Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od Vypravca »

Dnes som ,,zamaskoval,, LPG vstreky plechovým krytom.
Přílohy
Vysledok.
Vysledok.
DSC01874.JPG (48.25 KiB) Zobrazeno 3117 x
Takto to vyzeralo.
Takto to vyzeralo.
DSC01875.JPG (55.27 KiB) Zobrazeno 3117 x
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Reklama
 

Mr.Dman
Příspěvky: 74
Registrován: ned čer 12, 2011 14:32
Bydliště: Most, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od Mr.Dman »

pěkný..Jen možná (je to celkem bezpředmětný) bych na ten kryt udělal logo
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od Vypravca »

Zatial je to len na skusku.
To logo ma tiez napadlo.
Ale urcite tam bude nieco napisane.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Mr.Dman
Příspěvky: 74
Registrován: ned čer 12, 2011 14:32
Bydliště: Most, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od Mr.Dman »

Jak jsi tam ten plech přichytil?
Uživatelský avatar
Vypravca
Příspěvky: 1056
Registrován: pát črc 07, 2006 06:12
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od Vypravca »

Je to prichytene na LPG vstrekovacej liste.
ex EVANDA, strieborná metalíza svetlá,
LPG BRC sequent 24
Automatické zapínanie svetiel, cúvacie senzory.
ex ESPERO strieborná metalíza.
ex ESPERO modrá metalíza.
DAEWOO MERCEDES McLAREN
LPG POZITIVE.
EGR NEGATIVE.
Diagnostika Autel Maxidiag univerzal.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od alvin »

ja som dnes prezul Veľrybáka na zimné,už komplet,elbo na zdnej som mal zimáky z technických príčin :P :P od 26.8.
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od Serpico »

...jo alvine tak jsem taky přezul na zimáky a protože nessí byla na stojanovém heveru, tak jsem si ji prohlídl ze spodu, ...hm následovala jenom výměna ložisek zadních kol -- vůle ale na ulici bych to nedělal viz. lis na nalisování ložisek, vzduchová pistole na šrouby kol a příjemné prostředí s kávou, prostě pokec u kamarádů, taky tam byla poptávka po našem palikxovi, má tam otevřené dveře dokořán a začíná zima, tam se topí podlahou

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
rengeacz
Příspěvky: 26
Registrován: sob čer 25, 2011 06:11
Bydliště: rychnov nad kněžnou cz

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od rengeacz »

Ahojda rád bych koupil kameru do naší "LILI" jak trefně pojmenovala naší karu moje drahá.Máte někdo zkušenosti s určitým modelem? Kam jej nejlépe umístit?Dík za radu nebo názory i negativní.
2x škoda 105, škoda forman,felicia com. 1.3 mpi,nubira 1.6 16 v,aveo 1.2 16v
Mr.Dman
Příspěvky: 74
Registrován: ned čer 12, 2011 14:32
Bydliště: Most, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od Mr.Dman »

no na co přesně kameru?couvací,nebo tu na sledování (nahrávání) provozu atd.......?
Jink co se týče tý na provoz...Z jedné stránky je to dobré pokud ti zepředu z vedlejší někdo vjede do cesty a nabourá do tebe,ohrozí tě atd...Máš důkaz...Z druhé stránky tou kamerou budeš monitorovat dění před tebou a ty ostatní strany (úhly) budou nemonitorovaný,takže celkem na prd,tudíž pro mě zbytečný....Spíš se tak hodí pro záznam při závodech atd,což na silnici nevyužiješ...Takže pro mě osobně je to celkem zbytečná věc-můj názor...
A nakonec pokud myslíš na parkování,zkus projet tento odkaz http://www.elcar.cz/117-parkovaci-kamery ....Něco tam najdeš...Ale k tomu potřebuješ i nějaké LCD tv...Zas tolik se v tom nevyznám
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od Serpico »

...to rengeacz nemyslíš náhodou kameru na přední sklo sleduje a nahrává provoz před vozidlem v nějaké časové smyčce, všimnul jsem si ji u auto KELLY a nakonec může to být dobrá věc při případné nehodě, přestupku ap.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od J.Bad »

Tak pro svého miláčka jsem dnes udělal a koupil NOVÉ zimní gumy FULDA KRISTALL MONTERO 3 - nevěřil bych jaký komfort tyto pneu nabízí - auto je o mnoho tišší / tedy než s původními 4 roky starými /!! Cena s přezutím cca 5500,- sehnat je byl opravdu problém - max spokojenost - doufám že mám na 4 zimy zase pokoj!!!
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od Iacobus »

rengeacz píše:Ahojda rád bych koupil kameru do naší "LILI" jak trefně pojmenovala naší karu moje drahá.Máte někdo zkušenosti s určitým modelem? Kam jej nejlépe umístit?Dík za radu nebo názory i negativní.
pozri sem, je ich tam tisíc druhov v rôznych cenových kategóriách, rozlíšenia a spôsobu uchytenia a sú tam aj hodnotenia majiteľov http://www.dealextreme.com/p/300kp-cmos ... slot-65185
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od ppp »

Kamera na celne sklo moze pomoct aj ked to do vas napali niekto zboku alebo zozadu. Pretoze jej zaznam dokaze ze ste nerobili ziadne somariny na ceste, takze tvrdenie vinnika o tom, ze ste nehodu sposobili vy sa nezaklada na pravde. Otazka je ako je to s pravnikmi a sudcami ci su ochotni uznat takyto zaznam ako dokaz, alebo to dokaze sikovny pravnik prehlasit za nezakonne ziskany a teda za nepouzitelny dokaz. Pretoze ak prehlasite ze ste tocili ostatnych ako sa spravaju, tak je to podla mna nezakonne, ale ak prehlasite ze ste natacali svoju jazdu tak je to uplne v poriadku.
A neodporucam taketo veci kupoivat u slovenskych zlatokopov. Za cenu stareho smejdu zo slovenska mate z ciny HD a uz mozno aj fullHD verziu. Jedine z z ciny sa tazsie uplatnuje zaruka, postovne je tam trochu drahsie, takze pri velmi lacnych kamerach sa neoplati uplatnovat reklamaciu a musite pisat list v anglictine aj ked na nejaku gramaticku spravnost sa tam velmi nehraju, hlavne aby bolo rozumiet co chcete. A za cenu jednej kamery zo zlovenska mate z ciny minimalne 2 rovnake, takze zaruka podla mna nie je problem.
Alebo zainvestovat a kupit si autoradio - pc na ktore pripojite X kamier a mozete nahravat X - zaznamov.
Ale najdolezitejsie na kamere je jej software. Teda ci dokaze spustit automaticke nahravanie po starte vozidla, ci prepisuje stare zaznamy a za akych okolnosti (plne zaznamove medium, pocet suborov ...), ci uklada a ako cas zaznamu do obrazu, aky datovy tok pre zaznam pouziva, fullhd s cca 6mbit znamena, ze neprecitate na 20m ECV, ale tvar rozoznate, aj ked to nebude idealne.
A nenechat sa napalit kamerou, ktora nepozna H264 kodek, pretoze nie je dolezita pripona suboru alebo kontajner v ktorom sa nachadza videozaznam, ale kodek pouzity pre tento videozaznam. Motion jpeg je zastaraly a zabera kopu miesta ale vacsina lacnych kamier pozna len tento. H264 je novsi a zabera podstatne menej miesta. Pre HD rozlisenie sa MJPEG pouzit neda, na 1GB kartu sa vojde len cca 12minut pri 1280x720 (aleboaketomajuniektorekameryrozlisenie). Ja som skusal malu spionaznu kameru co vyzera ako klucenka, ale bohuzial som somar kupil somarinu s extrapolovanym HD, cize obraz je len nafuknuty bez zlepsenia kvality oproti 640x480 takze len zabera cca 4x viac ale vidno na nom rovnako detailov ako na obycajnych 640x480 kamerkach. Male spionazne kamery maju tu vyhodu ze si ich nik nevsimne, ked ich prilepite napriklad za spatne zrkadlo, ale zase nemaju displej, takze neviete kam ste ich nasmerovali, nemate spatnu odozvu ze uz/este nahravaju, su pomale na datovy prenos do PC, a maju obmedzeny software, takze ziadne prepisovanie starych zaznamov alebo autostart. A ich akumulator vydrzi obvykle len asi hodinu a obvykle nevedia nahravat s pripojenym napajanim. A kedze su male tak maju len male rozlisenie 640x480 alebp 720x480. Tie co vraj maju rozlisenie vacsie, tie nebrat, je to len extrapolovane a oplachnete sa tak ako ja.
Tzv. sport kamery obvykle nemavaju autostart, pretoze nie su urcene do auta, aj ked sa do auta daju pouzit. A nemusia mat motion detection, cize detekciu zmeny v obraze. Co je dobre najma na sledovacie kamery (strazne kamery). Motion detection v autach je podla mna somarina, pretoze ak stojite na krizovatke a kamera nic nenahrava a niekto to do vas napali zozadu, tak nemate dokaz, ze ste prudko nestupili na brzdu.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od alvin »

J.Bad píše:Tak pro svého miláčka jsem dnes udělal a koupil NOVÉ zimní gumy FULDA KRISTALL MONTERO 3 - nevěřil bych jaký komfort tyto pneu nabízí - auto je o mnoho tišší / tedy než s původními 4 roky starými /!! Cena s přezutím cca 5500,- sehnat je byl opravdu problém - max spokojenost - doufám že mám na 4 zimy zase pokoj!!!
Jirko.nechcem Ti kaziť radosť,ja som mal na šunkovcovi letné FULDY,fakt sa chovali super,na mokrej ceste sa s nimi jazdilo ako na suchej,ale vydržali tak ledva-ledva 3 sezóny :( :( :( :(
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Čo sme dnes urobili pre svojho miláčka na 4 kolesách ?

Příspěvek od Hanzy »

Evandicka dostala novy palivovy filtr olej taky s filtrem,nove svicky a tesnenni pod vikem ventilu a zase si spokojene prede -i
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „POKEC“