Chevrolet Orlando

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka8472
Příspěvky: 39
Registrován: čtv bře 17, 2011 19:01
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Jirka8472 »

johnlord píše:
Jirka8472 píše:Když si to tady tak pročítám, tak se nestačím divit za kolik jezdíte.. Já měl spotřebu po 150 km 12,9.. Teď mám nějakých 400 km a jezdím za 8,9. Spotřeba sice klesá, ale nijak závratně.. Jezdím s rodinou + plny kufr, ale stejně mi to přijde dost podle toho co jsem tady četl u ostatních. A to jsem ještě kupoval zpátky 17" kola, protože jsem měl původně 18", který ale nemůžu doporučit..Jezdím normálně, ale auto nijak zvlášť nešetřím. Zbytečně za studena auto nevytáčím ale jezdím s tím normálně rychle 80-130. Tankuji jen kvalitní benzíny, teď zkouším Shell V-Power a jsem zvědav, co mi to ukáže.. Tankoval jsem plnou a dojezd mi ukázal asi 770 km, což není moc, ale dojezd se průběžně přepočítává. Je pravda, že 37Kč/litr je síla, ale uvidíme. Každopádně asi budu muset navštívit prodejce, protože se mi to moc nezdá a to ještě z kopce jezdím se zařazenou rychlostí bez plynu za 0,0. Jsem zvědav na další km. A ještě jeden zajímavý postřeh..Už dvakrát se mi stalo při tankování plný nádrže že mi nevyskočila pojistka na pistoli a benzin mi vystříknul ven z nádrže. Předem upozorňuji, že to bylo na dvou různých benzínkách různých značek. Máte taky někdo takovou zkušenost? Co je na tom nejzvláštnější je to, že mi pojistka vyskočila až po tom, co mi asi litr benzinu vytekl z nádrže :o)
Co se týče spotřeby, tak to začne klesat po 2000 - 3000km. Záleží také na vzdálenostech co jezdíš. Dálková jízda všeobecně je za menší spotřebu, než přesuny na krátkou vzdálenost. !! :o)
Chápu, to je mi jasný, ale většinou jezdím mimo město a pak 45 km v kuse přes pár vesnic..o dálnici nemluvě..
Orlando Olympic white 1,8 LTZ + NAVI + 18" kola
Reklama
 

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

Spotřebu řešit lépe v tématu motory...
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Sajner »

inza píše:Spotřebu řešit lépe v tématu motory...
ako som uz pisal aj ja predtym :-)
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
Jirka8472
Příspěvky: 39
Registrován: čtv bře 17, 2011 19:01
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Jirka8472 »

Ok, no problem
Orlando Olympic white 1,8 LTZ + NAVI + 18" kola
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od dadif »

dadif píše:Zajímavá informace ze stránek Svazu dovozců automobilů -

za měsíc červenec je Chevrolet Orlando v kategorii MPV sedmé nejprodávanější auto, dle statistiky od začátku roku se Orlando posunulo na 18. místo!

Vzhledem k tomu, že ve statistice figurují i mini-MPV (pětimístná) a velká MPV (Sharan, Multivan...), tak si myslím, že je to hodně dobrý.
Na druhou stranu už brzy nebudeme takovou raritou... :(

První obrázek - prvních 10 míst statistiky za červenec,
druhý obrázek - statistika od začátku roku (prvních 10 míst + Orlando na 18. místě):

Odkaz na kompletní statistiky SDA - http://portal.sda-cia.cz/stat/

Tak tu máme výsledky prodejů za srpen - Orlando bylo v srpnu třetím nejprodávanějším MPV!!! -i
Když se ale podíváte, že na prvním místě je Škoda Roomster a na druhým je Hyundai iX20, tak ze sedmimístných jsme za srpen první!
Od začátku roku si polepšilo na 14-15 příčku (o tu se dělí s Renaultem Trafic) - připomínám, ve statistice figurují jak malá (5ti místná MPV, tak velká MPV právě typu Trafic, Multivan atd.).
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasa.prokop »

takže v poměru cena/užitek jsme jednosznačně první...tak to je paráda
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od dadif »

A ještě pro zajímavost - prodeje se asi začínají pořádně rozjíždět, protože od začátku roku si Orlando v ČR koupilo 395 lidí, ale je vidět nárůst:
leden - 1
únor - 41
březen - 85
duben - 17
květen - 14
červen - 50
červenec - 68
srpen - 119

Vyjádřeno graficky:
Přílohy
orlando graf.jpg
orlando graf.jpg (31.64 KiB) Zobrazeno 2869 x
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
ssbelsky
Příspěvky: 4
Registrován: ned zář 11, 2011 00:31

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od ssbelsky »

Zdravim uvažuju o koupi orla,ted jezdim mazdou mpv.mam 3 děti a potřebuju vměstnat 2 sedačky a 10tiletého kluka na zadní sedačky.Nemate někdo s tímto obsazením zkušenost.
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Sajner »

ssbelsky píše:Zdravim uvažuju o koupi orla,ted jezdim mazdou mpv.mam 3 děti a potřebuju vměstnat 2 sedačky a 10tiletého kluka na zadní sedačky.Nemate někdo s tímto obsazením zkušenost.
do druheho radu viem dat 3 detske sedacky ak nezapnem isofix
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od dadif »

Do pr...., proč někoho tak se.., že je Orlando dobrý auto! :evil:

Koukněte na toto - http://www.auto.cz/euroncap-2011-chevro ... ando-61518 - naprosto účelově nadepsanej článek!!!

Když si teď do Googlu dáte "chevrolet orlando euro ncap", vypadnou na vás tyhle nadpisy - Chevrolet Orlando – Pět hvězd letos, tři v roce 2012 - to me točí!

Proč tam nenapsaly, že z deseti aut, který byly testovaný ve stejnou dobu, je tam dalších pět s ještě horším výsledkem ochrany chodců!

Např. taky Audi A6 nebo Citroen DS5!

SAKRA!
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasa.prokop »

bych se ani nedivil, kdyby je platili ze škodovky...myslím že ten jejich sněžný muž našemu orlovi nešlape ani na paty. a ta cena...pry "jiz od 362 tisíc...hahaha já za tuhle cenu mám auto v plné palbě a pro 7 lidí. jo jo "ŠKODA...ehm mluvit".
Sajner
Příspěvky: 235
Registrován: ned dub 03, 2011 13:16

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Sajner »

navrhujem v pripadnej dalsej diskusii o EURO NCAP pokracovat tu https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=102&t=18583
Chevrolet Orlando, LT plus 2,0 diesel 120 kW, strieborne
Opel Astra G Caravan, 1,6 benzin automat, 74 kW, sedy - rok vyroby 1999, kupeny v roku 2007 v AAA
Trabant 601 Combi, 19 kW, biely
Nitra
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasek »

dadif píše:Do pr...., proč někoho tak se.., že je Orlando dobrý auto! :evil:

Koukněte na toto - http://www.auto.cz/euroncap-2011-chevro ... ando-61518 - naprosto účelově nadepsanej článek!!!

Když si teď do Googlu dáte "chevrolet orlando euro ncap", vypadnou na vás tyhle nadpisy - Chevrolet Orlando – Pět hvězd letos, tři v roce 2012 - to me točí!

Proč tam nenapsaly, že z deseti aut, který byly testovaný ve stejnou dobu, je tam dalších pět s ještě horším výsledkem ochrany chodců!

Např. taky Audi A6 nebo Citroen DS5!

SAKRA!
Jen klid, z toho, co se začíná psát o Orlandu je vidět, že jsme si vybrali velmi dobré auto. Ostatní začínají být trošku nervózní. V časopisu AUTO7 číslo 18/11 ho porovnávájí s Renaultem Scénic Grand a pochopitelně lepší je Scénic...a zase ta ohraná písnička - tvrdé plasty, stísněný vnitřek, hlučný podvozek (Orel 18"/ Renault 17" kola!), necitlivé řízení, omezená velikost kufru... :lol:
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od dadif »

Zdar vasku, nemáš orla náhodou v bílý barvě a nejedeš občas do Jihlavy? Od V. Jeníkova kolem Bosche a Motorpalu?
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasek »

dadif píše:Zdar vasku, nemáš orla náhodou v bílý barvě a nejedeš občas do Jihlavy? Od V. Jeníkova kolem Bosche a Motorpalu?

Také tě zdravím do Jihlavy. Já mám Orla v béžové metle a do Ji občas jezdím, ale většinou po dálnici. 8), ale v Hu občas bílého Orla vídám.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“