Teploměr vnější teploty

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Pepa.z.Krkonos
Příspěvky: 9
Registrován: stř dub 13, 2005 21:08

Příspěvek od Pepa.z.Krkonos »

Jura píše:
Pepa.z.Krkonos píše:Tak jsem to zkusil a fakt to na ČR1 funguje tak jak má. Zkusím poslat dotaz třeba na rádio Čer. hora a uvidím co oni na to.
Jak jsi dopadl na Černé Hoře, dotazoval ses na to, proč jim nefunguje vysílání kódu TA??
Tak jsem konečně obdržel odpověď z "Černé hory". Zde je citace:
Dobry den, dekujeme za dotaz, je pravda, ze TA opravdu neni aktivni. Mame novy vysilaci software, ktery musime naucit pracovat s RDS.
Urcite bude sluzba aktivni.
Dopravni servis Radia Cerna Hora je pro vas ridice velmi dulezity.
Pro vasi informaci. Dopravni informace muzete slyset vzdy v 52.minutu po reklamnim bloku a vyjmecne i v 18.minutu.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Tak to jsi uspěl. Na to, že jim to nefunguje už minimálně rok a půl, docela hustý. Ale nechci jim křivdit, uvidíme, třeba to opravdu zprovozní. Zkopušel jsem místní stanice - Profil, OK, Impuls, E2, ale opravdu funkční je to jen na ČR, ještě by moíhli vymyslet hlášku RDS, jako měla Černá Hora, aby se na displeji objevilo např.: "DOPRAVA". No, vlastně, to bychom si to ale mohli plést s navigací, že? Díky.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jura píše:No a aby toho nebylo málo, tak včera odpoledne cestou z práce: venku kolem nuly, auto opět ukazuje +13!...
Tak, a už jsem na to asi přišel! Opravdu je u teploměru problém v konaktu. Já jsem to čidlo už dost vzteklý zase odpojil a konektor i "vnitřek" čidla s konektorem byly obaleny jakousi zelenou "měděnkou" a bylo to celé vlhké a oslizlé. Takže jsem to jakžtakž vyčistil, otřel, oškrábal konakty a naplácal na to hafo WD spreje. Pak jsem to zapojil zpět a opět prostříkal konektor WDčkem, co to šlo. Od té doby, ťukyťuk, to funguje bezvadně!!! Je to opravdu problém v konaktu, zejména, když se do něj dostane voda, ještě hůř se solí. WDčko vodu vytěsňuje a chrání kontakty proti oxidaci, ale je třeba ten "nástřik" hlavně během zimy asi párkrát zopakovat.
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Příspěvek od Jura »

Ach jo, to jsem byl já, jen jsem se zase zapomněl přihlásit!
Pardón!
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Honza K.
Příspěvky: 178
Registrován: pon říj 29, 2012 09:52
Bydliště: Praha 7

Re:

Příspěvek od Honza K. »

Jura píše:No a aby toho nebylo málo, tak včera odpoledne cestou z práce: venku kolem nuly, auto opět ukazuje +13! Během 30min cesty pokles na +9,5. Dnes ráno venku -3, auto ukazuje +1 a postupně (po chvíli jízdy) -1,5, takže opět v normě (teda v té mojí normě, toleruji nepřesnost +2 stupně). Čidlo už jsem přemístil, kontakt je dobrý... Prostě to blbne a nedá se tomu věřit. Tečka.
Zdravím, už někdo vyřešil tento problém? Já nedávno koupil Lacetti HB, r.v. 2004 s automatickou klimou a kolísá to od -40 do +25 °C během pár minut. Bohužel jsem zjistil, že to má vliv na funkci topení/klimatizace. Takže při teplotách kolem 0 mi to klidně za jízdy pustí klimatizaci, když čidlo ukazuje +25 °C. Jasně, vnitřní čidlo časem upraví teplotu, takže žít se s tím dá, ale teplota z topení opravdu citelně kolísá dle nálady čidla vnější teploty.

Ptal jsem se, nové čidlo stojí cca 400 Kč. Kdybych věděl, že výměnou to vyřeším, jdu do toho. Kontakty jsem už nechal přečistit, ve čtvrtek jedu do servisu, ještě na to mrkneme, ale každý tip je vítán. Zdá se, že problémy jsou zejména v případě teploty kolem 0, to je poměrně zvláštní.

Díky za jakýkoliv tip!
Honza K.
_________________________
Suzuki Swift 1.2 Dualjet
Ex.: Fiat Idea 1.4 16V
Ex.: Lacetti 1.8 CDX, HB, automat
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“