Spotřeba Kalos

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Návštěvník píše:Hmm, sory, že jsem se ptal, já najezdím 25000km a víc , takže je to úspora cca. 15000,-kč a je to pro mě 10 dní u moře s mou rodinou. Víš já za 5,5l/100km jezdím, takže jsem chtěl vědět jestli kalos pro mě ve spotřebě bude krokem vpřed a nebo vzad.
Děkuji za konstruktivní názory.
Na 5,5l se s Kalosem 1,4 16V nedostaneš ani náhodou.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Příspěvek od Mirek »

Habron píše:Může mi někdo vysvětlit, proč, když si kupuju nové auto za cca 250 tKč, je pro mě důležité, jestli si vezme 5,5 l, nebo 7,5 l? Pokud najezdím za rok 15 tisíc km, tak rozdíl v projetém benzínu je asi 9 tisíc Kč. Vzhledem k ceně auta a vzhledem ke ztrátě ceny je to podle mě rozdíl zanedbatelný, nebo se mýlím ???
Spotřeba je vždycky důležitá, jde přece o prachy a ty jsou AŽ na prvním místě :lol:
Taky jsem od Kalose očekával nižší spotřebu, ale není to zas taková katastrofa. Navíc jsem se mylně domníval, že půjdu se spotřebou dolů, když přecházím z Opelu Astry 1,8 16V na Kalose 1,4 16V.
Zatím (po dvou měsících) to vypadá, že spotřeba je zhruba stejná, možná mírně vyšší než u Astry.
Právě jsem se vrátil z dovolené a dávám si do pořádku doklady o nákupu benzínu, tak jen pro zajímavost jedno tankování:
33,48 l, najeto 460 km z toho cca 150 km po dálnici na Slovensku a v Maďarsku, 2 hodiny popojíždění v kolonách v Budapešti, zbytek okresky Slovensko a Maďarsko. Prakticky celou dobu zapnutá klimatizace. Vychází mi to (zaokrouhleně) na 7,3 l/100 km. Sám na to čumím, jestli jsem se někde nesekl ve výpočtech, čekal jsem minimálně 8 l.
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

pro navstevnika myslim si že za 5,5 l(jedine konstantni rychlosti na dalnici do 90 kmh) asi nepojedes.videl bych to tak na 6,5 v kombinaci podle toho co se tu na netu objevuje.Nebo dodejte nekdo vasi spotrebu na kalosu!!! kalosaci
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mipo »

Ako som tu už písal, tak ja mám 8,5l/100km. Ale to jazdím z 85% v meste. Na diaľnici som ešte s Kalosom nebol, tak neviem. O dva týždne idem do Jžných čiech, tak som sám zvedavý na spotrebu. Potom dám samozrejme vedieť.

Inak 5,5l/100km u Kalosa s 1,4-kou je, podľa mňa, absolútne nereálne. Ak chceš takú spotrebu kúp si Sparka alebo nejaké TDi.
aaa

spotreba

Příspěvek od aaa »

Daewoo kalos 1,4 8v
Trasa Slovensko - Bulharsko cez Srbsko a Maďarsko, spoterba od 5,4 do 6L, 2 dospelé osoby , dve deti, batožina na dva týždne a takmer nepretržite zapnutá klimatizácia , doteraz najazdených cca 25 000 km.
Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 406
Registrován: ned čer 05, 2005 14:09
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: spotreba

Příspěvek od Mirek »

aaa píše:Daewoo kalos 1,4 8v
Trasa Slovensko - Bulharsko cez Srbsko a Maďarsko, spoterba od 5,4 do 6L, 2 dospelé osoby , dve deti, batožina na dva týždne a takmer nepretržite zapnutá klimatizácia , doteraz najazdených cca 25 000 km.
Tak to gratuluju. Takovou spotřebu bych taky bral :shock:
Kalos sedan 1,4 16V r. v. 2005
Uživatelský avatar
mipo
Příspěvky: 1507
Registrován: úte kvě 10, 2005 18:47
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: spotreba

Příspěvek od mipo »

aaa píše:Daewoo kalos 1,4 8v
Trasa Slovensko - Bulharsko cez Srbsko a Maďarsko, spoterba od 5,4 do 6L, 2 dospelé osoby , dve deti, batožina na dva týždne a takmer nepretržite zapnutá klimatizácia , doteraz najazdených cca 25 000 km.
Aj ja chem!!!!!!!
Vo štvrtok idem do južných Čiech, tak som zvedavý na spotrebu na takejto dlhšej trase.
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Spotřeba

Příspěvek od Topol »

Pěkný den! :D
Tak mě to nedalo a zašel jsem si do garáže pro notes. :shock:
Kalos hatchback 1150 koupen 11.8.2004
Najeto 11 286km spotřeba 786,4l průměr 6,97l/100km
Tak asi 1200km s vozíkem.Jinak zbytek tak napůl obsazený a půl solo.
Téměř výhradně Shell V-Power. ;)
Jinak,že bych jezdil brzda-plyn to ne ale když potřebuji tak mu naložím co jde.V servisu mě technik říkal,že se nemusím bát,že ho přetočím a občas když se vytočí do maxima tak mu to nevadí. Jen tak mimochodem když jsem měl ještě starou Škodu 120/vzpomínám v dobrém/ tak mě taky
v servisu říkali abych se nebál ji občas vytočit.Že ten kdo to žužlá stále někde dva maximálně tři tisíce pak to protočí na maximum tak,že může i urazit kroužky :(
Dyť si vemte nás taky občas někdo vytočí :lol:
Autům zdar a Kalosům zvlášť!!!
Pietro
Příspěvky: 25
Registrován: čtv kvě 19, 2005 12:37
Bydliště: Pha

Příspěvek od Pietro »

Tak jsem spočítal spotřebu svého Kalose sedan 1,4 16V a po 16 tis km, převážně po městě nebo dálnici mám 7,8l/100.
není to nic úchvatného, ale dalo se to čekat. Je tam klima, chce to točit, tak spotřeba je vyšší. Byl tu názor na TDI. Jezdil jsem na naftu 8 let, dnes při stejné ceně PHM, vyšších kubaturách TDI a pořizovacích cenách to vyjde nastejno. Najezdím 25 tis ročně a při ceně Kalose litr sem nebo tam, nemá cenu řešit. A navíc je to mnohem tišší, než kterékoliv naftové auto.
Pietro
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

jo

Příspěvek od Tompetr »

Pietro píše:Tak jsem spočítal spotřebu svého Kalose sedan 1,4 16V a po 16 tis km, převážně po městě nebo dálnici mám 7,8l/100.
není to nic úchvatného, ale dalo se to čekat. Je tam klima, chce to točit, tak spotřeba je vyšší. Byl tu názor na TDI. Jezdil jsem na naftu 8 let, dnes při stejné ceně PHM, vyšších kubaturách TDI a pořizovacích cenách to vyjde nastejno. Najezdím 25 tis ročně a při ceně Kalose litr sem nebo tam, nemá cenu řešit. A navíc je to mnohem tišší, než kterékoliv naftové auto.
S tím nelze než souhlasit :!: :!: :!:
Monika

Re: jo

Příspěvek od Monika »

Tompetr píše:
Pietro píše: A navíc je to mnohem tišší, než kterékoliv naftové auto.
S tím nelze než souhlasit :!: :!: :!:
Dovolte mi prosím "majinko" nesouhlasit, teď jsem 14 dní jezdila v nové Toyotě Avensis-cák já vím jak se to píše? - tam si to tak krásně lehouce brumlalo....
to můj Kalous je tedy hlasitější.
Uživatelský avatar
Tompetr
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 29, 2004 13:43
Bydliště: Ostrava

Re: jo

Příspěvek od Tompetr »

Monika píše:
Tompetr píše:
Pietro píše: A navíc je to mnohem tišší, než kterékoliv naftové auto.
S tím nelze než souhlasit :!: :!: :!:
Dovolte mi prosím "majinko" nesouhlasit, teď jsem 14 dní jezdila v nové Toyotě Avensis-cák já vím jak se to píše? - tam si to tak krásně lehouce brumlalo....
to můj Kalous je tedy hlasitější.
Ale jo Moniko. Já netvrdím, že je Kalouš nejtišší. Jenom souhlasím, že stres kvůli spotřebě je trochu zbytečný, když už jsem si jednou pořídil žíznivce :idea:
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: jo

Příspěvek od Topol »

Monika píše:
Tompetr píše:
Pietro píše: A navíc je to mnohem tišší, než kterékoliv naftové auto.
S tím nelze než souhlasit :!: :!: :!:
Dovolte mi prosím "majinko" nesouhlasit, teď jsem 14 dní jezdila v nové Toyotě Avensis-cák já vím jak se to píše? - tam si to tak krásně lehouce brumlalo....
to můj Kalous je tedy hlasitější.
Pěkný den! :D
Dovolte mi prosím"majinko"nesouhlasit Já nesouhlasím hodně! :lol:
Ta nejlevnější Avenssis je cenově za dva Kalosy!!! Všechno je o penězích!!
A náš Koloušek je nižší střední třída!?!? A za ty peníze co stojí tak tvrdím,že nemá konkurenci! :P
Autům zdar a Kolouškům zvlášť! ;)
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od Topol »

Ještě dovětek teď jsem se koukal a nejdrašší dvoulitr disell je za 909900kč
bez komentáře!
Monika

Příspěvek od Monika »

:oops: :o

pomóóc, pomóóc, souhlasím, souhlasím se vším co je tu napsáno!!!!!!!!!!!

proč jste se tak rozeběhli, já tam schválně zdůraznila jen tu poslední větu, jinak fakt souhlasím se vším.
Jasně, že je to tak, byl to dvoulitr a na naše zhruba v té ceně co psal Topol.
Tohle nemá cenu porovnávat, já jen reagovala na tu větu, protože moc nemám ráda zevšeobecňování.
Pokud jsem někoho nafrkla, tak se hluboce omlouvám. :?
Odpovědět

Zpět na „KALOS“