Čo ma dnes pobavilo...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

To vôbec nejde o súboj kto z koho,skôr,že sa o to proste zaujímam a rád sa dozviem,čo ešte neviem,napr. že nová Felda,mala pôvodne vyzerať takto
http://auta5p.eu/katalog/skoda/skoda_792_01.htm
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Serpico »

...jasně Alvin, ode mě špatný příměr i já jsem to myslel jenom v horizontu něčeho nového co neznám, co nebylo publikováno, prostě historie je plná překvapení a stojí za to...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

Ale čo sa týka zvukov motorov,môj najobľúbenejší z detstva je tento,nemal chybu,mali sme ho 7 rokov a verne slúžil,už som bol dal aj jeho foto na fórum
http://www.youtube.com/watch?v=iV6GRp8x ... iv-1r-7-HM
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

Škode 720 sa venovali aj naši Rakúski susedia ,aj tam je známa
http://www.skoda-oldtimer.at/fileadmin/ ... =48&pos=10
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Vazoun »

alvin píše:Škode 720 sa venovali aj naši Rakúski susedia ,aj tam je známa
http://www.skoda-oldtimer.at/fileadmin/ ... =48&pos=10
----------------------------
Zdravím všechny na foru a přeji hezký zimní den :o)
to: Vlado alias Alvine -i :o) jak hodnotíš materiály poskytnuté kolegáčkem " serpicem " o historii výrobků Československého automobilizmu ? Ten má kroniku ve starých časopisech SM a velice moc mne tím potěšil - :lol: Vazoun " :lol:
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

Pepíku,ja sa na tom vytešujem od soboty,sú to vyčerpávajúce informácie a hlavne unikátne fotografie,písal som to tu už v sekcii "Čo ma dnes potešilo" naozaj hodnorné materiály,pre naás,čo sa zaujímame o pomerne nedávnu históriu automobilizmu
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Serpico »

...alvine to jsem rád ale typ. 720 červenou v muzeu MB nemají, nejsou tam ani ty různé prototypy, které předcházely a to je škoda, nakonec ta na obrázku má pražskou tehdy SPZ a viděl jsem ji v TV tuším v automotorevue...
...no nakonec jsi mi překvapil Vazoune s těma " A ", podívám se na ten servr, dík...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Serpico »

...no pánové ( alvine, Vazoune...) vono je to vlastně smutné já jsem to dával dohromady v pátek,... no přes noc, možná jsem v sobotu něco dal dvakrát, zatím jsem to ale nenašel, ale když jsem to odesílal a skenoval zase jsem se začet, to co jsem už četl vícekrát a zase na mě přišla deprese, znechucení tolik krásných projektů jsme zazdili ve jménu prapodivné spolupráce RVHP, jako ruský satelit ve světě rozděleném demarkační čárou po konci II. světové války...


Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

Nuž veru,tak to bolo vtedy v centrálne riadenom hospodárstve. Našli sa prachy,ale hlavne schopní ľudia a nápady na vývoj,ale neboli schopný nájsť prachy na zavedenie výroby,lebo keď sa chce nekontrolovane vládnuť,musia sa hádzať miliardy dotácii do iných neprosto nerentabilných odvetvi.
Najväčšou ostudou minulého režimu bol však vývoj nového ľahkého užitkoveho vozidla,ktorý mal nahradiť,už nemodernú od samého začiatku výroby Š1203. Niekeľlko jedeničných projektov a viac ako 80 miliónov KČS skončilo v koši.Tiež sa jednalo o rôzne kooperácie v rámci RVHP.
http://auta5p.eu/muzea/stm_md_bratislav ... mdb_20.htm
Nakoniec,už som to tu bol spomenul,keď ešte začiatkom r.1989 v Zákrute,čo sa týka motorov do Favorita-vtedy novinky,otvorene priznali,že my sme schopný vyvinúť aj supermoderný,nie sme ho schopný začať vyrábať vzhľadom na naše podmienky :( :( :( :( :(
Ale u nás bol ten automobilový priemysle z krajín RVHP ešte relatívne najživotaschpnejší,čo sa týka inovácii.
u nás sa vyrábal jeden typ cca 12 rokov,aj to bol každý z tých typov asi v polovičke výroby značne inovovaný. Ale v ostatných krajinách RVHP výroba automobilov spala na vavrínoch. V Rusku sa zobudila trochu perestrojkou,ale tam dllllllllllho trval prechod od prototypu po sériovku a to ostalo dodnes.Inak taminovovali dodblba v podstae FIAT 124 z r.1966,v NDR podobne Trabanty a Wartburgy mali pôvod v r.1965 a len drobnými kozmetickými úpravami sa nedal zastaviť čas,Rumuni takisto doblba sa snažili modernizovať Renault 12 z r.1969 a Oltcit mal pôvod v 70.rokoch,v poľsku podobne,ťažiskom boli FIATy 125 a 126,Polonez vznikol síce v 70.rokoch,ale v mnohom ohľade bol krokom späť oproti Fiatu 125p a tie ich novinky teda okrem rusov-kde zas išlo o napodobeninu nejakeho modelu zahraničnej značky,šlo o inováciu starých ,morálne zastaralých typov,jedine u nás sa raz za cca 12 rokov zjavil zbrusu nový model. Aj ten favorit nech bol,aký bol,na tie pomery a tú dobu to bol vlastne úspech,oproti ostatným soc.automobilkám
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

Pokiaľ si dobre pamatám,tak najdlhšie "pôrodné bolesti" v ramci RVHP mala LADA SAMARA. Prvý prototyp voza z predným náhom "perednoprivodnyj" bol postavaný v 1968 inštitútom NAMI (odboba nášho UVMV) s označením NAMI 1101 v hrrubých rysoch aj trochu pripomínal neskoršií sériový model,ale výroba Samary,aj to ešte nie celkom sériová,iba predsérivá začala v r.1984,sériovka myslím o rok neskôr,podobne ako u nás rozbeh výroby favoritov trval rok
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Vojta

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Vojta »

Toho nástupce Š 1203 jsem viděl na vlastní oči v Bratislavě. Kolega si to vyfotil a málem dostal od osádky přes hubu. Ještě dlouho jsme se dohadovali, co to je za auto. Až po dost dlouhé době jsme zjistili, o jaký typ se vlastně jednalo. Na vozidle samotném nebylo absolutně nic, z čeho by se dalo poznat, o jakou značku jde.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Serpico »

...no alvine rusko nikdy nevyvinulo jakýkoliv automobil, pokud to úplně neukradli, Volha - válečné reparace dokonce i pomoc USA, osobně jsem jezdil s následovníkem Volga 24, co se týkalo podvozku složitá přední náprava - neustálá nutnost promazávat různý ty záviťáky a vůbec obtok na filtru oleje ( 4 - 5 000km VOM ), prostě každý měsíc na " mazárnu " na 2,5 litru obsahu relativně malý výkon do 100HP s hroznou spotřebou 14,5 - 15 litrů na 100km - no to jsme řešili montováním karburace ze Š 120 a kupodivu do fungovalo, jezdilo to a mě mezi 11 - 12 litry / 100km na druhou stranu rozvor 2,8 metru a kufr ten pojmul dvoje páry lyží + bágly, těmi se to zatížilo a na pavouka se zavřelo víko kufru...
... s prasklým pístem ( druhej byl načatej... ) s vyhnutou ojnicí jsem dojel 400km!, u každýho jinýho motoru by to byla katastrofa a total odepsaný, nicméně oprava byla za pět padesát - za dva písty i s ojnicemi ( použité...) jsem dal 50,00 Kč, dražší bylo těs. pod hlavu já už nevím ale asi 300Kč o těsnění pod vanu to bylo snad za 30 Kč...no brácha měl tři žiguli a nedal na ně dopustit ....no von byl sedlák a pěstoval holuby, posledmí 1,6 s pětikvaltem, když umřel mladý to prodali rusákům, ty chrochtali blahem, nakonec licence to byl zase dar italských komunistů a rusové si to jenom překopali na svoje silnice nesilnice..., vono pak 125 dělali poláci a tu soused vracel tři roky ( dokonce se i soudil...), nevím co mu nakonec dali za peníz...
...a nákladní ZILy no tak to jsem zažil na vojně spotřeba 50 - 150litrů / 100km a ivani furt našincům prodávali benzín, lítali tam s kanystrama... rusko radši nepřipomínat...
A tak se mějte fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Vojta

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od Vojta »

Serpico píše:...no alvine rusko nikdy nevyvinulo jakýkoliv automobil,
Neví, ale mám pocit, že Zaporožec byl jejich koncept (podle toho taky vypadal).
Švagr měl Moskviče 412, po deseti letech najeto 26 tisíc km a pořád vypadal jako nový (furt to leštil, v zimě nejezdil a v dešti minimálně :lol: ). Když Rusové odcházeli z ČR (měli jsme tady posádku), tak jim ho prodal. Byli úplně nadšení.
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4356
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo ma dnes pobavilo...

Příspěvek od alvin »

Vyvinúť vyvinuli,ale bolo to myslené tak,že minimálne nápad bo ukradnutý :P :P :P :shock: ,pochopil som Moskvič 412 bol podvozkovo Opel Olympia z r.1937,ešte aj tvar zadných brzdových bubnov bol identický,motor mal akurát upravené vrtanie a zdvih,pôvodný Oplácky 80 na 74 a Moskvič mal 82 na 70 mm.Karoséria sa zas dosť výrazne inšpirovala Alfou Romeo Giulia
http://auta5p.eu/vystavy/fotoarchiv/praha70_08.htm
Zaporožec 1.generácie bol v zásade okuknutý Fiat 600
http://auta5p.eu/katalog/zaz/zaz_965_01.htm
druhá generácia zas NSU Prinz
http://auta5p.eu/vystavy/fotoarchiv/auta68_14.htm
http://auta5p.eu/katalog/nsu/nsu_prinz_01.htm
a posledná generáciu,známa u nás ako Tavrija bol okuknutý
starší model VW Polo
http://auta5p.eu/katalog/zaz/tavria_01.htm
a tak by sa dalo pokračovať donekonečna :D :D :D
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Odpovědět

Zpět na „POKEC“