Čo ma dnes pobavilo...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Vazoun »

Zdravím vás všechny na foru a přeji hezký den :o) náhodou moje první auto byl " Ragulin " 1360 Moskwich " a sloužil mi celých 13 roků, bez problémů a větších závad. Byl to tank za 51.000.-Kčs a ohromný nezmar,nemohu si na něj stěžovat :lol:
Do těch našich kopců suprový. Kdo vlastnil musí potvrdit. Říkalo se sice, že ty auta vyráběli na ponku,ale já byl spokojený. Až po těch l3 letech jsem jako druhé auto vlastnil Škoda 120LS , další pak Škoda Favorit 135 Sport Line a od roku 2002 nám velice dobře slouží náš Matiz. Chlapci toto téma mne také zajímá a rád pročítám :o) ahoj " Vazoun " :lol: :lol:

--------------------------
Člen Matiz clubu reg.čís. 20 :P
Matiz SE II.0.8 r.v.07/2002 sv.zel.metlina U38 - STK+Emise do 07/2010
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Hynek »

Hezký den všem. Já jsem vlastnil Volhu III A GAZ M 21 a dodnes tvrdím, že lepší auto , a to jsem jich měl, jsem neřídil. Ať už byl její původ jakýkoliv, nedám na ni dopustit. Jezdil jsem k rodičům do Přerova. Za Brandýsem jsem zařadil 3, víc rychlostí neměla, a v Předmostí u Přerova jsem opět šáhl na řadicí páku.Klíč 14 - 17,kombinačky dva osmičky šrouby jako stahovák, k tomu dvě velikosti šroubováku a udělal jsi u pankejtu na autě co jsi potřeboval.Koupil jsem ji za 22 tisíc a prodal rusákům se slzou v oku za 55. Faktem je, že měla naprosto neporušenou a bez koroze sněhobílou karosérii s červeným sametem na potazích. Když jsme se s tím rusákem dohodli, přistavil gazík vedle Volhy a tři dni u ní spal,aby o ni nepřišel. Jsem přesvědčen, že kdybych si řekl o deset víc, dostal bych je.Tak jsem přišel o nejlepší auto, jaké jsem kdy měl.A spotřeba? Věřte nebo ne, když se s ní jelo 80 - 90 km/hod, což byla její "optimální "rychlost tak si vzala 8 - 9 litrů.Měl jsem jí 9 let.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Serpico »

...to Vojto Záporožec byl okopírovaný NSU ale trochu jinde ten se moc nepoved,... no nakonec mě se pletou " válečné reparace " s tím co opravdu jenom ukradli třeba s jiného ranku fotoaparád FED ( název podle pracovníka KGB, jeho iniciály ) byl ve skutečnosti contax, mechaniku ve fotu neuměli, trhalo to filmy ale optiku měli dobrou ( výborné výchozí suroviny ) sám mám ruský " rybí oko " a dokonce má i jakousi clonovou automatiku, dáli se to tak nazvat prostě makáš s otevřenou pracovní clonou a zaskakuje při spoušti a dokonce maká s japoncem, podívej na konci války němci měli rakety V1, V2, V3 a proudové stíhačky, jenom dobře, že nestačili s výrobou a náskok v aviatice a astronautice, zase to ukradli a tentokrát i s dotyčnými vědci, já jsem zaujatej přiznávám ale jiný být nemůžu po 44 letech ( u mě je to 38 let, po narození...) v ruském satelitním území pod jeho doslova porobou..., Vojto to je jako by si mi dal přes hubu a ještě si se mnou chtěl kamarádit, viz. 68 rok...omlouvám se všem za určitou radikálnost projevu, je to prostě následkem prožitých událostí...

A tak se mějte fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Serpico »

...to Hynku kamarád měl taky 21 a když jsme jezdili na Mořinu, tak moje místo bylo vzadu krásnej dlouhej sedák i s opěradlem jako v křesle, jinak 24 jsem si užil víc než dost, ale ani jedno auto nebylo skutečně ruské provience...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

Konečne mi došiel objednaný nový toner,tak som si vytlačil všetky tie hodnotné dokumenty od Serpica ,pozorne som sa začítal... trošku ma zarazilo,že po smutnom konci prototypu Š760 a odstupení NDR od spolupráce,sa rozhodli pre vtedy už obrovská krok späť, k vývoju "krípla" ako ja vravím na všetky vozy tzv.klasickej koncepcie s motorom vpredu a zadným pohonom,vyrábaným a lebo vyvíjaným po r.1965. napokon sami uznali,že tdiaľ cesta nevedie,iba čo sa premrhalo času peňnazí a energie.
Ale to je len úvod, kčomu som dospel,ako som si spomenul a pátral po jednom z posledných Kardanovi ,v nižšej triede bol jeden z posledných Chrysler Sunbeam,vyrábaný v r.1977-81.
A teraz som sa konečne dopracúvam k pointe tohto príspevku :shock: :shock: :shock: ,hľadal som na auta5p,ničo o tom poslednom "4kolesovom kríplovi" ako nelichotivo nazývam vozy s kardanom ktoré uzreli svetlo sveta po r.1965 a bol som šokovaný,ani zmienka ne tom servre,že sa Chrysler vyrábal aj v Británii :( :( :( :(
http://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_Sunbeam
http://www.rootes-chrysler.co.uk/car-de ... nbeam.html
ešteže som pozorne čítaval motoristickú tlač v tých časoch. nuž a milý Sunbeam nepatril medzi bestsellery,skôr naopak vytlačil ho z pásov úspešnejší Horizon a neskôr Samba,pravdaže oba už s predným pohonom.
http://www.aronline.co.uk/index.htm?c2storyf.htm
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... d_1982.jpg
Ale v GB sa vyrábali aj u nás dobre známe SIMCA-Talbot 1307 a následne odvodeniny,pod názvom CHRYSLER ALPINE.
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... rheide.JPG
http://www.rootes-chrysler.co.uk/chry-alpine.html
V každom prípade vyvíjať v r.1977 voz nižšej strednej triedy tzv. klasickej koncepcie bola hrobařina ,lebo aj bratia Rusi vtedy itenzívne pracovali na vývoji Lady s predným pohonom, Moskvič vychádzal už z práve spomeutej Simcy- Talbot 1307
nuž jediný "klasik" ostal poľský Polonez ,ktorý však boloznačený od prvej chvíle (predstavený bol v r.1978) za anachronický a krokom späť oproti FIATu 125p,ale paradoxne prežil aj nástup DAEWROLETu do FSO
http://pl.wikipedia.org/wiki/Daewoo-FSO ... Truck_Plus
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od mino »

Mna dnes pobavil sneh a ľad. Obrázek
Škoda Roomster TSI
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od J.Bad »

mino píše:Mna dnes pobavil sneh a ľad. ]
No to bych chtěl čistit ,ale určitě neskutečnej zážitek ...
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od mino »

Ja to nečisťím blato opadne samo. Ale dnes to bol fakt extrém, tá foto je zo začiatku... :lol:
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

Keď sme sa tu bavili o tom vývoji áut v RVHP tak rusom trval vývoj vozu z predným pohonom po sériovku presne 16 rokov,ako som spoemenul,prvý bol NAMI 1101,ale tam,tuším ostalo len pri plánoch a nékresoch,prvý vyrobený mal označenie NAMI 107 podarilo sa mi dostať po jehoho foto a stručný popis
http://www.oldrussiancars.com/?cat=331&lang=sk
ale keď sme pri tom pobavení pobavi ma tento preklad textu
Vyrobené z 1956-1958. Má stĺpec posun namontovanú prevodovkou palicu. . Celkom 87658 Moskvič 402 vozov bolo postavené.
To chcelo byť,že má radiacu páku namontovanú na stlpiku riadenia (pod volantom) :lol: :lol:
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Serpico »

...to alvin to " něco " z ruska je mezi Fiatem 128 a zastavou, rusové vždy buď něco okopírovali anebo přímo " ukradli " , snad vše mimo migů ( tady mi můžete nachytat sleduji jenom na dvojce historii letectví ale je tendenční ve prospěch západních velmocí...) ale zase jsou tady válečné reparace a první proudová letadla měli němci na konci 2. světové války. Potěšil jsi mi ovšem, co ty všude najdeš. Ve své době se mi líbil Fiat 128 rally a to pětikvalt někde okolo 70let.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

A ešte som len našiel,všetko o vozoch východneho bloku,aj infošky zo zákulisia výroby
http://books.google.sk/books?id=P7bDtSH ... 11&f=false
stačí do ľavého okienka pod obrázok knihy vpísať konkrétnu značku,resp typ voza nájde,po kliknutí na presť na Škoda octavia a pod.
Medzičasom som si tú skvelú publikáciu objednal :D :D :D :D :D
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Serpico »

...to alvin děkuji zajímavý odkaz ale stále válečné reparace v případě ruska Moskviče - Opel Kadett včetně výrobního zařízení a nechci provokovat ale nemyslíš že tvůj " žabák " má blíž k minoru než k DKW alias IFA 8, co myslíš?, jenom nechci štvát a tak budu pro Tebe hledat vím, že v nějakém OLD Timeru mám krásně popsán vývoj SAAB u a to speciálů Sonet y to je prostě krása, dej mi trochu času...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

Jééj,Milane,tak to je nádhera ten SAAB Sonet,to sa teším,nuž Minor II bsa skôr podobal DKW F9,u nás ako IFA F9 tak aj ten SAAB 92 a licenciu na ten motor mali ako SAAB tak Jawa na Minor I.
http://auta5p.eu/vystavy/autoshow_2003/show_087.htm
od DKW,tento motor poháňal aj prvé na svete sériové vyrábané vozidlo s palstovou karosériou- IFA(AWZ) P70
http://auta5p.eu/katalog/trabant/p70_3.htm
konštrukčne z motoru DKW vychádzal aj motor Wartburg,akurát už nemal deflektor na vrchu piestu a čo je zaujímavé,ako som tu už bol spomínal tento motor si priadol a možno aj pradie u nás pod kapotou ako aj SAABov 92-96 a Slovinských IMv,
http://auta5p.eu/katalog/imv/imv_01.htm
kde nahradil pôvodné po ich doslúžení. Ešte jedna perlička nielen Jawa Minor II,ktorý potom dostal obchodnú značku,ako AERO MInor za vojny,ale aj Wartburg 311 boli vyvíjané potajme,každé v inej dobe,Wartburg za komunistov,a zelenú dostal až potom,ako si ho sám osobne vyskúšal súdruh Ulbricht,ako som sa to dočítak v ukážke z tej knihy
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Serpico »

...trošku jsme si nerozuměli alvine byl Jawa - Minor to se schoduje uvedné foto, znám to je z veletržního výstaviště a Minor I a Minor II ty právě byly z Waltrovky žabákovitý, jak to hezky označuješ, jinak vydrž kramařit mám povoleno po vánocích a já to zase ňák udělám já to mám jenom z časopisů...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

Čo sa týka moskvičov,jasne vtedy sa hovorilo o vojnových reparáciach,teraz vojnovej koristi
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „POKEC“