Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět

Treba v zime zimne gumy?

Ano
103
94%
Nie
2
2%
V zime nejazdim
1
1%
Stacia f predu
4
4%
 
Celkem hlasů: 110

Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od FoXo »

:)
Přílohy
P1180325.JPG
P1180325.JPG (116.21 KiB) Zobrazeno 2112 x
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Reklama
 

Uživatelský avatar
raven20
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 23, 2009 21:11
Bydliště: Vrchovnice

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od raven20 »

ladinek píše::D já mám ty KUMHO co mi je dali k autu ,ale mám pocit ,že na silnici hučí celkem dost -P
Ja sem na tom stejně taky mám tyto a stím hučením máš pravdu,hučej docela dost ale škoda kupovat nový.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od FoXo »

Dokraslil som nalepkou :)
Dneska som uz konecne prezul :)

Zadne
P1180645.JPG
P1180645.JPG (38.42 KiB) Zobrazeno 2095 x
Predne
P1180643.JPG
P1180643.JPG (34.13 KiB) Zobrazeno 2095 x
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od ppp »

Sice je to este daleko, ale buduci rok budem musiet menit letne pneu a uz teraz zvazujem ci by boli lepsie FULDA Carat Progresso alebo UNIROYAL RainExpert. V testoch su vyrovnane. Brat ma uniroyaly otec tusim prave tieto fuldy, takze do buduceho roka by som mohol mat nejake referencie :).
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od hladolef »

Ja chci taky vymenit letni pneu,protoze jsou moc hlucne,Ato za tyto;http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?c ... int_page=1 Jsou nej.z nejlepsich,aspon podle testu.Tady je to v cestine: http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... sowigan=So

Tady si muzes testovat,ktere jsou pro tebe nejlepsi.http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl?d ... pneumatiky
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
žofre
Příspěvky: 73
Registrován: ned bře 21, 2010 21:21
Bydliště: Dolné Srnie S.R. okr.NMn/V

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od žofre »

Na Lancii som mal Sávy, na Fiate Matadory, na Renaulte Micheliny ,na Favorite Debicy, na Lanose som mal Michelin Energy teraz som dal nové Barum Brilantis 2 som s nimi veľmi spokojný sú ešte tichšie ako Michelíny a držia perfektne stopu, uvidím ako sa budú drať .Cena bola super 28,50 eur . Takže já už by som určite nebral ani Matadory ani Sávy,
Lanos 1,5 ,8v 63 kw r.v. 2000 modrozelená metalíza, predné okná v elektrike, fólie,deflektory , nové pneu. barum brilantis 2.
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od Pivson »

Vemu to jen tak všeobecně, přecijenom pneumatika drží auto a tudíž je opravdu mít dobré pneu velice důležité.

Dneska v době internetových obchodů, púozor na podezřele lákavé levné nabídky značkových pneu.
Bohužel i já jsem neodolal a koupil "výhodně" nové pneu.
Ale jaké bylo rozčarování, když mě přišli 5 let !! staré pneu co někde ležej ve skladu.
Uskladnění evidentně špatné a šlo to velice špatně nasadit na ráfek - splasklé pneu a museli se nechat roztáhnout.

Tyto pneu se už třeba někde v západní evropě nedají použít - např. v nemecku je omezeno stáří.
Když se pak stane třeba pojistná událost, pojišťovna zkoumá stáří pneu a nemusí třeba zaplatit škodu.
I policie může zkoumat stav a za starou pneu hrozí pokuta.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od Hanzy »

Tak pneu je zaklad vo tom zadna!Co se tyce nakupu pres net tak jedine pres nej a zasadne v zime letni a v lete zimni :D
Letos jsem koupil v zime letni gumy za FULDA 245/45/17 kolem 1300kc kus a ted je ma ten samy prodejce za 3400kc a to jsou origo GERMANY.
Co se tyce pojistoven tak neresi vubec nejake kravíny kolem pneu jako je stari nebo rozmer zajima je hlavne vzorek pak muzou kratit plneni.
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Pivson
Příspěvky: 177
Registrován: pon lis 23, 2009 13:03
Bydliště: Praha

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od Pivson »

Hanzy píše:Tak pneu je zaklad vo tom zadna!Co se tyce nakupu pres net tak jedine pres nej a zasadne v zime letni a v lete zimni :D
Letos jsem koupil v zime letni gumy za FULDA 245/45/17 kolem 1300kc kus a ted je ma ten samy prodejce za 3400kc a to jsou origo GERMANY.
Co se tyce pojistoven tak neresi vubec nejake kravíny kolem pneu jako je stari nebo rozmer zajima je hlavne vzorek pak muzou kratit plneni.
Ano v ČR zatím stáří pneu není řešeno
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od Hanzy »

Nevim jak kde ale hlavne u zimnich je jasne ze neni dobre je mit starsi 4 let ale u letnich to zas tak dulezite neni a u me uz vubec kdyz je zhobluju za sezonu :D
Ale po skusenostech vim ze pojistovna rozmer neresi nebot jsem se na to ptal jak jsem mel udalost jestli mam tam nahodit origo nez prijede pojistovak :D
Tak me rekl ze resi vzorek.
Ale mas pravdu jak dojdou koukam na stari a vyrobu :D
Ted jsem byl i prekvapen v zime sada stara 3 mesice a ted jsem pro pritelkyni objednaval a dosly taky letosni :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Kedy idete nahadzovat letne gumy? A ake?

Příspěvek od hladolef »

Jsou pneumatiky nové?
Nabízíme pouze nové pneumatiky z nepřetržité výroby. Staré stavy zásob neprodáváme. Můžete vycházet z toho, že naše pneumatiky nejsou zpravidla starší než jeden rok. Na základě DOT- označení na bočnici pneumatiky můžete rozpoznat jak kalendářní týden tak i rok výroby. Dbejte ale prosím na to, že se náležitým skladováním zlepší časem specifické vlastnosti materiálu, protože směs pryže pneumatiky není ihned vystavována zátěžím silničního provozu a může se i nadále vytvrdit. Dle BRV (Spolkový svaz obchodu s pneumatikami a vulkanizačního řemesla) platí při řádném skladování pneumatik až do 3 let jako úplně nové a do 5 let jako nové. http://ssl.delti.com/cgi-bin/RD-FAQs.pl ... +pneumatik

Jak dlouho vydrží pneumatiky?
V zásadě činí životnost pneumatiky deset let. Jeden až pět let odpovídá specifikaci nové pneumatiky u vhodně skladované pneumatiky. Pneumatiky stárnou díky fyzikálním a chemickým procesům. Toto platí i u nepoužívaným nebo málo používaných pneumatik. Z důvodu zabránění procesu stárnutí se přidávají směsi substancí, které zabraňují pokles výkonu chemických reakcí přes kyslík a ozón. Aby se zaručilo, že i několik let vhodně skladované pneumatiky budou odpovídat specifikacím nové pneumatiky a aby nebyly omezeny v jejich schopnosti použití. Dbejte prosím ale na kilometrický průběh pneumatik. U průměrného kilometrického průběhu o 44.000 km / rok by neměly být letní pneumatiky déle než 3,5 roku a zimní maximálně 7 let (s předpokladem, že se na nich jezdí pouze v zimní sezóně).
Přílohy
pi_dot_xxl_tcm8-232669.jpg
pi_dot_xxl_tcm8-232669.jpg (24.53 KiB) Zobrazeno 2061 x
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Odpovědět

Zpět na „POKEC“