LPG

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Dano: standardne sa na nexiu montuje mixer, jednak je lacnejsi, takze aj ziadanejsi a j schvaleny, ale neviem ci v chechach alebo aj/len na slovensku ma niektory vyrobca lpg zariadeni schvalenu montaz najnovsieho vstrekovacieho systemu do lubovolneho auta. Je to sice 2x take drahe ako mixer, ale vraj by to malo mat menej much.
Akri: som sice ochotny verit comukolvek, ale tomu aby mala nexia na lpg nizsiu spotrebu nez papierovu na benzin uverim len v pripade ze ide o vstrekovanie kvapalneho lpg :). Ja mam svoju spotrebu overenu tankovanim u stale rovnakych cepraciek a chodenim stale rovnakej trasy rovnakym sposobom.
Reklama
 

čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

LPG

Příspěvek od čoky »

Ja som do svojej NEXII dal namontovat LPG-BRC / V.2005/ tiez v servise vzdialenom asi 70km od bydliska a uplne v poho nelutujem vzhladom na to ze u nas je dost tzv. montaznikov ale ta sa pozdavala za najlepsiu. Bol som pritomny pri montazi na zaciatku ukazali komplet vsetky komponenty od BRC takze vylucena aka kolvek zamena niekt. veci s inou lacnejsou znackou a pod. srandy ako u nas na SLOVENSKU sa mozu stat. CEST VYNIMKAM.Zo zaciatku som sa bal roznych reci a fam typu kamosovy vybuchlo auto lebo bolo na LPG, smrad v interiery ........No uz to mam za sebou a na plyn nedam dopustit.Niekto pise ze ked nenabehas tolko a tolko km rocne sa ti to neoplati no netreba zabudnut ze pri LPG si tych km doprajes ovela ale ovela viac lebo je to lacnejsie.Ja dochadzam denne do Kosic z Presova a spat za pracou a co sa tyka spotreby 9,5-10,5 l na 100km ale plna posadka 5 ludi /120km/h dialnica a cesta spat s klimou.Smarad ani naznak a pokles vykonu nebadam prave ked to prepnem na BA sa vidi ako trhavejsi tvrdsi chod.Toho BA tam mam len na benzostart a treba ho obcas vyjazdit kvoli starnutiu a bratrankovi sa podarilo ze na stary BA / asi rocny ani sam nepamatal/zadrel motorFELDU . No pri mojom natank.mnozstva BA to urcite nehrozi.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Dnes rano som sa strasne musel nasrat. Ked som prisiel do roboty, kolega co ma lpg mi hovori: bol som tankovat, uz nestoji 18,10 , ale 21,20 a pumpar povedal, ze do marca ma stat 30 korun a potom ma znova zdraziet na 35. Ani to nebudem komentovat. Je pravda, ze sa jedna o cloveka, ktory tara dve na tri, ale keby aj, tak ako moze pumpar vedet, kolko bude stat lpg za pol roka alebo za rok a este s takou presnosotu?! Podla mna je to taka hovadina....staci si pozret vyvoj cien. Je to normalny vyvoj. Cena lpg co som cital nezavisi tak strasne od ceny ropy,ale viac od sezony. Dokonca to ovplyvnuje aj vykurovacie obdobie. Je fakt, ze tie ceny su teraz trochu vyssie, ale je fakt aj to, ze taky drahy benzin nikdy pred tym nebol. Ceny benzinov si potom so sebou trochu potiahnu aj cenu lpg. Aspom toto vsetko som vycital na internete. Ale tie kecy z dnesneho rana ma fakt nasrali.
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Cena LPG se meni podle ceny ropy, uz spoustu let je to u nas cca pul ceny benzinu. A jak pises meni se i v prubeho roku, podle toho jaka se micha smes propanu a butanu. Aby se byl plyn schopnej odparovat i v zime, pouziva se prez zimu drazsi smes s nizsi teplotou varu.
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

LPG

Příspěvek od čoky »

S tou cenou je to takteraz tankujem v KE taktiez za 21,20 SK ale v lete som mal rekord 14,50 SK co som neveril vlastnim ociam.Verme ze tie casy sa mozno niekedy vratia. Davate si pozor aky plyn tankujete??Myslim FLAGA ,PROBUGAS a podobne???
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Re: LPG

Příspěvek od PavelZ »

čoky píše:S tou cenou je to takteraz tankujem v KE taktiez za 21,20 SK ale v lete som mal rekord 14,50 SK co som neveril vlastnim ociam.Verme ze tie casy sa mozno niekedy vratia. Davate si pozor aky plyn tankujete??Myslim FLAGA ,PROBUGAS a podobne???
Ja vetsinou tankuju plyn Flaga, kdyz neni tak Kralupol/Shell Gas. Sam se si overil, ze na nektere jine znacky mam vetsi spotrebu, hur to jede, pripadne i spini plynovy filtr (po natankovani France Gas to dokonce jelo tak spatne, ze sem jel do servisu a tam mi filtr, i kdyz byl skoro novy, museli vymenit a az pak se to spravilo). Navic mi Flagu a Kralupol doporucili i v servisu, do ktereho jezdim.
fishbed
Příspěvky: 27
Registrován: čtv zář 08, 2005 22:58
Bydliště: Žilina - Banská Bystrica

Příspěvek od fishbed »

No neviem ako v čechach, ale na slovensku som mal flagu za totalny šit.Citelne slabši výkon, zanašanie filtru. Známy čo roky jazdi autoškolu a teda veľa toho spáli mi potvrdil, že aj v sučastnosti keď je donútený tanknuť flagu je to stale nanič a pokiaľ možno sa jej vyhýba. S probugasom som bol zatial spokojny, teraz tankujem väčšinou na JETke a nemam problem.
NEXIA GLX 1,5 DOHC 67KW Blue Sedan, kupena najzanedbanejšia pod slnkom, ale pomali na nej robím.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Uz mam LPG namontovane. Mechanik mi povedal, ze sa to musi zabehnut a az potom to pojde dobre. Ze prve 2-3 nadrze nemam ani merat lebo bude zo zaciatku vysoka spotreba. Moc sa mi to nechce verit co uz len na splynovaci sa moze zabehnut...Inac trochu mi na volnobehu kolisu otacky. Robi to este niekomu? Alebo to zmizne po tom spominanom zabehnuti?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Kolisat otacky budu furt, nemali by velmi, ale tak od 800 do 1000 mozu. Cim viac kolisu tym viac to bude aj nerovnomerne akcelerovat. Je to tym, ze servomotorek na hadici skrti a uvolnuje privod lpg do motora, je to tak vymyslene, len je to potrebne dobre nastavit aby to co najmenej ovplyvnovalo chod motora.
Ono vraj si sadnu membrany v splynovaci (to je ten hrniec do ktoreho ide kopu hadic :) ) a nez si sadnu, tak to moze mat vyssiu spotrebu ale podla mna je to somarina nejake to civcenie s nimi prebehne behom par km max desiatok km. Tu skor ide o to, ze merat spotrebu na prvej nadrzi sa neda, ale casom uz budete vediet co a ako a potom sam uvidite ci to zerie menej alebo viac nez dovtedy.
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

lenze on mi povedal, ze si to sadne behom 4-5 tisic km. A to sa mi zda fakt nejaka hovadina. Co sa tyka toho zostelovania, tak vraj hentam je elektronika, ktora sa pocitacom stelovat neda a ze vraj ma adaptacnu regulaciu. Proste sa zosteluje sama podla konkretneho motora.
Este som pozoroval jednu vec. Ked priblizne pri 2000 otackach (a menej samozrejme) pridam plny kotol, cize pedal na podlahu, tak motor to udusi. Ak mam viac otacok, tak normalne prida. Samozrejme, ze pridavat na podlahu pri nizkych otackach je hovadina, ale aj tak som sa zlakol, ci to neni zavada
Uživatelský avatar
Pribo
Příspěvky: 208
Registrován: stř říj 20, 2004 10:44
Bydliště: BB
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pribo »

caute ludia chcem sa spytat ked chcem dat plyn do nexie oplati sa potom davat tam este nejaky sportovy filter a take veci proste vyutnovat motor viem ze vyzerat to bude trapne ked auto bude vytunene(snad sa dostanem aj k optickemu tunningu) a bude tam lpg ale co prachy su prachy a setrit treba
Uživatelský avatar
Granko
Příspěvky: 430
Registrován: stř črc 02, 2003 09:55
Bydliště: Bratislava

zopar mojich postrehov...

Příspěvek od Granko »

Mam 16V v plnej vybave a v nom BRC. Po namontovani (zjavne amatermi) bola kombinovana spotreba 17l, na dialnici pri cca 160 okolo 25l. Nevedeli to dobre nastavit, takze servoventil vyhodili a dali tam taky normalny rucny. Neskor som vytopil emulator lambda sondy, takze teraz ho mam doma v sufliku. Samozrejme, ze neprejdem emisnou, esteze sme na Slovensku. Z casu na cas sa zasvieti a zhasne kontrolka check engine, ale robi to aj na benzine (lambda to uz ma asi za sebou, aj ked este pred asi 10-20 tis. km bola ok).

Kym som tam nemal hrusku, bolo to vyrazne lenivejsie ako na benzin. Ked som chcel predbiehat napr. kamion, radsej som to prepol na benzin. Odkedy mam hrusku, tak to ide OK, ale az od 3000 RPM, dovtedy ked na neho velmi tlacim, tak sa dusi, ako napisal Dano. Takze vyuzitelne pasmo na plny kotol je niekde medzi 3-5 tis,. otackami. Vyssie to uz zacina stracat tah a nizsie to zasa treba len steklit a vtedy to ma samozrejme slabsie zrychlenie. Ked potrebujem rychlo pridat, podradim.
Spotreba v meste (99% mojich jazd) je niekde okolo 12 litrov LPG (10l benzin) s obcasnou klimou. Ak sa ide tak do 130, tak sa da dostat pod 10 litrov. Pri 160-170 mam tiez okolo 12 litrov. Cena na km je v sucasnosti niekde okolo 2,40.
V zime ide spotreba samozrejme trocha hore (max. tak okolo 13l), ale je to citelne zivsie (ked sa zohreje motor, ale nasavanie je este studene). Vtedy to ide dost dobre, da sa zahrabnut aj na dvojke :).
Takze asi tak. Keby som mal na vyber, tak by som asi kupil Ochcavku 1.9TDI, je sice cenovo niekde inde a ma horsi podvozok ako mam teraz ja, ale spotreba vychadza cenovo v podstate tak isto, tak preco to kazit plynom :)

2Pribo: Moze ti byt v podstate jedno, ako to bude vyzerat, aj tak sa vozis len na nexii :). Poznam typka, ktory ma brutalne vytuneneho peugeota 205 (206-7 ? ten pekny novy), dost dobre elektrony, znizene, kridlo, prahy, predna maska, folie, sedadla recary a ....... motor 1.0 :-). Moja skusenost je taka, ze cim viac sa v tom budes sparat, tym skor sa ti to rozpadne, takze ja som rad, ze som konecne zavrel viecko na olej tak, aby mi popri nom nevytekal (zatial odskusane do 160 :) )
Dano
Příspěvky: 472
Registrován: stř črc 28, 2004 18:17
Bydliště: SR, Trnava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dano »

Dnes som na prvy krat nameral spotrebu 10,5. Isiel som po dilanici, 130 az 160 km/hod. Okrem toho kopce a nesetril som to moc. Takze ani na zaciatok to neni az take hrozne. Je ale pravda, ze som natankoval na inej pumpe a neviem ci tam natlacil plyn do plna. Zda sa, ze necakal az vypne ventil, ale vypol to od oka. Keby sa este zmestilo, tak by to mohlo byt aj viac ta spotreba.
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Granko: v tom tvym autě bych se bál pomalu jezdit.
Mně taky pokaždý řikali, že se to musí zaběhnout 2-3 nádrže a ještě jsem pak jel na doštelování k nim.
Nevim čim to ale taky mi to tlačí u každý pumpy jinak. Poznal jsem to, když jsem vzal v PB plnou a jel do Prahy. Tam jsem vzal zase do plna jenže to bylo 12 L což je na 40 km kapku moooc. A tak v PB čekam až to cvakne a průtok se zpomalí a ještě nějakejch 8-10 mi to tam nacpe. Prostě to nechávam všude tankovat, dokud to pumpa utlačí. Někde tlačí furt stejně rychle až se sekne a dost a někde asi 10 L před koncem zpomalí a cpe to tam tak 2L za minutu.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Příspěvek od ppp »

Dano->s ale aj bez prepacenia mozem povedat, ze ta osieral, tak ako to robi 99% montaznikov. Bohuzial to 1% je velmi tazko najst. Ja osobne sice budem robit reklamu strykovi (tomu to nepatri, len tam robi s majitelom montze lpg) ale odporucam pre vychodniarov roznavu (dielna pri uholnych skladoch, maju hned vedla cerpacku je to par 100m od krizovatky hlavnych ciesta smerom na dobsinu. Sice tam montuju kusok drahsie landi renzo (ale z ineho zdroja mam, ze je to kvalita aj oproti brc, aj tak su to vsetko taliani :) ) ale zato tam jednak daju vsetko co tam ma byt, vysvetlia zakaznikovi co a ako, ak tam pridete s problemom, tak vas neodpinkaju, aj ked ak tam natrafite na jedneho tiezservisaka, tak to nemusi byt prave vyhra :).
Inac landi ma dnes ako jedno z mala kovovy rucny skrtiaci ventil. Ostatni ho maju kvoli cene umely a ten je vraj pekne na figu.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“