Tacuma 2.0 - pokec

Moderátor: Blue Lanos

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Reklama
 

Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

pehačku celkom dakujem ale najprv a to faktť musim predať nubirku aj ked s plačucim srdcom lebo je s ním NO POBLEM ale prinaša mi smolu ved ty vieš o čom hovorým
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
khenry
Příspěvky: 18
Registrován: pon bře 02, 2009 14:32

Příspěvek od khenry »

prihodím troškou do mlyna:
mám tretie Daewoo a druhú Tacumu. predtým som mal volvo a potom škodovky, forman felicia kombi 1.3i (mono) a tá posledná bola 1.4 felda.
Potom (1996) sme kúpili Nubiru I CDX 2.0 kombi. Prechod bol neskutočný a dodnes som z nej unesený. Tvrdím že lepšie auto som nemal. Mala super výbavu, neskutočný výkon, a priestoru na rozdávanie. Chyby mala ale nič strašné. Tyčky stabilizátora na zadnej náprave klopali hneď po kúpe ale v záruke vymenené a bolo po probléme. najazdili sme s ňou 110t km. Potom sme dostali ponuku na Daewoo Tacuma hneď sme šli obzerať a hneď bolo rozhodnuté. Výboný posed, nastupovanie/vystupovanie z auta, priestor v predu, v zadu by som ho prirovnal minimálne Picassu alebo alhambre. V testoch na www.auto.cz je piestor medzi zadným a predným sedadlom dokonca väčší ako v Espace... Oproti Nubire menší kufor a o veľa slabší motor (1600) a taktiež hlučnejší. po cca roku sme ju predali a asi po roku od predaja Tacuma 1.6 sme kúpili Tacuma 2.0. To isté ale silnejší a tichší motor (ajkeď na Nubiru nemá). Do dnes úplná spokojnosť. Okrem pravidelných prehliadok som servis nemusel navštevovať. Ale klamal by som, je to chronický problém asi všetkých modelov Daewoo (v Nubire, Tacume prvej a aj druhej). Gumené lôžko stabilizátora pred. nápravy. Keď klesne teplota pod cca 5 stupňov tak to začne občas vŕzgať. A ešte zadné tlmiče. Mal som auto asi s nejakou vadnou sériou tlmičov. Ale v záruke vymenené a všetko je OK. S tým kufrom to zase nieje až taká sláva. pre mňa je dosť malý a tých 485l ako bolo písané v predošlých príspevkoch tak to jedine pri zaplnení po strechu. ináč miesta tu je fakt na rozdávanie. To auto má ešte jednu chybu. A to keď ho budem chcieť vymeniť za ďalšie tak v tej cenovke asi nebude za čo...
khenry
Příspěvky: 18
Registrován: pon bře 02, 2009 14:32

Příspěvek od khenry »

megajvr píše:Tak dnes jsem si prolezl a projel ROOMSTRA a řeknu vám že ani náhodou!!! O vzhledu tady diskutovat nebudu. Jízdní vlastnosti jsou fakt dobré. Ale pérování je tak tuhé že si nízkoprofiláče snad nedokážu ani představit :( Jinak kufr má stejně velký jak u Tacumy (osobně jsem to měřil), sedadla se dají sklápět, vyjmout, polohovat, posouvat- ovšem jenom krajní sedadla! Interiér je úzký a prostřední sedadlo je pouze na okrasu :? Když jsem si na něho sedl, připadal jsem si jak na motorce. Dokonce celý interiér je z tvrdého plastu (kritika korejců), akorát je trošku čalounění kolem klik dveří. No za ty prachy nic moc :shock: Zlatá Tacuma :lol:
Neviem či Roomster je to pravé na porovnávanie s Tacumou. Roomster je na platforme Fabie a Tacuma je niekde inde
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

zajtra idem pokukat jednu tý čo ju mate načo dat pozor??
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
khenry
Příspěvky: 18
Registrován: pon bře 02, 2009 14:32

Re: aaa

Příspěvek od khenry »

simone píše:zajtra idem pokukat jednu tý čo ju mate načo dat pozor??
neviem jednoznačne povedať že pozri na to alebo ono. Ja mám tretie nové Daewoo a nemal som vážnu závadu. najviac čo som s autom najazdil bolo 110t km. Do tohto času som poctivo robil prehliadky tak som problém nemal. Takže snáď to ako to auto bolo servisované.
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od simone »

http://www.autobazar.cz/inzerat/110229/ ... a-2.0-cdx/ neviete sa mi nato pozriet čo tam bývate??? premna je to nablint dost daleko že či sa to oplatí :?:
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
khenry
Příspěvky: 18
Registrován: pon bře 02, 2009 14:32

Příspěvek od khenry »

simone píše:http://www.autobazar.cz/inzerat/110229/ ... a-2.0-cdx/ neviete sa mi nato pozriet čo tam bývate??? premna je to nablint dost daleko že či sa to oplatí :?:
na fotkách vyzerá dobre ale ja to na obzeranie mám tak cca 500km :?
Uživatelský avatar
simone
Příspěvky: 1795
Registrován: ned kvě 22, 2005 13:27
Bydliště: Drienovec okr.Košice okolie
Kontaktovat uživatele:

aaa

Příspěvek od simone »

nikto bližšie?? jsa to mam podstatne viac :(
Leganza strieborna metalíza CDX hifi JBL,Magnat,Blaupunkt , LPG,
maxi skuter Kymco Xciting 500
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Simonko dole v Brzotíne pri pekárni je bazar a tam je teraz Takuma a vyzerá velmi dobre len som nemal čas na ňu juknúť tak keď budeš mať cestu dole tak sa pozri :lol: :lol: :lol:Jo je strieborná :lol:
Odpovědět

Zpět na „TACUMA/REZZO“