Orlando recenze

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
chevyman
Příspěvky: 86
Registrován: pát led 05, 2007 14:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando recenze

Příspěvek od chevyman »

dadif píše:No to já se u LT+ taky starat nemusím, po nastartování se mi světla taky rozsvítí (potkavačky, koncovky) i v poloze "0", proto mě smysl polohy "AUTO" dost mate. Chápal bych to v případě, že bude mít auto světla pro denní svícení (ať integrovaný nebo zvlášť), že by na polohu "AUTO" za bílýho dne svítily pouze světla denního svícení a za šera se to automaticky přepnulo na potkavačky a koncový.
Pravě proto mi to zatím nějak není jasný...
Všechna Orlanda mají automatické rozsvěcení světel.

ALE

spínač bez polohy AUTO = po nastartování spustí potkávací světla a auto jede v tzv. denním režimu není podsvětlená přístrojová deska, když přejedete do tmy musíte spínačem otočit a podsvítí se palubka, začne fungovat nastavení podsvícení budíků a začne fungovat přepínání dálkových světel.

spínač s polohou AUTO = inteligentní denní svícení = světelné čidlo zjistí že je tma a přepnutí do nočního režimu udělá za Vás.

AUTOMATIKU mají od výbavy LTZ jak ORLANDO, CRUZE tak nové AVEO.
Předváděcí vozy CHEVROLET. V rodině a po příbuzenstvu aktuálně: 1xCHEVROLET ORLANDO 1.8 LTZ, 2xCHEVROLET CRUZE 1.8 LTZ, 1x CHEVROLET AVEO III SDN 1.6 LTZ, 2xCHEVROLET AVEO II HB5 1.4 LT
Reklama
 

Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

Znamená to teda, že při režimu "AUTO" nemusím (v případě tmy - světelné čidlo) nikam přepínat a fungujou i dálková světla?
V tom případě by to teda nějaký opodstatnění mělo, ale i tak je to teda trochu o ničem...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
chevyman
Příspěvky: 86
Registrován: pát led 05, 2007 14:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando recenze

Příspěvek od chevyman »

dadif píše:Znamená to teda, že při režimu "AUTO" nemusím (v případě tmy - světelné čidlo) nikam přepínat a fungujou i dálková světla?
V tom případě by to teda nějaký opodstatnění mělo, ale i tak je to teda trochu o ničem...
No proto se to jmenuje AUTO - protože je to zautomatizované( auto prostě pozná kdy je tma a kdy není a nemusí se nikdy ničím hejblat) - to je pak. ale většina zautomatizovaných věcí o ničem... to je pak o ničem samoztmívací zrcátko, to jsou pak o ničem el. okna, el zrcátka apod.... to můžu udělat ručně taky..
Předváděcí vozy CHEVROLET. V rodině a po příbuzenstvu aktuálně: 1xCHEVROLET ORLANDO 1.8 LTZ, 2xCHEVROLET CRUZE 1.8 LTZ, 1x CHEVROLET AVEO III SDN 1.6 LTZ, 2xCHEVROLET AVEO II HB5 1.4 LT
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

No dobře, to je pravda, ale s plnohodnotným denním svícením by mi to prostě připadalo smysluplnější.
Navíc Hamin teda nepodal přesnou informaci, píše, že když chce použít dálkový, musí přepnout...
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
chevyman
Příspěvky: 86
Registrován: pát led 05, 2007 14:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando recenze

Příspěvek od chevyman »

dadif píše:No dobře, to je pravda, ale s plnohodnotným denním svícením by mi to prostě připadalo smysluplnější.
Navíc Hamin teda nepodal přesnou informaci, píše, že když chce použít dálkový, musí přepnout...
No musí pokud chce dálkový ve dne nebo je zkouší. Protože, když je světlo tak se to chová tak jako tobě když máš spínač vypnutý, a když je tma tak se mu to bude chovat, jako když ty s tím spínačem otočíš.

Orlando se homologovalo v době, kdy ještě nebyla světla pro denní svícení povinná, třeba nové AVEO už svítí ve dne jenom předníma.
Předváděcí vozy CHEVROLET. V rodině a po příbuzenstvu aktuálně: 1xCHEVROLET ORLANDO 1.8 LTZ, 2xCHEVROLET CRUZE 1.8 LTZ, 1x CHEVROLET AVEO III SDN 1.6 LTZ, 2xCHEVROLET AVEO II HB5 1.4 LT
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando recenze

Příspěvek od Krtek »

Stejně mi nikdo nedokázal vysvětlit proč se to tak mrví s těma světlama. Já řikam když svítit tk potkávačky a komplet i vzadu. Páč aut takhle svítí nejvíc. já zjišťuju že auta co nesvítí vzadu prostě ignoruju nebo přehlížim. prostě mozek je neregistruje. Obdobně když vepředu nesvítěj potkávačkama ale těma skoro neviditelnejma trapnejma světýlkama, nedej bože pár LEDkama. Automobilky na to dávaj minisvětýlka aby se úřední vlk nažral a je to nic nestálo. A ovšem o přínosu k bezpečnosti bych už pochyboval.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Orlando recenze

Příspěvek od Hanzy »

Rovnez muj nazor je takovy ze ty ozdoby a bludicky jako denni svetla stoji za prd a rovnez je hovadina aby svitily jen predni nebo to spousta lidi nenapada jak je pod mrakem nebo za sera ze vzadu nesviti a rek bych ma to stejny plus jako sviceni prednima.
V Oplu a myslim i Cruze to tak ma ze sviti i zadni svetla a nesviti podsviceni v aute.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

Pokud má auto homologovaný světla pro denní svícení a jsou zrovna zapnutý, zadek svítit nesmí!
Dneska zrovna jsem míjel řidiče, co v neskutečným slejváku, kdy přemýšlející řidiči zapínali mlhovky on jel jen s denníma... -P
Proto taky nejsem přítelem nějakýho dobastlenýho řešení, ale pokud je to origo, tak to má dostatečnou svítivost a rozptýlený světlo, navíc, jak už jsem zmínil výše, smysluplnost a blbuvzdornost tohoto řešení vidím právě v automatickým zapínání - při nastartování za bílýho dne denní svícení, když světelnej nebo dešťovej senzor zaznamená málo světla / déšť, tak automatický přepnutí na potkavačky (tím pádem samozřejmě taky koncovky).
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Orlando recenze

Příspěvek od naky »

Souhlas!
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Hamin
Příspěvky: 57
Registrován: úte črc 12, 2011 00:29
Bydliště: Trutnov

Re: Orlando recenze

Příspěvek od Hamin »

dadif píše:No dobře, to je pravda, ale s plnohodnotným denním svícením by mi to prostě připadalo smysluplnější.
Navíc Hamin teda nepodal přesnou informaci, píše, že když chce použít dálkový, musí přepnout...


To máš pravdu,informace to byla tedy nepřesná :( .já to totiž ještě v noci nezkoušel-ty dálkový bez přepnutí.jen ve dne a to jsem to musel opravdu přepnout,aby se mi ty dálkový zapnuly.jem zase chytřejší.za špatné info se omlouvám,přeci jen mám najeto jen 300km a to většinou ve dne ;)
Škoda 105 3x
Ford Mondeo 1,8 r.v.1994
Renault Scenic
a teď funglovka Orlík
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

Jasně, o nic nejde, já právě taky zatím víceméně oťukávám (dneska jsem přijel domů a mám rovných 400 km, cestou nás ale stihnul takovej slejvák, až jsem se začínal bát, že to někde rozbiju, stěrače vůbec nestíhaly...) a zajímalo mě, v čem má LTZ výhodu s tím automatickým svícením. Teď už je mi to jasný, ale brečet nebudu, že to tam nemám... ;)
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
chevyman
Příspěvky: 86
Registrován: pát led 05, 2007 14:09
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: Orlando recenze

Příspěvek od chevyman »

dadif píše:Pokud má auto homologovaný světla pro denní svícení a jsou zrovna zapnutý, zadek svítit nesmí!
Dneska zrovna jsem míjel řidiče, co v neskutečným slejváku, kdy přemýšlející řidiči zapínali mlhovky on jel jen s denníma... -P
Proto taky nejsem přítelem nějakýho dobastlenýho řešení, ale pokud je to origo, tak to má dostatečnou svítivost a rozptýlený světlo, navíc, jak už jsem zmínil výše, smysluplnost a blbuvzdornost tohoto řešení vidím právě v automatickým zapínání - při nastartování za bílýho dne denní svícení, když světelnej nebo dešťovej senzor zaznamená málo světla / déšť, tak automatický přepnutí na potkavačky (tím pádem samozřejmě taky koncovky).
Takhle přesně to má nové AVEO ve výbavě LTZ, v denním režimu rozsvítí pouze přední světla a jakmile se zešeří tak se přepne samo do potkávacích, podsvítí palubku a začne fungovat přepínání dálkových.
Předváděcí vozy CHEVROLET. V rodině a po příbuzenstvu aktuálně: 1xCHEVROLET ORLANDO 1.8 LTZ, 2xCHEVROLET CRUZE 1.8 LTZ, 1x CHEVROLET AVEO III SDN 1.6 LTZ, 2xCHEVROLET AVEO II HB5 1.4 LT
Uživatelský avatar
dadif
Příspěvky: 319
Registrován: pát kvě 13, 2011 23:32
Bydliště: Jihlava

Re: Orlando recenze

Příspěvek od dadif »

No tak to je ono, to už o něčem jiným!
Má to Aveo pro denní svícení samostatnou žárovku? (píšeš jen "přední světla") Nebo jak to má řešený?

P.S.: světlomety mě totiž živí, proto mě tohle téma tak zajímá... ;)
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ '11, pewter grey
dříve - Mondeo III 2.0 TDDi kombi '01, ještě dříve - Renault R21 GTS '91, ještě dříve - ...
Suzuki AN400 Burgman '99
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Orlando recenze

Příspěvek od vasek »

chevyman píše:
dadif píše:Pokud má auto homologovaný světla pro denní svícení a jsou zrovna zapnutý, zadek svítit nesmí!
Dneska zrovna jsem míjel řidiče, co v neskutečným slejváku, kdy přemýšlející řidiči zapínali mlhovky on jel jen s denníma... -P
Proto taky nejsem přítelem nějakýho dobastlenýho řešení, ale pokud je to origo, tak to má dostatečnou svítivost a rozptýlený světlo, navíc, jak už jsem zmínil výše, smysluplnost a blbuvzdornost tohoto řešení vidím právě v automatickým zapínání - při nastartování za bílýho dne denní svícení, když světelnej nebo dešťovej senzor zaznamená málo světla / déšť, tak automatický přepnutí na potkavačky (tím pádem samozřejmě taky koncovky).
Takhle přesně to má nové AVEO ve výbavě LTZ, v denním režimu rozsvítí pouze přední světla a jakmile se zešeří tak se přepne samo do potkávacích, podsvítí palubku a začne fungovat přepínání dálkových.

Chevymane za kolik bys uměl prodat držák na rezervu do Orla? V Humenné to mají za: nosič rezervného kolesa 73,-€;! :lol: viz vlákno doplňky
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
naky
Příspěvky: 307
Registrován: pát čer 17, 2011 14:28
Bydliště: Praha

Re: Orlando recenze

Příspěvek od naky »

Husty, prvni clanek kde Orlando kritizuji.
Jestli se jim pri testu posralo, tak to se ani nedivim, ty predvadeci vozy sou pekne vyjebany, pac s nima nikdo nejezdi s citem a rozhodne je nesetri, spis naopak:-)
Popravde taky sem ho trosku ozkousel, kdyz sem ho mel pujcene na test nacely den, to je jasna vec:-D a kdyz to takto udela kazdy druhy, kdyz neni motor jeste ani zajety, tak se neni cemu divit.
Pisou tam, ze je to hlucny auto, to je celkem zajimavy, vsude jinde zas pisi ze je to neuveritelne kultivovany a potichy auto a vychvaluji to, nafta je dokonce tisejsi nez benzin a tomu se kazdej divi... I me prislo teda fakt dost potichy kdyz sem s mim jel.

Ale kdyz se jim testovaci vuz pri testu pro novinare poroucha, tak to je holt pak pekna ostuda.

Link na recenzi zde:
http://www.novinky.cz/auto/testy/241033 ... tni-clanky
Chevrolet Orlando LTZ 2.0 VCDi 163k + navi MY2012 Europe + EkoChip 177k a 405Nm + VzduchFiltr K&N
Yamaha XVS 1300A MidnightStar
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“