Závady

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od xsoftx »

Takže se začala projevovat ta samá závada, kterou jsem otevřel toto téma.
Počítač zobrazí chybu 95 - airbag. Minule jsem byl u Dojáčka a dnes u Srby. U Dojáčka to bylo fajn až do chvíle, kdy měli řešit druhotné poškození(více v tomto vláknu). Počkám jak se u Srby k tomu postaví a vyberu servis kam budu jezdit. Zatím chválím za nadstandartní službu "Odvoz k metru" :)
Mimo výše uvedené závady jsem požadoval opravu odstřikovače u řidiče, kde nefunguje prostřední tryska a kontrolu levé přední brzdy, kdy se při občasném prudkém zabrzdění ozíval zvuk uderů plechu na plech....
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Reklama
 

mikem
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 22, 2010 15:24
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: Závady

Příspěvek od mikem »

Zdravim vsetkych,
Cruza som kupil vo februari. V maji, ked mal asi 5000km, sa mi po ceste na Donovaly (cesta do kopca) uvolnila vzduchova hadica od turba. Esteze sa mi to stalo tesne pod vrcholom kopca, takze som mohol auto zaparkovat na parkovisku a volat asistencnu sluzbu.
Asistencna sluzba fungovala vpohode, do hodiny od nahlasenia poruchy mi doviezli nahradne vozidlo a mohol som rodinu odviezt domov. Na druhy den doobedu mi volali, ze zavada bola odstranena a takisto mi vycistili DPF filter. Vraj si to pocitac uz ziadal, hoc mne na palubke nic neindikovalo potrebu vycistenia.
Mimochodom, v ten den, ked sa mi to stalo som mal ist do Chorvatska na dovolenku s rodinou. Kvoli chorobe sme napokon nesli.
Stastie v nestasti??? :lol:
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi, 92kW/125k, vo výbave LS+, čierna metalíza, 225/55 R17.
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Závady

Příspěvek od xsoftx »

XsOftX píše:...Počítač zobrazí chybu 95 - airbag. Minule jsem byl u Dojáčka a dnes u Srby.....
Závěrečný report:
Velmi příjemné jednání, odvoz na metro. V 16.00 na mě čekalo u metra Luka to samé auto. Vše opraveno, u brzdy narovnán plech. Objednána nová tryska. Zítra bude namontována. Vše v záruce. Zatím není co vytknout - Srba překvapil. Nicméně je pravdou, že se jedná o maličkosti.
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

Zdravím. Mám takovou věc která mě celkem štve, ale nevím jestli je to závada nebo normal a dělá vám to taky. Jde o to, že i když mám nastavenou teplotu vzduchu uplně na studeno, bez zapnuté klimy, tak mi stejně do auta fouká takový vlažný až mírně teplý vzduch a taky u pedálů mě jde teplo do auta nejspíš od motoru. Dělá vám to taky? nebo to mám já špatně odizolovaný? :?:
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Zdenek R6 »

Počkej ještě tak 5 měsíců a bude ti foukat zima i bez klimy :D

Jinak je to úplně normální, nebude ti foukat vzduch menší teplotou než je venku. ;)
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

tak z těch čelních výduchů to bych pochopil ale proč mě jde teplo od pedálů, když mám nastavený jen čelní foukání to nevim.
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Zdenek R6 »

pokud máš nastavený jen čelní foukání, tak má foukat jen dopředu, ani dolů a ani na čelní okno. Pokud to máš správně nastavený, nemá ti tam co foukat. S tím bych jel do servisu.
Jinak já to kontroluju tak, že pustím ventilátor naplno a přepínám polohy kontroluju jestli mi to fučí jen tam, kde má. ;)
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

Ale jako mě ne, že by tam přímo foukalo, jen mi tam prostě jde jakoby od pedálů teplo odněkud, tak bych chtěl vědět jestli to někomu dělá taky tak a je to normalní nebo to mám jít reklamovat?
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Zdenek R6
Příspěvky: 101
Registrován: ned čer 06, 2010 21:09
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Závady

Příspěvek od Zdenek R6 »

Pokud by to dělalo mě, tak bych to šel reklamovat. Snad nebudu muset...
Bílý Cruze 1,8 LT
Yamaha R1
Yamaha R6
MadAss
Opel Omega C
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Pockej, jestli to dobre chapu, vadi ti v soucasnem pocasi, ze ti pri vypnute klime fouka vlazny vzduch? A jak by se mel ten studeny vzduch vytvorit? A pokud jde o vydechy odjinud, nez pise klima, asi bych s tim jel taky do servisu, nejdriv se vsak opravdu dobre podivat, co je nastavene :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

To je mi jasný, že při vypnuté klimě mě tam bude foukat vlažný vzduch, ale jde mi o to, že i když mám nastavený foukání jen dopředu, tak mi stejně někudy od pedálů, valí do auta ne vlažný ale teplý vzduch.
Prostě ohřívá mě to nohy, co se mi vůbec nelíbí, je to nepříjemný.
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Závady

Příspěvek od honza72 »

Ty Daffe, jestli to nebude tím, že Cruze má radiátor topení ve středové konzole úplně dole, tj. hned vpravo od noh řidiče a vlevo od noh spolujezdce. A jeho odizolování není asi z nejlepších... Pokud tam fouká nějaký vzduch, tak to jde kanálem nad pedály a asi to nejde poznat, ale pokud vzduch na nohy nepoužíváš, tak je možné, že cítíš to teplo, které sálá ze středové konzoly....
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

no čéče tak teď si na to kápl, úplně přesně si popsal můj problém -i . Tzn., že to tak maj všichni a nejde s tím nic dělat, že?
V tom případě tohle mají teda pěkně blbě udělaný a pěkně to odflákli. :!:
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od chrudoš »

Ja teda nejsem do techniky aut zapaleny jako vy, ale co jsem si vsiml, automaticka klima si reguluje i druh foukani uplne sama, nejak necitim, kam mi to poradne fouka, hlavne ze je v aute chadno a zadne teplo od noh jsem teda necitel. Pokud si clovek nastavuje druh foukani sam a deje se to i pri vypnute klime a to vsem, pak je na vine konstrukter a nezbyva nez mit zapnute vsechny vetraky :) Ostatne je nejaky duvod regulovat intenzitu foukani? Myslim tim, mate nekdo realne overeni zvyseni spotreby pri fungovani klimatizace?
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Závady

Příspěvek od Daff.Cz »

Jj v tomhle udělali soudruzi v korei někde chybu. Já to teplo cítím, jelikož jsem uplně "alergickej" na teplo, ale když pustím klimu tak v poho. No nevím jak je to? se spotřebou při zapnuté klimě, ale měla by se o trochu zvýšit. nicméně jsem jel Brno - Olomouc - Brno se zapnutou klimou a spotřeba 8,5l/100km.
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“