neštartuje

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Slam
Příspěvky: 2756
Registrován: čtv úno 23, 2006 13:07
Bydliště: Hradec Králové

Re: neštartuje

Příspěvek od Slam »

Tak to bylo tím padáním nafty, resp. asi už slabým čerpadlem. Je tam ale ruční pumpička (asi vědí, proč to tam dávají), takže po chvilce přemlouvání to normálně nastartovalo! -i
Daewoo Leganza 2.0 CDX (12/2002) • černá metalíza • 16V 93kW (T20SED)
Renault Clio III Grandtour 1.2 (07/2010) • červená • 16V 55kW (D4FD7)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: neštartuje

Příspěvek od Patrick »

Zdravím, tak bohužel se mi stalo to, co jsem psal předtím a to samé psal i Peha. Občas se mi stane, když chci nastartovat, tak to jen cvakne. Koupil jsem asi před dvěma měsíci nový startér a pořád to dělalo. Dnes jsem nechal namontovat další Nový Startér a dělá to taky, tak už nevím. Spínací oříšek mám starý asi půl roku. Ted tedy když už mám dva startéry, tak jeden "zánovní" je na prodej, tak kdyby někdo chtěl, tak se stačí ozvat, ten startér je v pořádku a ted mi leží doma. Už nevím, jak to startování řešit. Imobilizér to asi není, pač startér cvaká, takže proud do něj jde. Ještě mě napadá, jak tu někdo psal s nějakými kabely ukostření startéru, ale nevím no.

Ještě musím dodat, že to startování blbne, jen když je motor zahřátej. Za studena jde vždy napoprvé nastartovat.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od conpet »

takže pastorek vysune , ale netočí , tipnul bych to na ten tlustej kabel co vede ke startéru -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od conpet »

drž klíček v poloze start a když nebude točit tak ať někdo další zahejbe kabalama, případně proměřit po čas v poloze start
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: neštartuje

Příspěvek od rastom1556 »

Patrick píše:Zdravím, tak bohužel se mi stalo to, co jsem psal předtím a to samé psal i Peha. Občas se mi stane, když chci nastartovat, tak to jen cvakne. Koupil jsem asi před dvěma měsíci nový startér a pořád to dělalo. Dnes jsem nechal namontovat další Nový Startér a dělá to taky, tak už nevím. Spínací oříšek mám starý asi půl roku. Ted tedy když už mám dva startéry, tak jeden "zánovní" je na prodej, tak kdyby někdo chtěl, tak se stačí ozvat, ten startér je v pořádku a ted mi leží doma. Už nevím, jak to startování řešit. Imobilizér to asi není, pač startér cvaká, takže proud do něj jde. Ještě mě napadá, jak tu někdo psal s nějakými kabely ukostření startéru, ale nevím no.

Ještě musím dodat, že to startování blbne, jen když je motor zahřátej. Za studena jde vždy napoprvé nastartovat.
Pripomanulo mi to dobu, keď som mal ešte VAZ 2101. Presne ako píšeš. Tiež som kúpil nový štartér a nič. Problém bol v kostre. Kábel, čo išiel z mínus batérie na kostru auta bol kaput, raz išiel a raz nie. Skontroluj všetky ukostrenia motora.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od Petr S. »

Patrick píše:Zdravím, tak bohužel se mi stalo to, co jsem psal předtím a to samé psal i Peha. Občas se mi stane, když chci nastartovat, tak to jen cvakne. Koupil jsem asi před dvěma měsíci nový startér a pořád to dělalo. Dnes jsem nechal namontovat další Nový Startér a dělá to taky, tak už nevím. Spínací oříšek mám starý asi půl roku. Ted tedy když už mám dva startéry, tak jeden "zánovní" je na prodej, tak kdyby někdo chtěl, tak se stačí ozvat, ten startér je v pořádku a ted mi leží doma. Už nevím, jak to startování řešit. Imobilizér to asi není, pač startér cvaká, takže proud do něj jde. Ještě mě napadá, jak tu někdo psal s nějakými kabely ukostření startéru, ale nevím no.

Ještě musím dodat, že to startování blbne, jen když je motor zahřátej. Za studena jde vždy napoprvé nastartovat.
Zkus dát nabýt baterii.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: neštartuje

Příspěvek od Serpico »

...rastom i Petr, mají pravdu, baterii dokážeš přeměřit právě při startování, při velkém odběru napětí nemá poklesnout pod 10V ( kontakty u baterie se také ošetřují kontaktolem apod. ) , připomnělo mě to souseda, přišel po výměně startéru v servisu s tím, že mu to opět nestartuje stačilo dotáhnout všechny přívodní kabely na startéru, tak málo stačilo.

Mějte se fajnh
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: neštartuje

Příspěvek od Patrick »

No, musím říct, že jsem ted za poslední dobu nalítal asi 500 km s tím novým startérem..jel jsem asi 150 km téměř v kuse a od té doby auto startuje zatím na poprvé..že by se dobila baterie? a tudíž by to mohlo být "jen" tou baterkou? kontrolu kabelů jsem udělal spíše vizuální a všechny co šly, tak jsem se snažil s něma nějak zakvidlat a ted Lega startuje na první otočení, takže u startéru a jeho ukostření to asi nebude..někdy v březnu jsem nechal měřit baterii a prý jede na 37%, dělali zátěžový test? a z toho usoudili, že bych měl baterii vyměnit, ale předtím startovala, sice slaběji točila startérem, ale vždy to šlo..takže asi ted bude opravdu po baterce, kterou mám 2,5 roku.
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: neštartuje

Příspěvek od Patrick »

Dnes jsem byl znovu proměřit baterii a prý se s ní dá ještě jezdit. Ovšem problém je v tom, že alternátor už nedobijí, tak jak by měl. Už má na to své kilometry a není se čemu divit., takže asi budu řešit problematiku alternátoru, aby dobíjel opět jak má.
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: neštartuje

Příspěvek od Patrick »

No už mi došly nápady a nevím jak to dál řešit. Mám nový startér, ted jsem koupil novou baterii a nové kontakty +- k baterce + startovací "oříšek" a pořád se mi stává že startér jen cvaká a nic se neděje :? :( . Vůbec nevím proč. Ukostření se zdá být v pořádku. Jel jsem do servisu a mechanik sáhnul na kontakty k baterce a byly teplé, te ak mi řekl že by to tak být nemělo. Tak jsem tedy koupil nové kontakty a baterii, pač stará už byla slabá dost.

Může mi někdo poradit, co ještě zkontrolovat nebo vyměnit? vůbec nevím jestli se s tím ještě někdy setkali třeba v autorizovaném servise, asi jim tam dám auto a snad zjistí kde je chyba.
Uživatelský avatar
conpet
Příspěvky: 3604
Registrován: čtv dub 21, 2005 22:59
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: neštartuje

Příspěvek od conpet »

Jestli cvaká starter , tak oříšek bude snad OK , vyměnil bych ty tlustý kabely k němu , třeba jen na zkoušku, pak uvidíš co dál -i
Megane Grandtour ,Chevy Trax diesel automat
Sen- http://www.youtube.com/watch?v=mhAT0Bm1gjg&feature=related
Jde o politováníhodný omyl, který se stává maximálně dvakrát za deset let.
Přéčinó bela chebná elektronka E13 z našeho podniko Katoda Olomóc.
80% mozku tvoří kapalina u některých brzdová
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: neštartuje

Příspěvek od Serpico »

...inu jsem " mizerný elektrikář " nicméně pokud se kontakty u baterie hřejou může být silný kabel k přívodu elektřiny ke startéru někde prodřený, poškozený a chytá kostru, není tam pojistka, tedy souhlasím s conpetem vyměnit a vyzkoušet.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: neštartuje

Příspěvek od Vypravca »

Skus vyskusat starter mimo auta. Ak ide a cievka cvaka, tak je problem v kabli, lebo ten ide priamo z baterky na cievku.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: neštartuje

Příspěvek od Patrick »

Ok, nevíte někdo, kde by se ten kabel dal koupit? Byl jsem s autem docela dlouho pryč a až ted mám čas něco řešit. Docela bych se chtěl vyhnout autorizovanému servisu. V ostravě-vítkovice nemam moc dobrou zkušenost a chování některých lidí tam taky není v pořádku. Ptal jsem se různě v obchodech s autodíly, ale prý takové věci jako ten kabel u nich nelze objednat.

Mám ještě jeden menší problém s ukazatelem vody, tak se přesunu ještě na jiné téma.
Uživatelský avatar
Patrick
Příspěvky: 262
Registrován: čtv zář 20, 2007 19:21
Bydliště: Praha 4 - Modřany

Re: neštartuje

Příspěvek od Patrick »

Nwm jestli to pomůže, ale všiml jsem si, že občas se mi restartuje klima - jako bych odpojil a zapojil baterii..což mě přivádí k nápadu, jestli toto nemůže být příčinou toho cvakání - třeba jde hodně slabý proud do startéru a proto jen cvaká..takže bud ten kabel co jde do startéru přímo nebo ještě nějakej třeba plusovek kabel? nebo je normální že se restartuje klima? když jsem chtěl nastartovat tak ukazovala 25°c.
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“