Co mě dnes nepotěšilo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Ondrapb »

Ano, tohle je ukázkový pohled zaměstnance :mrgreen: . Nemyslím to zle... -i
To že si dám něco do daní neznamená, že mě to NIC nestojí, pouze si o tu částku, za kterou jsem to koupil snížím základ daně. Tzn. mám danit 100 K, koupím nářadí za 10K, odvádím 15% daň ze zisku + socku z 90K, reálně mě tedy nářadí stálo cca 8K = "ušetřil" jsem tedy zhruba 2K...

Účelové nákupy jsou tedy o ničem, taktéž si nemůžeš dát do nákladů každoročně rok noťas, phoun, tiskárnu - vše musíš účetně odepsat. A stejně ti to nemusí FÚ uznat a nechá tě to doplatit.
Samozřejmě když si platím v socce základ, tak se nemůžu divit, že mám minimální důchod.
Taktéž, na rozdíl od zaměstnance odpovídám celou výší svého majetku, nikoliv "pouze" 4x násobkem mzdy.
O tom že musím řešit X dalších věcí od nákupu materiálu po vymáhání pohledávek sám radši mlčím.
A teď dělám co? Místo abych byl s rodinou tak jsem je poslal ven a dělám si dokumentaci, stejně tak jako ji budu dělat zítra, pač když neudělám co mám, zákazník mě pošle do prdele... Budu bez zakázek, práce a odstupný mě nikdo nedá...

Nezapomeň - každý živnostník byl jednou zaměstnanec ;) :)

add. - už je to na přesun do jiného téma
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Reklama
 

Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Honza K. »

Scorpion.11 píše:Honzo to tě na Olšovci bude stát flašku :lol: :PP:

Ale zase si to vezmi v očích obyčejného člověka, který je zaměstnaný. Platím automaticky a s :D daně, tak i zdravotní a sociální. Jdu do obchodu, něco si koupím a zase mi strhávají daně. Potřebuji třeba koupit auto třeba kvůli práci a zase platím daně, potřebuji pro dítě internet a počítač kvůli škole, která klade domácí úkoly bez kterých to už bez těchto věcí neobejde a zase platím daně.... takový některý soukromník-živnostník potřebuje auto, aby se občas někam zajel a neplatí daně a vezme si to na firmu, pořídí si internet a počítač a zase neplatí daně ....a všechno si dá do nákladu. Pak po roce, protože si nemůžu své náklady vložit do daních vlastně z toho co jsem za rok zaplatil nedostanu na zpět nic.... a takový některý šikovný soukromník nebo vlastně živnostník po roce, když spočítá svoje náklady, které může odepsat z daní nakonec s údivem zjistí, že je na tom tak špatně, že nemá vlastně takový příjem, aby měl vůbec co platit :lol: a z toho kolik je i takových co ani neplatí sociální a zdravotní, že?

Obraťme raději list, protože toto mi stejně nezměníme a třeba jak obyčejný človíček zaměstnanec musí platit všechno a všude, tak někdy dojde i na ty nepoctivé živnostníky či firmy i když oni si zase něco najdou jak šidit a oškubávat dál :PP:
Ono ale živnostníci platí, úniky jsou jinde: http://nazory.ihned.cz/komentare/c1-656 ... i-nejvetsi

Proto říkám, nenchme mezi nás, kteří něco tvoříme, postavit tu baréru od těch, kteří nic netvoří. Nic víc. Ale nelze nekriticky věřit mainstreamu.

O kdo si neřekl o levnější služby od živnostníka bez dokladu, ať hodí kamenem. Ale ten neplatič pak není ten živnostník, který slevil bez dokladu, ale ten zákazník, který tomu živnostníkovi nedal na ty daně peníze. Schválně neříkám zloděj, ale neplatič.
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak pánové Ondrapb i Honza K., tak samozřejmě, že máte i pravdu, spoustu pohledávek, papírování, spočítat kalkulaci zakázek, lítání po úřadech atd..., taky poslední pár let se vše zpřísnilo a je větší dohled s finančního, ale také jak už jsem to psal, že není živnostník jako živnostník -i :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Ondrapb »

Tak jasně, je to o lidech... :PP:
Ironie je, že ať se pravidla zpřísní jakkoliv, tak ti co to ochcávají to budou dělat i dál. Když 2008 vypukla krize tak jsem si říkal - super - děláme poctivě a ty nepoctivé smetem. Kupodivu to bylo málem naopak, ti nepoctiví to oj*bávali dvakrát tolik... :cry:
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Petr S. »

Scorpion.11 píše:Honzo to tě na Olšovci bude stát flašku :lol: :PP:

Ale zase si to vezmi v očích obyčejného člověka, který je zaměstnaný. Platím automaticky a s :D daně, tak i zdravotní a sociální. Jdu do obchodu, něco si koupím a zase mi strhávají daně. Potřebuji třeba koupit auto třeba kvůli práci a zase platím daně, potřebuji pro dítě internet a počítač kvůli škole, která klade domácí úkoly bez kterých to už bez těchto věcí neobejde a zase platím daně.... takový některý soukromník-živnostník potřebuje auto, aby se občas někam zajel a neplatí daně a vezme si to na firmu, pořídí si internet a počítač a zase neplatí daně ....a všechno si dá do nákladu. Pak po roce, protože si nemůžu své náklady vložit do daních vlastně z toho co jsem za rok zaplatil nedostanu na zpět nic.... a takový některý šikovný soukromník nebo vlastně živnostník po roce, když spočítá svoje náklady, které může odepsat z daní nakonec s údivem zjistí, že je na tom tak špatně, že nemá vlastně takový příjem, aby měl vůbec co platit :lol: a z toho kolik je i takových co ani neplatí sociální a zdravotní, že?

Obraťme raději list, protože toto mi stejně nezměníme a třeba jak obyčejný človíček zaměstnanec musí platit všechno a všude, tak někdy dojde i na ty nepoctivé živnostníky či firmy i když oni si zase něco najdou jak šidit a oškubávat dál :PP:
Tak a jsme u kámenu úrazu. Ty si pleteš živnostníky a fyrmi a to je velkej rozdíl! Mě se třeba nikdo neptá,jestli jsem vidělal,nebo ne zdravotní a sociální zaplatit musim! Jediné co mi stát vrátí,je DPH,jinak nic. Daně zaplatit taky musím,jinak mi vezmou vše co mám. Živnostník totiž ručí celým svým majetkem!Zaměstnanec maximálně 5 platy. To že zaměstnanec má pracovní dobu 8 hod a já 16,to už je také jiné téma. To že volný víkend pomalu neznám,to je také jinde. Zaměstnanec si nemusí shánět práci,tu mu shání zaměstnavatel,ale ten zaměstnavatel to nedělá pro dobrý pocit. To si musí všichni uvědomit. Já byl léta zaměstnanej,ale už se mi nechtělo vidělávat na druhé,tak jsem šel dělat sám na sebe,ale tu možnost má každý!
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Scorpion.11 »

Petře nehádám se, protože zákony se změnili, takže už je to jiné, ale znám i živnostníky-řemeslníky co neplatily ani sociální a zdravotní a nyní mají dluhy a to nemluvě, že někteří skončili raději na pracáku a další zase nemůžou od některých dostat peníze za svoji práci a uhání je každou chvíli, takže je to těžké a je to pořád dokola.
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Ondrapb »

Doporučuju přečíst příspěvky zakladatele "skodovkar" . Bože i takoví jsou mezi námi? Ty to vidíš a nic s tím neděláš?
Úplně se hrozím toho až se s nějakým takovým debilem potkám...

http://www.oleje.cz/forum/krizovatka-t6231.html
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Petr S. »

Ondrapb píše:Doporučuju přečíst příspěvky zakladatele "skodovkar" . Bože i takoví jsou mezi námi? Ty to vidíš a nic s tím neděláš?
Úplně se hrozím toho až se s nějakým takovým debilem potkám...

http://www.oleje.cz/forum/krizovatka-t6231.html
Jak tohle mohlo udělat řidičák???? :( :( :(
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Honza K. »

Třeba při závěrečné jízdě neodbočoval vlevo :lol:
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Franta P. »

Gondíková nejen že pos.. vystoupení a k tomu ještě rozmlátila Nubiru :-)
http://tn.nova.cz/clanek/tvar-se-vraci- ... video.html
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Laco71
Příspěvky: 671
Registrován: úte lis 19, 2013 19:40

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Laco71 »

Zaujalo ma pojednanie "zamestnanec vs. živnostník"
svojho času som písal prispevky do diskusie na tuto temy na jednom diskusnom portali....

Tu ide len o to,že podĺa názoru vlády, vedenia velkych podnikov a proste elity spoločnosti
NIE JE ZAUJEM na tom aby ľudia sa dvíhali ekonomicky na základe živnosti a samostatného podnikania

preto su takto aj stanovené podmienky na podnikanie, byrokracia , likvidačná výška odvodov, poplatkov a hlavne prenajmov ...

Zaujem "hornych desaťtisíc" je aby ĺudia chodili pekne do fabriky na smeny a "držali hubu a krok".

Aby budovali bohatstvo,oligarchov,čo su pri moci a nie aby cez podnikanie budovali svoje bohatstvo.
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Honza K. »

-i

Proto píšu, že jsme na jedné lodi...
A pak - roste nám tu třída čistých příjemců ze státního rozpočtu a řada z nich není pro společnost užitečná. Až jich bude tolik, že udusí ty, kteří něco vytváří, a tím tedy i bohatství společnosti, přijde násilí. Bohužel... ale směr je daný :?
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Ondrapb
Příspěvky: 171
Registrován: čtv říj 29, 2015 14:11
Bydliště: Brno/Veverská Bitýška

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Ondrapb »

Ondrapb píše:Tak na začátku ledna mě nabořil 73 letý pán.. Souběžná jízda, já v pravém, on v levém a prostě zatočil volantem.. Bez blinkru, bez ničeho...
Já promačklé levé př. dveře, blatník, odřený nárazník. On na Passatu pomačkaný komplet pravý bok, od předku až po zadek.
Dva týdny ho naháním ať to nahlásí, sliboval že druhý den, volal mu můj mechoš(končí mi technická) - tomu řekl že už to hlásil, když mu volal likvidátor tak tomu řekl že nic hlásit nebude a že nevidí důvod s ním cokoliv řešit.
Tak jsem to nahlásil na PČR k dořešení nehody, volnou hlídku měli až v 8 večer tak jsem tam s klukama tvrdl skoro do 10 :evil:

A hlavně - můžete mít podepsanej euroformulář a neznamená to VŮBEC nic, stačí když tam zavolá a řekne že nerozuměl, byl otřesen, byl na něj činěn nátlak = pojišťovna to stopne a veškeré dokazování je na Vás...
Tak jsem zvědav co vyšetří, dle kluků z PČR je "jasnej" už jen podle poškození vozidel.
Tak po měsíci a půl stále nedořešeno... PČR si jej zvali k podání vysvětlení - nedorazil, když mu volali tak že prý je to daleko a že ani omylem.. Vsetínská PČR požádána o vyslechnutí - zatím bezvýsledně, na výzvy nereaguje. No to jsem zvědav jak to dopadne.
Allianz nic neřeší - jednou měsíčně mu zkusí zavolat, on je pošle někam a to je vše. Člověk by čekal že mu třeba dají termín - vyjádři se do XX a když ne tak budeme plnit poškozenému, zjevně ne, hra na mrtvého brouka zabírá. :evil:
Daewoo Tacuma r. 2000/1,8 - 72 KW, LPG BRC
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od lomngi »

rada.. DAS. mne pomohli..
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
Petr S.
Příspěvky: 3871
Registrován: stř zář 20, 2006 21:37
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Petr S. »

Ondrapb píše:
Ondrapb píše:Tak na začátku ledna mě nabořil 73 letý pán.. Souběžná jízda, já v pravém, on v levém a prostě zatočil volantem.. Bez blinkru, bez ničeho...
Já promačklé levé př. dveře, blatník, odřený nárazník. On na Passatu pomačkaný komplet pravý bok, od předku až po zadek.
Dva týdny ho naháním ať to nahlásí, sliboval že druhý den, volal mu můj mechoš(končí mi technická) - tomu řekl že už to hlásil, když mu volal likvidátor tak tomu řekl že nic hlásit nebude a že nevidí důvod s ním cokoliv řešit.
Tak jsem to nahlásil na PČR k dořešení nehody, volnou hlídku měli až v 8 večer tak jsem tam s klukama tvrdl skoro do 10 :evil:

A hlavně - můžete mít podepsanej euroformulář a neznamená to VŮBEC nic, stačí když tam zavolá a řekne že nerozuměl, byl otřesen, byl na něj činěn nátlak = pojišťovna to stopne a veškeré dokazování je na Vás...
Tak jsem zvědav co vyšetří, dle kluků z PČR je "jasnej" už jen podle poškození vozidel.
Tak po měsíci a půl stále nedořešeno... PČR si jej zvali k podání vysvětlení - nedorazil, když mu volali tak že prý je to daleko a že ani omylem.. Vsetínská PČR požádána o vyslechnutí - zatím bezvýsledně, na výzvy nereaguje. No to jsem zvědav jak to dopadne.
Allianz nic neřeší - jednou měsíčně mu zkusí zavolat, on je pošle někam a to je vše. Člověk by čekal že mu třeba dají termín - vyjádři se do XX a když ne tak budeme plnit poškozenému, zjevně ne, hra na mrtvého brouka zabírá. :evil:
Proto je dobré mít v autě kameru. Pak by to bylo už vyřešené.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi alias tučnák
BMW F 800 GS
Ford Transit Connect T200 SportVan 1.8TDCi
ex Daewoo Leganza 2.0 16V CDX
http://www.czdrafel.cz/
http://planickasystem.webnode.cz
www.autobardo.cz
Odpovědět

Zpět na „POKEC“