500kč super jednání,než něco vyměnili tak volali jestli můžou,samozřejmě ten základ udělali automaticky ;-)
Olfin Car Svitavy? Tam jsem dnes taky posílal email, ale odpověď zatím žádná. Navíc jsem koukal na jejich stránky, že už nejsou autorizovaný servis Chevrolet, takže nevím jestli tam na servisní prohlídku vůbec můžu jet... Oni měli takový zvláštní status že byli autorizovaný servis Chevrolet a přitom Chevrolet neprodávali, rozhodně teď mají na stránkách u kontaktu do Svitav napsáno neautorizovaný servis Chevrolet. Tchán od nich má nový Opel Astra a už měl problémy s elektronikou a moc si tam s tím rady nevěděli, takže nevím...
Naposledy upravil(a) Obelix dne čtv čer 14, 2012 17:27, celkem upraveno 1 x.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od 18lukin18 »

jj Olfin Car,je to autorizovaný servis,takže záruka nepadá,jsou tam dva technici,jeden právě pro Opel a druhý pro Chevrolet a nadmíru spokojený
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od johnlord »

Jak jsem avizoval dříve, já byl v Moto-Morava dnes, vše proběhlo bez problémů dle předchozí dohody. Olej vlastní (měl jsem origo GM 5W-30 Dexos 2 za 690,-)
Štítek od oleje mi tam umístili, tak jsem klidnej, mám schovanou i fakturu od koupi, kdyby náhodou. Zbytek oleje mi vrátili.
Servis doplněn o kontrolu geometrie a dezinfekci klimatizace, ať mám vše před dovolenou v pořádku -i
Vrzaly mě tlumiče na pátých dveří, zatím je promazali, v případě potíží bez problémů vymění.
Shodou okolnosti se mi při cestě do servisu kousla navigace, tak přehráli i navigaci 8) :)
Cena si myslím v pohodě, když nepočítám olej, za který chtěli 2400,- :|
Přílohy
Servisní list 001.jpg
Servisní list 001.jpg (152.85 KiB) Zobrazeno 2694 x
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Obelix »

Takže necelé 3400Kč včetně desinfekce klimatizace za 600Kč, čističe klimatizace 500Kč a kontroly geometrie za 200Kč (což není součástí servisní prohlídky)? Tzn. servisní prohlídka jako taková 2100Kč+700Kč vlastní olej. Jenom nechápu proč mají zvlášť práci a zvlášť test tlumičů a brzd - to je přeci součást servisní prohlídky, nebo ne? Ale i tak je to o hodně rozumnější než Dědek a asi mám jasno kam pojedu...
Naposledy upravil(a) Obelix dne čtv čer 14, 2012 17:38, celkem upraveno 2 x.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
18lukin18
Příspěvky: 6140
Registrován: pát led 14, 2011 13:06
Bydliště: Aachen

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od 18lukin18 »

Obelix píše:Takže necelé 3400Kč včetně desinfekce klimatizace za 600Kč, čističe klimatizace 500Kč a kontrolou geometrie za 200Kč (což není součástí servisní prohlídky)? Tzn. servisní prohlídka jako taková 2100Kč+700Kč vlastní olej. To je rozhodně rozumnější než Dědek a asi mám jasno kam pojedu...
u Dědka by s se fakt nedoplatil -P -P -P -P -P
Škoda 120
Škoda Felicia LPG
Renault Thalia 1,2 16V 2009
Chevrolet Spark
Chevrolet Aveo 1,2 16V,2009 (člen AVEO FANCLUBU)
Mitsubishi Lancer X SportBack 1.8 MiVec Invite
Carthell Prg
Uživatelský avatar
ReWegar
Příspěvky: 675
Registrován: pát čer 03, 2011 22:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od ReWegar »

Mozna cim vice je jiz servisek zasebou tim spise by se mohl udelat seznam servisu vcetne cen at kazdej vi kde co zakolik.
Obrázek
golias
Příspěvky: 73
Registrován: stř dub 11, 2012 20:52

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od golias »

trochu je zavádějící.... desinfekce vzduchového vedeni a čistič ventilace, v čem je rozdíl. Jenom jestli to pětikilo nebylo zbytečně. :o)
Naposledy upravil(a) golias dne čtv čer 14, 2012 21:30, celkem upraveno 1 x.
Orlando 2.0VCDI LTZ AT. Bílá.
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od vasek »

johnlord píše:Jak jsem avizoval dříve, já byl v Moto-Morava dnes, vše proběhlo bez problémů dle předchozí dohody. Olej vlastní (měl jsem origo GM 5W-30 Dexos 2 za 690,-)
Štítek od oleje mi tam umístili, tak jsem klidnej, mám schovanou i fakturu od koupi, kdyby náhodou. Zbytek oleje mi vrátili.
Servis doplněn o kontrolu geometrie a dezinfekci klimatizace, ať mám vše před dovolenou v pořádku -i
Vrzaly mě tlumiče na pátých dveří, zatím je promazali, v případě potíží bez problémů vymění.
Shodou okolnosti se mi při cestě do servisu kousla navigace, tak přehráli i navigaci 8) :)
Cena si myslím v pohodě, když nepočítám olej, za který chtěli 2400,- :|

Cena je určitě dobrá, i když mi přijde, že to také trochu nafukují. Určitě bych odmítl čištění klimi, které tě stálo 1.700,-- . Filtr se normálně mění po 2 letech nebo 45.000km. Po roce desinfikovat vzduchové vedení klimi je sice, jak je vidět, možné, ale je to bezúčelné, protože za tak krátkou dobu a ujetých 13.000 km je vedení jako sklo. Čištění má účel u vozidel, kde se pravidelně nemění kabinový (pylový filtr) a do systému pronikají nečistoty z venku - mouchy, prach, pyl, který se nalepí na výměník a začne tam zahnívat, vznikají houby (výměník je vlhký a ve tmě) a spóry hub pak narušují naší imunitu a taky to děsně smrdí.. tož asi tak.

Ještě se prosím podívej, jestli ti do servisky nasali, že ti do motoru nalili donesený olej... to je pro případnou reklamaci důležitější než visačka v motoru.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
johnlord
Příspěvky: 322
Registrován: úte čer 28, 2011 17:34
Bydliště: Brníčko u Zábřeha na Moravě
Kontaktovat uživatele:

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od johnlord »

vasek píše:
johnlord píše:Jak jsem avizoval dříve, já byl v Moto-Morava dnes, vše proběhlo bez problémů dle předchozí dohody. Olej vlastní (měl jsem origo GM 5W-30 Dexos 2 za 690,-)
Štítek od oleje mi tam umístili, tak jsem klidnej, mám schovanou i fakturu od koupi, kdyby náhodou. Zbytek oleje mi vrátili.
Servis doplněn o kontrolu geometrie a dezinfekci klimatizace, ať mám vše před dovolenou v pořádku -i
Vrzaly mě tlumiče na pátých dveří, zatím je promazali, v případě potíží bez problémů vymění.
Shodou okolnosti se mi při cestě do servisu kousla navigace, tak přehráli i navigaci 8) :)
Cena si myslím v pohodě, když nepočítám olej, za který chtěli 2400,- :|

Cena je určitě dobrá, i když mi přijde, že to také trochu nafukují. Určitě bych odmítl čištění klimi, které tě stálo 1.700,-- . Filtr se normálně mění po 2 letech nebo 45.000km. Po roce desinfikovat vzduchové vedení klimi je sice, jak je vidět, možné, ale je to bezúčelné, protože za tak krátkou dobu a ujetých 13.000 km je vedení jako sklo. Čištění má účel u vozidel, kde se pravidelně nemění kabinový (pylový filtr) a do systému pronikají nečistoty z venku - mouchy, prach, pyl, který se nalepí na výměník a začne tam zahnívat, vznikají houby (výměník je vlhký a ve tmě) a spóry hub pak narušují naší imunitu a taky to děsně smrdí.. tož asi tak.

Ještě se prosím podívej, jestli ti do servisky nasali, že ti do motoru nalili donesený olej... to je pro případnou reklamaci důležitější než visačka v motoru.

V servisce mám pouze napsáno vlastní olej :o
Co se týče klimy, položky jsem nějak nezkoumal, ale klima mě z zimě bohužel zapáchla, proto jsem ji nechal vydezinfikovat :?
Orlando 1.8 Eco-Tec benzín LTZ, barva bílá + navigace,

Obrázek
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od vasek »

Ok, v případě problémů s klimou je postup vpořádku, jen je to nějak brzo... :mrgreen: :mrgreen:
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
Hana
Příspěvky: 79
Registrován: pon dub 18, 2011 09:13
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Hana »

Ahoj všichni,tak já dnes byla u Nováka na Klíši v ÚL na předem objednanou servisku.Po telefonu dohodnutá cena 3200kč. Na místě jsem se nestačila divit na cenu kterou na mě vybalil „6000kč” okamžitě jsem vyvalila oči a spustila ve slušnosti jak si to představuje? Prý mám velké auto a práce na hodinu 700kč,pak začal- že musí čistit brzdy a vyměnit filtry a čistit klimu,mytí auta a atd.....Stím jsem rozhodně nesouhlasila a trvala jsem na předem dohodnuté ceně, jinak že půjdu jinam.No kdo to kdy viděl abych v autorizovaném servise smlouvala jak na trhu s číňanama -P .Mimichodem mi budou měnit pravé zadní okénko, protože mi z něj upadla chromová lišta.Lištu mám,ale nalepit ji nechtěli, protože se jedná o záruční opravu, tak musí měnit celý díl a ještě budou měnit lištu na pátých dveří.Zítra si pro auto jedu a jestli nebude vše jak má bý,t tak to co jim řeknu si za rámeček rozhodně nedají.
Favorit LPG
Renault Mégane 1,6
Kia Sorento-to byl opravdu MAZLIK
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Poky Ul
Příspěvky: 2850
Registrován: ned srp 07, 2011 21:27
Bydliště: Ustí nad Labem

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Poky Ul »

Hana píše:Ahoj všichni,tak já dnes byla u Nováka na Klíši v ÚL na předem objednanou servisku.Po telefonu dohodnutá cena 3200kč. Na místě jsem se nestačila divit na cenu kterou na mě vybalil „6000kč” okamžitě jsem vyvalila oči a spustila ve slušnosti jak si to představuje? Prý mám velké auto a práce na hodinu 700kč,pak začal- že musí čistit brzdy a vyměnit filtry a čistit klimu,mytí auta a atd.....Stím jsem rozhodně nesouhlasila a trvala jsem na předem dohodnuté ceně, jinak že půjdu jinam.No kdo to kdy viděl abych v autorizovaném servise smlouvala jak na trhu s číňanama -P .Mimichodem mi budou měnit pravé zadní okénko, protože mi z něj upadla chromová lišta.Lištu mám,ale nalepit ji nechtěli, protože se jedná o záruční opravu, tak musí měnit celý díl a ještě budou měnit lištu na pátých dveří.Zítra si pro auto jedu a jestli nebude vše jak má bý,t tak to co jim řeknu si za rámeček rozhodně nedají.
Tak to jsou pěkní hajzlíci horší jak veitnamci :mrgreen:
Chevrolet Orlando LT+bílá OLYMPIC
1,8 16V benzín 104kW 141k
Chevrolet Orlando Club EAGLE SQUADRON
Daewoo Matiz 38Kw 52k ZLATEJ
www.chevroletorlando.webnode.cz
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Servisna prehliadka

Příspěvek od Obelix »

Hana píše:... jak na trhu s číňanama...
Tohle bohužel musím potvrdit i já potom co jsem napsal do několik autorizovaných servisů ohledně předběžné ceny servisní prohlídky. Cena 1.servisní prohlídky ze startovací ceny 4900-6500Kč se dá někde (zdůrazňuji někde) srazit až k hranici 2100Kč (bez oleje od servisu viz.johnlord), ale většinou se jim do slevy nechce vůbec a to ani když už tam někdo jiný tu slevu dostal... Vyjednávání opravdu jako na tržišti, i argumentace je podobná :D
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Technická sekce“