LPG a CRUZE 1.6

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Tak CNG už vyriešili za mňa. :( Na ukážku prikladám odpoveď od správcu tej novej plničky CNG ktorú som práve dostal, aby si videl ako sa razí ekologická politika na Slovensku. Čo k tomu dodať, jednoducho sme tu ešte zaostalí k....i -P -P -P

Dobry den,
cerpacia stanica bola financova zo zdrojov EU a podmienkou je, ze moze byt vyuzivana len na ucel, na ktory bol projekt vypracovany (ekologicke autobusy a MHD). Najblizsie roky (neviem presne kolko....5 rokov) cerpacia stanica CNG nebude pristupna. Momentalne nie je ani prisposobena na plnenie osobnych vozidiel, pretoze su tam len velke tankovacie pistole a osobne vozidla maju asi male, ak sa nemylim.
Reklama
 

Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Dnes som aj rozoslal žiadosti o cenové kalkulácie na inštaláciu LPG. Začali mi chodiť už aj ponuky a musím povedať že sú to zaujímavé sumičky, zdvihol sa mi z tej byrokracie žalúdok ako z tej novej novej nemeckej črevnej baktérie. Tých 1400€ je priemer (cca tisíc montáž, zbytok byrokracia). Ale o tom som vedel. Prihodím sem výrobcov a systémy ktoré mi ponúkli, lebo v tom ešte nemám jasno a budem potrebovať poradiť.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Tak sem hodím tie ponuky aj pre prípadných záujemcov (kontakt cez SZ)
Ponuka č.1

Dobrý deň
Do uvedeného vozidla je možné namontovať plynové zariadenie Sequent ESGI alebo Sequent BRC za podmienok ak bude vozidlo s plynovým zariadením schválené individuálne.
Cena plynových zariadení pre 4 valcové motory s výkonom do 100 kW je s PZ ESGI 1249,- € (montáž 1010,- €, individuálne schválenie 239,- €), s PZ BRC 1349,-€ (montáž 1110,- €,individuálne schválenie 239,- €). Uvedené ceny sú s diskovou nádržou, s meraním hladiny LPG, s montážou vrátane DPH, s vybavenými podkladmi pre individuálne schválenie v skúšobni ZV Test Žilina a s registračným poplatkom pre technickú službu montáže plynových zariadení IGAS. Ďalšie poplatky budú už len pri podávaní žiadostí na príslušnom OÚ odbore dopravy v kolkových známkach. (žiadosť na schválenie systému-50,-€, žiadosť na povolenie montáže-20,-€, žiadosť na schválenie montáže-50,-€, zápis do TP-6,-€, vydanie malého osvedčenia na polícii-6,- €).
Záruka na plynové zariadenia je 24 mesiacov alebo 50 tisíc km.Montáž uvedeného vozidla trvá jeden pracovný deň. Ak je vozidlo kategórie M1 tak sa obsaditelnosť vozidla montážou plynového zariadenia nemení. V prípade záujmu nás kontaktujte osobne alebo telefonicky.

Navyše mi ochotne rozpísal mi aj ten zložitý postup pri individuálnom schválení. -i
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Ponuka č. 2

Dobrý deň
Ďakujeme Vám za Váš záujem o prestavbu Vášho vozidla na LPG pohon v našej spoločnosti. Na základe Vášho dopytu si Vám dovoľujem zaslať nasledujúcu ponuku:
Chevrolet Cruze – individuálna prestavba – cena komplet zariadenie LPG + nádrž + ukazovateľ/prepínač paliva + obal na rezervu + zariadenie na domazávanie sediel ventilov + montáž: 1200 € s DPH.
Montovali by sme systém Elpigaz sekvenčné vstrekovanie LPG – systém sa kompletizuje v Poľsku, všetky komponenty sú talianskej výroby – riadiaca jednotka AEB, vstrekovače Rail, reduktory Tomasetto. Zariadenie na domazávanie ventilov JLM je holandskej výroby, je defacto identický s Flashlube.
V našej spoločnosti je nádrž ľubovoľného objemu (podľa toho, ako to dovolia rozmery daného vozidla) automaticky v cene prestavby.
K cene prestavby je potrebné prirátať administratívne poplatky spojené so zápisom LPG pohonu do nového OEV pre Vaše vozidlo vo výške 192 € (kolky na žiadosti pre obvodný úrad pre cestnú dopravu a protokol zo skúšobne).
Pri individuálnej prestavbe vozidla sa postupuje nasledovne:
1. Najprv vo Vašom mene požiadame skúšobňu v Žiline o Protokol o kontrole systému, ktorý sa bude inštalovať do Vášho do auta – 33 € – Vybavíme a zaplatíme za Vás, Vy ani auto nemusíte nikam cestovať.
2. Potom Vám zašleme tento Protokol a Vy s ním pôjdete na príslušný Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie (ObÚ) požiadať o schválenie tohto systému - kolok 50 € a zároveň požiadať o povolenie prestavby auta na LPG - kolok 20 € - všetky podklady, ktoré sú k tomuto povoleniu potrebné, pre Vás pripravíme my.
3. Samotná prestavba vozidla – vykonáme v našej spoločnosti.
4. Vykonanie emisnej kontroly na prestavanom vozidle - vybavíte Vy, je lepšie sa na vybranej stanici EK vopred informovať, pretože napr. Slovdekra odmieta takéto EK robiť.
5. Kontrola prestavby v autorizovanej skúšobni v Žiline – vybavíme my - poplatok 160 €, pričom za našich zákazníkov hradíme 100 €, takže Vy zaplatíte len 60 € - Vy ani vozidlo nemusíte nikam cestovať.
6. Žiadosť o schválenie prestavby na ObÚ, zápis do OEV - kolky 50 € + 6 € + Dopravný inšpektorát 6 €.

Takže, ak to zhrniem, celková cena prestavby pre Vás: 1200 € + 60 € protokol o prestavbe - zaplatíte u nás ; + 132 € kolky na ObÚ (čiže pri prestavbe v našej spoločnosti za Vás uhradíme na poplatkoch ďalších 133 €).

Dĺžka prestavby – 2 dni
Záruka – 2 roky alebo 60 tis. km (podľa toho, čo nastane skôr)

Hoci sa môže proces vybavovania javiť trošku zložitý, nemusíte mať obavy, momentálne týmto spôsobom prestavujeme asi 70% všetkých áut, v každej fáze vybavovania sme všetkým svojim klientom nápomocní, takže ak by aj nastal nejaký problém, sme schopní promptne reagovať a doteraz sme každý problém vyriešili.
Nech sa páči, sme Vám k dispozícii pre Vaše prípadné ďalšie otázky.Teším sa na Vašu odpoveď!
Prajem pekný deň.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Ponuka č.3

Tí si ma zavolali rovno osobne, že si to prezrú a potom sa dohodneme. Systém by bol SOLARIS a cena 1000€ + 400€ byrokratická mašinéria (ktorá vraj trvá 3 mesiace :shock: :!: :!: ) S cenou by sa údajne dalo ešte niečo na mieste urobiť. -i
Ešte mi povedali že keď chcem a trúfam si, že to nemusím prihlásiť a mám 400€ ušetrené. :shock: -i :shock:
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Hmmm. Nerozumiem sa technológií LPG ale čo sa týka štylizácia a formy ponuky tak určite č.2. Pracujem ako technik investičných projektov a ponuky spracovávam ako aj vypracovávam takže čo sa týka "formy" ponuka druhá znie najprofesionálnejšie. To však neznamená že bude najkvalitnejšia. Lebo stačí že ponuku vypracuje maník ktorý svoju robotu fakt ovláda ale technici už budú o inom :D Ale ja by som si pekne zavolal na ponuku 2 išiel by som osobne a ak by som priamo u nich svoj názor nezmenil tak by som išiel k nim (za predpokladu teda že technológia ktorú ponúkajú je kvalitná)
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Mne sa zatiaľ páči ponuka č.1 - systém Sequent BRC. Ten som aj chcel (iba podľa internetu, nie podľa skúseností) Pripadá mi najkvalitnejší a nedávajú mi tam to domazávanie ventilov. Nevýhoda je, že je najďalej (160 km), čo by trochu skomplikovalo servis.
Ponuka č.2 je seriózna ale myslím že ponúkaný systém Elpigaz je menej kvalitný a ešte je tam k tomu aj domazávanie ventilov JLM. S tým vznikajú ďalšie náklady a starosti, preto pokiaľ to nie je nevyhnutné nechcem. Výhoda je že sídlia omnoho bližšie (60 km).
Tak neviem. Ešte skočím pozrieť aj tú tretiu ponuku, Solaris. Je to tiež relatívne blízko (70km) a výhoda je že budú asi najlacnejší.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od mino »

Ja mám BRC . Po prvých 2000 km kontrola, prípadné nastavenie. Potom každých 10 tis km kontrola. Všetko je zadarmo počas záručnej doby 24 mes. Len materiál ak by bolo nieaký treba. Ja to mám 75 km od bydliska.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Hanzy »

Iacobus píše:Mne sa zatiaľ páči ponuka č.1 - systém Sequent BRC. Ten som aj chcel (iba podľa internetu, nie podľa skúseností) Pripadá mi najkvalitnejší a nedávajú mi tam to domazávanie ventilov. Nevýhoda je, že je najďalej (160 km), čo by trochu skomplikovalo servis.
Ponuka č.2 je seriózna ale myslím že ponúkaný systém Elpigaz je menej kvalitný a ešte je tam k tomu aj domazávanie ventilov JLM. S tým vznikajú ďalšie náklady a starosti, preto pokiaľ to nie je nevyhnutné nechcem. Výhoda je že sídlia omnoho bližšie (60 km).
Tak neviem. Ešte skočím pozrieť aj tú tretiu ponuku, Solaris. Je to tiež relatívne blízko (70km) a výhoda je že budú asi najlacnejší.
Elpigaz je uplne v pohode ja ho mam ve dvou autech a slape jak hodinky a kdyby ne tak daleko levnejsi servis a dily nec na cokoli jineho -i Domazavani nema nic spolecneho s tim co tam mas za system je to system nezavisly a navic a u techto motoru zbytecny ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Môže byť aj Elpigaz. Ono mi to je v podstate jedno aký systém, lebo tomu prd rozumiem, hlavné je aby to na 100% fachčilo. -i Neviem či je možné to domazávanie len tak odmietnuť, keďže oni to asi dávajú do toho projektu a ten ide do skúšobne na individuálne schválenie (ako u debilov :evil: :evil: :evil: ). keby som to tam nechcel, je možné že by to v skúšobni neschválili, alebo firma by mi nedala na taký systém záruku? Asi ich ešte kontaktujem a zistím to.
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Corpus2009 »

A koľko očakávaš, že ti to bude Cruze žrať po namontovaní LPG? Teraz pozerám, že máš okolo 8 litrov na sto, ale s plynom to bude asi viac, či? Lebo fakt ma zaujíma ta návratnosť. Za prestavbu dáš cca 1400€ a za to máš 1000 litrov benzínu, ktorý ti pri tvojej priemernej spotrebe vystačí na 12 500 km. To ja neurobím ani za tri roky. -P
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Neurobíš 12500 km za tri roky? To sranduješ. Veď to najazdím na bicykli. Spotreba by sa mala zdvihnúť max o 10 % a tak by bola cca na úrovni 8,8 litra. Pri 50 % nákladoch na LPG to ber ako 4,4 litra!!! Návratnosť mám cca jeden a pol roka. Tak nie je o čom.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od chrudoš »

Teda nevim, jak je to s navratnosti u vas, ale kdyz jsem zjistoval ja, tak kolik tis Kc, tolik tis km, tzn prestavba za 25 tis - navratnost 25 tis, coz se vrati do dvou let. Ale i tak na to kaslu, nejezdim az tak moc, takze me to az tak netrapi a jak bylo psano jinde, plyn jen do sporaku :twisted:
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Vtedy keď si to počítal asi nestál benzín skoro 1,5 €ur, :shock: :shock: :shock: tak ako u nás teraz. Keby to bolo aj tri roky, tak je to jedno. Nie som podnikateľ, auto neodpisujem a neplánujem ho dať po pár rokoch preč.
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: LPG a CRUZE 1.6

Příspěvek od Iacobus »

Dnes som dostal odpoveď od štvrtej firmy ktorú som oslovil. Títo mi zasa ponúkajú LPG systém značky LOVATO a tiež chcú auto vopred prezrieť.
Tak už som z toho úplne pomýlený. Oslovil som štyri firmy = ponúkli mi päť značiek. BRC, ESGI, SOLARIS, LOVATO, ELPIGAZ. Všetci sa vyjadrujú o tej svojej ako o vyskúšanej, spoľahlivej a bezproblémovej.
" Teď babo raď " :?: :?: :?:
Odpovědět

Zpět na „Benzín“