serviska cruze

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: serviska cruze

Příspěvek od TOMTCE »

honza72 píše:A víš co mě štve skoro nejvíc, ... že není std. cena servisky, předepsaná Chevroletem Eastern Europe, všude stejná! Prostě - co prodejce, to jiná cena a někdy dost podstatně. Základní "garančka" má stanovené limity, ale někteří chytráci to obchází svými cenami komponentů a hlavně doplňků, jako 1l vody do ostřikovače za 45,-Kč. (Kde to tak koupíš, že???)
Jo jo to sem se dozvěděl taky, že u Chevyho si to může každej nastavit jak chce, což je pro nás dost blbý. A že mi za výměnu oleje řekli v servisu 5000,- tak to mě málem položilo -P . Jinak Chevrolet Kladno má servisku(30 000km/1rok) mezi 5000,- - 7000,- , ale obávám se, že nebude problém se někde dovědět cenu okolo 10 000,- .
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Reklama
 

Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: serviska cruze

Příspěvek od Pivson »

TOMTCE píše:
honza72 píše:A víš co mě štve skoro nejvíc, ... že není std. cena servisky, předepsaná Chevroletem Eastern Europe, všude stejná! Prostě - co prodejce, to jiná cena a někdy dost podstatně. Základní "garančka" má stanovené limity, ale někteří chytráci to obchází svými cenami komponentů a hlavně doplňků, jako 1l vody do ostřikovače za 45,-Kč. (Kde to tak koupíš, že???)
Jo jo to sem se dozvěděl taky, že u Chevyho si to může každej nastavit jak chce, což je pro nás dost blbý. A že mi za výměnu oleje řekli v servisu 5000,- tak to mě málem položilo -P . Jinak Chevrolet Kladno má servisku(30 000km/1rok) mezi 5000,- - 7000,- , ale obávám se, že nebude problém se někde dovědět cenu okolo 10 000,- .

Pánové tomu se říká třžní hospodářství ....
Máslo taky stojí všude jinak a to samé platí o prohlídkách u všech značek ...
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: serviska cruze

Příspěvek od milosh »

Ale vymena oleje za bura to je ranec, to by museli davat to nejlepsi co existuje a jeste ti pridat 5l kanystr -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: serviska cruze

Příspěvek od xsoftx »

Už se to tu jednou probíralo....vždy si dovést vlastní olej....příklad u hyundai SantaFe....FullSyn Castrol od servisu 485/l bez DPH to samé např z www.olejservis.cz 220,- s DPH. A to je sakra rozdíl. Nezapomenout dát do požadavku nedoplňovat odstřikovače...čeká mě to na podzim, takže teprve uvidím...
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
mikem
Příspěvky: 14
Registrován: pon úno 22, 2010 15:24
Bydliště: Zvolen, Slovakia

Re: serviska cruze

Příspěvek od mikem »

Dobry den pani,
obraciam sa tymto najma na uzivatelov Cruza na Slovensku.
O niekolko mesiacov, najskor asi v oktobri-novembri, sa chystam na prvu servisnu prehliadku. Kilometre pribudaju a to zdaleka este nebude ani rok, co vlastnim Cruza.
Moja prosba na slovneskych uzivatelov Cruza je, aka je Vasa skusenost s autorizovanymi predajcami, resp. servismi na uzemi Stredneho ci Vychodneho Slovenska? V ktorom meste Ste servisovali Vase auto, kolko za to pytaju, aka je Vasa spokojnost-nespokojnost a info podobneho charakteru.
Za Vase prispevky Vam vopred dakujem.
Chevrolet Cruze 2.0 VCDi, 92kW/125k, vo výbave LS+, čierna metalíza, 225/55 R17.
Uživatelský avatar
shindys
Příspěvky: 91
Registrován: úte čer 01, 2010 14:58

příprava na zimu - chladicí kapalina

Příspěvek od shindys »

Ahoj majitelé aut v záruce, jak to děláte před zimou? Je ta oranžová voda co je v nádržce do chladiče vhodná jen na léto? Měníte si chladicí kapalinu za nemrznoucí směs sami? Nebo s tím musíme jezdit do servisu? Snad ne..... Vždy jsem si auto na zimu chystal sám a tak bych rád i letos, no ale nevím, a zima se blíží.... :-) Ony asi ty odpovědi budou někde v návodu, ale radši se zeptám i tady na fóru :-)
Cruze 2.0 VCDi 110 kW, tažné zařízení A50-X, zástěrky, boční lišty, svítící prahy
Obrázek
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: serviska cruze

Příspěvek od PeterF »

Ahoj neviem ako u cruza ale ja ma v prirucke napisanu napln pre mierne klimaticke pasma od vyroby do -30 a pre chladne do -50
Nemyslim si ze je nutne ju menit ale ak chces tak pre klud duse zbehni do akehokolvek servisu nech ti zmeraju do kolko stupnov mas v aute.Nemal by to byt problem a ak si za to vypytaju viac ako 20kacek tak ich kopni do riti.... :lol:
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: serviska cruze

Příspěvek od Hanzy »

Je tam celorocni napln dnes v autech vsech je to tak a sam si resis jen vodu v ostrikovaci ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od Daff.Cz »

Chladící kapalina je už z výroby nemrznoucí! Ptal jsem se na to v servisu. -i
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6262
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: serviska cruze

Příspěvek od Scorpion.11 »

Ty oleje jsou asi všude nejmíň o 100% předražený -P Jen třeba u Avea v servisu se platí za olej 5W-30 Dexos 2 4l za 1.430,-(https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... &start=150) a Ladinek za 1.611,- (https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... &start=180) a na internetu zaplatíte jen a pouze za olej 5W-30 Dexos 5L 703,- což je z mém pohledu servis versus majitel(spotřebitel) nehorázná zlodějna :((
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: serviska cruze

Příspěvek od PETO »

Daff.Cz píše:Chladící kapalina je už z výroby nemrznoucí! Ptal jsem se na to v servisu. -i


:D Opýtať sa môžeš , ale skontrolovať (premerať) musíš nielen pre pokoj v duši ale pre bezporuchové užívanie vozidla cez zimu . :lol: :lol:
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od Daff.Cz »

Ja jsem klidnej i tak... :D
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: serviska cruze

Příspěvek od PETO »

:lol: Ked myslíš . :lol: :lol: :lol:
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: serviska cruze

Příspěvek od xsoftx »

První servisní prohlídka u Dieselu 110 kw / LT hotova. Celková cena 4781,26 + vlastní olej Castrol Edge Sport 0W40, 5lt za 1299,- to je za náplň do této verze 1611,-. Odstřikovače nedoplňovány.
Položky:
Filter KIT-ENG OIL ............................ 743.84
těsnění .......................................... 7.2
microfiltr INSIGNIA ........................... 1077.12
odmašťovač .................................... 136.8
silikon spray .................................... 86.09
vazelina MEDENA SPRAY..................... 69.36
ochrana bat.pólů .............................. 34.44
kontakt spray .................................. 15.60
vazelina spray .................................. 26.88
vazelina bílá spray ............................ 27.47
pomocný mater. ............................... 101.38
proklídka po 1.roce ........................... 1197.60
výměna pylového filtru ...................... 179.64
vyčistění a seřízení předních brzd ........ 538.92
vyčistění a seřízení zadních brzd ......... 538.92
čistění vozu zdarma...........a skutečně to vyčistili dobře -i

Po převzetí vozu a následném couvání se od zadní kol ozýval hluk. V servisu znovu seřízeno s tím, že se to pošle na importéra a bude se žádat o výměnu destiček v rámci záruky. Už se to tu psalo, že brzdy pískají...Stěžoval jsem si, na venkovní teploměr - pozdní reakce. Přehráli software, jednalo se o svolávačku....
POZOR: najeto:10684 další kontrola ve 40600<<zapsáno servisem
Poslední info....tyto ceny jsou ze SRBA servisu v Řeporyjích.
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od chrudoš »

no, krasna cena, neprijde mi to moc, to je parada a vypada to i na dobry pristup...v Renocaru to radeji s tim dobrym pristupem ani zkouset nebudu :D
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“