Spínač otváriania kufra - anketa

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Prejavila sa u Vás závada spínača otvária kufra ?

Ano
47
59%
Nie
33
41%
 
Celkem hlasů: 80

Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od solda »

18lukin18 píše:Prosím tě zajeď si do BSka -i -i -i
Do Renocaru opravdu už nejezdi,tam to je ztracené
Tam už nepojedu, spíš jsem chtěl uhádat tu záruku a aby mi vrátili ty 3t :-) A taky se zeptat, co přesně mi měnili, když sada je i těmi světli... Já je mám pořád stejné. To přeci mikrospínač nestojí 2500,- :!: Jinak kde je to BSka? nemůžu to dohledat..
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Reklama
 

Uživatelský avatar
Rudolf Š.
Příspěvky: 3591
Registrován: ned srp 07, 2011 19:50
Bydliště: Brno-Chrlice

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od Rudolf Š. »

to už je 5 let zpátky tak ti přesně neřeknu co to bylo, protože jsme tam byly asi 4krát na záruku -P -P ale do doby když nám řekli že to neuznají tak jsme pravidelně jezdily, pak jsme se na to vykašlali -P

http://www.firmy.cz/detail/155390-bs-au ... resky.html ;)
Aktuálně: Škoda Superb Combi II 2.0 TDI Šedá Platin

Bylo: Cruze HB 2013 LTZ 1.8 16v Černá Carbon Flash :) :)

Bylo: Aveo Sedan 2007 1.2 8v Modrá Sport :( :(
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od VIP »

Záruka je 3roky standardně + 2 roky na motor a ty jsou podmíněné servisníma prohlídkama. Protože moc dobře vědí, že během záruky tam jde každej. Přidají ti 2 roky na motor, protože je to malá pravděpodobnost, že se ti na motoru něco posere, ale ty kvůli tomu musíš jít na další dva roky k nim, kde ti vytáhnou z kapsy další prachy. A ty jsi od začátku nechodil vůbec na prohlídky nebo do jiného servisu než kde jsi reklamoval závadu na spínači? Tak i tak by ti měli záruku uznat. Já mám auto z Trutnova a servisuji v Jihlavě. Taky dělali problémy, ale musí tě vzít ať chtějí nebo ne. Máš právo si vybrat servis jaký chceš. V podmínkách je i psáno, že autorizovaný servis doporučují, ale nemusíš tam jezdit. Stačí i neautorizovaný, ale ten musí být vybaven k tomu, aby mohl vykonávat servisní prohlídky a zapisovat to do serevisní knížky. :PP:
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od solda »

VIP píše:Záruka je 3roky standardně + 2 roky na motor a ty jsou podmíněné servisníma prohlídkama. Protože moc dobře vědí, že během záruky tam jde každej. Přidají ti 2 roky na motor, protože je to malá pravděpodobnost, že se ti na motoru něco posere, ale ty kvůli tomu musíš jít na další dva roky k nim, kde ti vytáhnou z kapsy další prachy. A ty jsi od začátku nechodil vůbec na prohlídky nebo do jiného servisu než kde jsi reklamoval závadu na spínači? Tak i tak by ti měli záruku uznat. Já mám auto z Trutnova a servisuji v Jihlavě. Taky dělali problémy, ale musí tě vzít ať chtějí nebo ne. Máš právo si vybrat servis jaký chceš. V podmínkách je i psáno, že autorizovaný servis doporučují, ale nemusíš tam jezdit. Stačí i neautorizovaný, ale ten musí být vybaven k tomu, aby mohl vykonávat servisní prohlídky a zapisovat to do serevisní knížky. :PP:
Já jezdil od začátku jinam... Věděl jsem, že to není podmínka záruky (ale myslel jsem té 2 leté). To tlačítko v 5 dveří se mi rozbilo 10 dní po dvou letech a jel jsem do Chevroletu... Tam mi začal jeden přijímací technik tvrdit, že jsem k nim nejezdil na servisy a kdyby to bylo v rámci dvouleté zákonné záruky, zkousli by to, ale že ten třetí rok je jejich bonus a to že k nim nejezdím se tím ruší... Taky se mi tomu nechce věřit, dveře jsem potřeboval opravit, vozím v něm každý den nářadí, ale chci se dopátrat pravdu a případně jít k nim a nechat si zpětně proplatit fakturu za opravu... Co si tom myslíš?
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od VIP »

Pokud na servisky chodíš a jdeš jinam reklamovat, tak ti to musí vzít!!!!! Máš právo si zvolit servis jaký chceš. A oni to zadarmo taky dělat nebudou, jim to proplatí Chevrolet. Hádal bych se s nima a požadoval zpětné proplacení faktury!!!! Ještě bych jim řekl o stížnosti na ně přímo u Chevroletu. :PP:
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od VIP »

Žádnej třetí rok není bonus servisu, ale celého Chevroletu. Pokud oželíš ty bonusové dva roky na motor, tak máš na auto prostě 3 roky záruku. :shock:
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od solda »

VIP píše:Pokud na servisky chodíš a jdeš jinam reklamovat, tak ti to musí vzít!!!!! Máš právo si zvolit servis jaký chceš. A oni to zadarmo taky dělat nebudou, jim to proplatí Chevrolet. Hádal bych se s nima a požadoval zpětné proplacení faktury!!!! Ještě bych jim řekl o stížnosti na ně přímo u Chevroletu. :PP:
Servisky chodím jinam, ke známému.. Je vš ikovný a hlavně mu věřím. Záznamy v servisce děláme. Reklamoval jsem vypínač v Chevroletu - Renocar a tam dělají ofuky s tlačítkem a zárukou...
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
VIP
Příspěvky: 1020
Registrován: stř črc 13, 2011 00:35
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od VIP »

Musí to prostě uznat a vrátit prachy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chevy V.I.P. Cruze 1.6 LS Plus Edice 100, 91kw, černá Carbon Flash, přímé sání SIMOTA Racing Sports, Červený interier
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od solda »

VIP píše:Musí to prostě uznat a vrátit prachy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Díky za podporu. Vlítnu na ně a s tou stížností přímo u Chevroletu jim taky vyhrozím... Mě to tak naštvalo, že jeden pán je tam chytrý, jako by spolknul moudrost světa a přitom je to v rozporu se zárukou. A kdyby za ty peníze vyměnili komplet tlačítko i se světli SPZ jako sadu, ale za spínač 3000,- :roll:
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
Uživatelský avatar
slidil
Příspěvky: 1126
Registrován: pon úno 06, 2012 22:04
Bydliště: Koštice, okr. Louny

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od slidil »

Hoši bacha, to co tu píšete o smluvním, nesmluvním servisu a záruce, se vztahuje jen na zákonem danou záruční lhůtu.
A ta je jen 2 roky. Pokud se jedná o záruku delší, tak je jen na Chevroletu jaký si k ní dá podmínky.
Měly by být uvedený v kupní smlouvě.
Ten třetí rok klidně může být podmíněný garančkama u značkového servisu.

citace informace od Sdružení na obranu spotřebitelů:

Co je smluvní záruka?
Kromě zákonné záruky, je zde ještě další možnost a tou je smluvní záruka. Jedná se o nadstandard, na který kupující nemá ze zákona nárok, ale který prodávající v některých případech poskytují. Zákonná záruční doba je 24 měsíců. V občanském zákoníku je dáno, že prohlášením v záručním listě vydaném kupujícímu může prodávající poskytnout záruku přesahující povinnou záruční dobu – tato záruka musí být vždy v souladu se záručními podmínkami danými výrobcem a s jakoukoliv související reklamou. Vždy je ale důležité mít na paměti, že na tuto záruku nemá kupující ze zákona nárok, a proto je jen na uvážení prodávajícího, co všechno do smluvní záruky zahrne. Může být například omezena jen na určité části věci nebo být podmíněna tím, že všechny opravy se musí uskutečnit v autorizovaných opravnách. Je proto potřeba důkladně nastudovat podmínky záruky uvedené v záručním listě. Svých zákonných práv se kupující nemůže vzdát ani je nelze smluvně omezit! Mohou být pouze rozšířena smluvní zárukou.
Captiva 2,2VCDi LTZ 135kW - 2012 (4x4 - 7míst)

Bylo:
Chevrolet Aveo 1,4 74kW - 2010
Hyundai Santamo 2,0i 102kW - 1999 (4x4 - 7míst)
Uživatelský avatar
solda
Příspěvky: 56
Registrován: pon led 09, 2012 07:10
Bydliště: Brno

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od solda »

Tak jsem pokročil s mým problémem. Šel jsem do Chevroletu na servis a začal jsem argumentovat zárukou 3 let a dále, že nejsem povinen k nim jezdit na garanční servis (na co se hlavně odkazovali) dle Blokové výjimky EU a že chci své peníze zpět. Že to reklamuji, nesouhlasím a přidal jsem ještě pár argumentů. Reklamaci přijali a že ji prošetří a prověří možnosti, kde je právo a dají vědět... Nic neslibují. Dnes jsem měl telefonát, ať se stavím, že záruka je uznaná a mám si dojet pro peníze :PP: Hurá :D Tak jsem rád, že jsem se dobral spravedlnosti a díky za vaši podporu. –i
Chevrolet Orlando 1,8 LTZ, zakoupen v Renocar Brno
AndroidCZ
Příspěvky: 69
Registrován: ned led 27, 2013 00:07
Bydliště: Brno

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od AndroidCZ »

solda píše:Tak jsem pokročil s mým problémem. Šel jsem do Chevroletu na servis a začal jsem argumentovat zárukou 3 let a dále, že nejsem povinen k nim jezdit na garanční servis (na co se hlavně odkazovali) dle Blokové výjimky EU a že chci své peníze zpět. Že to reklamuji, nesouhlasím a přidal jsem ještě pár argumentů. Reklamaci přijali a že ji prošetří a prověří možnosti, kde je právo a dají vědět... Nic neslibují. Dnes jsem měl telefonát, ať se stavím, že záruka je uznaná a mám si dojet pro peníze :PP: Hurá :D Tak jsem rád, že jsem se dobral spravedlnosti a díky za vaši podporu. –i
A vezmi si na kolik lidí to takto zkusí a kolik z nich to dál neřeší. Dobře že jsi se na to nevykašlal. Ještě sis mohl vyřvat zbytečně projetý benzín ;)
Cruze SW 1.8 LTZ, najeto 70000 km
Sekt0r
Příspěvky: 17
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:17

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od Sekt0r »

Ahoj možno to tu bolo spomenuté , nejdem citat celý obsah no pridám príspevok a možno to niekomu pomôže . Mne tam spinac na kufri tiež odišiel a keď som mal auto v záruke tak mi ho bez problémov vymenili no keďže auto už v záruke nemám a problém sa zasa vyskytol zavolal som do našej predajne v Žiline a tam mi predavač sdelil ze ten spinac stojí +-90 eur bez montáže tak som sa zhrozil že as , veď je to len malý spinac a už vážne nevedia čo by si malý pýtať . Kazdopadne ak máte takýto problém nechoďte do autoryzovaneho servisu ale objednajte si to a ebayu ako som to spravil ja a vyšlo to na +- 20 eur. A montáž je strašne jednosjednoduchá ak by sa náhodou niekto bal pustit do opravy kľudne mi moze napísať a ja by som si auto zasa rozoberal a nafotily to poprípade by som pohladal link na ebay a poslal by som mu ho
Chevrolet Cruze 1.6 Base + Klima , cierna carbon
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od Franta P. »

spínač zevnitř lišty zalejt siliconem ať do něj neteče voda a je klid.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
criistiiano
Příspěvky: 32
Registrován: pát lis 02, 2012 15:30
Bydliště: Trebišov okolie

Re: Spínač otváriania kufra - anketa

Příspěvek od criistiiano »

Ahojte chcem sa spýtať že sa jedná o tento mikropsínač ???

http://www.ebay.co.uk/itm/Car-License-P ... Swo0JWG6DN

Po troch rokoch sa mi to pokazilo záruka fuč, ideme nato svojpomocne :D
1,6 LT+, white sedan
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“