Vstrekovac

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

No dnes som rozobral vstreky...odpojil som sanie, hadicky okolo toho, povolil tie dva 13-tky sruby co drzia vstreky, vybral tie poistne pliesky vstrekov, odpojil konektory od vstrekov a ostal som na bode mrazu!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: stacilo mi uz len vytiahnut vstreky a nevedel som ako bozeeeee :( nedalo sa to nijako posunut ani vysunut..dost malo mali volu po povoleni....ako ste to vybrali vy?ja som to musel naspät poskladat pretoze sa blizila tma.....
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Příspěvek od blackjohn »

To se mi taky stalo, asi jak to od výroby nikdo nerozebíral, tak se gumičky přilepily a musel jsem použít dost síly, než jsem to vytrhnul. Ale gumičky to vydržely, jen se blbě hledají, když zapadnou za motor :D
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Příspěvek od Dark69 »

blackjohn píše:To se mi taky stalo, asi jak to od výroby nikdo nerozebíral, tak se gumičky přilepily a musel jsem použít dost síly, než jsem to vytrhnul. Ale gumičky to vydržely, jen se blbě hledají, když zapadnou za motor :D
Jaaaj takze to musim poriadne vytrhnut z hlavy motora tie vstreky vonku aj s tou celou palivovou trubkou co ich drzi pokope??a potom ich len vyebrem z tej trubky?tak kupim nove tesnenie a tak to vyberem a bude pokoj.......
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Granko »

mno, je to dost na nervy, lebo je tma presne tolko miesta, kolko treba + asi 2 milimetre :)). ja som sa snazil dat tu listu co najdalej a kliestami som tie vsetky odtial vykmasal... asi to nie je uplne profi riesenie, ale uz som bol zufaly :)
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re:

Příspěvek od maledivy1967 »

Zdravím,
včera som kúpil nové sviečky a založil do motora: Brisk DR17YC SUPER 1326. Motor po výmene sviečok ide na 3 valvce, pred výmenou sviečok išiel na 2 valce.
Nejde valec číslo 2. Po vytiahnutí kábla od sviečky a nasadení sviečky priložení ku kostre tak sviečka dáva iskru.
Odhadujem 3 možné závady:
1 – sviečkové káble,
2 – modul zapalovania ( ale dáva iskry na všetkých sviečkach tak neviem)
3 – vstrek na 2 valci, lebo auto dlhodobo sa používalo len na LPG. Poradte, ako nepoškodil tesniace gumičky na vstrekoch pri demontáži?? Na čo si dať pozor pri vyťahovaní tých vstrekov resp. tej benzínového potrubia nad vstrekmi, prípadne na čo si dať pozor??
Poradte, čo to asi môže byť? Prípadne ako odskúšam a vylúčim možné závady? Dajú sa káble ku sviečkam, či modul zapalovania premerať a ako?
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
johns
Příspěvky: 184
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:11
Bydliště: NMnV

Re: Vstrekovac

Příspěvek od johns »

Najskor moznost cislo 3, hlavne ak auto dlhodobo jazdi na LPG. Pred demontazou mozete este skusit pocas behu motora popocuvat vstreky (prilozenim velkeho srobovaka na vstrek a prilozenim ucha k rukovati) ci cvakaju zhruba rovnako. Sviecka z valca 2 ktory nepali je mokra, sucha? Skusili ste vymenit vzajomne sviecku z 2valca s inym? Ked tak napiste svoje zistenia... Vela zdaru
Daewoo Lanos 1,5 63kW 1998 HB-5Dv, 27U - uplne bez vybavy (bez kurvitok).
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: Vstrekovac

Příspěvek od maledivy1967 »

Teraz som bol pozreť vtme či káble niekde neiskria ale nič som nespozoroval. Sviečky sme menili a stále nejde ten 2 valec, sviečka je mokrá domnievam sa že vstrekovač je pripchatý a len nejak pretláča benzín do sacieho potrubia, tak zajtra skúsim ešte popočúvať tie vstreky a potom rozobrať, vyčistiť a prepláchnuť.
Na vrchu vstrekovača ako sa rozpája ten káblový konektor? Na vrchu vstrekovača je ten pliešok, ten sa demontuje zosunutím asi do spodu?
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Uživatelský avatar
maledivy1967
Příspěvky: 46
Registrován: pát zář 07, 2012 17:25
Bydliště: Krupina, Slovensko

Re: Vstrekovac

Příspěvek od maledivy1967 »

Zdravím vás,
tak 2 dni som sa trápil s opravou motora. Demontáž vstrekov bola jednoduchá, vyčistil som všetky v riedidle C6000. Potom som ich odskúšal na nabíjačke pre mobily, všetky striekali. Namontoval som všetko naspäť. Vstrekovač z 2 valca som dal na valec č.4 aby som vylúčil vstrekovač ako možnú vadu pri 2 valci. Počas montáže som zlomil hadičku na lištu vstrekov a tiekol mi benzín tak som to musel reparovať, podarilo sa. Auto išlo na všetky valce ale nejak nevládalo, benzín na lište vstrekov nemal tlak, zistili sme vadu upchatý filter benzínu. Dali sme nový a auto po naplnení systému benzínom začalo ísť pekne na všetky valce.
Keď som sa bol previesť tak už má aj ťah. Po prepnutí na LPG za jazdy auto išlo ďalej pekne. Neviem si vysvetliť prečo zrazu začalo ísť a fungovať motor aj na LPG.
Moje auto: Daewoo Nubira Sedan, Rok:1997, 1998cm3, 98kW, Benzín+LPG, VIN:KLAJF69ZEWK050157, Typ motora X20SED
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“