aky olej

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eugo
Příspěvky: 792
Registrován: úte led 13, 2009 21:04
Bydliště: Trnava
Kontaktovat uživatele:

Re: aky olej

Příspěvek od Eugo »

Nissan NV200 1,6 81kw
Mazda 3 2,0 benzin 121kw r.v.2014
Kia Pregio 2,7 D
Chevrolet Aveo 1,4 74 kW r.v.2008+LPG
Honda Shadow vt 750 c6
člen AVEO Fanclubu
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: aky olej

Příspěvek od tomask »

Scorpion.11 píše:"tomask" já to nezkoušel, ale jak je vidět tak v té ceně byl háček a ty jsi na to přišel i odzkoušel -i Já pak budu kupovat stejně 5l, takže jedině k tomu i vzít ten litrový :PP:

"alvin" jojo tento olej dávají všem chevroleťákům do aut, ale po diskuzi co tu je a někteří již dávají dám též kvalitnější Total Quartz Future 9000 5W-30 -i
No Scorpi ta cena mi nedala. Já za chvíli jdu na garančku tak jsem chtěl koupit 5 litru (cena vycházela na nějakých 450 Kč i s poštovným) Tak jsem to skoušel :D Na moji první garančce jsem platil za olej 2900 Kč !!! a za filter 250 Kč.
Tak už mi rozumíš proč jsem po tom oleji skočil :D
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: aky olej

Příspěvek od Scorpion.11 »

"tomask" na slovenských stránkách jsem to zkoušel a můžeš si objednat nanejvíc 2x1L, takže jsou na tým lépe jak my :lol:
Jinak já též jdu v květnu na svou druhou garančku, takže i mě by se to šiklo, ale Renocar dělá drahoty s vlastním olejem :?

Psal a posílal jsem schválně dotaz na Renocar i BS auto Brno a odepsali mi toto :

Dobrý den,
Servisní prohlídka II. Roční na Vašem vozidle ( s výměnou vlastního oleje ) je samozřejmě možná a bude stát cca 3000 Kč , na dílně Vás z bezpečnostních důvodů nechat nemohu , ale kdykoliv budete chtít , popř. vidět některý úkon co mechanik provádí tak s Vámi na dílnu zajdeme .

S přáním hezkého dne za BS Auto Brno Martin Káňa


Dobrý den,
Druhá servisní prohlídka na Vašem vozidle v našem servisu bez oleje stojí 2753,-Kč vč. DPH
Olej si můžete dovést vlastní. Doporučuji ovšem náš olej doporučený a schválený výrobcem. Při vlastním oleji můžete v případě poruchy na motoru přijít o záruku.
Z důvodu bezpečnosti zákazníků neumožňujeme přítomnost u vozidla po celou dobu servisu. Pokud máte zájem prohlídnout vozidlo na zvedáku nebo se podívat jak se mění olej, náš servisní poradce Vás na tuto dobu k vozidlu zavede.

S pozdravem Drápal Rostislav
Vedoucí servisu Opel a Chevrolet
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: aky olej

Příspěvek od tomask »

No tak nejak bych si představoval cenu za garančku (cca 4000-4500 Kč)
Já na první nechal 6.800 Kč.
Mám garančku po 15000 km a vzhledem že jsem byl v prosinci tak letos pujdu asi 2x (květen-prosinec) a nechat tam za jeden rok od prosince do prosince 18-20 tïsíc to se mi moc nechce.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: aky olej

Příspěvek od Scorpion.11 »

Zeptám se tu odborníků na olej. Jak je to teda s olejem do naších aut a zárukou na motor? Přece není do aut jen jedna značka a jeden jediný Dexos 2 5W-30 schválený. Přece pokud splňuje normu a to syntetika 5W-30 tak jsem si myslel, že si můžu dát značku kterou chci nebo se mýlím?? Dle teda servisu "Doporučuji ovšem náš olej doporučený a schválený výrobcem. Při vlastním oleji můžete v případě poruchy na motoru přijít o záruku." teť nevím na čím jsu :?
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: aky olej

Příspěvek od lomngi »

Ja si myslím že servisnej knižke je jasne napísané aký typ oleja ide do motora. Značka sa tam neuvádza. A keď mne autorizovany servis dal olej totál. Tak si myslím že je to schváľene aj vyrobcom.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: aky olej

Příspěvek od tomask »

Já tam dam ten samí co mi dali na první garančce.
Carthell Prg
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: aky olej

Příspěvek od 666 »

tomask píše:Mám garančku po 15000 km a vzhledem že jsem byl v prosinci tak letos pujdu asi 2x (květen-prosinec)
Sice se to tady asi již probíralo, ale proč máš garančky po 15 tis. km?
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: aky olej

Příspěvek od tomask »

To netušim ptal jsem se na to hned po první garančce ale už ani nevím co mi odpovědeli.
Asi něco ve smyslu že to je lepší pro motor, nebo něco podobného.
Pak jsem četl v knížce že má benzín po 30000 km, tak teď si na to dám pozor.
Už jsem to nechtěl hrotit :D
Carthell Prg
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: aky olej

Příspěvek od kesko »

Neviem ako je to po novom, ale na Lanose bolo 10 000 km alebo 1 rok. Tedačo bolo skôr.
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
jece
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:32

Re: aky olej

Příspěvek od jece »

Páni, o olejoch vrele doporučujem prečítať niekoľko krátkych článkov odtiaľ http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... _komentare Začnite odspodu od Mýtus č.1
A napríklad k tej syntetike, atď je to vysvetlené tu: http://www.oleje.cz/index.php?left=main ... nky_mytus3
Aby ste vášmu autu dopriali ten správny olej, stačí vám pamätať si jedno písmenko. Napríklad ak výrobca vášho motora stanovil výkonnostnú triedu podľa API napríklad SJ/CF a vy máte motor na benzín, tak si pamätajte, že za písmenkom S musí byť písmenko F, prípadne vyššie podľa abecedy. Viskozita oleja nič o výkonostnej triede oleja nehovorí a je na uvážení užívateľa, akú viskozitu použije, napríklad podľa ročného obdobia. Je síce pravda, že olej s vyššou viskozitou za studena sa dostane pod plnym pracovnym tlakom na všetky mazane miesta neskôr ako olej s nižšou viskozitou, ale ten rozdiel v čase je radove sekundy. Napríklad pri viskozite 10W/40 a teplote motora -5°C nabehne plný mazací tlak za cca 3 sekundy po štarte a pri viskozite 15W/40 je to cca 5 sekúnd. A nebojte sa, ani tie prvé sekundy motor nebeží nasucho. To by musel byť pred štartom celý rozobratý a odmastený.
A neverte na nejakú značku oleja, všetko je to len klamlivá reklama, kde predajcovia ťažia z nevedomosti spotrebiteľa, o čom svedčí aj napríklad veľkými písmenami na etikete obalu oleja uvádzaná iba viskozita oleja, pričom viskozita o výkonnostnej triede, teda kvalite oleja vôbec, ale vôbec nič nehovorí.
Opel Omega 2.2DTI
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: aky olej

Příspěvek od Scorpion.11 »

Já tu zas přidám nové informace z Moravy a to postoj servisů k výměně oleje a to zas Renocar a BS Auto. Ptal jsem se znova kvůli oleji a záruce a toto mi bylo odpovězeno ;) Jinak asi už názor si udělá každý sám :PP:

RENOCAR :
Dobrý den, pokud použijeme olej dodaný zákazníkem, tak nemůžeme ručit za jeho kvalitu a původ.(bez ohledu na balení). Z tohoto důvodu může být záruka na součásti motoru omezena.
Tuto skutečnost uvedeme do Servisní knížky.

BS AUTO :
Dobrý den , výměna oleje s viskozitou 5W-30 je možná a je jedno jestli jde o olej od firmy Total , Shell , OMV , GM a nemá vliv na záruku vozidla.

Renocar s takovou taktikou jen ztratí své zákazníky. Je to jen můj osobní dojem, nebo je to bohužel skutečná realita, protože mě to připadá jako vydírání zákazníka. Pokud u nás nekoupíš předražený olej nedáme ti záruku -P
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
jece
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:32

Re: aky olej

Příspěvek od jece »

Servisy sa netaja tym, ze bez zarucnych vymen oleja by neprezili. Je to obrovsky biznis.
Nemam porche a preto si myslim, ze drahsi olej ako 1l za 3€ si moj motor nezasluzi a to ho mam rad (2.2DTI). Dalsia polozka je olejovy filter - nech stoji cca 8€. A to je vsetko. Hodinu prace spojenu s vymenou samozrejme nepocitam, je to moj konicek :lol: Ale viem, ze olej je skutocne vymeneny v celom objeme a viem, aky olej tam prave je ;)
Opel Omega 2.2DTI
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: aky olej

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Zatím jsem nechával výměnu na servisu ale vlastně máš pravdu,když si to vyměníš sám a dáš tam předepsaný tak je to myslím i lepší!Oni určitě nenechjí vykapat a vlastně většinou vysávají a když tam deci zbyde tak to nikdo nepozná :? Já ještě dřív jak u motorky tak u aut co jsem měl dřív tak jsem dával i výplachový a nechal aspoˇpár minut protočit ale to už se asi nedělá :? tenkrát byly ještě obtokové to dnes už jsou plnoprůtokové filtry.Taky na výpustným šroubu byl magnet pro případnou kovovou pilinu,nebo se vlastně i kovový marast přichytával.Tak mám do výměny asi 1400 tak se do toho asi potom pustím.
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: aky olej

Příspěvek od ladinek »

v podstatě se stejně chodí mění olej na garančky skrz záruku.Teď budou autu dva roky tak na druhou garančku ještě pujdu,záruka je 3 roky na celý nebo nějak tak.Jak tady čtu chování servisů vůči vadám na motorech a spojkách a tak,tak jejich tvrzení že je to normální atak mě jen utvrzuje v tom ,že olej si budu vždycky měnit sám,protože záruku stejně neuznají :PP: takže tak a krmit je 2000kč za 3,8l oleje to fakt nee :roll:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“