Koupit-nekoupit??

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Nyny »

Zdravím,
konečně jsem dostal ve firmě svolení k nákupu nového vozu, který však budu užívat výhradně já a to i k soukromím účelům. Problém je, že se stále nemůžu rozhodnout mezi dvěma konfiguracemi, které jsem vybral a protože do konce února musím auto definitivně objednat, prosím vás o vaše názory.

První model je "Cruze 5dveřový LTZ 2.0 VCDi - diesel" a druhý je "Cruze 5dveřový LTZ 1.8 - benzín + LPG" oba s automatickou převodovkou. U dieselu se mi líbí slný motor a nafťák má vždycky lepší spotřebu. U benzínu s LPG se mi líbí možnost alternativy a cena jízdy na LPG. Háček je, že jsem auto na LPG nikdy neměl a i když jsem přečet o LPG tady i jinde všechno co jsem našel, nemám jasnou představu například o tom, jak hodně klesne výkon auta při použití LPG, kolik má vlastně provoz na LPG spotřebu, jestli stejnou jako při pohonu benzínem, nebo se nějak mění. Je tohle http://www.autodobrovolny.cz/cs/alternativni-paliva/lpgdobrý systém LPG, nebo lépe zvoli jiný?

Který model byste kdo vybral a proč?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Reklama
 

Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od VIP »

Čau. Já technický stránce příliš moc nerozumím, ale vždycky bych si koupil benzín. LPG bych ale nechtěl, nějak mi to prostě nesedí. Když slyším LPG, tak si představím Škodu 120 s plynovou bombou :D . Teď už je to asi víc rozšířený a líp vše vychytaný, ale i tak LPG nechci. Toť můj názor.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Nyny »

No a proc preferujes benzin pred naftou? Mimochodem, 1,8 benzin a 2,0 nafta, ale benzib bude mit stejnak vetsi spotrebu, nebo ne? A co vykon myslis, ze bude o hodne nizsi?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od VIP »

Nikdy jsem naftu neměl a ani nikdo z naší rodiny, tak jsem tak nějak i já benzíňák. Určitě bude ta 1.8 žrát daleko víc než ten diesel, i tak bych radši benzín. Výkon nižší asi bude,ale můj názor je, že ne zas tak o tolik. Někdo tady na fóru má LPG, tak se ti třeba ozve s názorem. A četl jsi v sekci Cruze-motory téma Cruze 2.0 vcdi 120KW vs Cruze 1.8? Třeba tam něco najdeš.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
Polgari
Příspěvky: 276
Registrován: stř črc 13, 2011 18:34
Bydliště: Dobšiná
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Polgari »

ak chces potom auto odkupit, kup diesel. dlhsie vydrzi motor. Ak LPG, tak urcite 1.8.
Nový lama majiteľ Cruze 2.0 VCDI 163k BLACK
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Nyny »

Tak jsem dnes po dlouhém vybírání a dlouhém váhání učinil závaznou objednávku a zaplatil zálohu. Nakonec jsem objednal tuto konfiguraci:

Chevrolet Cruze hatchback ve výbavě LTZ
motor 2.0 VCDi 163k
automatická 6 stupňová převodovka
bílá barva
17" litá kola v černé barvě
KTB BlueTooth
hliníkové prahové lišty
ochranné venkovní lišty
bezpečnostní matice kol

Termín dodání je určen na přelom února a března. Takže jsem natěšenej a hlavně zvědavej:-) Teď ještě řeším, jaký koupit diky a gumy na zimu. Jo a taky navigaci potřebuju vyřešit, schválně jsem nechtěl tu vestavěnou.

Nějaké rady pro začínajícího uživatele Cruze?
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
JaM
Příspěvky: 50
Registrován: pon kvě 16, 2011 16:05

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od JaM »

vdis, tak tu navigaciu si mal brat, vyzera ovela lepsie ako ten minidisplej co tam standardne davaju. navyse vsetky informacie sa ti zobrazuju na 7" obrazovke, ci uz radio alebo klimatizacia a pod... povodne som ju tiez nechcel, no nastastie mali na sklade auto ake som chcel prave s navigaciou.. tak som ho bral a necakal na auto bez navigacie. musim povedat ze nelutujem ani trochu.
Cruze LT BLACK 2.0 163k MT
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Nyny »

Ja navigaci nechtel z nekolika duvodu.
- musel bych na auto cekat mnohem dele
- ta navigace je nehorazne predrazena
- nikdo mi nedokazal vysvetlit, jak do ni dostat vlastni POI
- problematicka aktualizace
- mam v planu poridit vestavenou navigaci, ktera funguje i jako couvaci kamera, prehravac filmu atd.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od denny »

Čauky, já používám navigaci v chytrém telefony s Androidem a mám ušetřených cca 20tísíc :D Sice mě taky láká ta vestavěná nebo alespoň větší panel jak říkal uživatel JaM, že to LCD je opravdu někdy maličké :-( :-) Ale jak budou penízky tak budu na něčem lepším přemýšlet ;-)
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
pekrtek
Příspěvky: 741
Registrován: úte bře 02, 2004 18:34

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od pekrtek »

Dnes jsem četl, že v roce 2011 bylo prodáno 670 000 Chevroletů Cruz. Kde jsou? V evropských statistikách na ně nelze pomalu narazit. Že by vše pohltila Čína a Amerika? :D
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Kjub »

U nas maju Cruzy len vyvoleni! :D :D :D
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Kjub »

Inak pravda je ze u nas v BA uz stretavam Cruzy oba dost casto...si zacinam pripadat ze mam tuctove auto kua! Musime dotundzing nech aj ini Cruzaci kukaju! :mrgreen:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od smire666 »

Dnes som videl jedného bieleho HB pri riviére -i
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Uživatelský avatar
Nyny
Příspěvky: 314
Registrován: sob říj 22, 2011 12:33

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od Nyny »

Já je kupodivu na dálnici vídám celkem často. A dneska jsem v Havlíčkově Brodě potkal jedno Orlando.
Chevrolet Cruze Hatchback, výbava LTZ, motor 2.0 VCDi 163k Automat, barva bílá, rok výroby 2012
- Rádio TID-8945 (Rádio/DVD/TV/GPS/Couvací kamera)
- Bezpečnostní matice kol
- Ochranné venkovní lišty
- Hliníkové prahové lišty
- 4 x zástěrky
- 4 x ofuky
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupit-nekoupit??

Příspěvek od VIP »

A mě jsi neviděl? A odkud jsi? Orlando má kde kdo, jezdí jich hodně.
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“