serviska cruze

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: serviska cruze

Příspěvek od chester172 »

Ahojte. Ja sa chystam na prvu servisnu v pribehu tohto tyzdna, musim sa este finalne objednat. Vyzera to na Fancar, zatial mi pisali 190e, ak si donesiem vlastny olej tak cca 100e co mi pride ako velmi dobra cena. Samozrejme uvidime co vsetko tam bude robit. Mam ale na Vas jednu otazku. Bruzdal som po nete a hladal som olej a narazil som na toto:
http://www.comco.sk/gm-genuine-motor-oi ... 30-5l-p290
pokial viem tak by to mal byt origos olej pre cruze diesel s DPF filtrom. a bude 5L stacit?

Vopred dakujem za info:)
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Bob 46
Příspěvky: 19
Registrován: sob čer 22, 2013 13:20
Bydliště: Olomoucko

Re: serviska cruze

Příspěvek od Bob 46 »

Ahoj. Já teď byl s autem na garančce po 60 tis a koupil jsem si úplně stejný olej. Jak jsem tu brouzdal po fóru, tak to tam lije hodně lidí. A nevím jak je to u dieslů, ale mě 5 litrů stačilo a ještě mi něco zůstalo. Myslím ale, že u dieslů to bude stejné. -i
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ modrošedá metalíza
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: serviska cruze

Příspěvek od juso »

Ohladom mnozstva oleja - staci pozriet do navodu. V tom mojom pisu, ze:
Motor - mnozstvo oleja
16XE - 3,75
16XER - 5,6
18XER - 4,5
Z20DMH - 6,2
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: serviska cruze

Příspěvek od chester172 »

Aha, OK tak toto si kuknem u mna. Diky za radu, dufam 5L bude stacit:D
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: serviska cruze

Příspěvek od juso »

No nebude.
Pisu ze treba 6,2.
Tvoj navod bude predpokladam ten isty ako moj, a teda tam aj bude napisane to iste.
Teda ak mas 2 liter diesel, ako usudzujem z tvojej signatury.
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: serviska cruze

Příspěvek od chester172 »

jj potom som si to kukol este raz doma, a zobral som 6.5L v obchode takze by som mal byt naisto:)
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: serviska cruze

Příspěvek od chester172 »

nom takze auticko naspet zo servisky, vsetko OK, olej vmeneny (mal som vlastny), MyLink aktualizovaný (takze mame BringGo :))....ale.... auto mi vypalovalo kazdych cca 300km tak som im nakazal sa na to kuknut a bolo mi povedane ze treba nanovo nahrat system riadiacej jednotky a bude to trvat cca 2dni...v stredu idem do nemecka na dovolenku takze po navrate ma cakaju starosti...btw...cena servisky bola 120EUR, vo FANCARe v Bratislava....celkovo som s nimi spokojny :)
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
Mike Mad
Příspěvky: 115
Registrován: čtv říj 18, 2012 17:20
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: serviska cruze

Příspěvek od Mike Mad »

jo me to taky vypalovalo po 300km, a mam zadrenou kliku. takze snad se z dovolenky vratis :?
Chevy Cruze SW 2.0 Vcdi LTZ Carbon Flash
chester172
Příspěvky: 187
Registrován: ned zář 02, 2012 21:02
Bydliště: Mala Maca, okres Galanta, Slovensko

Re: serviska cruze

Příspěvek od chester172 »

Nom dufam, drzim sa toho ze mi servisak povedal ze vsetko je uplne OK, auticko jak ma byt, len ze treba prenahrat tu RJ. Snad este zvladne auticko 3 000km za jeden tyzden:P
Chevrolet Cruze 2.0D LTZ Biela Hatchback - zatial meno nemá, ale urcite nejake pekne vymyslim:)
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Re: serviska cruze

Příspěvek od Damek »

Kedze sa blizi prva kontrola mojho auta, tak som sa dnes informoval v dvoch najblizsich servisoch na predbeznu cenu. A teda, zostal som dost prekvapeny. Chevrolet na ceskej strane v prepocne 150-190 euro. Chevrolet na nemeckej strane 120 euro :shock:
Uživatelský avatar
smire666
Příspěvky: 4087
Registrován: stř srp 17, 2011 20:24
Bydliště: Bratislava IV.

Re: serviska cruze

Příspěvek od smire666 »

To je veľmi, veľmi slušné... Kolegovci z DE s Orlandami píšu cifry v pohode cez 200, 250€ za garančky...
Chevrolet Orlando LT benzín, olympic white
EAGLE SQUADRON
Portal-Orlando-Forum.de ( premium Mitglied )
Mike Mad
Příspěvky: 115
Registrován: čtv říj 18, 2012 17:20
Bydliště: Sleepy Hollow - Dux
Kontaktovat uživatele:

Re: serviska cruze

Příspěvek od Mike Mad »

ja ted platil 7000, pri 45tis km. nez vzduchoveho filtru :(
olej, filtr, kabinovy filtr, a palivovy filtr (prej dostali narizno menit po 30tis misto 60tis od Chevroletu, ze prej je v CR spatna nafta)
Chevy Cruze SW 2.0 Vcdi LTZ Carbon Flash
Uživatelský avatar
denny
Příspěvky: 455
Registrován: ned bře 20, 2011 21:12
Bydliště: Třinec

Re: serviska cruze

Příspěvek od denny »

Zdravím, tak mám za sebou již 3 servisku na Cruze. Měl jsem vlastní olej origo Dexos2 a + KN vložku. Celková cena 3 013Kč. Doba trvaní cca 4hod. Měnili olejový filtr, pylový filtr, desinfekce klimatizace a ještě chladicí kapalina se mi zdá. Již druhým rokem jsem byl u Vast-Oil Karviná a byl jsem spokojen.

Akorát jedna nepotěšující věc, no uvidíme jak dopadne. Říkali mi, že mi málo svítí třetí brzdové světlo na zadním skle co je. No ale záruka skončila k 18.1.2014 -P Technik mi říkal, že to zkusí ještě nějak pořešit, aby to šlo vyměnit v rámci záruky, ale nevím nevím no. Zeptal jsem se kolik by to vyšlo pak za svoje a řekl mi, že to světlo stojí 3 200Kč bez DPH :shock: (sám byl z toho překvapen, že až tolik). Takže zhruba tak 4,5 - 5tís Kč s prací počítám, tož to nedám. Už jsem se díval na ebay dají se koupit LED pásky mělo by to být do toho světla za 120kč + nějaké poštovné :-)

Příští týden budu vědět, jak to dopadlo s tou zárukou. Když ne tak budu shánět buď světlo nebo jenom ty LED-ky. Stejně už mám po záruce, takže si to rozeberu pak :lol:
Moje: Chevrolet Cruze 1.6 LS+ Misty Lake, 17" origo chevy, K&N filtr

Tátovo: Chevrolet Orlando 1.8 LTZ, Smoke Grey
juso
Příspěvky: 62
Registrován: pát lis 11, 2011 16:10

Re: serviska cruze

Příspěvek od juso »

Ja som bol na 2 serviske, olej vlastny (23 Euro):
9,79 - Ol. Filter
1,68 - podlozka
34,96 - filter pelu uhlikovy
10,80 - brzdova kvapalina
2,44 - odmastovac
2,16 - mazadlo
63 - servisna prehliadka po 30000
15 - likvidacia oleja
------
139,83
Uživatelský avatar
Vladka
Příspěvky: 654
Registrován: stř úno 06, 2013 20:34
Bydliště: Rochov
Kontaktovat uživatele:

Re: serviska cruze

Příspěvek od Vladka »

ahojte, jaké máte zkušenosti s Autocentrum Dojáček v Praze?? Chystáme se tam na druhou servisku.
Dík.
Nyní: Citroen C4 Grand Picaso, 1,6 BlueHDI, 88kW, MAN6, vínová
Bývalo:
VW Golf VII, 1,2TSI, 77kW, šedá
Opel Signum 2.2, 2004, benzín, stříbrný
Chevrolet Cruze HB, edice WTCC 1,6, 91kw
BMW 525d, r.2003
Sen: no toho je!! :-)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“