Doplnky Orlando

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od jmatyas »

Hana píše:Nechal si už někdo namontovat tažné zařízení?
Mám namontováno od Dědka Náchod. Pevná varianta. Cena jestli se nepletu asi 7000,- Kč (měl jsem započítané v nákupní ceně)
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od Jožan »

Ano,Dědek Náchod je montuje za tuto cenu,už se tam chystám,současně mi tam dají lapače nečistot.
Folie na zatmavení u druhý firmy už jsou připravený ale mají teď dovču,čímž mě nakrkli,zvlášť když já žádnou nemám...
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od Obelix »

Jožan píše:Ano,Dědek Náchod je montuje za tuto cenu,už se tam chystám,současně mi tam dají lapače nečistot.
Folie na zatmavení u druhý firmy už jsou připravený ale mají teď dovču,čímž mě nakrkli,zvlášť když já žádnou nemám...
Kolik bude cena zatmavení? A budou ti dělat celé auto? Také o tom uvažuji, ale nevím kolik jsou obvyklé ceny a co všechno se zatmavuje.
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od Jožan »

Mě říkal max.do 3000,- s certifikací.Tvoje a spolujezdcovo se zatmavovat nesmí,už je z výroby 25%,zadní sedadla můžou být 50% a ty dvě malý okýnka + zadní 75%.
Jinak prodávají folie na sklo,šikovnější člověk si to může udělat za pár kaček.Na čisté sklo se rozpráší předem připravená voda s kapkou Jaru,pak se s tím dá chvilku hýbat,našteluje se to a od středu houbičkou vytlačí bublinky do stran.Já na to nemám čas,jsem v práci od nevi do nevi...
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od peterv »

Ahojte,

1. po dobrých skúsenostiach so stieračmi BOSCH AERO TWIN na predchádzajúcich autách som si ich dal aj na Orlando.
Ak o nich tiež uvažujete, ušetrím Vás hľadania vhodného typu:
objednávacie číslo: 3 397 118 909
obchodné označenie: AR 607 S
dĺžky: 600/475 mm
cena: 43,-€ (v kamennom obchode)

2. už v prechádzajúcich autách som uvažoval s výmenou originálneho vzduchového papierového filtra za bavlnený filter K&N, až pri Orlande som prešiel k činom ...
typ: 33-2964
čistiaca sada: 99-5003EU
cena: 99,-€ (v internetovom obchode)
Výsledný efekt? Nič výrazné, máličko lepšia pružnosť. Samozrejme odpadá nutnosť pravidelných výmien papierového filtra. Netuším koľko stojí papierový filter, takže ani v tomto smere neviem či som vôbec niečo ušetril (max. najazdím 100 tis. km za cca 6-7 rokov, potom ďalšie auto). Proste som si chcel urobiť radosť, tak čo...

Peter
Přílohy
IMG_1830.JPG
IMG_1830.JPG (248.01 KiB) Zobrazeno 4342 x
IMG_1839.JPG
IMG_1839.JPG (246.47 KiB) Zobrazeno 4342 x
IMG_1848.JPG
IMG_1848.JPG (227.99 KiB) Zobrazeno 4342 x
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
Obelix
Příspěvky: 105
Registrován: pát kvě 06, 2011 13:28
Bydliště: Lanškroun

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od Obelix »

Jožan píše:Mě říkal max.do 3000,- s certifikací.Tvoje a spolujezdcovo se zatmavovat nesmí,už je z výroby 25%,zadní sedadla můžou být 50% a ty dvě malý okýnka + zadní 75%.
Jinak prodávají folie na sklo,šikovnější člověk si to může udělat za pár kaček.Na čisté sklo se rozpráší předem připravená voda s kapkou Jaru,pak se s tím dá chvilku hýbat,našteluje se to a od středu houbičkou vytlačí bublinky do stran.Já na to nemám čas,jsem v práci od nevi do nevi...
Tak nevím, mně přímo od delaera nabízejí zatmavení celého auta (samozřejmě kromě čelního skla). Na přední okénka u řídiče a spolujezdce dávají fóĺii č.1, na okénka druhé řady buďto folii č.2 nebo 3 (není vidět dovnitř) a na okénka kolem kufru + zadní okno č.3. Jestli ty čísla odpovídají 25%, 50%, 75% nevím, ale rozhodně říkali, že není problém zatmavit i okénka u řidiče a spolujezdce i když už trochu tmavená jsou z výroby a na ostatních může být č.3 přes kterou není vidět dovnitř. Je na to samozřejmě atest a prý s tím není žádný problém ani při technické. Máte někdo už zatmaveno abych viděl jak to vypadá a tmavili byste to na tu nejtmavější fólii nebo stačí č.2?
Chevrolet Orlando 1.8 LTZ Béžová Daydream
předtím: Citroen Xantia Break 1.8i r.v.1995
Škoda Favorit 136L r.v.1993
Škoda 120 r.v. neznámý

Obrázek Spotřeba CHEVROLET Orlando 1.8 104 kW / 141 HP
Uživatelský avatar
Marlboroman
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 25, 2011 13:18
Bydliště: Kadaň

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od Marlboroman »

Obelix píše:Je na to samozřejmě atest a prý s tím není žádný problém ani při technické. Máte někdo už zatmaveno abych viděl jak to vypadá a tmavili byste to na tu nejtmavější fólii nebo stačí č.2?
Ahoj,
pisi prvni prispevek, uvazuji o koupi Orlanda a tak uz jsem precetl cele toto forum:) Mame doma male dvojcata a prave jsem se vratil z dovoleny z chorvatska s hondou civic :) a musim proste poridit druhy auto o kapku vetsi:)

Co se tyka folii.....pokud nechas zatmavit predni okna, tak i kdyz mas atest, budes mit na technicke problemy, pokud tam nemas znameho. Predni okna, ktera jsou tonovana jiz z vyroby se opravdu polepovat nesmi....a ani by jsem to nedoporucoval. Mam na Honde kompletni zatmaveni oken a lituju toho zatmaveni ve predu i kdyz to vypada super. Pres den je to ok, ale v noci poradne nic nevidis, dost se odrazi jakekoliv svetelko ze vnitr vozidla (i kdyz stahnes palubku na min.) a kazdy den parkuju pod barakem v podzemni garazi tak, ze si radeji stahnu okenko aby jsem pri couvani vubec neco videl v zrcatku. Zadni nech klidne na 3ku...je to super v lete kvuli detem ze na ne tolik nejde slunicko.

Ja porad rozmyslim, jestli mam jit do benzinu nebo nafty...ted mam hondu s 2,2 dieslem a jsem moc spokojenej...mam strach z benzinu aby to poradne jelo :) ale na naftu se mi zase nechce cekat (v patek mi rekli v chevroletu ze 9 mesicu)

Marlboroman


PS: tohle se asi u nas sehnat neda co? :) njn zakaznici v DE maj prednost :)
http://www.haeusler-gilching.de/go.to/m ... DX-V3ZHZ7U
Chevrolet Orlando 2.0 VCDi 120kw; LTZ White - 2012-....
Honda Civic 5D 2.2 i-CTDI 103kw; Black - 2008-....
Daewoo Lanos 1.5 - 1999-2010
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od inza »

Ahoj, ten multimediální systém je v doplňcích Orlanda, takže objednat to určitě půjde.

Jinak UFO je super auto :) Já sám jsem se rozhodoval jestli koupit Orlando nebo 8G (k H mě táhne srdce, k Chevroletu rozum).
Pokud můžeš porovnávat, Orlando jede s benzínem hůř jak Civic 1.8 (103kW). Odspodu je to mrtvý (oproti naftě - nekamenujte mě) nahoře se to teprve trošku sbírá, ale s Hondou neporovnatelné - H je výrazně motoricky lepší.

Oproti CTDi u Orlanda chybí ta 1s mezera než se nadechne turbo - alespoň mi přijde že ten projev je takový rychlejší... ale moc jsem s tím na testovacích jízdách najezdit nestihl :)

Podvozek je daleko "gumovější", není tak tvrdý jako u Civica, přitom ještě stále dostatečně jistý.

Osobně pokud máš CTDi volil bych naftu, chápu ale že benzíny jsou skladovky, takže se dá vybírat hned.

A vím, že bych tady na fóru neměl moc porovnávat, ale co tam opravdu proti Sportu chybí je výhřev sedadel.

... a v černé vypadá rozhodně líp tvůj Civic než Orlando ;)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Marlboroman
Příspěvky: 11
Registrován: pon črc 25, 2011 13:18
Bydliště: Kadaň

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od Marlboroman »

Ahoj,

ano UFO je opravdu super auto, mam ho tri roky a naprosta spokojenost az na tu velikost pro 4clenou rodinu :)
Mas pravdu ohledne te 1s prodlevy, ale zvyknout se na to da.
Ohledne nafta vs. benzin u Orlanda - je mi jasny, ze ten benzin pojede hur, ale preci jen to bude v tydnu auto pro manzelku s detma, o vikendech pro vsechny k jezdeni po babickach a obcas na vylet max do 300km. Na "blbnuti" a jezdeni sam mi zustane honda a motorka....a 70k rozdil mezi naftou a benzinem je pri dvou autech, motorce, manzelce na matersky a dvouletejma dvojcatama i pri dobre vyplate trosku znat :) A faktem je, ze s Hondou jsem najezdil za 3 roky 35k km...kdyz budou auta dve, bude to cca. polovina (6k za rok). No jeste mam tak dva mesice casu na rozhodnuti :)

Aby jsem nebyl uplne OT v tomhle tematu, jake doplnky jsou podle vas absolutni nutnost hned pri koupi Orlanda?
Ja to vidim kazdopadne na: gumove koberecky (kdyz je neda dealer), bocni ochranne listy, zasterky (takove co jsou zde na forku foceny) a casem pak asi tazny. S rezervou porad nevim nevim....za poslednich 12 let jsem jeste ani jednou nepouzil.

PS: Inza - presne stejna konfigurace na kterou cekas byla moje prvni, kterou jsem si u Orlanda vybral....a bral bych i ted, ale vzhledem k tomu co jsem napsal...... :) BTW jak vis, ze je moje UFO cerny? :D
Marlboroman
Chevrolet Orlando 2.0 VCDi 120kw; LTZ White - 2012-....
Honda Civic 5D 2.2 i-CTDI 103kw; Black - 2008-....
Daewoo Lanos 1.5 - 1999-2010
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od inza »

Marlboroman píše:Ahoj,


Aby jsem nebyl uplne OT v tomhle tematu, jake doplnky jsou podle vas absolutni nutnost hned pri koupi Orlanda?
Ja to vidim kazdopadne na: gumove koberecky (kdyz je neda dealer), bocni ochranne listy, zasterky (takove co jsou zde na forku foceny) a casem pak asi tazny. S rezervou porad nevim nevim....za poslednich 12 let jsem jeste ani jednou nepouzil.
vidím to na koberečky / lišty / zástěrek se asi vzdám a tažný možná časem taky - ale asi jinde než originál (kvůli ceně).
Zbytek v SZ.

Co se týče tažného, zkoumal jsem jak je to s povolenou hmotností - u originálu je udávaných 1500kg, neoriginál (někde tady byl odkaz) 1800kg. Bohužel co se týče našich zákonů, platí hodnota, která je daná výrobcem v TP vozidla, tedy více jak 1500kg stejně nesmíte použít (u nás se bere aktuální hmotnost), např. v Německu ale za Orlando nesmí přijít vlek který má tonáž 2t byť by byl prázdný.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
peterv
Příspěvky: 220
Registrován: sob črc 02, 2011 13:33
Bydliště: Michalovce

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od peterv »

... možno ešte bezpečnostné matice kolies.

Čo sa týka rezervy: tiež som to dlho prežúval, absolvovali sme bez rezervy aj dovolenku (Chorvátsko), stále ma však hrýzli pochybnosti čo ak ...
Všetky náležitosti potrebné pre montáž rezervy už mám objednané :P

Peter
Škoda 130 Rapid
Škoda Fabia Combi 1.4 16V
Škoda Fabia Combi II 1.6 16V
Chevrolet Orlando 1.8 LT+ biela
Obrázek
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od vasek »

Tak jsem si nechal nabídnout cenu na tažné zařízení - bajonet od prodejce Chevroletu a nestačil jsem se divit. Materiál 9.800,-- Kč + 5 x 720,-- za práci + nějaké drobnosti . :( :( .. do 15.000,-- Kč se prý vejdou. Stačí se podívat na http://www.ecohook.cz/katalog.php?t02=16 aby člověk zjistil, že materiál i s dopravou přijde na 5.923,-- Kč. To už snad není ani podnikání... -P
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od Jožan »

Musíš k tomu připočítat ještě elektriku,ale u slušnýho mechanika je montáž bajonetu do 7.000,-
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od inza »

peterv píše:... možno ešte bezpečnostné matice kolies.

Čo sa týka rezervy: tiež som to dlho prežúval, absolvovali sme bez rezervy aj dovolenku (Chorvátsko), stále ma však hrýzli pochybnosti čo ak ...
Všetky náležitosti potrebné pre montáž rezervy už mám objednané :P

Peter
... ano, matice vůbec nejsou špatný nápad, i když naštěstí rozteč Chevroletu je tak specifická, že aby to někdo kradl, potřeboval by to pro svoje auto...
... nebo nějakej zlodějíček co neví k čemu to bude pasovat

Rezerva - kolik tě to vyjde?
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
vasek
Příspěvky: 229
Registrován: stř bře 30, 2011 19:57
Bydliště: Humpolec

Re: Doplnky Orlando

Příspěvek od vasek »

Jožan píše:Musíš k tomu připočítat ještě elektriku,ale u slušnýho mechanika je montáž bajonetu do 7.000,-
Naštěstí jednoho znám, jsem to já :lol: . Myslím, že to za den zvládnu, když to odborník zvládne za 5 hodin (podle výrobce 3 h), tak to musím za sobotu zvládnout...Už jsem to objednal 5.923,-- je tažné už s originál elektronikou Orlando.
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ
Odpovědět

Zpět na „Orlando - Interiér a exteriér“