Diesel 2,0 v EVANDE

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Tie Bimo su pekne a s tym original logom by to auto vyzeralo super. Inak tie disky vyraba firma AEZ co je velmi dobry Nemecky vyrobca. S tymi plechacmy mas uplnu pravdu. Do tych diskov Bimo by som isiel. Len treba zistit ci su vhodne aj na zimu. Zimne disky maju specialne lakovanie aby odolavali zimnym posypom.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Reklama
 

Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

To mozna bejvavalo za komuny ze co je nemecke bylo dobre,ja tu ziju 18 let a mam skusenosti ze spatnymi servisy a nekvalitnimi vyrobky.Jinak ty alu jsou aji na zimu.Ted jsem volal na centralu a tm mi to potvrdili.Aobjednat se to da pres kazdy chevrolet servis.Ty Bimo maji ve dvou velikostech 7Jx16ET40,cislo.vyrobku.ZZ05176.cena 1.ks-162€.A17 col za 215€.To znamena ze prehodim letni za zimni alu,jsou hezci.Jo a tom mi taky rekli ze pridou na trh nove celorocni pneu..z koreje je to uplne svetova novinka(Hankook Tire :fx-OPTIMO.)Ve svete motoru pisou o tom samou chvalu,npr-jsou o 15%lehci, atd.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

celoroční guma je guma na nic není dobrá ani na suchu ani na mokru ani na sněhu a ledu ani za horka . Je to moc velký rozdíl v nárocích na pneu aby to nějaká zvládla alespoň srovnatelně jako dobrá sezónní guma . Jestliže jezdíte jen přez léto a v zimě jen pár nutných kilometrů po městě dal bych dobrý letní ale jinak jedině dvě sady ;)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

petrm píše:celoroční guma je guma na nic není dobrá ani na suchu ani na mokru ani na sněhu a ledu ani za horka . Je to moc velký rozdíl v nárocích na pneu aby to nějaká zvládla alespoň srovnatelně jako dobrá sezónní guma . Jestliže jezdíte jen přez léto a v zimě jen pár nutných kilometrů po městě dal bych dobrý letní ale jinak jedině dvě sady ;)
To už právě asi neplatí. Nedavno jsem objevil test pneu kde nějaká celoroční guma (snad goodyear ale nevim ) podáívala znatelně lepší výsledky na suchu než levný letní i na sněhu než levný zimní gumy (kumho, kormoran i Barumky). Takže vzhledem k ceně o cca 1/2vyšší do nich nejspíš půjdu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

celoroční guma je guma na nic není dobrá ani na suchu ani na mokru ani na sněhu a ledu ani za horka . Je to moc velký rozdíl v nárocích na pneu aby to nějaká zvládla alespoň srovnatelně jako dobrá sezónní guma . Jestliže jezdíte jen přez léto a v zimě jen pár nutných kilometrů po městě dal bych dobrý letní ale jinak jedině dvě sady http://www.neuereifenzeitung.de/CDML007 ... ecID=10134 http://www.neuereifenzeitung.de/CDML007 ... 768&wert2= Uplne s tebou suohlasim(dve sady).Ale tady se jedna o uplne neco noveho, co neni jeste ani na trhu.
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

nějaký hankooky jsem nemyslel. Už to hledam.

pneu už jsem našel. GoodYear Vector V. Lepší na léto než levný letní a na zimu než levný zimní. V mym rozměru guma za cca 2500 kč. Snad časem najdu ten test, myslim že to bylo v nějakym německym časáku.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

http://www.markenreifen.com/test_fab/Fa ... inter.html Tady jsou vsechny testy na vsechny pneu. Levne letni http://www.de.autothek.com/
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Nechce sa mi verit, ze by znackova celorocna guma bola porovnatelna so sezonnou gumou. Samozrejme ked porovnaju celorocnu Goodyear s nejakou zimnou Debicou alebo Kormoranom resp. Savou tak je to fajn. Keby ale porovnali zimny Goodyear s celorocnym, tam uz by celorocna pneumatika nemala sancu. Na Nubira som mal zimne gumy Nokiany NRH a teraz na Evande mam Matador MP 58 a tie Matadory su otrasne. Postupom casu v nasich klimatickych podmienkach budu zimne gumy povinne, takze nevidim nejaku perspektivu v celorocnych gumach. Mozno niekde v Anglicku, kde su mierne zimy.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Cudro píše:Nechce sa mi verit, ze by znackova celorocna guma bola porovnatelna so sezonnou gumou. Samozrejme ked porovnaju celorocnu Goodyear s nejakou zimnou Debicou alebo Kormoranom resp. Savou tak je to fajn. Keby ale porovnali zimny Goodyear s celorocnym, tam uz by celorocna pneumatika nemala sancu. Na Nubira som mal zimne gumy Nokiany NRH a teraz na Evande mam Matador MP 58 a tie Matadory su otrasne. Postupom casu v nasich klimatickych podmienkach budu zimne gumy povinne, takze nevidim nejaku perspektivu v celorocnych gumach. Mozno niekde v Anglicku, kde su mierne zimy.
vždyť řikam celoroční Goodyear lepší než levný (sava, matador...) zimní nebo letní. Bohudík celoroční jsou znančený M+S jako zimáky takže to bude v pohodě. A vzhledem k tomu že jsem se ještě na těch MP58 nezabil tak to horší už bejt nemůže :oops: Teda letos jsem ještě koupil levný letní Nakangy tak jsem zvědavej :?:
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Tak si je nakonec koupil Palikx říkal že ste to probírali takže když je budeš srovnávat s těmahle gumama tak jsou rozhodně lepší já sem měl na mysli dobrý gumy a né to nejlevnější co je na trhu já měl na autě zimní Matadory Mp 56 a děs a hrůza teď mám na léto Dunlop sport 01 a na zimu Goodyear UG 6 a chtěl sem 7 jenže byly zrovna vyprodaný a už napadl sníh já nechtěl čekat a ta jistota co sem najednou cítil při jízdě s autem a nikde sem se nedostal do problému a to sem jel i ve 20 cm čerstvého sněhu a no problém takže na gumách si myslím nemá smysl šetřit za každou cenu může to být pak sakra drahý :?
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

petrm píše:Tak si je nakonec koupil Palikx říkal že ste to probírali takže když je budeš srovnávat s těmahle gumama tak jsou rozhodně lepší já sem měl na mysli dobrý gumy a né to nejlevnější co je na trhu já měl na autě zimní Matadory Mp 56 a děs a hrůza teď mám na léto Dunlop sport 01 a na zimu Goodyear UG 6 a chtěl sem 7 jenže byly zrovna vyprodaný a už napadl sníh já nechtěl čekat a ta jistota co sem najednou cítil při jízdě s autem a nikde sem se nedostal do problému a to sem jel i ve 20 cm čerstvého sněhu a no problém takže na gumách si myslím nemá smysl šetřit za každou cenu může to být pak sakra drahý :?
co sis teda nakonec koupil ? Nějak jsem to nevyčet. Já letošní zimu přežil s těma Matadorkama co měli v řííjnu ještě 3mm. Sice opatrně, 2x jsem myslel že se nevyškrábu do strmýho kopce ale váha auta a řidič udělá alespoń 40%
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Krtek ma naprostu pravdu. Matadory MP 58 su asi najhorsie zimne gumy co v Matadore vyrobili. MP 56 boli podstatne lepsie. V testoch vychvaluju Goodyear UG 7, tak uvidime ake budu v skutocnosti.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Krtek píše:
petrm píše:Tak si je nakonec koupil Palikx říkal že ste to probírali takže když je budeš srovnávat s těmahle gumama tak jsou rozhodně lepší já sem měl na mysli dobrý gumy a né to nejlevnější co je na trhu já měl na autě zimní Matadory Mp 56 a děs a hrůza teď mám na léto Dunlop sport 01 a na zimu Goodyear UG 6 a chtěl sem 7 jenže byly zrovna vyprodaný a už napadl sníh já nechtěl čekat a ta jistota co sem najednou cítil při jízdě s autem a nikde sem se nedostal do problému a to sem jel i ve 20 cm čerstvého sněhu a no problém takže na gumách si myslím nemá smysl šetřit za každou cenu může to být pak sakra drahý :?
co sis teda nakonec koupil ? Nějak jsem to nevyčet. Já letošní zimu přežil s těma Matadorkama co měli v řííjnu ještě 3mm. Sice opatrně, 2x jsem myslel že se nevyškrábu do strmýho kopce ale váha auta a řidič udělá alespoń 40%
:lol: :lol: teď mám na léto Dunlop sport 01 a na zimu Goodyear UG 6 a chtěl sem 7 jenže byly zrovna vyprodaný a už napadl sníh já nechtěl čekat :lol: :lol:
;) co sis teda nakonec koupil ? Nějak jsem to nevyčet.
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Diesel 2,0 v EVANDE

Příspěvek od hladolef »

http://www.mcgard-europe.de/automobil.htm Tak jsem konecne sehnal zamky na kola.Namontoval jsem to,a v klidu muzu jet pristi mesic do ceska.[/url]
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Cudro
Příspěvky: 326
Registrován: úte led 10, 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Cudro »

Tie bezpecnostne skrutky su vyborne. Mam ich tiez na Evand a tvrdia ze zatial je to najlepsie co je na trhu. Samozrejme proti specializovanim zlodejom to nepomoze ale nejakeho obycajneho chmataka to odradi.
Chevrolet Evanda CDX 2.0, olivovostrieborná metalíza.
Predtým Daewoo Nubira I, Skoda 120 GLS
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“