Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

mikem píše:Zdravím chevroleťákov,
ako tak čítam, spotreba bola a bude vždy témou na dlhé diskusie. Mali sme v rodine dve Daewa (Nexia, Lanos) a všetky žrali. S 1.5l motorom.
Mal som Ford Mondeo 1.8l benzín, r.v. 2005 - aj ten žral.
Zakaždým, keď si porovnávam predchádzajúce benzínové vozidlaá, ktoré som mal s dieselovými vozidlami, ktoré som takisto mal (Mazda 323 2,0td, Ford Mondeo 2,0 tddi), vždy lepšie vyšli diesle. Vždy, a podstatnejšie lacnejšie.
Teraz mám Cruza 2.0d a spotreba 5.2l. A to je nové auto s najazdenými 1000km.
Takže čo z toho vyplýva? Pre mňa jediné. Moje skúsenosti mi hovoria-jedine diesel. :D -i
Diesel jedine do traktoru :D do osobaku nepatri jako knir k zene :D Klepocmoud je to a mrdi fuj :D Ale hlavne at ti cmoudi teda slouzi a ty si spokojen :PP:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

pepe16
Příspěvky: 9
Registrován: stř lis 04, 2009 08:23

Re: spotřeba

Příspěvek od pepe16 »

TOMTCE píše:zdravím vás.
Já mám Cruze 1,6 LS od 12. února . Naježděno 2200 km a spotřeba 9,1. 30% Město 30% Dálnice a zbytek okrsky. Každých pár stovek km spotřeba stoupá, tak uvidíme do jak závratných výšin, ale podle mě je taková spotřeba zatím v pořádku.
Jinak je to úžasný auto. Zamiloval sem si ho hned na první pohled.
Zajímavé. Mám stejné auto a rozložení město/dálnice/okrsky mám podobé, najeto 4000 km, ale prům.spotřebu mám nyní 7,9. A to i s lyžema na střeše. S příbývajícími km jde spotřeba mírně dolů, začínal jsem někde na 9,5. Co jsem tak vypozoroval, tak hraje taky velkou roli, jestli jezdíš roviny nebo kopečky (logicky).
CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza / předtím Nissan Almera a Ford Sierra
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

mikem píše:Zdravím chevroleťákov,
ako tak čítam, spotreba bola a bude vždy témou na dlhé diskusie. Mali sme v rodine dve Daewa (Nexia, Lanos) a všetky žrali. S 1.5l motorom.
Mal som Ford Mondeo 1.8l benzín, r.v. 2005 - aj ten žral.
Zakaždým, keď si porovnávam predchádzajúce benzínové vozidlaá, ktoré som mal s dieselovými vozidlami, ktoré som takisto mal (Mazda 323 2,0td, Ford Mondeo 2,0 tddi), vždy lepšie vyšli diesle. Vždy, a podstatnejšie lacnejšie.
Teraz mám Cruza 2.0d a spotreba 5.2l. A to je nové auto s najazdenými 1000km.
Takže čo z toho vyplýva? Pre mňa jediné. Moje skúsenosti mi hovoria-jedine diesel. :D -i
No, Cruze je nádherné auto. Já mám jen Lacetti, ale taky 2. tcdi - stejný motor. A znám několik jiných uživatelů tohoto motoru. Proto se mi moc nechce věřit spotřeba 5,2l. Průměrná spotřeba se pohybuje kolem 7 - 7,5 l/100km. Jedině, že by Chevrolet zapracoval na motoru a upravil ho. (vím, že Cruze má VCDI a Lacetti jen TCDI, ale to nemůže dělat 2l na 100...) Ale přeji Ti to. A trošku závidím :-D
Jinak delší dobu pokukuji po Cruzovi, ale vzhledem k situaci na trhu s auty už není cenově výhodný a i když je to moc hezké a povedené auto, zatím u mě vyhrává Renault Fluence v plné výbavě vyjde o 60 000,- levněji. A to už je znát. Ale mám ještě pár měsíců čas, tak budu sledovat.
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Vazoun »

2307.jpg
2307.jpg (9.28 KiB) Zobrazeno 4623 x
Zdravím všechny na foru a přeji hezký den :o) nastává jarní sezona a chystáme se přezouvat, bilancovat a hodnotit zimní období :lol: Lo'nská zima byla bezesporu velice náročná,také co se spotřeby týká. Jelikož dlouhodobě vysledovávám svou spotřebu od cvaknutí do caknutí pistole při čerpání - tak mi průměr spotřeby letošní zimy vychází na 5.8lt/100 což některou zimu jsem i malounko překročil až na 6.2/100 :o) je to těžkou nohou :?:
------------------
Člen Matiz clubu reg.čís.20 :P
Matiz SE/II.08 r.v.07/2002 - sv.zel.metlina U38 -- STK+Emise do 07/2010
Uživatelský avatar
SkylineGTR
Příspěvky: 1463
Registrován: čtv úno 05, 2004 09:50
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od SkylineGTR »

No, nevím, jestli bych srovnával Cruze s tím R Fluence. Ten vypadá vedle Cruze jako chudý příbuzný. A vůbec, je to Francouz, takže.... ;)
Daewoo Lanos 1,6 16v - Remus + Denso + KD + OMP + KYB + H&R + O.Z ;o)

http://s10.gladiatus.cz/game/c.php?uid=111067
File12
Příspěvky: 112
Registrován: pát úno 05, 2010 12:22

Re: spotřeba

Příspěvek od File12 »

A pak psali i v jednom testu at se s tim člověk projede s fluencem a že cruze má lepší řízení.
Cruze VCDi LT 6MT 120kw black, cihlově-červená kůže, 235/45/R18
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

File12 píše:A pak psali i v jednom testu at se s tim člověk projede s fluencem a že cruze má lepší řízení.
Samopzřejmě - jel jsem s obojím as Cruze je lepší. Ale já mám podmínky - chci auto s klimou (je mi jedno zda auto či manuiál, TEMPOMAT - a po zkušenosti s dieslem od Chevroletu chci benzin.) Jediné, co vychází je Cruze 1.8 LT - ale cena není pro mě. Ať už Megan nebo Fluence - u obojího dostanu co chci a kvality se nebojím - francouze jsem měl k naprostě pokojenosti. Ale uvidím - počkám si, kdy má vypadnout nové Aveo - třeba bude mít i tempomat... Škoda, že tempomat nelze objednat u nižší verze - bohatě by mi stačilo LS...
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: spotřeba

Příspěvek od Serpico »

...to při nastávajících prodejích, tedy poklesech se můžeme během roku dvou dočkat " zajímavých zlevněních ", nakonec i shadeVW jde dolů a zisky jim klesají...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6633
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: spotřeba

Příspěvek od milosh »

pes: tempomat dodelat nebude problem ne kdyz koupis auto bez nej?
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od xsoftx »

PeS píše:...ale taky 2. tcdi - stejný motor. A znám několik jiných uživatelů tohoto motoru. Proto se mi moc nechce věřit spotřeba 5,2l. Průměrná spotřeba se pohybuje kolem 7 - 7,5 l/100km....
Na tu spotřebu(5,2) koukám jak z jara :) Je pravdou, že s tím jezdím jak čuník....takže v Praze 8,2 - 8,8 mimo 6,4 - 6,8 jedná se o VCDi 110 kw ale pod 6 nikdy - člověk se stále učí....
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Wallyjirka
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 24, 2009 23:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Wallyjirka »

Mohu potvrdit stejnou zkušenost, po Praze 7,5 l, kombinovaná město 60% + dálnice 40% cca 6,5 l. Abych se dostal na 5l tak bych musel jet 90km/h na pětku a po rovině, což se 150k prostě nejde :-)
Cruze 2.0 VCDi, 110kw, černá carbon
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od xsoftx »

To Wallyjirka:

Juro, nestál si začátkem tohoto týdne u Mcdonaldu v Řepých? Odskočil jsem si na poštu, vrátím se a přede mnou černý cruzík s blonďatou slečnou na sedadle spolujezdce....určitě verze LT nebo LS+ dle kol.... :)
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
Wallyjirka
Příspěvky: 20
Registrován: úte lis 24, 2009 23:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Wallyjirka »

Tak to jsem nebyl já. Pohybuju se na Pha 10 a 4. Jinak o slečnách na místech spolujezdce se nepíše :-))
Cruze 2.0 VCDi, 110kw, černá carbon
Uživatelský avatar
PeS
Příspěvky: 209
Registrován: úte zář 25, 2007 12:32
Bydliště: Rychnov nad Kněžnou
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od PeS »

milosh píše:pes: tempomat dodelat nebude problem ne kdyz koupis auto bez nej?
No, dodělat se nedá... (tedy ne originál...). Ale uvidíme, myslím, že ceny se budou muset upravovat... já mám ještě chvíli čas, ale chci Cruze na objednání - chci ho již s předpřípravou na montáž LPG. (má už přichystané vstřiky na plyn...) Je to dražší cca o 1000 - 2000,- Kč. A pokud je čekací doba z výroby asi 4 měsíce, budu to objednávat celkem brzy...
Lacetti 5 dvř. CDX Platinum 2,0 16V 120k/1991cm3 DIESEL s auto. klimatizací. (PRODÁNO)
Obrázek
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Pivson »

PeS píše:
milosh píše:pes: tempomat dodelat nebude problem ne kdyz koupis auto bez nej?
No, dodělat se nedá... (tedy ne originál...). Ale uvidíme, myslím, že ceny se budou muset upravovat... já mám ještě chvíli čas, ale chci Cruze na objednání - chci ho již s předpřípravou na montáž LPG. (má už přichystané vstřiky na plyn...) Je to dražší cca o 1000 - 2000,- Kč. A pokud je čekací doba z výroby asi 4 měsíce, budu to objednávat celkem brzy...
Tak tak čekací doba stále je a bude. Poptávka celosvětově velká.
Uvidíme jak to bude cenově, zatím se to ale určitě bude držet stejně.

Renault fluence ma opravdu zajímavou výbavu a cena je taky lákavá.
Mě osobně se třeba nelíbí vzhledem, ale to je názor každého osobní :-)
Tady je hezký člának o něm http://magazin.auto.cz/testy/test-renau ... 6-16v.html
Jelikož jde lidem přednostně o peníze, někdy i omezí nároky.

Tady je hezká citace z článku:
Závěr

Klíčovou zprávou pro všechny čtenáře je to, že Fluence za méně než 300 tisíc plní to, co Renault slibuje. Jde o jednoduchý automobil, který v rámci standardů nižší střední třídy neoplývá agilními jízdními vlastnostmi, nadprůměrnou dynamikou ani špičkovou technikou. Za své peníze ale dostanete rozměrově plnohodnotný sedan, který dokáže pohodlně přepravit 4 dospělé a jejich zavazadla.

Zázraky se ani v roce 2010 nedějí, takže snad nikoho nepřekvapíme tvrzením, že na trhu jsou lepší vozy. Renault ale útočí cenovkou a nečekaně kompletní výbavou. Na nedostatky Fluence možná i proto snadno zapomenete.

Ještě k LPG - ikdyž mají auta předpřípravu, není do nich oficiální/tovární montáž.
Tudíž když to necháš udělat, přijdeš o záruku.
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“