Autoradio Pioneer

Rady, jak co zapojit, jaké jsou nejlepší značky komponentů do auta, co koupit a co ne.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Uživatelský avatar
kaso
Příspěvky: 1723
Registrován: pát bře 11, 2005 00:05

Příspěvek od kaso »

Na autoradii sa setrit neoplati. Kupujem JVC 4x50W alebo Caliber 4x70W :lol: :lol: :lol:
Reklama
 

Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Můžu vás uklidnit, že nemá smysl to s tím "psaným" výkonem na autorádiu nějak přehánět. Pokud je na autorádiu do 5ti tisíc napsáno 4x50W (tak jako i na mým Panasonicu), je to kravina. V této cenové relaci se rozhodně nejedná o rádia s měničem, který by takovýto výkon umožňoval. Při klasickém zapojení koncového stupně zesilovače je na výstupu polovina napájecího napětí, v případě zapojení do můstku tak může být přibližně napájecí napětí. A dle ohmova zákona U na druhou / R dostanem 144/4 což je asi 35W sinus. Určitě to nepočítají podle 14V co bývá na baterce za jízdy, všechny tyto klasický rádia mají kolem 4x25W sinus, 50W je maximálně hudební výkon. A i to je až až na ten malej chladič na rádiu u kterýho se zapomíná že by kolem nej měl cirkulovat vzduch a každej má na něm namačkaný klubo drátů který není kam zastrčit 8) Při dejme tomu 70ti procentní účinnosti integrovaných zesilovačů si taky můžeme jednoduše spočítat příkon "ohulenýho" rádia tím pádem dobu hraní na autobaterku při stojícím autě. Navíc jsem měřil klidový proud a ihned po zapnutí to rádio žere asi 600 mA -bez toho aby cokoliv hrálo.........a to taky není málo 8)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

kaso píše:Na autoradii sa setrit neoplati. Kupujem JVC 4x50W alebo Caliber 4x70W :lol: :lol: :lol:
moje ma viac ako 4x50W. dokonca 4x51W pisu :lol:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
S.v.o.b.i.k
Příspěvky: 788
Registrován: sob úno 19, 2005 21:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S.v.o.b.i.k »

mrk píše:
kaso píše:Na autoradii sa setrit neoplati. Kupujem JVC 4x50W alebo Caliber 4x70W :lol: :lol: :lol:
moje ma viac ako 4x50W. dokonca 4x51W pisu :lol:
To jo,ale to píšou maximální,pak je tam ten sinusovej a ten je tak tich 4x25
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

jasne 8)
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Mareman píše:Při dejme tomu 70ti procentní účinnosti integrovaných zesilovačů
Pokud je tam zesilovač ve třídě D, tak je účinnost vysoká a přesahuje 90%, ale nevím, jestli se takovéto integráče používají v autorádiích této kategorie, protože ty levné obvody hrajou .... no řekněme že ne moc pěkně.

V ostatním plně souhlasím :-)
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Na mojom je aj napisane 4x25w RMS.
A v lete ked som tomu trosku daval tak mi vypinalo,
potom som zistil ze to robi tepelna poistka,
tak som prirobil zozadu na chladic taky plochy
ventilator s procesoru a od vtedy je vsetko ok 8)
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

S.v.o.b.i.k píše:
mrk píše:
kaso píše:Na autoradii sa setrit neoplati. Kupujem JVC 4x50W alebo Caliber 4x70W :lol: :lol: :lol:
moje ma viac ako 4x50W. dokonca 4x51W pisu :lol:
To jo,ale to píšou maximální,pak je tam ten sinusovej a ten je tak tich 4x25
presne si to trafil
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Habron píše:
Mareman píše:Při dejme tomu 70ti procentní účinnosti integrovaných zesilovačů
Pokud je tam zesilovač ve třídě D, tak je účinnost vysoká a přesahuje 90%, ale nevím, jestli se takovéto integráče používají v autorádiích této kategorie, protože ty levné obvody hrajou .... no řekněme že ne moc pěkně.

V ostatním plně souhlasím :-)
Autorádia jsou klasická B třída, jiná nemá smysl.........je to furt jen auto (hluk, špatná akustika, vibrace atd.) ;) Transistorový koncák v B třídě má asi 50 procent, integrovaný je na tom líp.......alevíc jak 70 to nebude 8)
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Navíc ať se vám to líbí nebo ne, tak v cena za kterou máme naše autorádia je zlomek ceny opravdu kvalitního STEREO zesilovače. To HI-FI na ty rádia píše nějkej vtipálek :mrgreen:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Mareman
Příspěvky: 683
Registrován: čtv bře 10, 2005 10:36

Příspěvek od Mareman »

Rado píše:Na mojom je aj napisane 4x25w RMS.
A v lete ked som tomu trosku daval tak mi vypinalo,
potom som zistil ze to robi tepelna poistka,
tak som prirobil zozadu na chladic taky plochy
ventilator s procesoru a od vtedy je vsetko ok 8)
No to je právě ono.......to žebro co je vzadu na tom rádiu potřebuje taky studenej vzduch...........na to spousta lidí zapomíná když tam to rádio cpe a lisuje to toho chladiče ještě dráty, který se nikam nevešly :lol:
Kia Carens 2013 - 1,6 GDi Exclusive
Uživatelský avatar
mrk
Příspěvky: 2098
Registrován: pát led 23, 2004 19:51
Bydliště: Piešťany
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mrk »

no moje sa tiez docela zahrieva, ale zase az tak strasne nahlas ho nepocuvam, vlastne, dodnes neviem po ake cislo mi ide hlasitost :lol:
Daewoo Lanos 1.5
Škoda Octavia 1.6
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Ja nevim, bráchovy jsem nechal sveho byvaleho Kingstecha, v podstate to same jako Firstline, a hraje uz tri roky bez problemu( umi MP3 tagy, WMA, dlouhe nazvy skladeb a nacita jako muj Sony 7500
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Mareman píše:Navíc ať se vám to líbí nebo ne, tak v cena za kterou máme naše autorádia je zlomek ceny opravdu kvalitního STEREO zesilovače. To HI-FI na ty rádia píše nějkej vtipálek :mrgreen:
Jo, za to, co mi stojí v obýváku jsem dal něco přes 40 a to to není nic zázračnýho :-)
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Mareman píše:
Autorádia jsou klasická B třída, jiná nemá smysl.........je to furt jen auto (hluk, špatná akustika, vibrace atd.) ;) Transistorový koncák v B třídě má asi 50 procent, integrovaný je na tom líp.......alevíc jak 70 to nebude 8)
Tak třeba obvod TPA3005 od TI pracuje ve třídě D a jeho účinnost je přes 90%, fakt, dělám s tím v práci :-)


(... ale tohle už je OT)
Odpovědět

Zpět na „Auto-hifi“