Chevrolet Orlando

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
jdr79
Příspěvky: 4
Registrován: pát črc 08, 2011 21:20

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jdr79 »

2 luke1:

Ad 3) Nevím jak ostatním, ale mně ta bílá na takhle velké auto sedí nejvíc. A k té špíně: všechna hezká auta jsou ještě hezčí umytá a všechna hezká auta nevypadají dobře špinavá (tzv. železná logika). Nejhorší je na tohle asi černá, nepraktičtější - podle mého - stříbrná. Já jsem se - víceméně - rozhodl - podle bílého Orlanda, který si koupil kolega v květnu. Určitě ne kvůli těm 12 tisícům :-)

Dotaz pro všechny, co mají top verzi s navi: jaká je? Jaké jsou v ní mapy? Celá Evropa? Jsem rozmazlený z iGO PRIMO a Sygicu v mém HTC, tak jsem si říkal, že si ji napevno pořizovat nebudu. Jaké máte zkušenosti? Díky...
______________

Škoda New Fabia Combi 1,4 TDi 59kW ---> Orlando 2.0 LTZ 163k (před objednáním)
Reklama
 

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

luke1 píše:Nazdar Orlandaci,
take jsem se "zamiloval" do Orlanda a planuju jeho koupi - mam par dotazu na ty, co uz jej maji nebo vedi jak to funguje:
1) Jak je to s "fleetovyma" slevama - daji je prodejci v podstate kazdemu nebo to fakt musim koupit napr. na zivnostnak?
2) Jak je to s financovanim 50/50 - je to stejna cena jako pri platbe v hotovosti nebo je tam nejake navyseni ci jina finta diky ktere to pro zakaznika neni az tak vyhodne? (napr. jestli tam je povinnost nejakeho nadstandartniho pojisteni po dobu toho jednoho roku, ktere si jinak normalni smrtelnik neplati a tim se to prodrazi atd.)
3) Jaktoze si tolik z Vas kupuje Orlando v bile barve? :) Sice se mi libi i v bile, ale prijde mi strasne neprakticka, vzdyt to auto musi vypadat porad spinave ne? :)
4) Uvazuju po jeho koupi o prestavbe na LPG - jiz to v diskuzi bylo zmineno, ale pokud ma nekdo aktualni zkusenosti, sem s nima.

Diky vsem za reakce, budu rad i za reakce na jednotlive otazky samostatne.
1. Ano, opravdu je potřeba koupit auto na IČO (dle mých zkušeností)
2. Ono to v podstatě je i tak výhodné, já třeba auto určitě chci pojistit i havarijně, při financování 50/50 je ta pojistka ale zhruba dvojnásobná (já to pojistím za 9, tam je pojistka 18) a jediným dalším poplatkem je 2% z půjčované částky, tedy 1% ceny auta.
Celkem mě to bude stát zhruba 13,5 za 225tis půjčených na rok - to zase není tak špatné
3. Bílá je skladem :) - tak to není. Čekáme na 5 aut a z toho jsou 3 bílá. Viděl jsem Orlando ve všech barvách a bílá mu opravdu sedne. Špatná není ani taková ta do zlatova, případně stříbrná ale tím to celé zanikne. 12tis navíc umím utratit líp (např. než přijde, měl bych mít zimní gumy)
4. Tohle nevím - chci naftu a automat a na LPG jezdit nebudu. Dal bych si ale pozor na otázku záruky - jak tady někdo psal, někteří prodejci pak umí držet záruku, ale co když se mi něco stane někde venku kde tu záruku budu chtít uplatňovat...?
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

jdr79 píše: Dotaz pro všechny, co mají top verzi s navi: jaká je? Jaké jsou v ní mapy? Celá Evropa? Jsem rozmazlený z iGO PRIMO a Sygicu v mém HTC, tak jsem si říkal, že si ji napevno pořizovat nebudu. Jaké máte zkušenosti? Díky...
No myslím že řadu věcí najdeš i v Opláckých fórech. Bohužel tato navi je tou nejnižší řadou, má malou vnitřní paměť, nevejdou se tam všechny mapy a nejde k tomu připojit žádná flashka nebo tak něco. Takže mapy s sebou na CD, v navi máš např. mapu ČR (ta obsahuje i průjezdní mapy ostatních států - hlavní tahy), dojedeš na hranice, strčíš CD, nahraješ Německo (jak dlouho to trvá opravdu nevím - řádově minuty?) a pokračuješ do DE. Nevýhoda je jasná - řeknu si u nás to znám, nahraju Německé mapy doma, nastavím cíl, vyrazím a za prvním bukem bude nějaká zácpa kterou budu chtít objet a mapy nemám. Kdo jezdí pouze u nás, prý nebude mít výhrady.

A oproti Sygicu v HTC je to tak 10 let zpátky i grafikou :(
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasa.prokop »

Tak já budu mít Orlando 1.8 LTZ bílá normální cena 417 000,- po FLEET slevě 365 tis.
V TP bude psané normálně na mě, ale ofocovali si živnosťák pro dodavatele.

Bílá se mi zdá z těch barev nejelegantnější, navíc to bude taxík, takže třeba červená, nebo šedá se nehodí.
ještě jsem uvažoval o černé ale je to zbytečných 12 tisíc navíc.

LPG plánuju taky tak jak budu mít info tak dám vědět.

s tím 50/50 by mě to taky zajímalo, jelikož to jejich pojištění vyjde tak na 14 tisíc a moje pojišťovačka mi to spočítala havarko u čpp na 8 tisíc včetně povinného ručení a to se na taxik platí 1,5 násobek !!!
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jmatyas »

Fleetové slevy samozřejmě na živnosťák, ale pokud Ti někdo ze státní správy dá potvrzení (obecní úřad, škola atd), že pro ně autem občas jezdíš, můžeš na fleet dosáhnout taky.
Bílá se mi na Orlandu opravdu líbí, takže volba byla jasná, navíc je to jediná barva bez příplatku 12000,- Kč, což je taky pro mnohé argument. LPG mě taky láká, ale zatím mě zrazuje ztráta záruky na motor a možná i další části. Ještě uvidím. Navíc jezdím relativně málo, cca 15000 km ročně, takže návratnost je relativně dlouhá.
Dnes jsem najel něco pes 200 km v podhůří Orlických hor, takže kopcovitý terén, samá zatáčka, s nonstop zapnutou klimou a průměrná spotřeba 7,6 l. Pravda s lehkou nohou v nízkých otáčkách, ale jak jsem si všiml, tohle orlíkovi co do spotřeby vyhovuje nejlíp. Na fungl nové auto (zítra ho jdu přihlásit) to myslím není špatné ;)
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Uživatelský avatar
vasa.prokop
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 14, 2011 20:45
Bydliště: Nový Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od vasa.prokop »

tak to je velice pěkná spotřeba....a kolik lidí si vezl? ...to je taky důležitý údaj. zajímalo by mě kolik to tak veme když je auto plně obsazeno (7 + zavazadla)
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jmatyas »

Polovina ve třech plus kufry, druhá půlka ve dvou bez bagáže. Plně naložený jsem zatím nejel.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh »

Me by zajimalo jak se sedi lidem ve druhe rade sedadel, hlavne kolik maji mista na nohy. Sam mam 186cm zda bych si za sebe sednul bez problemu a nemel kolena pod bradou. U zafiry B tento problem neni ;)
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

jmatyas píše: Dnes jsem najel něco pes 200 km v podhůří Orlických hor, takže kopcovitý terén, samá zatáčka, s nonstop zapnutou klimou a průměrná spotřeba 7,6 l. Pravda s lehkou nohou v nízkých otáčkách, ale jak jsem si všiml, tohle orlíkovi co do spotřeby vyhovuje nejlíp. Na fungl nové auto (zítra ho jdu přihlásit) to myslím není špatné ;)
Spotřeba opravdu krásná - na nový motor. Dá se počítat že stejným způsobem po zajetí to bude i o víc jak o litr méně.
Bohužel se ale dá počítat s tím, že ve městě (Praha, Brno) bude opravdu benzín jezdit přes 10 (tipuju i tak 11-12).
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

milosh píše:Me by zajimalo jak se sedi lidem ve druhe rade sedadel, hlavne kolik maji mista na nohy. Sam mam 186cm zda bych si za sebe sednul bez problemu a nemel kolena pod bradou. U zafiry B tento problem neni ;)
Není nic jednoduššího než to zkusit? Jak sedíš v současném autě? Máš sedadlo úplně vzadu? Máš ho víc nahoře nebo víc dole?
Už jsem to tady psal, mám 190cm, ne zrovna málo kg, hodně dlouhé nohy a ve všech autech si napřed posunu sedačku úplně dozadu a úplně dolů než se tam vejdu pohodlně. V Orlandu jsem potřeboval o jeden zoubek dopředu. Sám bych za sebou jet nechtěl, ale pokud bych se trošku uskrovnil (tedy posunul bych ještě 1-2 zoubky dopředu a to tam stále bude relativně pohodlně) tak stejně dlouhý člověk za mnou přežije i cestu do Itálie na hory. 170cm nebude mít žádný velký problém ani za mnou.
Z aut co velmi dobře znám můžu porovnávat:
Superb II - tam není co řešit, vzadu je místa daleko víc, vepředu je ho dost.
Octavia II - vzadu tak akorát, vepředu dostatek - zhruba srovnatelné s Orlandem
Mondeo 2005 - vzadu víc jak v Orlandu, vepředu je to kratší - v Orlandu je to lepší
Fabia I - vepředu nic moc, vzadu si nesedne za mne nikdo
BMW 3er E46 - vepředu dostatek, vzadu horší jak Fabia I
BMW 5er E60 - vepředu dostatek, vzadu horší jak Orlando

Nehodnotím šířky interiéru, jen můj osobní pohled na to v čem se mi jezdilo dobře a pohodlně... už se těším na Orlando
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Jožan »

Já podnikám,ale auto jsem si na IČO nevzal.Jenom jsem si sám sobě potvrdil fleetovou slevu.Živnostňák nechtěli vidět.
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Uživatelský avatar
jmatyas
Příspěvky: 72
Registrován: úte čer 21, 2011 18:18
Bydliště: blízko Náchoda

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od jmatyas »

Další příjemná zkušenost je s tempomatem. Předchozí auťáky ho neměly a tady si to užívám. Na město s hustým provozem to samozřejmě není ale dlouhé vesnice, kterých máme opravdu dost po celé republice, s minimálním provozem, tak tam je to paráda. Rychlost to hlídá samo bez ohledu na převýšení a s minimální spotřebou, kterou bych "nožně" těžko dosáhnul. Opravdu nelituji, že jsem šel do LTZ verze.
Š120L, VW Polo, Chevrolet Kalos hb, Chevrolet Aveo sdn, Chevrolet Orlando 1.8 LTZ přestavěn na LPG (systém OSCAR-N OBD/CAN s reduktorem MAGIC 3 a vstřikovači VALTEK T34)
Obrázek spotřeba na LPG
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Jožan »

Tempomat už mi u nás dvakrát zachránil mastnou pokutu.Benga stojí teď pravidelně v jedný dlouhý vesnici kde před tím nikdy nestáli!!!
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od 666 »

U Prahy? :D
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
Jožan
Příspěvky: 259
Registrován: sob čer 18, 2011 10:00
Bydliště: Broumov

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Jožan »

Neee,to je hodně daleko vod Prahy,ale kluci musí vydělávat holt...
Yamaha XJ6 Diversion,Yamaha WR 250R,Chevrolet Orlando 1,8LTZ černá metalíza
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“