LPG

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No osobně jsem dojel plyn u Feldy asi 3x až do chcípnutí a skoro vždycky to bylo v nejnevhodnější dobu (uprostřed křižovatky atd.) no a tam je těch 10 sec. fakt dlouhejch :lol:
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Reklama
 

Uživatelský avatar
nio
Příspěvky: 273
Registrován: pon dub 25, 2005 19:50
Bydliště: Martin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od nio »

PavelZ píše:To, jo, ale kdyz Ti to prepne, zrovna kdyz predjizdis, tak tech 10 sec muze docela nastvat ;).
mne sa toto stalo na favorite pri predbiehani 3 kamionov. V momente ked mi dosiel plyn a ja som bol uprostred manevru, som si nevedel ani rychlo spomenut, kde mam hladat prepinac LPG. A tych par sekund, kym naskocil benzin, by mi nikto nestrcil ani zastruhany vlas do zadku. To bol dost dobry adrenalin....Takze podla mna je aj 5 sekund neskutocne dlha doba
Casablanca biela - sedan Nexia DOHC s LPG predana :(

Skoda Fabia Combi
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Neviem ako Vy, ale ja viem, keď mi dochádza LPG...
Motor stále ešte ide, ale už nie do vyšších otáčok...
Skúsil som, koľko to prejde ešte km a asi tak 5...
Takže podľa mňa stačí sledovať ako sa "to" chová...
A neviem kto z Vás doráža(l) na doraz benzín???
Tak neviem, prečo to očakávate od LPG???
... ani ja nemám presné meranie, ale oko vidí, koľko ešte asi...
A nie som totálny zástanca LPG, v skutočnosti ma dosť jeduje, ale šetrí mi výrazne groše!!!
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Aha, ja mam ukazatel u lanosu stejny jako na benzin, po prepnuti na plyn se asi so dvou minut ukaze hladina plynu a po prepnuti zpet na benzin, to same, jinak LPG na doraz vyjizdim zridka, ale uz jsem to nekolikrat udelal, samo se mi to prepne do benzinu, takze se vubec nic nedeje, ale benzin na doraz nevyjizdim nikdy.
Pro doplneni, mam holandsky system Koltec ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
RoSta
Příspěvky: 613
Registrován: ned říj 03, 2004 23:19
Bydliště: PRIEVIDZA
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RoSta »

Tak to už hej...
Ja a zatiaľ som to inak u nikoho nevidel, mám takú malu krabičku, na nej spínač a dve diodky a toť vsio. Palivo "meriam" odjazdenými kilometrami a pred koncom chovaním motora, ale väčšinou mi to nestačí na dojazd na pumpu...
To LPG si si dal montovať Ty, alebo si to tak kúpil? Zaujímala by ma cena, moja (LOVATO) bola 23 000,- Sk aj s montážou a plnou nádržou... legálne...
Vraj sa mi tam do toho dá domontovať merač, ale pár diod ako merač je dosť "hrubé" meranie, tak som to tam nechcel, cca 1 000,- Sk

A niekedy fakt rozmýšľam, či som to tam mal dávať, ale prachy mi to šetrí!

Mám to od 9. 2004 a chýba ešte cca 9 000,- Sk do nulového stavu a potom už len šetrím. A že sa občas niečo doserie? Keď by mi teraz niekto povedal, že keď to odmontujem, tak už nič nebudem musieť opravovať...

No hádam by som mu neuveril... Vy áno?
http://www.TAXAMETER.sk
Ford Mondeo 1,6 LPG
Ex: Espero 1,5 LPG
Zrušenie ESPERA a dovoz MONDEA...
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ne ne ja to tak uz koupil, u nas se tohle zarizeni ani vzhledem k cene nemontuje, tusim, ze je to kolem 60 tisic, ale ja to koupil uz v aute, to auto mam dovoz z Francie, stalo asi jen o 10 tis vic, nez bez plynu, v servisu na plyn rikaji, ze je to asi nejlepsi zarizeni co zatim existije v tehle tride, dily na to k sehnani taky jsou, diagnostiku na to maji, takze zadny problem jsem zatim nemel. Jo a v tom aute to bylo od koupe noveho vozu, V te francii si to daewoo nechavalo montovat pred uvedenim do provozu, je u motoru i primo stitek na ten plyn od daewaa, podobny tomu jak na nem je cislo karoserie a jsou hned vedle sebe, jen co bude lip, cele to muzu klidne nafotit, vyndam z kufru veci a vyfotim i tu nadrz a komplet, tak vydrz tyden a bude to ;)
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Já kdysi uvažoval o nějakym tom měření na palubce ale upustil jsem od toho. Sice stojí jenom 500 Kč ale nepotřebuju to. Vim, že po 400 Km mam ject pro plyn a to mi stačí. Taky se mi to automaticky přepne na benál (1x jsem zezačátku omylem dojel plynovku do konce) a začne to pípat dokud nepřepnu tlačítkem na benál. A taky to poslední asi 3 km cukalo ve vysokejch otáčkách. Pod knoflíkem (benzín/benzostart) mam zelený LEDky a pak svítí červená rezerva. Jenže někdy vezmu plnou a svítí rezerva furt nebo se někdy před koncem rozsvítěj všechny zelený. Já tomu nedůvěřuju a tak si myslim že i na palubce by mi to ukazoval kraviny.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

RoSta píše:Neviem ako Vy, ale ja viem, keď mi dochádza LPG...
Motor stále ešte ide, ale už nie do vyšších otáčok...
Skúsil som, koľko to prejde ešte km a asi tak 5...
Takže podľa mňa stačí sledovať ako sa "to" chová...
A neviem kto z Vás doráža(l) na doraz benzín???
Tak neviem, prečo to očakávate od LPG???
... ani ja nemám presné meranie, ale oko vidí, koľko ešte asi...
A nie som totálny zástanca LPG, v skutočnosti ma dosť jeduje, ale šetrí mi výrazne groše!!!
To mi na Lanosu s jednobodem delalo taky, ale u 4-bodu, tak jak pise Krtek, kdyz dochazi plyn, jde jen auto linejc do otacek. Toho si nemusis vsimnout, kdyz nespechas. A kdyz pak potrebujes predjet a slapnes na to, tak uz na tu akceleraci nestaci dodavany mnostvi plynu a ridici jednotka prepne na benzin (a zacne pipat, dokud mu to prepnuti "nepotrvdis"). Takze kdyby to zrovna v tenhle okamzik neslo, mohl by se clovek pekne orosit :).

A k benzinu: musim se priznat, ze u Una se mi parkrat stalo, ze uz sem mel malo benzinu, pak prisel nejakej prudkej kopec a skub, auticko uz nejelo. Takze u nej sem nekdy i benzin dojel ;).
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

no tak vse co tu pisete je pravda ale když jezdite na doraz plyn tak to pak je težke.ja vždycky vedel ze mam malo a ze to asi nepojede.tak sem pred takovým manevrem prepnul benzin a bylo v pohode.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

palikx píše:no tak vse co tu pisete je pravda ale když jezdite na doraz plyn tak to pak je težke.ja vždycky vedel ze mam malo a ze to asi nepojede.tak sem pred takovým manevrem prepnul benzin a bylo v pohode.
U Lanosu (a predtim u Pickupa) sem to delal taky, ale u Nubiry uz sem si zvyknul, ze nemusim a je to pohodlny :).
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od palikx »

jo asi jo ale pohodli za 6000 za pumpu.to je ten problem.na feldu je to 1500
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Krtek píše:Já kdysi uvažoval o nějakym tom měření na palubce ale upustil jsem od toho. Sice stojí jenom 500 Kč ale nepotřebuju to. Vim, že po 400 Km mam ject pro plyn a to mi stačí. Taky se mi to automaticky přepne na benál (1x jsem zezačátku omylem dojel plynovku do konce) a začne to pípat dokud nepřepnu tlačítkem na benál. A taky to poslední asi 3 km cukalo ve vysokejch otáčkách. Pod knoflíkem (benzín/benzostart) mam zelený LEDky a pak svítí červená rezerva. Jenže někdy vezmu plnou a svítí rezerva furt nebo se někdy před koncem rozsvítěj všechny zelený. Já tomu nedůvěřuju a tak si myslim že i na palubce by mi to ukazoval kraviny.
tak ted to zkousim, dojedu to do posledniho plynovyho vyparu, zatim jsem na 507km na jednu nadrz, ale jeste to jede, rucicka uz je na cervenem a uz se skoro nehybe vubec, tak uvidim, bude to asi uz zitra :lol: Podam hlaseni co to dela me, ale melo by se to samo prëpnout do benzinu, ale popravde jsem to jeste sam nezkousel, uvidime ted :idea:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

507 km na nadrz to je hodne slusny :). Jen parkrat sem se s Lanosem dostal prez 500 km na nadrz a to sem sem musel hodne snazit, abych ho dostal na tech asi 6.7l LPG/100km ;).
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

palikx píše:jo asi jo ale pohodli za 6000 za pumpu.to je ten problem.na feldu je to 1500
Tak jak sem psal, me ji vymenili v zaruce...
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

mně taky měnili pumpu v záruce ale já měl vždycky nejmíň půl nádrže benálu.
Ted ujedu na nádrž max těch 400km, u Feldy jsme na 60ku jezdil 550 abych jí nedojel do konce.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“