Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

Pivson píše:Ještě k LPG - ikdyž mají auta předpřípravu, není do nich oficiální/tovární montáž.
Tudíž když to necháš udělat, přijdeš o záruku.
To jsme už řešili. Přijdeš o záruku pouze na dotčené díly. A také záleží na přístupu servisu. Je smutné, že Chevrolet vyrábí Aveo i Cruze s LPG přímo od výrobce - je možné jej koupit třeba v Itálii nebo ve Francii, ale k nám se prostě nedováží. Záruku ztratíš na motor - a ani ne na všechny jeho části. Jinak ostatní záruka platí. Kromě sopučasného Lacetti (které mám v sieselu) jsem všechny předchozí vozy ihned z prodejny vezl na montáž LPG. Ani jednou jsme neměl jediný problém. Ani se záruční opravou.
Uvidíme, Cruze v LT 1,8 vyjde na leasing na nějaiých 338t. Třeba se vyskynte ještě sleva :-D
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Reklama
 

Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Pivson »

PeS píše:
Pivson píše:Ještě k LPG - ikdyž mají auta předpřípravu, není do nich oficiální/tovární montáž.
Tudíž když to necháš udělat, přijdeš o záruku.
To jsme už řešili. Přijdeš o záruku pouze na dotčené díly. A také záleží na přístupu servisu. Je smutné, že Chevrolet vyrábí Aveo i Cruze s LPG přímo od výrobce - je možné jej koupit třeba v Itálii nebo ve Francii, ale k nám se prostě nedováží. Záruku ztratíš na motor - a ani ne na všechny jeho části. Jinak ostatní záruka platí. Kromě sopučasného Lacetti (které mám v sieselu) jsem všechny předchozí vozy ihned z prodejny vezl na montáž LPG. Ani jednou jsme neměl jediný problém. Ani se záruční opravou.
Uvidíme, Cruze v LT 1,8 vyjde na leasing na nějaiých 338t. Třeba se vyskynte ještě sleva :-D
Tak tak záleží na servisu. Ono u nás ho třeba nevememe na servis z důvodu že není licence a ohledně bezpečnosti. Ona to není žádná sranda. Hodně se to v servisech přehlíží.
Je to v ČR i otázka homologace a spousta dalšího kolem.

jj 1.8 je nej volba, osobně doporučím.
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: spotřeba

Příspěvek od TOMTCE »

pepe16 píše:
TOMTCE píše:zdravím vás.
Já mám Cruze 1,6 LS od 12. února . Naježděno 2200 km a spotřeba 9,1. 30% Město 30% Dálnice a zbytek okrsky. Každých pár stovek km spotřeba stoupá, tak uvidíme do jak závratných výšin, ale podle mě je taková spotřeba zatím v pořádku.
Jinak je to úžasný auto. Zamiloval sem si ho hned na první pohled.
Zajímavé. Mám stejné auto a rozložení město/dálnice/okrsky mám podobé, najeto 4000 km, ale prům.spotřebu mám nyní 7,9. A to i s lyžema na střeše. S příbývajícími km jde spotřeba mírně dolů, začínal jsem někde na 9,5. Co jsem tak vypozoroval, tak hraje taky velkou roli, jestli jezdíš roviny nebo kopečky (logicky).
Tak momentálně mám naježděno 4000 km, jako si měl ty a spotřeba 8,0 :) takže to chce vydržet a spotřeba si sedne. A je fakt, že každým najetým tisícem jede Chevy líp a líp.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

No tak ja uz teda taky muzu hodnotit, auto ma nalitane za dva mesice temer 6000 a spotreba je stale 9 litru (1,8 LT). Bydlim kousek za Brnem, takze rano do Brna, coz je mimo dedinu, je to tak pulka najetych kilometru, no a zbyla denniho najezdu je po brne. Kdyz byla spotreba 9 litru u noveho auta, bral jsem to v pohode. Auto jsem zajizdel jak divy, tocil jsem ho, rval obcas 98icku benzin, jeli jsme na Slovensko, do Rakouska, takze absolutni smeska kilometru, a spotreba na dalnici pri 130 a tempomatu 7,5, ale v celkovem souctu stale 9 litru. Ted zkousim jezdit s lehkou nohou, spotreba se snizila, no ale na 8,8, coz mi prijde uz docela divne.
Vim, ze po meste si auto vezme hodne, ale kdyz tam mam na ctyrku 2200 otacek a auto pise aktualni spotrebu pres 10 litru, neco se mi uz nezda...

Neberte to jako nejake stezovani, jsem za to auto neskutecne rad, nemenil bych, uz vubec ne za naftu nebo plyn (oboje patri jen a jen do kamen :), jen se chci podelit a zjistit, jestli je to jen muj postreh.

Jo a jak se vam za volantem sedi? Doted jsem v zadnem aute nemel problem. Mam krive zada, coz se teda s Cruzem vubec neslucuje. Jeste jsem nenasel idealni polohu, pri delsich cestach me boli zada jak cert...pritelkyne si sezeni nemuze vynachvalit, ale ja teda docela trpim, coz me docela stve.

Ale v souhrnu je to paradni kara, majestatni, bezpecna, absolutne ticha, no proste bych nemenil ani za nic! :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spotřeba

Příspěvek od milosh »

chrudosi: problem s nastavenim sedacky jsem mel taky i kdyz teda nemam cruze ale jeho starsi segru astru :D a pokud mas stavitelny volant tak to udela divy -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

milosh píše:chrudosi: problem s nastavenim sedacky jsem mel taky i kdyz teda nemam cruze ale jeho starsi segru astru :D a pokud mas stavitelny volant tak to udela divy -i
Praveze volant mam dany uplne dole a uplne vepredu, at si muzu natahnout nohy a oprit se, a stejne mi to proste nesedi. V zadnem aute jsem nikdy nemel problem, nikdy jsem ani s volantem ani s operadlem nehybal a v pohode, no a ted toto. Proste je to delane na rovne zada a ty ja holt nemam, moje blbost. Uz jsem si i zacal posouvat sedacku dopredu a krcit nohy, ale zadne zlepseni. Proste si nemyslim, ze bych si neumel nastavit auto, ty sedacky jsou holt jine nez jinde a me osobne to vubec nesedi, no co uz
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
davgre
Příspěvky: 24
Registrován: pon zář 28, 2009 21:22

Re: spotřeba

Příspěvek od davgre »

Já mám taky problém se sedačkama, proto jsem si také toto auto zatím nekoupil... Nechtěl jsem o tom psát, aby někdo neřekl, že si vymýšlím, ale teď vidím, že se to týká i ostatních. Asi po 20 minutové zkušební jsem byl docela rozlámanej, ta opěrka je opravdu zvláštně tvarovaná...
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

V sedadlech si myslim problem nebude spis jste si nesedli navzajem konstrukcne :D
Tak co chlapci jak se vam vyviji spotreba s pribyvajicimi kilometry?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: spotřeba

Příspěvek od honza72 »

Spotřeba je po 13 700 km stále 8,03 l / 100km. 70% město a pak zbytek.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Tak to jde a jak jezdis setrne nebo svizne trosku vic? :D A co motor je lepsi vykonove nez jak byl novy?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: spotřeba

Příspěvek od honza72 »

Jezdím dost svižně, ne rychle, ale z křižovatky jsem první.. :D Motor potřebuje točit, tak mu to dopřávám a hlavně dvojáka a trojáka táhnu. No a co se týče motoru asi toto: první změna asi v 1500km, další poměrně znatelná změna kolem 5000km a teď po desítce jde zase o krapítek líp za plynem. (Je tam ten elektrický přenos, takže jsou reakce jiné, než u lankových Daewoo z dřívějška.)

Tak uvidíme co dál.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Tak to je dobre ja mu budu davat kour tak at vim trosku :D jinak pedal jsem mel taky rozbrany tak vim ze je tam soupak :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Tak auto sype cim dal vic, mam toho 1,8, jede paradne, hlavne ten zatah, taky mu davam poradne, at to frci, hlavne to auto proste tahnout chce, tak proc mu to nedoprat :) Spotreba je stale k 9 litrum, najeto 7000, ale vim, ze mu davam kapky :) No a ze bych si s autem nesedl konstrukcne, to asi ne, proste jen nemam normove zada, pritelkyni se sedi vyborne a taky vim, ze si nidko nikde zatim nestezoval. No, vzhledem k tomu, ze auto nehodlam jen tak prodavat, to bude docela boj :) Ale pocit z vlastniho Chevyho je porad silnejsi nez bolest zad :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

Jj 1.8 dobra volba :D Kapky je mu treba davat at se rozhybe ja bohuzel tam mam 1.6 ale dostane takovy kour ze bude vicekrat v omezovaci nez prerazena rychlost a neni moze abych ho nedoladil tak na 150 koniku :D
tak vymen sedadlo a mas to dam ti kozene elektricke z Leganzy a tam se sedi jak v obyvaku v sedacce a skrknes 1500km na zatah a ani o tom nevis ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
schnappi
Příspěvky: 49
Registrován: ned srp 02, 2009 10:43

Re: spotřeba

Příspěvek od schnappi »

Tak budu měnit 1.6 LS+ za 350z auto zustane v rodině jen ho posunu dál :-) jinak spotřeba po 17000km je 10.5 jezdím jen město jen občas ven. u 350z nepočítam o moc větší spotřebu :-)
Ford Focus 2001 , Silver , 1.8 TDDI (66kw)
Chevrolet Cruze 1.6LS+ MarBlue (83kw)
Mini Cooper JCW, Black-white , 1.6 (155kw)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“